Recent reviews by kfERCIK ( °□°)

< 1  2  3 >
Świetny i klimatyczny powrót do przeszłości.
Posted July 2, 2023.
Nigdy nie byłem wielkim fanem RPG i fantasy, a połączenia tych dwóch to już w ogóle. Książkowego Wiedźmina również nie czytałem, ponieważ o wiele bardziej wolę Sci-Fi ze stajni Dicka, Gibsona, czy Asimova, niż jakiekolwiek fantasy.

Jednak grę polecę, ponieważ jest to najlepsza produkcja polskiego studia CDPR. O Wiedźminie 3 powiedziano już bardzo wiele, więc nie będę się tu za bardzo rozpisywał. Mi jako nie-fanowi gra się dobrze, chociaż jazda konno to maluch w porównaniu do mercedesa RDR2. :)

Przykre natomiast jest to, że Redzi nie potrafią tworzyć na własnym silniku. Wszyscy pamiętają jeszcze Cyberpunka, a next-gen patch do W3 to katorga optymalizacyjna. Teraz jednak jest już lepiej, ale niesmak zawsze pozostaje.
Posted January 2, 2023.
Więcej i lepiej podstawowego DS. :)
Posted November 23, 2022.
Nie polecam tej gry przez serwery, na których ona stoi. Tragedia, czekamy w kolejce (nawet 10 minut) by w ogóle wejść do gry, po meczach wywala i nie chce się odpalić menu ponownie. Tyle czasu, a The Farm 51 kompletnie nie potrafi sobie z tym poradzić i problem trwa już 4 lata. Oczywiście teraz jest lepiej, bo w ogóle można zagrać.
Najśmieszniejsze jest to, że czekasz ten czas na wejście do gry, a po intrach wita Cię INICJOWANIE INTERFEJSU wieszające się na 54% XD To jest komedia :D Ale sklep działa świetnie.

Najlepiej działa sklep i przedmioty za realną walutę, sam bym coś kupił, ale po co, skoro muszę czekać w kolejce by odpalić grę, mimo, że aktywnie uczestniczyłem w ZBT.

A tak prócz tego, to gra jest świetna i uważam, że to jedna z nielicznych gier z tak przyjemnym feelingiem strzelania. Nie jest to arcade, jak CoD, czy najnowsze odsłony BFa, to coś więcej, taki arcade+szczypta realizmu.

Polecę, jak naprawią serwery.

PS.: Sklep działa świetnie!

## UPDATE 01.10.2022
Od wczoraj od 17 nie mam możliwości dostania się do gry. Pojawia się informacja o INICJOWANIU INTERFEJSU, parę errorów w prawym górnym rogu i wywala erorra z problemem z uwierzytelnieniem. Potem wywala do pulpitu. Nie ja jedyny mam takie problemy... Żenada... O! Dostałem się, ale i tak nie wyszukuje gier XD
Ale możesz kupić walutę premium w sklepie na stronie.

## UPDATE 30.10.2022
Gra już, przynajmniej u mnie, działa dobrze. Dołącza do gry, mapy się ładują, czasem tylko, dołącza do serwera z wątpliwym pingiem. Gra się wyśmienicie i polecam każdemu :)
Posted September 30, 2022. Last edited October 30, 2022.
Świetna produkcja, duchowy następca kultowego już SWAT4. I to dosłownie następca, ponieważ mamy wiele mechanik znanych z poprzednika, jak i sporo nowych. Ciężki mroczny klimat, nie uświadczymy tu wodotrysków i kolorowych skinów rodem z Call of Duty. Taktyczna, powolna rozgrywka, o której Rainbow Six Siege może tylko pomarzyć. To co najlepsze, pokazuje w PvE ze znajomymi.

Gra must have dla każdego fana spragnionego powrotu do wymagających taktycznych strzelanin.

Oczywiście jest to Early Access i produkcja nie ustrzegła się kilku błędów, które kupujący powinien mieć na uwadze:
- spadek klatek po włączeniu podglądu operatora
- zakładnicy potrafią uciekać w panice, daleko, głupio, a ty ich nie dogonisz, bo oni biegają, a ty nie
- ogólnie AI potrafi być idiotyczne
- czasem postrzał w nogę jest śmiertelny
- okazjonalne błedy graficzne i błedy z odbiciami
- mało miejscówek
- brak planów/map miejscówek - idziesz w ciemno - co rzadko się zdarza w przypadku AT
- okazjonalne błedy z detekcją trafienia, odbicia itd

Osobiście chciałbym kilka mini misji (np jeden parterowy dom, dwóch TF, trzech zakładników), szybkie wejścia, małe mapy, duża intensywność, co byłoby świetną okazjonalną odskocznią od powolnych wejść.

Cena nie jest zaporowa, za tytuł dający dużo radości. Oczywiście, nie dla każdego :)

## UPDATE 19.03.2022

Aktualizacje się rozkręcają, poprawiono sztuczną inteligencję przeciwników i zakładników, nie są już robocopami, dodano kilku nowych przeciwników przy okazji, na przykład biegnącego z nożem, a w przyszłości ma pojawić się przeciwnik z pasem szahida, dodatkowo na koniec kilka nowych pukawek.

Pojawiło się również kilka testowych map bez tekstur i kilka pełnych nowych map, które zagrać możemy wybierając odpowiedni tryb gry (w podstawowym trybie mapa jest jedna, a na przykład w trybie RAID druga). Z każdą kolejna aktualizacją jest coraz lepiej.

## UPDATE 19.07.2022

Z każdym nowym updatem gra się rozrasta i rozszerza, reworki map, bardziej rozbudowane, więcej trybów, imponujący improvement AI przeciwników. Brawo twórcy, świetna robota.
Posted December 24, 2021. Last edited July 19, 2022.
Oczywiście, że polecam Death Stranding. Jako wieloletni fan produkcji, gdzie wcale nie chodzi o zabijanie i strzelanie, a o podróżowanie (jak Snowrunner, czy ETS2) wchłonąłem świat przedstawiony nam przez Hideo Kojimę od raz. Mimo, że po premierze miała sporą przerwę w grze, to teraz wróciłem ze zdwojoną siłą. Obecnie jestem na etapie budowania sieci autostrad, całkowicie ignorując główne misje.

Polecam serdecznie, tylko tutaj można przez 1,5h grania wozić surowce z bazy A do bazy B :D
Posted September 13, 2021.
No to tak, pograłem kilka godzinek w Call of Duty: WWII i muszę stwierdzić, że tak średniego multiplayera nie widziałem już dawno. Myślałem, że nic nie przebije poprzednich części CoDa, jak na przykład Call of Duty: Ghosts, ale niestety WW2 wygrywa ten pojedynek.

Zaczynając od problemów z połączeniem, ciągłymi lagami i stutteringiem, poprzez płynność celowania i skill uzależniony od ilości fpsów w grze, kończąc na Call of Duty: Advanced Warfare ze zmienionymi teksturami i pozbyciu się skakania po ścianach.

Nie kupuję tego Activi$ion. Klaustrofobiczne mapy, dynamika jakbyś walił konia na czas, po chuj ten chat jest, skoro nikt nie ma czasu na nim pisać??? Do tego dodatkowo dochodzi problem z detekcją trafień, kobiety i murzyni w armii Niemieckiej podczas 2WŚ, niespójność broni, średnią grafikę, brak swastyk itd...

Do tego cena jaką sobie śpiewają za to coś to ponad 200zł. Dzięki za bete, pograłem, wyjebałem.

Obstawiam, że singiel będzie niezły. Zapewne zagram.
Chcesz pograć dobre multi -> BF1; chcesz pograć dobre multi w przyszłości -> Titanfall 2.
Posted October 2, 2017.
Bardzo fajna gra. Sam gameplay opiera sie bardzo na Far Cry 3, ale wszystko mamy w klimacie lat 90, gdzie po polu biega dinozaur strzelajacy z laserem, Twoj bohater ma sztuczna reke, ktora pokazuje fakerska, mamy elektoryczny luk, rajd na dinozaurze, zabieramy sztuczne serca pokonanym wrogom. Gra jest duza, ciekawa fabularnie i zawiera smaczki co FC3. Polecam, bo warto bardzo!
Posted August 6, 2015.
Co ja moge napisać? Wyjątkowo zacznijmy od wad. Zdarza się, że gra mimo zabicia wszystkich przeciwników, nie zalicza nam levelu i nie możemy przejśc dalej, zdarza się, że postacie kręcą się w miejscu, zdarza sie, że wrogowie nie mogą przejśc przez drzwi, że są głupi i nie reagują na kumpla zabitego maczetą i rozpławionego na pół metr od niego. Ale cóż z tego? Hotline Miami 2: Wrong Number, to fantstyczna, trudna i strasznie satysfakcjonująca rozgrywka, gdzie nie mamy przerwy nawet minuty, od początku wchodzimy w klimat filmu lat 90, który reżyserował sam Salvatore Dali. Maksymalnie podkręcony poziom trudności wydobywa z nas siódme poty, palce na myszce zaczynają łapać kurcze, a klawisz R od Restartu jest prawie wytarty, gdy po raz 10, 15, 20 powtarzamy jeden level, bo zawsze ktoś nas gdzieś wyczai. Świetna surrealistyczna fabuła nie mówi nam absolutnie NIC, a jednak chcesz poznać dalsze losy bohaterów, zwroty akcji i dotrwać do napisów końcowych, a to wszystko przy akompaniamencie GENIALNEJ muzyki, która idealnie wplata się w klimat gry.

To wszystko. Nie będzie technicznego bełkotu. Grałeś w część pierwszą? Musisz zagrać w dwójkę! MUSISZ! MUSISZ! Lubisz krzywdzić ludzi? Na pewno lubisz!

POLECAM BARDZO!

Najlepszy kawałek:
Posted March 14, 2015. Last edited March 14, 2015.
Grę Spec Ops: The Line ciężko ocenić. Z jednej strony ma sporo błędów - a to schematyczność rozgrywki (lokację podzielone są na strefy - dojdź -> ubij wszystkich -> idź dalej -> ubij wszystkich -> idź dalej itd), a to mało broni, a to nierówny poziom trudności, miejscami monotonia, ale z drugiej strony, mamy fajną grafikę, sporo smaczków graficznych i animacyjnych (na przykład odciąganie zamka w AK), niezła SI i przede wszystkim - genialną fabułę. Fabuły Spec Opsa nie powstydziłby się nie jeden film akcji, dramat itd. Obrazki które mijamy podczas gry pokazują nam prawdziwe okropieństwo wojny i użycia na przykład białego fosforu, wybory moralne, czy robimy dobrze, czy źle, kłótnie w oddziale, niejednoznaczne decyzję i wiele innych. Podczas grania nie raz opadnie nam szczęka na widok tego, co zrobiliśmy, a końcówka zaskoczy nas prawdziwym schizem. Mimo wad, bardzo dobra gra, którą warto się zainteresować.

SO posiada również multi, ale na chwilę obecną gra niewiele osób. Multi bardzo przypomina CoDa, pod względem customizacji, levelowania itd. Mało grałem.

OCENA: 8/10
Bardzo polecam.