Shepherd
Taras   Lvov, L'vivs'ka Oblast', Ukraine
 
 
reviewer, translator, pun and sarcasm master
admin and curator of United Ukraine
my reviews here [shprd95.wordpress.com] [outdated]
Currently Offline
 
Origin | GOG | Uplay | Social Club | Playstation ID - SHPRD95
Battle.net - SHPRD95#2683
Discord -Shepherd#6832
Telegram - t.me/shprd95

🎁Steamgifts profile [www.steamgifts.com]
🃏 Trade matcher [www.steamtradematcher.com]
📝My Barter list [barter.vg]
Review Showcase
14.9 Hours played
В очікуванні кіберпанку.
(версія зі скріншотами тут[shprd95.wordpress.com])
(підпишись на найбільшу українськомовну кураторську сторінку.)Кіберпанк зараз чи не найпопулярніша тема в ігроіндустрії та й не тільки. На фоні чергового переносу тієї самої гри, розробники зі студії One More Level, за підтримки 3D Realms та Slipgate Ironworks™ поквапились вчасно випустити свій кіберпанковий бойовик з блекджеком та паркуром. Чи це просто апетитайзер до 10 грудня, чи справді самобутня гра, в якій можна отримати порцію тієї самої кіберпанкової атмосфери ?

Сюжет
Він тут доволі прямий. Тут не має прихованого сенсу, чи закручених сюжетних ліній. Головний сюжет твіст досить легко відгадується ще на початку гри. Але я не назву його поганим. За розвитком подій цікаво спостерігати, містить відсилки до древньоіндійської та грецької мітологій, а після проходження навіть змушує задуматись на теми типу що таке свідомість, тощо.

Отже, на землі стався катаклізм, поверхня вкрита радіоактивними опадами, то ж жити на землі більше неможливо. Люди знайшли нове укриття у вежі, названій Дхарма, яку побудувала корпорація Сансара. Її творцем був Адам. У вежі спостерігалось розшарування населення: бідняки жили на нижніх шарах вежі, поряд з фабриками, люди класом вище проживали у Дхарма-сіті, верхніх шарах вежі, що майорять неоновими вивісками та крамницями. Тож після того як його колега здійснила переворот й захопила владу, вбивши Адама, він встиг оцифрувати свій розум та знання та залишитись у вимірі штучного інтелекту, який диктуватиме гоустраннеру дістатися ядра вежі та вбити узурпаторку… Проте, не все так просто, розказувати далі не буду. Просто додам, що лору у грі не так багато, але історія справді зацікавила. Справжній кіберпанковий вайб – тут і штучний інтелект, і імпланти в тілах, неонові локації ітд.

Ігролад
Сюжет це не першоплановий аспект гри. Головний акцент гри робиться саме на ігроладі. Це драйвовий платформер-слешер від першого лиця в лаштунках кіберпанку. Помирати доведеться часто. Бігун помирає від єдиного пострілу, тому доводиться запам’ятовувати розсташування кожного ворога і будувати свій маршут по кожному кроці щоб нарешті за 25-ї спроби пробігти шлях через кімнату без жодних помилок.
Формула ігроладу проста – рух це життя, буквально. Як тільки ви припините рухатись, хоча б на мить, ви неодмінно помрете. Гра не дозволяє вам зупинитись і подумати що робити далі, вона змушує тримати вас у постійному русі і приймати рішення як діяти на льоту (також буквально). Ігролад Ghostrunner доволі сильно нагадує … хто б міг подумати, Hotline Miami. Кожна смерть додає ще більше азарту і впевненості в тому, що тепер ти точно відтвориш ідеально продуманий в голові свій танок смерті. Гра змушує методом численних спроб і помилок відточувати кожен рух персонажа до найменших дрібниць, до автоматизму. Кожен рефлекс відточений до ідеалу як катана, головного героя.

До речі катана, це єдина зброя, якою бігуну доведеться прорубувати собі шлях до вежі. На щастя є і додаткові здібності, як от моментальна телепортація до ворога, або створення ударної хвилі своєю катаною чи отримання конролю над розумом ворога ітд. Всі здібності потрібно відшукати у кібер-безодні, місці, в яке переніс свій розум творець. “Спамити” здібностями не вийде, шкала фокусу заповнюється повільно від вбивств ворогів, тому здібності слугують більше як порятунок в ситуації, що пішла не по плану, ніж для розваги та видовищної різні. Комбінувати здібності та їх покращення також цікаво і буває, можна залипнути на добрі 10 хвилин поки все розмістиш. Все це оформлено у вигляді а-ля тетрісу. Заповнити поле блоками які подобаються найбільше не вийде, доводиться йти на компроміс щоб вмістити якнайбільшу кількість різних.

Окрім здібностей бігуна є також пауер-апи, які розсташовані на локації, наприклад заповільнення часу, сюрікени чи супер-стрибок. Вони не розміщені хаотично, всі вони певним чином потрібні для проходження рівня.

Самі рівні в плані геймдизайну побудовані дуже грамотно. Кожен рівень особливий та пропонує нові ігрові ситуації. Логіка і маршути пересування по локаціях не повторюється, і це круто. Як тільки ви опануєте біг по стінах, готуйтесь використовувати гак-кішку, відстрибувати від платформ, під’єднаних до електроживлення ітд. Це стосується і ворогів. Якщо на початку гри вам зустрічатимуться вороги, озброєні простими гвинтівками, то далі по грі вам зустрічатимуться і силовики з плазмовими щитами, і ніндзя, єдиний спосіб вбити яких це контратакувати їх стрімку атаку. Величезні турелі які стріляють плазмовою стіною. Дрони, на яких можна застрибнути і вибухові й дуже надокучливі істоти. Для багатьох з них потрібна особлива такика. Також на рівнях можна знайти аудіо записи та речі, які розкажуть більше про ігровий лор, а також нові розфарбовки та варіації для катани.

Боси. Тут їх не багато, але їхня наявність загалом потішила. Вони не складні, проте вимагають виняткової концентрації. Особливо перший бос. Величезна клята вежа, яка розкручує лазерні промені. Я пройшов його з 347-ї спроби. Майже 40 хвилин суцільної концентрації над кожною секундою руху. Це чи не єдина гра, від якої моя мишка була мокрою від поту.

З прямими руками, гру можна пройти приблизно до 10 годин. Мені знадобилось 12. Рівні не дуже великі, але система чекпоінтів реалізована трохи дивно. Деколи доводиться перегравати майже весь рівень, якщо я вирішу продовжити гру пізніше.

Хоча локацій у грі не так багато: фабрики, верхнє місто та ядро, проте стилізовані вони просто шикарно.Брудні вулички, що сяють неоном, фабрики та похмурі лабораторії. Єдиний випадок коли гра змушує зупинитися, це для того щоб зробити гарний скріншот панорами міста. Я не буду описувати візуальну частину гри, просто пропоную вам переглянути скріншоти, які я зробив протягом гри (версія зі скріншотами тут[shprd95.wordpress.com]).

Звук
Це відбірний Dark synth-wave від данця Daniel Deluxe, що чудово виконує свою функцію – повністю занурити гравця в атмосферу кіберпанку. Похмурі тони і баси миттєво задають потрібний ритм. Особисто я люблю слухати деколи таку музику, тому майже весь саунд трек перемістився у мій новий музичний плейлист. Що не дивно, музичний супровід також подібний до вищезгаданої “Гарячої Лінії Маямі”.

Підсумки:
Що ж, шикарна гра. рекомендую всім хто хоче отримати добру порцію якісного кіберпанка, або просто любить виклик чи має гарно розвинутий вестибулярний апарат. Я б поставив грі всі 10, але вимушений зняти один бал за ціну, як для українського гравця вона трохи зависока, і ще пів бала за її тривалість, це випливає з попереднього – 635₴ за 10 годинне проходження трошки забагато. Звичайно її можна перепроходити на швидкість чи відшукати всі сховані предмети щоб дізнатись більше про ігровий світ. Втім, всеодно вкрай рекомендую зіграти цю гру згодом, коли появляться перші знижки.

Recent Activity

8.8 hrs on record
last played on Jan 23
4.6 hrs on record
last played on Jan 23
0.3 hrs on record
last played on Jan 22
ᛒᛟᚻᚯ Jan 1, 2020 @ 1:08pm 
С Новым Годом Тарас!!!!:funnycube:
J@ckPV_ Oct 14, 2019 @ 4:03am 
С праздником и всего найлучшего.
¡<GG> Gem and Key Swap Bot Jan 24, 2019 @ 5:58am 
Thanks for using <GG>'s Gem and Key service! Feel free to leave a comment how my service was today!
Shadow_Dragon_SM Sep 1, 2018 @ 1:22pm 
I was just saying thank you for the coupon donation.
okcerS Aug 5, 2018 @ 8:29am 
Added you to discuss trading, yeah. :D
tuher卵 Jul 31, 2018 @ 3:08am 
потрібно поспілкуватись!