Recent reviews by Victoriss7

< 1  2  3 >
Nice
Posted November 24, 2023.
Bugged game, impossible to optain 100% achievements.
Posted May 10, 2023.
Polecam tylko do wbijania 100% osiągnięć
Posted May 10, 2023.
W skrócie jakby nie chciało się komuś tego czytać to gra jest rewelacyjna i fenomenalna pod naprawdę wieloma względami i sprawdza się doskonale w roli symulatora farmy, więc z czystym sumieniem ją polecam.

Słowem wstępu
Gra nie jest dla każdego. Oferuje spokojną i relaksującą rozrywkę a nie pełną akcji przygodówkę. Na pewno trzeba będzie się przygotować na robienie wiele takich samym czynności (oczywiście później zautomatyzowanych), które działają w pewien stopień relaksacyjny i odprężający, więc bo ciężkim dniu pracy dobrze jest przysiąść i pograć.

Zalety
  • Bardzo ładna i estetyczna oprawa graficzna. Zastosowanie pikselowej grafiki naprawdę dodaje wspaniałego klimatu
  • Muzyka fantastyczna, słychać, że autor od wielu lat komponuje utwory i to na bardzo wysokim poziomie
  • Mega dużo swobody w żaden sposób nie jesteśmy ograniczani przed zamienieniem naszej farmy w jedno wielkie ranczo na którym będziemy mieli masę krów czy uprawę tysiąca pomidorów. Można wyruszyć do kopalni w poszukiwaniu rzadkich surowców lub zostać najlepszym wędkarzem w okolicy.
  • W grze jest też system rozwoju postaci co ja jako fan RPGów doceniam. Nie jest on bardzo rozbudowany, ale dobrze wpasowuję się w klimat gry.
  • Podział na pory roku jest bardzo udanym zabiegiem bo ożywia całą grę, co sezon zmienia się cala dolina zarówno pod względem audio-wizualnym jak i gameplayowym
  • Wydarzenie są kolejnym bardzo trafionym pomysłem, w ciągu sezonu jesteśmy zapraszani na wszelkiego rodzaju specjalne okazję takie jak święta, festyny itp. miła przerwa od pracy na farmie.
  • Jest też naprawdę dobry ale niestety i ubogi system relacji z innymi mieszkańcami. Z każdą osobą możemy się zaprzyjaźnić, a z niektórymi nawet ożenić jeśli tego pragniemy. W miarę zacieśniania więzi odblokowujemy nowe dialogi czy też przedmioty. Od czasu do czasu możemy nawet dostać prezent od naszego nowego znajomego.
  • Każdy z mieszkańców ma swój własny plan dnia który zmienia się w zależności od sezonu, który aktualnie panuje, miejsc które odblokowaliśmy czy nawet pogody, ma to też swój minus, bo czasami trudno jest znaleźć interesującą nas osobę, ale dodaje to na pewno życia każdej postaci jak i całemu światu.
  • Sama gra skrywa naprawdę wiele tajemnic i lubi nas za nie wynagradzać więc jest co eksplorować i odkrywać.
  • Jako symulator sprawdza się świetnie i starczy na naprawdę długie godziny zwłaszcza, że gra nawet w późnym etapie gry potrafi zaskoczyć nowymi rzeczami, w zasadzie można w tą grę grać cały czas ważne, że ma się jakiś jasno określony cel.
  • Ogromna możliwość w dekorowaniu farmy czy swojego domu, naprawdę masa wszelkiego rodzaju mebli, obrazów, czy posągów.
  • Kolejną zaletą na pewno jest społeczność jaka wytworzyła się wokół tej gry jak i wiele modów, które dodają jeszcze raz tyle treści ile jest na ten moment w grze, a dużo rzeczy jeszcze bardziej poprawiają i urozmaicają.
Wady
Niestety nie ma gry bez wad tak jak i w przypadku tej produkcji
  • W grze rzadko napotykałem na jakiekolwiek błędy, ale niestety i tu występują. Głównie najbardziej irytującą kwestią jest źle napisana "losowość" która dotyczy naprawdę wiele aspektów gry. W zasadzie głównie jest to zauważalne kiedy próbujemy zdobyć wszystkie osiągnięcia, więc dla kogoś kogo one nie interesują nie zauważy on wielkich problemów. Możliwe, że problem o którym mówię zostanie poprawiony wraz z patchem 1.6.
  • Gra niestety nie występuje w języku polskim co akurat dużo odbiera, bo dialogi stanowią ważną i integralną część gry, więc dla kogoś komu to by przeszkadzało będzie musiał posiłkować się fanowskimi spolszczeniami.
  • System walki jest prosty i niewygodny, więc jeżeli ktoś przyszedł do tej gry dla walki i zabijania potworów to się przeliczy bo jest ona tylko jednym z wielu dodatkowych mechanik.
  • Rzeczą, która może denerwować jest fakt, że dzień nie jest długi co za tym idzie nie wszystko co zaplanowaliśmy uda nam się zrobić, wiec częstą sytuacją będzie wyczerpanie głównego bohatera. Z drugiej strony nie mamy też żadnego ograniczenia czasowego w postaci na przykład wieku, więc każdy może grać w swoim tempie.
Kończąc
Na koniec chciałem tylko napisać jak niewiarygodne jest to, że gra została wykonana przez jedną osobę, a pod wieloma względami jest lepsza od wielu gier, które ograłem i tak wiem że nie powinno się porównywać gier indie z AAA, ale pokazuje to, że jak ktoś lubi to co robi i nie stoi nad nim żaden wydawca to nie wyda on nie dokończonej gry tylko będzie tak długo przy niej pracował aż nie uzna, że gra jest gotowa do wypuszczenia.

Dziękuję każdemu kto był gotowy przeczytać tą zdecydowanie za długą recenzję i życzę miłego grania :D
Posted May 6, 2023. Last edited May 6, 2023.
Song of Iron prezentowało się całkiem dobrze, ale mimo fajnej oprawy audio-wizualnej i animacji okazała się rozczarowaniem

Zalety
  • Grafika wygląda bardzo dobrze. Lokacje mimo że proste są wykonane estetycznie i przyjemnie dla oka
  • Animacje ładne i płynne
  • Muzyka stoi na wysokim poziomie. Bardzo dobrze oddaje nordycki klimat
W zasadzie to tyle mogę powiedzieć o plusach tej gry bo reszta jest średnio albo słabo wykonana.

Wady
  • Sterowanie jest niewygodne i toporne.
  • Fabuła jest nudna i znikoma nie pomógł jej nawet plot twist na samym końcu gry
  • Rozgrywka podobnie nużąca nie wspominając już o tym, że chyba z pięć razy musiałem zajrzeć w solucję, bo nie wiedziałem co mam zrobić i gdzie iść
  • Walka sprowadza się w 90% do rolla i ataku, tyczy się do każdego bossa czy zwykłego wroga. W zasadzie to większość starć można ominąć biegnąc przed siebie i robiąc rolla, bo za pokonanie przeciwnika nic nie zyskujemy
  • Co do błędów to jest ich parę. Większość to jakieś pierdoły oprócz jednego na samym końcu gry, który prawie uniemożliwił mi dojście do finału
Podsumowanie
Song of Iron na pewno nie jest warte pełnej ceny, nawet nie połowy co najwyżej parę złoty. Gry nie polecam też do wbijania osiągnięć głównie przez jedno które wymaga abyśmy przez całą rozgrywkę nie zginęli ani razu, co nie jest łatwe kiedy mamy niewygodne sterowanie i sekcje parkourowe.
Posted May 6, 2023. Last edited May 6, 2023.
Slime Rancher is a pretty nice game, who wouldn't want to catch couple slimes and burst them into the air, or into the cage likes devs prefer. Fun and very relaxing to play.
Posted May 1, 2023.
Fajne ale jedynka lepsza
Posted November 29, 2022.
Niezła kontynuacja starych i jeszcze flashowych części gry. Wzbogacona jest o szereg nowych elementów chociażby o całkiem prosty rozwój postaci. Ogólnie mówiąc całkiem dobra platformówka, przyjemnie się strzela i rozwala przeciwników, nie jest długa bo na jakieś 5 godzin, więc polecam kupić na mocnej promocji. Łatwa do zdobycia 100% osiągnięć
Posted November 25, 2021. Last edited May 8, 2023.
Zajebiście się skacze po dachach i rozwala zombiakom głowy
Posted June 29, 2021.
Fajna tylko krótka :/