STEAM GRUBU
Steamworks Development SteamworksDev
STEAM GRUBU
Steamworks Development SteamworksDev
528
OYUNDA
7,587
ÇEVRİMİÇİ
Kuruluş
11 Ekim 2012
Steamworks Development HAKKINDA

Official Group for Steamworks Development Support

NOTE: This group is restricted and visible only to accounts with Steamworks access. Announcements however are public.

This community of Steamworks developers is intended for sharing information regarding Steam and Steamworks development.

Please use the Discussions to ask Steam and Steamworks related questions. You'll also find FAQs and responses to other common questions in there.

And we'll post announcements for relevant updates and changes involving Steamworks SDK.

Steamworks Site
Steam Stats
POPÜLER TARTIŞMALAR
SON DUYURULAR
Dört Büyük Mevsimsel Steam İndiriminde Değişiklik ve Yaklaşan Mevsimsel İndirimlerin Tarihleri
  • Sonbahar İndirimi: 22-29 Kasım
  • Kış İndirimi: 22 Aralık - 5 Ocak
  • İlkbahar İndirimi: 16-23 Mart
Bu etkinliklerin kayıtları açıldığında ve indirim girme zamanı geldiğinde herkese açık bir duyuru yapacağız. Yaklaşan etkinliklere dair daha fazla bilgiyi Yaklaşan Etkinlikler adlı belgelendirmede de bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

S. İlkbahar İndirimi nasıl olacak? Nasıl öne çıkarılacak?

İlkbahar İndirimi'ni diğer mevsimsel indirimler (Sonbahar, Yaz, Kış) gibi düşünebilirsiniz; bu indirimin Steam'den göreceği destek bu diğer indirimler gibi olacaktır. Bu indirim etkinlikleri boyunca tüm Steam mağazası ana sayfasının farklı bir düzene geçerek promosyonel indirimlerin öne çıkarıldığı bir yer hâline geldiğini unutmayın. Her zaman olduğu gibi, oyununuzu bu mevsimsel indirimler esnasında çıkarmanızda bir sakınca yoktur ancak yeni çıkan oyunların bu indirimler esnasındaki görünürlüğü oldukça düşük olacaktır.

S. Peki Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi neden iptal ediliyor? Bu, Ay Takvimi Yeni Yılı esnasında hiçbir oyunun indirime girmeyeceği anlamına mı geliyor?

Steam'de Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi'ni ilk olarak 2016 yılında Hong Kong, Tayvan, Çin ve Güney Kore gibi bölgelerden gelen oyun geliştiricisi ve müşteri sayısındaki büyük artışı kutlamak için düzenlemiştik. Dünya genelindeki yayıncılar ve oyuncular da bu büyük Steam indirimi fırsatından oldukça heyecan duymuştu. Ancak aradan geçen yıllarda aldığımız geri bildirimlerin ortak teması Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi'nin, aralıktaki indirim dönemine çok yakın olduğuydu. Ay Takvimi Yeni Yılı kutlaması esnasında birçok yayıncının yine de özel indirim araçlarını kullanarak indirim yapmayı tercih edeceğini düşünüyoruz. Ancak Steam genelindeki indirimler arasına biraz daha zaman eklemenin müşteriler için daha faydalı olacağı kanısındayız.

Steam Çığlık Festivali (Cadılar Bayramı) Duyurusu
Kayıtla İlgili Bilgiler
Bu etkinliğe uygunluk kriterleri ve kayıt süreciyle ilgili tüm ayrıntılar için (hem oyunlar hem de oyun içi etkinlikler için) lütfen Steam Çığlık Festivali belgelendirmesini okuyun.

İki şekilde katılabilirsiniz:

Ürkütücü Oyunlar
Katılmaya uygun ürkütücü oyunlara etkinliğe kaydolmaları ve katılmaları için e-postayla bir davet gönderilecek. Davet almadıysanız ancak oyununuzun belgelendirmedeki kriterlere uyduğunu düşünüyorsanız lütfen uygun oyunlar listenizi kontrol edin. Oyununuz burada yoksa ve listenen kriterleri karşıladığını düşünüyorsanız lütfen buradan bizimle irtibata geçin.

Ürkütücü Oyun İçi Etkinlikleri
Ürkütücü oyun içi etkinliklerine sahip her oyun, Steam etkinlikleri sisteminden yeni bir etkinlik ya da duyuru oluştururken ''Cadılar Bayramı Etkinliği''ni seçerek Steam Çığlık Festivali'ne katılabilir. Oyun içi etkinliğinin Cadılar Bayramı etkinliği/Steam Çığlık Festivali kriterlerine uyup uymadığını onaylayacağımız ilave bir inceleme süreci olacak. Cadılar Bayramı etkinliğine dair daha fazla bilgiyi url=https://partner.steamgames.com/doc/marketing/event_tools/type_halloween]Event Çığlık Festivali etkinliği belgelendirmesinde[/url] bulabilirsiniz.

Steam Çığlık Festivali etkinliği sayfasında, ürkütücü oyun içi etkinliğine sahip oyunların gösterileceği ayrılmış bir kısım yer alacak.

İndirimlerle İlgili Önemli Not
Steam Çığlık Festivali'ne katılmak için indirim girmeniz şart değildir ancak görünürlük noktasında etkinlik esnasında indirime giren oyunlara öncelik vereceğiz.

28 Mart'ta veya bu tarihten sonraya planlanmış tüm indirimler için, indirimler arası 28 günlük bekleme süresi geçerlidir. 28 Mart'tan itibaren bunun tek istisnası dört büyük dönemsel Steam indirimidir. İndirim kuralı değişiklikleri hakkında daha fazla detay için lütfen İndirim Kuralı Değişiklikleri adlı belgelendirmeye bakın.

TÜMÜNÜ GÖR (33,975)
GRUP ÜYELERİ
Haftanın Grup Oyuncusu:
Yöneticiler
Moderatörler
528
OYUNDA
7,587
ÇEVRİMİÇİ
3,992 SOHBETTE
Sohbet odasına gir
Kuruluş
11 Ekim 2012