GRUPA STEAM
Steamworks Development SteamworksDev
GRUPA STEAM
Steamworks Development SteamworksDev
392
W GRZE
6,924
ONLINE
Założona
11 października 2012
O Steamworks Development

Official Group for Steamworks Development Support

NOTE: This group is restricted and visible only to accounts with Steamworks access. Announcements however are public.

This community of Steamworks developers is intended for sharing information regarding Steam and Steamworks development.

Please use the Discussions to ask Steam and Steamworks related questions. You'll also find FAQs and responses to other common questions in there.

And we'll post announcements for relevant updates and changes involving Steamworks SDK.

Steamworks Site
Steam Stats
POPULARNE DYSKUSJE
OSTATNIE OGŁOSZENIA
Od teraz można konfigurować długość zniżki premierowej
Czym jest zniżka premierowa?
Zniżka premierowa to opcjonalna i ograniczona czasowo wstępna promocja rozpoczynająca się w momencie wydania waszej gry na Steam. Możecie skonfigurować ją z poziomu strony docelowej waszej aplikacji w Steamworks tuż pod sekcją do określenia zamierzonej daty wydania.

Zniżki po wydaniu gry są całkowicie opcjonalne i zauważyliśmy, że producenci kierują się różnymi filozofiami przy podejmowaniu decyzji, czy chcą nałożyć zniżkę, czy nie.

Możecie przeczytać więcej o zniżkach na Steam tutaj.

Terminy zniżek premierowych a wyprzedaże sezonowe
Aktualizujemy także sposób, w jaki Steam traktuje produkty mające swoją premierę w krótkim odstępie od naszych czterech sezonowych wyprzedaży. Jeśli wasza gra zostanie wydana niedługo przed sezonową wyprzedażą i chcielibyście przedłużyć zniżkę premierową na czas trwania tej wyprzedaży, to możecie zdecydować się na dłuższą zniżkę premierową. Maksymalnie może ona trwać 14 dni. Nie możemy przedłużyć zniżki premierowej na więcej niż 14 dni, więc w zależności od tego, kiedy wydaliście swoją grę, jest możliwe, że wasza zniżka wygaśnie przed zakończeniem sezonowej wyprzedaży.

Generalnie nie możecie nałożyć zniżki w ciągu 30 dni od wydania gry lub 30 dni od zakończenia zniżki premierowej.

Jeśli wasza gra została wydana na co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem wyprzedaży i NIE MIAŁA zniżki premierowej, to możecie dołączyć do wyprzedaży sezonowej i wprowadzić zniżkę.

Jeśli wasza gra została wydana na 30 dni przed rozpoczęciem wyprzedaży i MIAŁA zniżkę premierową, to czas oczekiwania na możliwość wprowadzenia kolejnej zniżki będzie czynnikiem powstrzymującym was od udziału w wyprzedaży. Możecie zdecydować się na dołączenie do wyprzedaży w jej trakcie poprzez wprowadzenie zniżki na sezonową wyprzedaż po tym, jak czas oczekiwania na zniżkę dobiegnie końca (po 30 dniach od daty zakończenia zniżki premierowej). W przyszłości pojawi się wiele okazji do nałożenia zniżek, więc nie należy zmieniać daty wydania tylko z powodu wydarzenia sezonowej wyprzedaży.

Wymagania dot. oceny treści w Niemczech
Czym jest wbudowany w Steam system oceny?
Steam ma wewnętrzną ankietę, która musi zostać ukończona dla wszystkich nowo wydanych gier na Steam w ramach procesu wydawniczego. Ta ankieta zadaje szereg pytań o treści obecne w waszych grach oraz używa waszych odpowiedzi, by pomóc graczom w zrozumieniu zawartości waszych tytułów. Jeżeli wydaliście grę na Steam przed styczniem 2020 r., to możliwe, że nie podaliście tych informacji.

Do czego służy ta ankieta?
Ta ankieta ma dwa zadania do wypełnienia:

Pierwsze – pomóc producentom zidentyfikować treści o charakterze wrażliwym, tak aby klienci mogli decydować, jaką zawartość chcą lub jakiej nie chcą oglądać, gdy przeglądają Sklep Steam. Kategorie wybrane przez producentów gier są wyświetlane po stronie graczy jako opcje w preferencjach sklepu, które mogą oni zaznaczać i odznaczać. Przejdźcie do ustawień waszego konta Steam, by zobaczyć wasze preferencje treści.

Drugie – zapewnia to platformie Steam więcej informacji w celu stworzenia systemu klasyfikacji i deskryptorów treści, które mają być wyświetlane w Sklepie Steam dla klientów w Brazylii i w Niemczech. Te klasyfikacje i deskryptory są oparte na kryteriach ustalonych we współpracy z agencjami regulującymi i branżowymi organami samoregulującymi w tych państwach.

Jak mogę znaleźć moje gry, którym brakuje tej oceny?
Przygotowaliśmy przydatną stronę, by pomóc wam w znalezieniu waszych gier na Steam, dla których nie wygenerowano jeszcze wymaganej oceny.

https://partner.steamgames.com/healthcheck/missingrequiredratings

Jak uzyskać dostęp do ankiety?
Użytkownicy z uprawnieniami do edycji metadanych aplikacji znajdą nową ankietę w sekcji „Ankieta dot. treści dla dorosłych” na stronie docelowej danego produktu. Możecie też użyć tego linku, by zobaczyć pełną listę waszych gier bez oceny wymaganej do wyświetlania ich w Niemczech: https://partner.steamgames.com/healthcheck/missingrequiredratings. Na tej stronie możecie kliknąć każdą grę, by bezpośrednio przejść do ankiety samodzielnej oceny dla danego tytułu.

Potrzebujecie pomocy? Macie pytania?
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, skontaktujcie się z nami tutaj.

ZOBACZ WSZYSTKO (38,744)
CZŁONKOWIE GRUPY
Gracz tygodnia w grupie:
Administratorzy
Moderatorzy
392
W GRZE
6,924
ONLINE
5,100 NA CZACIE
Wejdź do pokoju
Założona
11 października 2012