Sizercopter
Feel the Payne   Turkey
 
 
SIZERCOPTΞR

Revenge was a shadow in my heart.
Currently Offline
Last Online 12 hrs, 43 mins ago
Favorite Game
Favorite Guide
Created by - Sizercopter
3 ratings
Bu kılavuz Windows Vista / 7 / 8 / 10 kullanıcıların Max Payne (1) ses sorunlarını giderilmesine yardımcı olacaktır.
Review Showcase
373 Hours played
Uzun yazı oldu ancak kesinlikle boş bir yazı değil.
Ses sorunu çözümü için bakmanızda fayda var. Kendi rehberim için: LİNK

Oyunu defalarca bitirdikten sonra buradaydım. Çünkü çocukluğum, eski hatıralarım ve her şey şimdi geri döndü.

Max Payne Tüm Zamanların En İyisi

Max Payne, sert ve soğuk New York Şehrinin gecesinde kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adam. Kazanmak için umut edemeyeceği bir savaşla mücadele ediyor.
Karlı ve kasvetli bir hava içinde, pek de tekin olmayan New York şehrinin sokaklarında ızdırap çeken bir polisin iç ve dış çatışmalarını tanık olacaksınız.


Oyun Hakkında Söylemek İstediklerim

Bugün bu oyunu oynamış olduğum için çok mutluyum. Peki, nasıl oluyor da bunca yıldır hala bu oyunu oynuyorum? Max Payne, 17 yıl sonra bile benim için eskimeyen büyük bir ESER. Kesinlikle yaşlanmayan bir şey, eserin sanatsal kalitesidir.

Tabii ki silahlı çatışmalar hala harika, ancak Max Payne 3 ya da daha yeni oyunlara kıyasla o kadar da iyi değil, ancak hikayesiyle ve atmosferi bu güne kadar benzersiz hiç bir oyunda olmayan güzellikleri sunuyor.

Bu oyun hala benim için çok iyi. NPC ve AI aptalca gelebilir ancak zaten eski bir oyun olduğu için bu sorun değil. Oyunu daha önce oynamadıysanız şimdi oynamalısnız. Çünkü bu sadece bir oyun değil, size bir oyundan daha fazlasını sunuyor.

Max Payne, çok sınırlı bütçeyle yapılmasına rağmen, yapımcı şirketin en başarılı oyunu olması hiç şüphesiz ki geliştirici şirket Remedy Entertainment'ın en belirgin özelliğidir. Harika bir hikaye, mükemmel bir atmosfer, harika müzik...

Max Payne, çıktığı yıldan beri sayısız birçok ödül almıştır. [legacy.3drealms.com]


Max Payne Hakkında Söylemek İstediklerim

Şahsi olarak Max Payne, belki de hakkında sonsuza kadar konuşulabilecek tartışılabilecek tek insan. Hayatım boyunca hep gerçek ve ailemden biri gibi görmüşümdür. Benim için her zaman bir süper kahraman gibiydi, o kadar benimsemiştim ki karakteri, sadece bir oyundan ibaret değil, bu adam benim için gerçekti. Çocukluk zamanlarımda oynadığım ilk oyundu Max Payne, dayımın bana vermiş olduğu CD sayesinde tanışmıştım.

Oyunu odamda tek başıma ilk defa oynadığım günleri anımsıyorum, korku ve heyecan içinde 9mm tabancam ile yeraltı metrosunda yürüyüp, bir sonraki düşmanın ekranımda belirmesini bekliyorum. Max Payne, karanlık atmosferi ve harika bir hikaye anlatımıyla çocukluğumu en güzel şekilde yerine getiriyor.

Max Payne'in hikayesi çok dramatik bir sahneyle başlar onunla birlikte benim hikayemde öyle başladı.

Hikaye, ailesi öldürülen Max Payne hakkında, güzel bir karısı ve bir kız çocuğu ile ilgilidir.

“ Hayat güzeldi,

Tatlı bir yaz günü, güneş batmak üzereydi, biçilmiş çimlerin ferah kokusu, dışarıda oynayan çocukların sesi...
Nehrin yakınlarında bir ev, yazlık bir yer, güzel bir eş ve küçük bir kız çocuğu.
Ve Amerikan Rüyası gerçek oldu.

Fakat rüyaların beklenmedik şekilde kötü gitmek gibi bir alışkanlığı vardı. ”Max Payne'in tüm o yaşadıkları küçüklüğümde çok etkilendiğim belki de en dramatik olaydı.

Eve geldiğimde karımın yardım çığlıklarını duyuyordum, ve bu gösterinin başlama şeklini hiç beğenmemiştim, ama bana evin en iyi koltuğunu vermişlerdi: gösteriyi en ön sıradan izliyordum. O an tabancam paltomun altında titriyordu. Onu ve bebeğimi kurtarabilmek için bölümü defalarca tekrar edip durdum, her seferinde daha hızlı hareket etmeye çalıştım, ancak çabalarım hiçbir zaman sevdiklerimi kurtarmaya yetmemişti, sürekli aynı acıyı yaşıyordum, adeta bir kabusun içinde sıkışıp kalmıştım.

Ölülerin fısıltıları beni ayakta tutuyordu, ama ben karanlıkta boğulmaya devam ediyordum. İntikam kalbimdeki bir gölge gibiydi.

Max, karısının göğsündeki kurşun deliğini yakuta benzetir; “Kurşun deliği göğsündeki yakuttu, bembeyaz teninde kanı parlıyordu. O çok güzeldi.”
“İşte o an güneş, tüm ihtişamıyla gözden kayboldu ortalığı felaketin habercisi alaca karanlık bürüdü.”

Max Payne, gecenin karanlığında pek de tekin olmayan New York şehrinin sokaklarında ve hiç bitmeyecek gibi gözüken bir kar fırtınasının ortasında geçmektedir. Başınızı kaldırıp baktığınızda asla uyumayan şehrin gözlerini dikmiş size baktığını görebilirsiniz, kasvetli New York şehrinin sesini dinlerseniz eğer, soğuk havanın ve gecenin karanlığında öten siren seslerini duyabilirsiniz, işte benim yapmaktan en çok keyif aldığım şeydi bu. Max Payne “Cehennemde Soğuk Bir Gün” diye tasvir etmektedir, karlı ve soğuk havayı kendi hayatıyla bağdaştırır. Aslında bu sadece onun yaşadıkları değil, benim de yaşadığım olaylardı. Max Payne için New York Şehrinin gecesi daha yeni başlamıştı Şehir beni avcı gözlerle izliyordu.

Max Payne'in adı da bir kelime oyunudur, "Maximum Pain" den gelmektedir. Anlamı "Maksimum Acı" dır, bu da oyun boyunca Max'in başına gelenlere ve olaylara bir göndermedir.


Ses sorunu veya oyunda bug yaşayanlar.

< >
Comments
Kanerias Oct 6 @ 3:00am 
Max Payne: They were all dead. The final gunshot was an exclamation mark on everything that had led to this point. I released my finger from the trigger, and it was over.
RustyVortex Aug 6 @ 1:57am 
Her yarışta farkını ortaya koyan abimiz :D +rep
Bowie May 19 @ 4:29am 
Ladies and gentlemen, allow me to present Max Payne. New York's Finest, with the biggest mobster bodycount ever. Dearest guests, prepare to die …