Recent reviews by Erelas

< 1  2 >
originální, milá, odpočinková
Systém dynamiky vody je základem celé hry a krásně to funguje.
Posted February 15.
1 person found this review funny
Nejlepší díl "heroesů".
Posted April 21, 2023.
yes
Posted May 30, 2021.
I played two campaigns. One as Allies, one as axis on slightly higher difficoulty.

I am not much experienced in wargaming games, but I must say I really do enjoy this game. A lot.
It takes some time to understand some mechanics. Even after that you will not understand the game completely.

I saw some come complains on steam about no-patching the game and no-fixing the bugs. But in last half year I saw two or three updates on steam.

Only things that seems odd to me in this game are some event decisions, like why would I go for second option when it's totaly out of mind. And second odd thing is late game AI.
Like in second campaign I had (as axis) I lost in Europe, and then hold off with Japan to the end of game.
AI had totaly so much chances to beat me, but they stayed sitting with whole armies all across europe even when USA had like 27 000 MPP at the end. USA had like 20 troops on western coast of America, but noone was on the way for Japan home-islands or Pacific. I won the war in Pacific pretty quickly. In 1941/42 I already captured Hawai and from since then there was like only one counter attack for Pearl Harbor and two attacks on home islands all across northern pacific, dodging all the isles. Since then even after fall of Germany and Italy, there was no chance to attack home islands. Yes, after german defeat Soviets did attack Japanese through Manchuria from north and saved China, but they had no research on amphibious warfare so they would not capture home islands and since I hold all pacific (even when I already had only one battleship and one u-boats) Japan would not capitulate even for the next year.

All and all I do enjoy the game, but there are some cons.
Posted January 9, 2021.
Pěkná karetní hra podobná principem hearthstonu.
Oproti hearthstone má však každá jednotka i cenu za akci (přesun, útok) a navíc je mezi dvěma liniemi i linie prostřední o kterou se přetahujete. To dává hře novou dynamiku, jelikož například artilerie je slabší ale za to umí střílet i přes onu střední linii (možná podobné gwentu, ale ten jsem nehrál).
Hra nabízí širokou variabilitu možností, balíčky (40 karet) jsou totiž skládany z jedné primární frakce a jedné vedlejší frakce od které můžete použít až 12 (z těch 40ti) karet.
Myslím si, že hearthstone nabízí větší variabilitu karet, ale ve výsledku se hraje v aktuální metě třeba jen 15 balíčku. V KARDS jsem se více potkával s protihráči, kteří měli balíčky skládány dle vlastního nápadu (mám sice nahráno jen 19 hodin, ale za brity jsem v zápasech dosáhl nejvyššího ranku field marshala... mám tedy za to, že jsem hrál oproti zkušenějším hráčům)
Osobně se mi hra velmi líbí, ale snadno denně sežere i více jak 2 hodiny času.
Posted October 28, 2020.
Early Access Review
Oproti Squad/Post Scriptum je tato hra více "akční", skrze frontline systém na menších a úzkých mapách (menších oproti těm dvoum hrám). Dochází zde častěji ke kontaktu a více si zde zastřílíte. Dobře zvolená taktika je zde určitě klíčová, není zde však moc prostor pro strategii. Osobně mi zde chybí velký systém logistiky a potřeby zásobování jako je třeba ve squadu.
Za sebe bych řekl, že tato hra je přesně pro hráče, které squad/post scriptum neoslovuje skrze pomalejší průběh hry, ale nechcou zase žádnou "rychlokvašku" ve formě CoD, Battlefield.
Myslím, že by se tato hra dala přirovnat k Insuregncy/Day of Infamy asi stejně jako můžete battlefield přirovnat ke call of duty. Nalezneme tady poměrně podobný systém hit => probably death jako v Insurgecy/DoI, které se velikostí mapy a čistě pěchotními jednotkami podobají CoD, zatímco battlefield a HLL mají mapy větší a zařádit si můžeme i v tanku.
Osobně se mi asi líbí více squad, ale to už je otázka preferencí. Musí se nechat, že HLL má zase lepší engine a optimalizaci. Myslím, že peníze za to určitě stojí.
Posted March 21, 2020.
Hra je velmi dobrá a s mody jako radious nebo ještě lépe divide et impera úžasná.
Posted March 15, 2020.
1 person found this review helpful
Nepřestane bavit. Ideální hra na malou pauzu, když třeba na něco čekáte.
Nenechte se odradit jednoduchou vizáží. Gameplay je hardcore a stále vám má co přichystat.
Nějaké monotonie hraní se nebojte, je tam dost aspektů, aby byl gameplay variabilní.
A pokud vás hra přestane bavit.. zkuste si ji prostě zapnout o dva měsíce později znovu. Opět vcucne.
Posted November 15, 2019.
1 person found this review helpful
Super nápad hry.
Neustálý vývoj a stále dávají nový a nový obsah obohacující hru.
Nahráno 216 hodin a musím říct, že za nějaké 300 ve slevě je to jeden z nejlepších herních nákupů.
Občas je tedy otrava, že člověk často musí na bojiště doběhnout, když hraje za den prvně.
Také je někdy cítit velký vliv koordinovaných klanů a pokud si chcete hrát sami for fun, tak budete prostě jen malá ryba. Nicméně i mě jako malé rybě se mi už spoustukrát podařilo se vplížit za nepřátelské linie a solo akcí ukrást nepříteli vozidla a zásoby.
Posted November 15, 2019.
1 person found this review funny
S touto recenzí jsem si chtěl počkat, dokud nebudu mít aspoň sto hodin.
Hotovo.
Squad jsem ještě nehrál, ale:
Post Scriptum mě zatraceně baví, je to skvělá, taktická hra plná zážitků a emočních vypětí. Stačí umět trochu anglicky a nebát se něco kdáknout do mikrofonu.
Tímto bych hru velmi vřele doporučil všem komu bych jenom mohl, má to však malý háček, ne každému se to bude líbit. A teď nemluvím o stylu hraní.
Hra má spoustu maličkostí, které jsou občas pěkně otravné a chápu, proč to některé lidi tak štve a hru nedoporučují, já však věřím, že Periskope games jsou dobří vývojáři, jen potřebují trochu času - možná si neměli brát dva projekty naráz, když tak rozáshlé hry je už tak těžké optimalizovat - ,ale co už.
Takže k těm maličkostem. Dlouhé načítání, občasné vyhoštění serveru na základě dlouhého připojování (ano, občas je to bludný kruh a čekáte 30min pro nic), občasné pády hry, špatná optimilizace, nějaké ty propady do textur (za 100h asi 2x) nebo fly ragdoly přes celou mapu, a nedávno mi začali velké FPS dropy, když je kolem moc zvuků na jednou - řešit to má snížení kvality zvuku, ale trochu to dělá pořád. Takže ano, připravte se, že budete řešit nějakou tu problematiku a ptát se googlu co to má být.
Abych však nebyl negativ a skončil u toho dobrého: I přes ty "maličkosti" je hra prostě skvělá, velmi mě baví a má rozhodně co nabídnout.
Hodnocení nedávám na základě dosavadního hodnocení jiných uživatelů (abych zvýšil % recenzí), ale čistě dle svého uvážení. Za mě bych dal tak 75%. Kdyby nebylo těch problémů, tak i klidně 95%.

PS (Post Scriptum):
Zima 2018/19 má přinést herní režim tankových bitev (tím se z Post Scriptum dle mého stane nejrealstištější multiplayerový tankovo bitevní simulátor), taky nějaké ty nové mapy.
2019 má přinést novou frakci a nové "Theater" (scéna konání/zasazení). Z toho by se dalo hádat, že přidají zcela nové místo děje - možná afriku, možná východní evropu, možná pacifik ,jsem zvědav. Tady vývojáři řekli: "The Bloody Seventh is just a begining."
Jo a kdyby si chtěl někdo stěžovat, že přidali amíky, ale nepřidali tam jejich tanky, tak to protože je vydali s párem nových map, které představují historickou operaci, kdy americké výsadkové jednotky byli podporou britských tankistů. Proto ti "američtí" tankisti nemaj novou uniformu.
S otázkami mi neváhejte napsat.
Posted December 16, 2018. Last edited December 16, 2018.
< 1  2 >