Recent reviews by Jeronimo25

Great adaptation of tabletop game.
Posted June 29, 2019.
Udane połączenia taktycznego Rpg z strzelanką Tpp. Jakby XCOM miał dziecko razem z Final Fantasy.

Plusy:
-lekko japoński klimat (jeśli ktoś to lubi)
-ciekawa fabuła
-wymagająca rozgrywka która jednocześnie sprawia satysfakcję
-całkiem ładna grafika jak na konsolową grę z 2008 roku (wersja na PC wyszła dopiero 2014)
-ciekawe postacie do których można się przywiązać
-całkiem niezłe SI (w przeciwieństwie do XCOMa tutaj żołnierze potrafią strzelać celnie)
-czołgi mocno nawiązujące do tych z 2 wojny światowej (mamy tu alternatywny rok 1935)

Minusy:
-lekko japoński klimat (jeśli ktoś tego nie lubi)
-strasznie dużo przerywników, momentami ma się wrażenie że to film z elementami gry strategicznej
-niektóre misje mogą być naprawde upierdliwe, zwłaszcza jak postacie są na niskim poziomie doświadczenia
-sterowanie momentami trochę kuleje, szczególnie jak sterujesz czołgiem
-konieczność grindowania postaci, bez tego może być naprawdę ciężko w niektórych misjach

Ogólnie warto dać jej szansę, zwłaszcza jak jest w promocji. Jak nie ma promocji, to proponuje poczekać. :)
Posted October 28, 2018.
Because Heavy Metal Rocks!
Posted November 25, 2017.
Genialna gra!
Bardzo udany remake klasycznego XCOM: Ufo Defense z paroma ulepszeniami i ułatwieniami.
W porównaniu do oryginału część strategiczna (rozbudowa bazy i floty myśliwców przechwytujących, badania nad obcymi i ich technologią) została trochę ułatwiona, natomiast część taktyczna (walka z obcym przy pomocy 4-6 żołnierzy w trybie turowym) została trochę poprawiona. Wprowadzony w tej grze mechanizm osłon pomaga utrzymać twoich ludzi przy życiu, a oni sami po zdobyciu kilku awansów zdobywają nowe umiejętności które pomagają im jeszcze bardziej uprzykrzać życie obcym i coraz celniej strzelają (koniec z sytuacjami w których żołnierz nie trafia serią z karabinu w mutona mimo iż wspomniany muton stoi kilka metrów od niego i ma rozmiary sporej szafy). Warto wspomnieć że żołnierze dzielą się na 4 klasy:
-Szturmowiec (spec od walki na krótkim dystansie, używa strzelb)
-Grenadier (spec od broni ciężkiej takiej jak lkmy i wyrzutnie rakiet)
-Żołnierz wsparcia (specjalizuję się w leczeniu i wspieraniu innycm żołnierzy, korzysta z karabinów)
- Snajper (strzelec długodystansowy, jak można się domyślić używa karabinów snajperskich)
Gatunków obcych z którymi walczymy jest sporo i każdy się wyróżnia nie tylko wyglądem i uzbrojeniem, lecz również stylem walki oraz inteligencją. Przeciwnicy są wymagający, dobrze ze sobą współpracują i stracisz przez nich wielu żołnierzy i cywili, ale to właśnie sprawia że ich pokonanie daje tym większą satysfakcję.
Oprawa graficzna robi wrażenie mimo wieku, a ścieżka dźwiękowa jest klimatyczna i szybko wpada w ucho.
Co prawda gra nie ustrzegła się paru błędów (np. gra czasami zastyga w trakcie tury obcych i długo nie odpowiada), ale jej grywalność jest tak duża że szybko jej się te błędy wybacza.
Gorąco polecam!
Posted February 5, 2015.
Kontynuacja przygód Alana Wake'a. Fabuła niestety dużo słabsza od poprzedniej części, pełna luk fabularnych. Za to system walki poprawiony i intuicyjny, szczególnie dla tych co mieli styczność z poprzednią częścią. Dużo zróżnicowanych broni, sporo checkpointów w których zdrowie się odnawia (już się samo z siebie nie odnawia) i 3 wielkie etapy do których się wraca kilkakrotnie w trakcie gry. Główną kampanię da się skończyć w 5-6 godzin, do tego dochodzi 5 map w trybie zręcznościowym w których chodzi o to żeby eliminować kolejne, coraz silniejsze fale wrogów co przedłuża trochę żywotność gry. Generalnie gra przyjemna, chodź sporo jej brak do poprzedniczki.
Posted February 5, 2015.
Świetna gra!

Kupiłem okazyjnie myśląc że to jakiś tandetny horrorek, a tu tymczasem okazał mi się trzymający w napięciu horror z mrocznym (dosłownie) klimatem. Świetna, pełna zwrotów akcji fabuła, niezła grafika, wymagający przeciwnicy (mimo że czasami popełniają niezłe gafy), długi czas gry oraz liczne nawiązania do klasycznych powieści grozy i ich autorów stawiają te grę wysoko na mojej liście. Co prawda sterowanie jest troche mało precyzyjne (na domyślnych ustawieniach myszka lata jak oszalała), a Alan porusza się jak ktoś kto połknął kij od miotły, ale i tak śmiało polecam te grę miłośnikom horrorów.

9/10
Posted January 13, 2015. Last edited November 24, 2016.