Shepherd
Taras   Lvov, L'vivs'ka Oblast', Ukraine
 
 
● адмін та куратор United Ukraine || мої рецензії [shprd95.wordpress.com]
Currently Offline
ASUS ROG Strix G16 G614JV
Processor : Intel® Core™ i5-13450HX
Graphics : NVIDIA® GeForce RTX 4060
Display : 16" Full HD+ 165hz
RAM : 16Gb DDR5 4800MHz
Storage : 512Gb + 1Tb

Keyboard : Keychron K1 V5
Mouse : Razer Viper Ultimate
Headset : Razer Electra V2
Microphone : Razer Seiren X
Web camera : Razer Kiyo
Review Showcase
Отже, 125 годин проведених у грі (разом з доповненнями). Чесно кажучи, не очікував що гра зуміє мене так втягнути, враховуючи те, що сюжет тут можна пройти максимум годин за 50. Тому й вирішив написати як так вийшло і чи зможе гра затягнути вас, оскільки вона може сподобатися не всім...

Коротко про сюжет:
14-те століття. Серце Європи - Богемія, після смерті багатьма улюбленого короля Карла IV-го трон успадковує його син Вацлав, під його нездарним правлінням ситуація в королівстві скочується в хаос, чим вирішив скористатися його брат, щоб розграбувати землі й зайняти трон.
Головний герой Генрі - син коваля, який ледь переживає напад ворогів на його село і має за мету помститися. Впродовж свого шляху помсти Генрі знайомиться з новими людьми, що допомагає потрохи збирати пазл трагічних подій. Попри доволі заїжджений сюжет, розробники змогли наповнити його цікавими персонажами та квестами. Деякі з них дійсно похмурі, деякі викликають гучний сміх.
Ще у грі є класний довідник, в якому можна почитати про реально існуючих персонажів, історичні події, місця та явища. Побут середньовічної Чехії та її жителів.

Про ігролад:
KCD це сюжетна рольова гра в лаштунках середньовіччя з особливою увагою на реалізм. Мені більше подобається її називати симулятором середньовіччя. Популярні казуальні елементи, як от безлімітні збереження прогресу тут відсутні. Переносима вага обмежена, рани потрібно заліковувати ітд. Звичайно, можна полегшити собі життя встановивши відповідні моди, але чи цікаво буде відмовлятись від того, на чому зроблено головний акцент ігроладу? Насправді до таких симулятивних механік швидко звикаєш, і після кількох годин можна цілком спокійно бігати в гарних обладунках й мечем та рубати половців.
Такі ігроладні механіки дуже впливають на імерсивність. Саме через такі деталі гра й отримує свою глибину. Чимось нагадує Red Dead Redemption 2, через велику кількість пропрацьованих дрібних деталей, які наповнюють гру. Власне, це може відлякати багатьох гравців, яким не дуже подобається такий неквапливий ігролад. Перебити зграю ворогів кількома ударами меча не вийде. Ним доведеться навчитись ефективно махати, а ще його треба нагострити й вивчити кілька ударів. Це не є гра про екшн, це гра про те, щоб прожити шматок життя в середньовіччі очима Генрі.
Одяг з часом брудниться і його потрібно прати, брудний одяг впливає на харизму персонажа. Алкоголь теж впливає на харизму, а ще на силу й витривалість, але поки не почнеться похмілля. Зілля потрібно варити самому й за порядком з інструкції з книги. Для того, щоб її могти прочитати, для початку потрібно взагалі навчитись читати. В ті часи далеко не всі люди вміли читати :) Одежу потрібно ремонтувати, бо вона втрачає характеристики, а для того, щоб поцупити чийсь мішечок з грошима, потрібно спочатку встигнути всунути руку в кишеню, намацати потрібний предмет і вчасно й непомітно встигнути її дістати.
KCD це чистокровна рольова гра. Тут є система популярності для кожного міста та його жителів - торговці, міщани, вартові ітд. Маючи погані стосунки з місцевими торговцями, вони менш охоче робитимуть вам знижку, а варта частіше проситиме оглянути ваші кишені. Для деяких жителів й зовсім будуть закриті деякі гілки діалогів.
Також перевірки навичок в діалогах, на які впливає рівень сили чи красномовства героя. Випадкові зустрічі на глобальній карті - це можуть бути, наприклад мандрівники-паломники, чи бандити, що вирішили влаштувати вам засідку. Система прокачування з багатьма вміннями, кожне з яких прокачується окремо й розблоковує власні перки - Алхімія, крадіжки, травництво, читання, полювання, витривалість, взлом замків, бій на мечах, сокирах, молотах та багато інших.

Про вигляд й атмосферу:
Гра вийшла у 2018-му році на рушії CryEngine, і мушу визнати, виглядає вона дуже й дуже добре. Гарний звуковий дизайн та музичний супровід. Спів пташок в лісах Богемії чи гучний грім під час зливи. Всі ці звуки чудово доповнюють імерсивність гри. Розробники старались максимально автентично зобразити тогочасні міста й замки. Тутешні замки цікаво досліджувати, те, як вони побудовані та як виглядають всередині. Присутні відчуття нібито віртуальної екскурсії. А гуляючи лісовими стежинами й зовсім отримати порцію релаксації.

Підсумки:
ру_сня = гній, а KCD це гра в яку потрібно поринути. Відчути себе цим головним героєм. Темп гри, ускладнені ігрові механіки дійсно сподобаються не всім, але якщо вам подобаються ігри з неквапливим темпом, крутою рольовою системою, де можна відігравати персонажа, як вам заманеться та дослідженням світу, то я дуже рекомендую зіграти в цю гру. Тим більше гра повністю перекладена на українську мову (якість якої на жаль, не можу назвати ідеальною). Я рекомендую придбати гру разом зі всіма доповненнями у виданні Royal Edition, про які коротко розкажу нижче:


• From the Ashes - доповнення буквально про відбудову поселення Прибіславіца. Уникаючи спойлерів скажу що Генрі доведеться обійняти посаду місцевого війта та вирішувати як розбудовувати власне поселення. Після того як воно стане успішним, можна буде отримувати постійний пасивний прибуток від податків, та для цього потрібно буде відкласти дуже й дуже багато грошей для того, щоб спочатку його відбудувати. Цікавих завдань немає, суто займаємось керівництвом та економікою. Не є обов'язковим до проходження, але рекомендовано для отримання постійного пасивного прибутку, щоб закрити питання грошей.

• The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon - друге сюжетне доповнення до гри, в якому потрібно буде допомагати в амурних пригодах нашого приятеля Яна Пташека. Доповнення розраховане на 2-3 години проходження, містить веселі квести, в дусі Яна та його прохань. Обов'язковим до проходження воно не є, але тим, кому заімпонував Ян і його натура, воно сподобається.

• Band of Bastards - ще одне сюжетне доповнення про банду Куно, яка зобов'язана сплатити борг пану Радзигу. Воно розраховане на кілька годин проходження. Головний аспект доповнення це сутички. Воно не є поганим, містить доволі видовищні сцени з боями (звісно не таких масштабів як в оригінальному сюжеті). Обов'язковим до проходження я його точно не назву. Серед його переваг є броня роду Зулів, яку можна знайти після останнього бою, що вважається одним з найкращих обладунків у грі.

• A Woman’s Lot - останнє, й найкраще доповнення, є обов'язковим до проходження всім, кому сподобалась оригінальна історія й тим, хто хотів дізнатися про події на початку гри з іншої перспективи. Проходження розраховане на понад 10 годин. В центрі увага - дівчата зі Скаліца, Іванка та Тереза (за яку доведеться грати безпосередньо). Я не буду про нього більше нічого писати, просто зіграйте в це доповнення.
Screenshot Showcase
Baldur's Gate 3
1 2
Featured Artwork Showcase
Red Dead Redemption 2
4
Favorite Group
United Ukraine - Public Group
Українська Гральна Спільнота
11,609
Members
124
In-Game
784
Online
699
In Chat

Recent Activity

175 hrs on record
last played on Mar 4
9.8 hrs on record
last played on Mar 4
3.8 hrs on record
last played on Mar 4
Yggdrasil Dec 31, 2023 @ 8:06am 
** ' * .* * 🌟 * * '* * *
* * .* ' ✨ 🏮✨   ' *
.  * ✨ ☆☆☆✨ *  ' .
 * ' ✨+:...💙...:+✨ *
'  '✨☆🏮☆🏮☆✨ * * ' 
 * *✨+:💚:+@+💚:✨  ' *
* . ✨☆☆📀☆📀☆☆✨ * ' * .
' . ✨+:..:++:..💚..+&:..:+✨
 * ✨☆🏮☆☆🏮☆☆🏮☆✨ * '  *
' . ✨+:...:+💙+:...:+💙§+:..:+✨
. ✨☆📀☆📀☆ ☆📀☆📀☆✨ ' *
 ✨💙+💙+:..:+@+:..:+💙+💙✨
 . * . . 🟫  ' ' *   *
* * . ** * 🟫  . * . '
ㅤ💖 З Новим роком!
Нехай здійснюються мрії, мирного неба та світу без русні."🎁🎄
nɵthing else Dec 23, 2023 @ 2:51pm 
⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛
⬛⬛⬛🟦🟦⬛⬛⬛🟦🟦🟦🟦⬛⬛🟦🟦🟦🟦⬛🟦🟦🟦🟦⬛⬛
⬛⬛⬛🟦🟦⬛⬛⬛🟦🟦⬛🟦🟦⬛🟦🟦⬛⬛⬛🟦🟦⬛🟦🟦⬛
⬛🟦🟦🟦🟦🟦🟦⬛🟦🟦⬛🟦🟦⬛🟦🟦🟦🟦⬛🟦🟦⬛🟦🟦⬛
⬛🟨🟨🟨🟨🟨🟨⬛🟨🟨🟨🟨🟨⬛🟨🟨🟨🟨⬛🟨🟨🟨🟨⬛⬛
⬛⬛⬛🟨🟨⬛⬛⬛🟨🟨🟨🟨⬛⬛🟨🟨⬛⬛⬛🟨🟨⬛⬛⬛⬛
⬛⬛⬛🟨🟨⬛⬛⬛🟨🟨⬛🟨🟨⬛🟨🟨🟨🟨⬛🟨🟨⬛⬛⬛⬛
⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛⬛
Yggdrasil Aug 24, 2023 @ 7:56am 
З Днем Незалежності України, друже! Вистоїмо та переможемо!
🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦
🟦⭐️🟦🟦🟦🟦⭐️🟦🟦🟦🟦⭐️🟦
🟦⭐️⭐️🟦🟦⭐️⭐️⭐️🟦🟦⭐️⭐️🟦
🟦⭐️🟦⭐️🟦⭐️⭐️⭐️🟦⭐️🟦⭐️🟦
🟦⭐️🟦⭐️🟦⭐️⭐️⭐️🟦⭐️🟦⭐️🟦
🟦⭐️🟦⭐️🟦🟦⭐️🟦🟦⭐️🟦⭐️🟦
🟦⭐️🟦⭐️🟦🟦⭐️🟦🟦⭐️🟦⭐️🟦
🟦⭐️🟦⭐️🟦🟦⭐️🟦🟦⭐️🟦⭐️🟦
🟨⭐⭐🟨🟨⭐⭐⭐🟨🟨⭐⭐🟨
🟨⭐🟨⭐⭐🟨🟨🟨⭐⭐🟨⭐🟨
🟨⭐🟨🟨⭐⭐🟨⭐⭐🟨🟨⭐🟨
🟨⭐🟨🟨⭐🟨⭐🟨⭐🟨🟨⭐🟨
🟨⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐🟨
🟨🟨🟨🟨🟨⭐⭐⭐🟨🟨🟨🟨🟨
🟨🟨🟨🟨🟨🟨⭐🟨🟨🟨🟨🟨🟨
Yggdrasil Aug 1, 2023 @ 10:32am 
Вітаю в друзях.
Собі - Честь, Україні - Слава!
🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟥🟥🟥🟥🟥🟥
🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟦🟥🟥🟥🟥🟥🟥
🟦⬜🟦🟦🟦🟦⬜🟥🟥🟥🟥⬜🟥
🟦⬜⬜🟦🟦⬜⬜⬜🟥🟥⬜⬜🟥
🟦⬜🟦⬜🟦⬜⬜⬜🟥⬜🟥⬜🟥
🟦⬜🟦⬜🟦⬜⬜⬜🟥⬜🟥⬜🟥
🟦⬜🟦⬜🟦🟦⬜🟥🟥⬜🟥⬜🟥
🟦⬜🟦⬜🟦🟦⬜🟥🟥⬜🟥⬜🟥
🟨⬜🟨⬜🟨🟨⬜⬛⬛⬜⬛⬜⬛
🟨⬜⬜🟨🟨⬜⬜⬜⬛⬛⬜⬜⬛
🟨⬜🟨⬜⬜🟨🟨⬛⬜⬜⬛⬜⬛
🟨⬜🟨🟨⬜⬜🟨⬜⬜⬛⬛⬜⬛
🟨⬜🟨🟨⬜🟨⬜⬛⬜⬛⬛⬜⬛
🟨⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬛
🟨🟨🟨🟨🟨⬜⬜⬜⬛⬛⬛⬛⬛
🟨🟨🟨🟨🟨🟨⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬛
🟨🟨🟨🟨🟨🟨🟨⬛⬛⬛⬛⬛⬛
Adûnâi Feb 23, 2023 @ 10:53am 
Gold on black looks impressive, like Captain Nemo's flag.
T0X1N Jan 31, 2023 @ 1:50pm 
Слава Україні! :flagukraine::FullHeart: