Vyobrazeno: Wet and Cold
Tvůrce:  isoku, volvaga0
Nové způsoby, jak podpořit tvůrce obsahu
Steam Workshop byl vždy skvělým místem pro sdílení modifikací, map a všech dalších položek, jež vytvořili samotní hráči. Ode dneška se však stává také skvělým místem pro jejich prodej.

Díky novému a efektivnějšímu systému prodeje výtvorů nově Steam Workshop umožňuje hráčům nakupovat modifikace, které mohou ihned použít ve svých hrách.

Objevte ty nejlepší modifikace a podpořte jejich tvůrce!
Začínáme hrou
The Elder Scrolls V: Skyrim
Studio Bethesda ve svých hrách vždy kladlo důraz na podporu uživatelských modifikací. Hra The Elder Scrolls V: Skyrim v této tradici pokračovala integrací komplexního editoru a od roku 2012 i svojí sekcí ve Steam Workshopu. V tom se v současné době nachází přes 24 000 bezplatných modifikací, od nových zvuků, přes velkolepé úkoly na několik hodin, až po vylepšení odrazů vody.

Tvůrce těchto a dalších modifikací můžete nyní peněžně podpořit a zajistit tak, aby pokračovali ve tvorbě dalšího, nezapomenutelného obsahu.
Vyobrazeno: Gifts of Akatosh
Tvůrce:  Rafael De Jongh, Corvalho
Vyzkoušejte zdarma kteroukoliv modifikaci
Stejně jako všude jinde, i u modifikací je důležité strávit trochu času zjišťováním informací o produktu, který se chystáte koupit. Avšak nebojte, i když šlápnete vedle a modifikace bude rozbitá nebo nebude nedostojí svým slibům, nic není ztraceno! Modifikaci můžete do 24 hodin od zakoupení vrátit a získat zpět své peníze. Více informací zde.
Zdarma, placené nebo za dobrovolnou cenu
Více než 24 000 bezplatných modifikací ve Steam Workshopu skýtá téměř nekonečnou studnici zábavy pro každého fanouška hry Skyrim. A kdyby to náhodou někomu nestačilo, ode dneška bude možné ve Workshopu nalézt také ještě kvalitnější placené modifikace s pevnou cenou (určenou samotnými tvůrci) a modifikace, u kterých si sami zvolíte, jak moc jejich tvůrce chcete podpořit.
Procházejte placený obsah
Jste ve Skyrimu noví?
Hrajte zdarma až do 26. dubna
Hrát hru Skyrim Stránka v obchodu
s podrobnostmi
Svoláváme všechny tvůrce
Ať už jste začátečníci nebo profesionální vývojáři či umělci, ode dneška můžete ve Steam Workshopu vydělávat na prodeji svých výtvorů.

Prozatím je Vám dostupná hra The Elder Scrolls V: Skyrim, pro níž můžete vytvářet nové kosmetické předměty, balíčky zvuků, skiny, domy či celá města, velkolepé questy nebo třeba jen klobouky pro Lydii. Ať už to bude cokoliv, po dokončení jednoduše nastavíte cenu a obdržíte podíl z každého prodeje ve Steam Workshopu.

A hrou Skyrim to rozhodně nekončí, v následujících týdnech začnou placený obsah podporovat i další hry.
 
Vydělávejte peníze prací, která Vás baví
Určete cenu svého výtvoru, vystavte jej ve Steam Workshopu a získejte podíl z jeho prodejů. Navíc budete mít k ruce stránku s aktivitou prodeje ve Steam Workshopu, jež Vám umožní sledovat prodeje a příjmy, což se může hodit při plánování dalších položek.
Je to snadné
Odešlete svůj výtvor použitím nástroje Skyrim Creation Kit, odsouhlaste nejnovější podmínky Workshopu, zadejte své platební údaje a nastavte položku na prodej. Vaše modifikace bude ihned viditelná ve Workshopu a během týdne ji bude možné prodávat.
Nastavte vlastní cenu
Jako tvůrce položky stanovujete cenu Vy. Zadat můžete pevnou cenu nebo vybrat možnost dobrovolné ceny a umožnit tak zákazníkům, aby se sami rozhodli, kolik zaplatí.
Přidejte přispěvatele
Pokud pracujete v týmu, můžete snadno přidat své kolegy jako přispěvatele, a podělit se tak s nimi o podíl z příjmů. Služba Steam se postará o nezbytnou byrokracii v podobě daní a výplat.
Upřesněte vyžadovaná DLC
Ať už je Váš výtvor zdarma nebo placený, jeho funkce může záviset na obsahu ze stáhnutelného obsahu pro hru Skyrim. Nyní můžete tento požadavek uvést a zákazníci tak budou před nákupem nebo odběrem Vaší položky upozorněni na to, zda není nutné vlastnit ještě něco navíc.
Upřesněte vyžadované modifikace
Pokud je Váš výtvor postaven na základech jiné modifikace nebo využívá jejího obsahu, měli byste si nejdříve vyžádat svolení původních tvůrců. Až tak učiníte, můžete uvést požadavek na jiné modifikace na stránce svojí položky ve Workshopu, abyste zákazníky na tuto skutečnost upozornili před nákupem.
Začněte nyní
Chcete-li začít vytvářet obsah pro hru Skyrim, klikněte na odkaz níže. Budete potřebovat hru Skyrim ve službě Steam a nástroj Creation Kit, který je součástí hry. Také by se Vám mohla hodit komplexní wikipedie, kterou pro hru poskytují přímo její tvůrci, studio Bethesda. Až budete připraveni svoji položku zveřejnit ve Workshopu, stačí jen vyplnit potřebné údaje a položku nastavit na prodej.
Časté dotazy
Pro tvůrce
Jak nastavím cenu svojí položky?
Při odesílání nové položky do Workshopu hry Skyrim Vám budou k dispozici ovládací prvky, pomocí nichž nastavíte cenu a vše ostatní.
Kolik si mám za svoji položku účtovat?
Odpovídající cena za modifikaci, mapu nebo předmět závisí na několika faktorech. Zde je pár příkladů k zamyšlení:
1. Kolik podobných položek se již prodává nebo je k dispozici zdarma?
2. Kolik unikátního obsahu jste vytvořili? Je to něco, co by bylo pro ostatní obtížné vytvořit?
3. Na jak dlouho Vaše položka hráče zabaví?
Mohu cenu změnit i po vystavení položky?
Ano, avšak nevylučujeme přítomnost omezení, jak často cenu budete moci upravovat.
Co když zjistím, že někdo jiný publikoval mnou vytvořený obsah?
Pokud někdo zkopíroval Vaši práci, odešlete prosím žádost o odstranění díla podle zákona DMCA.
Mohu do své modifikace zahrnout modifikaci někoho jiného?
Steam Workshop umožňuje snadno upravit Vaši položku tak, aby byl podíl z jejích prodejů rozdělen mezi přispěvatele či spoluautory.
Mohu svoji položku z Workshopu odstranit?
Položku můžete přestat prodávat, ale odstranit ji už nelze. Pokud si ji totiž nějací zákazníci zakoupili, musí jim být poskytnut i do budoucna přístup nejen k samotné položce, ale také k její stránce ve Workshopu.
Jakým způsobem dostanu zaplaceno za prodej své položky?
Pro více informací si prosím přečtěte časté dotazy ohledně příjmů z Workshopu
Mohu ve Steam Workshopu prodávat i modifikace, které jsem vytvořil pro jiné hry?
O povolení placeného obsahu ve Workshopu hry rozhodují její vývojáři nebo vydavatel. Pouze pokud placený obsah povolí, budete moci v daném Workshopu prodávat Vámi vytvořené modifikace.
Mohu prodávat modifikaci, která obsahuje grafiku nebo obsah z jiné hry či filmu?
Na obsah, který zveřejníte ve Steam Workshopu, musíte vlastnit veškerá potřebná práva, ať už jej prodáváte nebo ne. Pokud nahrajete obsah chráněný autorskými právy, ke kterému nemáte Vy ani ostatní přispěvatelé distribuční práva, můžete pozbýt všechny zisky za jeho prodej, být odpovědni za vzniklou škodu a také čelit zákazu používání Workshopu nebo dokonce celé komunity služby Steam.
Pro hráče
Mohu zažádat o vrácení peněz?
Pokud zjistíte, že Vámi zakoupená modifikace nefunguje či nesplňuje Vaše očekávání získaná jejím popisem, můžete ji do 24 hodin od nákupu vrátit a získat zpět své peníze. Podrobnější informace o vrácení peněz naleznete zde.
Kolik placené modifikace stojí?
Ceny modifikací určují přímo jejich autoři a odvíjí se od velikosti, složitosti a typu obsahu. Unikátní questy, jejichž dokončení zabere desítky hodin budou nejspíše stát více než jen nový klobouk.
Kde naleznu seznam modifikací, které jsem si zakoupil?
Proč nemohu ve Steam Workshopu hodnotit všechny modifikace?
Placené položky můžete ve Workshopu hodnotit teprve poté, co si je zakoupíte.
Co se stane, pokud mi zakoupená modifikace přestane fungovat?
Někdy se může stát, že dvě modifikace zasahují do stejných herních souborů nebo jejich kombinací dojde k nepředvídatelným následkům. Pokud se tak stane a modifikace přestane fungovat nebo se začne chovat nesprávně, bude nejlepší, když tuto skutečnost zdvořile oznámíte autorům na stránce položky ve Workshopu a poskytnete jim detaily, pomocí kterých chybu opraví.
Nešlo náhodou nakupovat položky ve Workshopu již dříve?
Ačkoli několik her podporuje přidávání populárních položek z Worskhopu v podobě herních předmětů nebo stáhnutelného obsahu, žádná hra dosud nepodporovala prodej položek přímo ze Steam Workshopu. Troufáme si však tvrdit, že tato novinka zajistí přísun ještě více kvalitních předmětů, modifikací a zážitků, které si do svých oblíbených her budete moci zakoupit.
Jak si mohu zahrát modifikaci pro hru Skyrim, kterou jsem si zakoupil nebo se přihlásil k jejímu odběru?
Jamile získáte novou modifikaci, jednoduše spusťte hru Skyrim ze své knihovny služby Steam. Poté, co se načte spouštěč, si povšimněte textu vlevo dole, který oznamuje stahování a instalování nového obsahu. Jakmile tento proces doběhne, bude Vaše hra připravena.

Pro povolení nebo zakázání určitých modifikací můžete také využít sekci spouštěče zvanou „Data Files“. A pokud si nejde jisti, jak se k novému obsahu dostat přímo ve hře (například nevíte, kde lze zakoupit ten nový fešný klobouk pro Lydii), zamiřte na stránku modifikace ve Workshopu, kde povětšinou naleznete instrukce nebo alespoň nápovědy.