STEAM GRUBU
Steam Labs SteamLabs
STEAM GRUBU
Steam Labs SteamLabs
3,471
OYUNDA
18,607
ÇEVRİMİÇİ
Kuruluş
29 Mayıs 2019
Steam Labs HAKKINDA

Experemi... Experimet... Experiments!

Every year, we create dozens of experiments around discoverability, video, machine learning, and more. You know who we thought might enjoy seeing them? Everyone.

For the first time, you can try, share, and break our features in early development, then share your feedback with us here in the discussions.

Steam Labs
POPÜLER TARTIŞMALAR
SON DUYURULAR
Çıktı: Yeni Etiket, Tür ve Kategori Sayfalarıyla Kişiselleştirilmiş Alışveriş Deneyimi
Mağaza Merkezleri
Bu güncelleme beraberinde Steam mağazasındaki çeşitli etiket, tür, kategori ve tema göz atma sayfalarına büyük güncellemeler getiriyor. Yeni mağaza merkezleri, 2021 kasım ayındaki deney olarak çıkışlarından bu yana oyunculardan gelen geri bildirimlere göre test edildi ve geliştirildi.

İndirim Keşfi (diğer adı Niteliklere Göre Göz Atma)
Mağaza merkezlerinin en güçlü özelliklerinden biri, her sayfada ''niteliklere göre göz atma'' kısmında sağlanan filtre ve sıralama seçenekleridir. İlk olarak 2020 aralık ayında bir Steam Laboratuvarı deneyi olarak yayınlanan bu araçlar, bu yeni mağaza merkezlerinde Steam kataloğunun tamamını derinlemesine keşfetmede kullanılabilecek önemli bir yöntem hâlini aldı.

Steam blog gönderisinin tamamını buradan okuyun.

Deney 14: Keşif Kuyruğu Güncellemesi
Steam keşif kuyruğu nedir?
İlk olarak 2014'te kullanıma sunulan Steam keşif kuyruğu, oyuncuların kendilerine özel sunulan tavsiyelerini tek tek keşfetmesine olanak sağlar. Bugüne kadar 115 milyon oyuncu Steam keşif kuyruğunu kullanarak toplamda 18 milyar oyun mağazası sayfasını görüntüledi.

Bu deneyin getirdiği yenilik nedir?
Bugünün güncellemesi her oyunun detaylarını görmeyi kolaylaştırırken aynı zamanda kuyruktaki oyunlar arasında geçmeyi daha da hızlandırıyor.Bu güncellemede öne çıkanlar:
  • Bulunduğunuz sayfadan çıkmadan kuyruk başlatabileceksiniz.
  • Her oyunun temel bilgilerine hızlıca göz atabileceksiniz.
  • Bir oyunun neden sizin için tavsiye edildiğini görebileceksiniz. Örneğin bu oyunu oynayan arkadaşlarınız olabilir ya da bu oyun oynadığınız oyunlara benziyor olabilir.
  • Tek bir tıkla oyunları istek listenize ekleyebilir ya da daha detaylı bir görünüm için oyunun mağaza sayfasını görüntüleyebilirsiniz.
  • Hoşunuza gitmeyen oyunları yok sayın. Biz de bu oyunları size gelecekte göstermeyelim.

Bu güncelleme keşif kuyruğunun sunumunu da tamamen değiştiriyor ancak bu özellikle olan işimiz henüz bitmedi. Keşif kuyruğunun bu yeni formatını ve içerdiği özellikleri şekillendirebilmek amacıyla sizlerden geri bildirim alabilmek için bu güncellemeyi Steam Laboratuvarı'nda çıkardık.

Üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz ve gelecekte çıkarmayı planladığımız birkaç güncelleme:
  • Çok Yakında: Steam ana sayfasında yeni kuyruk görünümü.
  • Çok Yakında: Herhangi bir mağaza sayfasından yeni bir kuyruk başlatabilme.
  • Çok Yakında: Masaüstünden, mobile, tablete kadar her ekran boyutu için optimize edilmiş görünüm.
  • Çok Yakında: Steam Deck'te oyun kumandası arayüzü için tam destek.

Neden şimdi?
Steam'in çeşitli bölümlerini masaüstü, mobil, tablet ve şimdi de Steam Deck olmak üzere çok çeşitli aygıtlarda en iyi şekilde çalışacak şekilde güncelleme üzerinde çalışıyoruz. Keşif kuyruğu özelinde de bu özelliğin farklı aygıtlarda daha kolay kullanılabilmesi ve deneyimin genel olarak daha iyi bir hâle getirilebilmesi için yeni bir yaklaşıma gereksinim duyduğumuzu fark ettik.


Steam Laboratuvarı Hakkında
Her yıl keşfedilebilirlik, makine öğrenimi, videolar ve çok daha fazlasını içeren yeni deneyler yapıyoruz. Peki sizce bu deneyleri denemeyi en çok kimin isteyeceğini düşünüyoruz? Herkesin.

Steam Laboratuvarı deneyleri sayesinde biz neleri tutacağımızı, neleri rafa kaldıracağımızı tespit etmeye çalışırken sizler de bu potansiyel yeni özellikleri deneyebilir, paylaşabilir ya da bozabilirsiniz. Geri bildirimlerinizi bu özellikler üzerinde çalışan geliştiriciler ve tasarımcılarla paylaşarak Steam geleceğini şekillendirmeye katkıda bulunun.

Steam Laboratuvarı sayfasından tüm deneylere göz atın veya Steam Laboratuvarı tartışma forumlarında bize geri bildirim bırakın.

2,985 Yorum
✧Самуэлько✧ 23 saat önce 
12:eaglegrin:
Who's can gift re4 remake for me ?
󠀡󠀡N01ZEC 22 Mar @ 15:44 
After a long wait, Counter Strike 2 is here!
Hope you guys got the invite and happy gaming!


Checkout: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2950765393
Artwork: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2950784717
Divine 22 Mar @ 14:31 
💖 Feel Free to add me 💖
Argentuc 20 Mar @ 2:14 
Me agregas? : :heart3:
TÜMÜNÜ GÖR (60,333)
GRUP ÜYELERİ
Yöneticiler
3,471
OYUNDA
18,607
ÇEVRİMİÇİ
7,215 SOHBETTE
Sohbet odasına gir
Kuruluş
29 Mayıs 2019