mahon
 
 
I have some games for trade [barter.vg].

Get FREE $2 [www.greenmangaming.com] for purchases at GreenManGaming: CLICK [www.greenmangaming.com]

Currently Offline
Achievement Showcase
2,178
Achievements
23
Perfect Games
23%
Avg. Game Completion Rate
Screenshot Showcase
The Witcher 3: Wild Hunt
4
Favorite Game
9.1
Hours played
67
Achievements
Review Showcase
11.3 Hours played
Gatunek visual novel z pewnością nie jest dla każdego. To dużo tekstu, a mało grania. To bardziej jak czytanie książki, na której przebieg mamy (zwykle kosmetyczny, choć znacząco uatrakcyjniający rozgrywkę) wpływ.

Analogue: A Hate Story z pewnością należy do najlepszych gier tego typu, jakie znam (choć fachowcem od VN nie jestem). Fabuła zaczyna się zleceniem zgrania logów z dryfującego wraku statku kosmicznego, ale już zaraz na początku napotykamy dwie sztuczne inteligencje zamieszkujące pokładowy komputer, a z logów i rozmów z nimi powoli zaczyna się składać historia statku-kolonii, na którym się znajdujemy. Historia ciekawa, momentami szokująca, a często bardzo smutna.

Narracja prowadzona jest bardzo umiejętnie, kolejne elementy układanki, jakimi są coraz to nowe wiadomości i fakty z historii statku, zmieniają nasze spojrzenie na poznawane fakty i osoby, o których czytamy. Fabuła wciąga na tyle, że niekiedy wręcz nie można się od niej oderwać i popadamy w znany z innych gier cykl "jeszcze jedna tura" (tu: jeszcze jedna wiadomość).

Soundtrack, początkowo może zdaje się nieco banalny i prosty, ale po pewnym czasie bardzo zapada w pamięć, stanowi dobre tło do poznawania fabuły i niekiedy wywołuje emocjonalne reakcje i skojarzenia. Zresztą gra w ogóle umiejętnie manipuluje podanymi faktami, kreuje ciekawe osobowości i bohaterów, a przede wszystkim – porusza. Komu fabuła nie pozostała w głowie, nie zabiła przysłowiowego ćwieka, ten albo gry nie zrozumiał albo jest emocjonalnie oziębły. Czy nie jest bowiem osiągnięciem twórców wykreowanie bohaterki, która mimo popełnienia masowej zbrodni, nadal potrafi wzbudzać współczucie, a może nawet sympatię?

Za niepotrzebne uważam wtrącenie elementów erotyczno-romansowych w odniesieniu do rozmówczyń (nie do historii opowiadanej, bo tam pasują doskonale). Robią wrażenie elementu dość typowego dla wielu japońskich historyjek, a tym razem i bez nich historia byłaby świetna.

Realia przedstawionego świata nawiązują do Korei z okresu dynastii Joseon, który charakteryzował się silnie patriarchalnym społeczeństwem i bardzo specyficznym podejściem do kobiet i ich roli w społeczeństwie, o czym najlepiej przekonać się grając.

TL;DR

Ścisła czołówka gatunku visual novel. Chętnie gra się więcej niż raz,

Recent Activity

5.1 hrs on record
last played on Oct 16
8.1 hrs on record
last played on Oct 8
11.6 hrs on record
last played on Oct 7
XanthiN Jan 15, 2018 @ 11:50am 
+REP reliable and decent trader! :3:
solarfun Jan 13, 2018 @ 4:27pm 
+Rep, nice and fair trader!
ShyOn92 Jan 13, 2018 @ 12:44pm 
+rep :happymeat: good trader! Thanks :FlyPoliceman:
full0zero Jun 26, 2017 @ 2:19am 
+rep, awesome screenshots:coolpolice:
Professor Severus Snape Jun 16, 2017 @ 3:50am 
+rep, nice and reliable trader!
Tximista Jun 13, 2017 @ 1:18pm 
+Rep good trader