GRUPA STEAM
Steamworks Development SteamworksDev
GRUPA STEAM
Steamworks Development SteamworksDev
482
W GRZE
6,350
ONLINE
Założona
11 października 2012
O Steamworks Development

Official Group for Steamworks Development Support

NOTE: This group is restricted and visible only to accounts with Steamworks access. Announcements however are public.

This community of Steamworks developers is intended for sharing information regarding Steam and Steamworks development.

Please use the Discussions to ask Steam and Steamworks related questions. You'll also find FAQs and responses to other common questions in there.

And we'll post announcements for relevant updates and changes involving Steamworks SDK.

Steamworks Site
Steam Stats
POPULARNE DYSKUSJE
OSTATNIE OGŁOSZENIA
Steamworks SDK 1.55 Now Available
 • Added SetDualSenseTriggerEffect and corresponding header isteamdualsense.h for setting the adaptive trigger effect on DualSense controllers

Spacewar example:
 • Added an example of using SetDualSenseTriggerEffect

Nowe zasady dotyczące zasobów graficznych miniatur
Zasady dotyczące zasobów graficznych sklepu NOWE!
Zasoby graficzne sklepu to obrazy banerów (nazywane także „miniaturami” w Steamworks), które reprezentują wasze gry w sklepie. Szczegółowe specyfikacje i szablony znajdziecie w naszej dokumentacji dotyczącej [doclink=store/assets/standard]zasobów graficznych sklepu[/url].

 1. Zawartość miniatur z bazowymi zasobami graficznymi jest ograniczona do grafiki gry, nazwy gry i jakiegokolwiek oficjalnego podtytułu. Dla jasności, oznacza to:
  1. Żadnych ocen wszelkiego rodzaju, włączając w to oceny na Steam lub z zewnętrznych źródeł informacyjnych.
  2. Żadnych nazw nagród, ich symboli lub logo.
  3. Żadnych opisów marketingowych dotyczących zniżek, np. tekstów o treści „wyprzedaż” lub „do 90% taniej”.
  4. Żadnego tekstu lub obrazów promujących inny produkt. Dotyczy to także promocji kontynuacji lub innych tytułów w obrębie tej samej serii.
  5. Żadnego innego niepowiązanego tekstu.
 2. Rozumiemy, że partnerzy z radością opowiadają o dużych aktualizacjach i wydarzeniach sezonowych, a klienci często cieszą się na ich widok w miniaturach gier. Mimo że takie treści nie są dozwolone w zasobach bazowych miniatur (patrz: zasada nr 1 wyżej), to dopuszczamy użycie ich w ten sposób poprzez grafiki tymczasowe miniatur z następującymi ograniczeniami:
  1. Należy używać grafik tymczasowych – zasoby graficzne z umieszczonym na nich tekstem MUSZĄ zostać przesłane jako grafiki tymczasowe z ograniczeniem czasowym wynoszącym maksymalnie jeden miesiąc.
  2. Należy zlokalizować cały tekst – wszelki tekst umieszczony na zasobach graficznych MUSI zostać zlokalizowany przynajmniej na te same języki, które obsługuje gra.
  3. Opis tylko nowej zawartości – jedyny dopuszczalny dodatkowy tekst na miniaturze to opis dużej aktualizacji zawartości gry, nowego wydarzenia sezonowego, przepustki bitewnej, DLC lub podobnej nowej zawartości gry.

Zasady dotyczące zasobów graficznych biblioteki
Zasoby graficzne biblioteki to zestaw obrazów, które reprezentują wasze gry w obrębie biblioteki Steam. Składają się one z pionowej miniatury, grafiki czołowej i logo. Szczegółowe specyfikacje i szablony znajdziecie w naszej dokumentacji dotyczącej [doclink=store/assets/standard]zasobów biblioteki[/url]. Każdy z tych zasobów ma nieco inną zawartość i zastosowanie:
 1. Miniatura produktu w bibliotece – ten obraz musi zawierać logo waszej gry. Może zawierać także jej podtytuł (jeśli ma zastosowanie). Na tej miniaturze nie powinien znajdować się żaden inny tekst.
 2. Grafika czołowa w bibliotece – ten obraz powinien zawierać wyłącznie grafikę. Na tym zasobie nie powinien znajdować się żaden tekst.
 3. Logo w bibliotece – ten obraz powinien składać się wyłącznie z logo waszych gier na przezroczystym tle. Na tym zasobie nie powinien znajdować się żaden tekst.

Ogólne zasady dotyczące zasobów graficznych
Oprócz zgodności z powyższymi szczegółowymi zasadami wszystkie miniatury na Steam muszą być zgodne z następującymi podstawowymi zasadami:
 1. Obrazy miniatur muszą zawierać czytelne logo/nazwę produktu i mieć odpowiednie wymiary.
 2. Wszystkie obrazy miniatur (w sklepie oraz bibliotece) muszą mieć grafikę odpowiednią dla kategorii PG-13.

Przykład
Jakie jest prawidłowe użycie tekstu na miniaturach w sklepie? Promowanie w stosowny sposób najnowszych aktualizacji lub nowej zawartości w miniaturach w sklepie jest w porządku, ale pod warunkiem, że użyjecie w tym celu tymczasowej grafiki i zlokalizujecie tekst na języki obsługiwane przez wasze gry. Sprawdźcie powyższe zasady, by dowiedzieć się więcej.Zasady obowiązujące od 1 września 2022 roku
Przypominamy, że nowe zasady wejdą w życie 1 września 2022 roku, dlatego prosimy wszystkich producentów gier o przejrzenie swoich zasobów graficznych i wprowadzenie odpowiednich zmian w celu dostosowania ich do nowych zasad.

Możecie przejrzeć swój zestaw zasobów graficznych, wybierając opcję „Edytuj stronę w sklepie” dla waszych gier i klikając zakładkę „Zasoby graficzne”. Uwaga: sprawdźcie, czy macie jakieś aktywne tymczasowe grafiki. Możliwe, że one również będą wymagały wprowadzenia zmian.

Widoczność w obrębie sklepu Steam każdej gry nieprzestrzegającej tych zasad może zostać ograniczona oraz nie będzie ona wyróżniana podczas oficjalnych wyprzedaży i wydarzeń Steam.

ZOBACZ WSZYSTKO (33,562)
CZŁONKOWIE GRUPY
Gracz tygodnia w grupie:
Administratorzy
Moderatorzy
482
W GRZE
6,350
ONLINE
3,895 NA CZACIE
Wejdź do pokoju
Założona
11 października 2012