Recent reviews by Óňa

1 person found this review helpful
1 person found this review funny
3.2 hrs on record
Early Access Review
Posted November 27, 2020.
1 person found this review funny
The Walking Dead: A New Frontier zhodnocení celé série.

Telltale pro svoji třetí sérii Walking Dead konečně upravili i grafické zpracování hry. Sice to má k dokonalosti daleko, ale hned se na ty postavy lépe kouká. A nové postavy tvoří i příběh. Tentokrát už nejsme v roli samotáře či cizince v přeživších skupinách lidí, ale jsme součástí rodiny která se snaží přežít ve světě plného nemrtvých a nebezpečných živých.

Tento nový koncept je zajímavý, hlavně když někdo z nich Vám může jít na nervy a štvát, jenže na rodinu se zkrátka hlavní hrdina Javier dívá přece jen jinak než na někoho kdo je cizí. I mě někdo zkrátka nesedl ale ty vztahy tam nejsou jednoduché. A jak se vyvinou ve finále bude i na hráči.

Jak už bylo předem známo u představení třetí série, tak i zde nesmí chybět pro tuto sérii už klíčová Clementine. Zvlášť pro hráče předchozích dvou sérií je fajn vidět, jak se z malé holčičky stává ostřílenější dospívající dívka, která se naučila přežívat a likvidovat efektivně zombie. Je fajn ji mít občas po boku, poslouchat její konverzace s hlavním hrdinou a sledovat její vývoj a co se jí stalo a čím vším už si prošla.

V této sezóně mi navíc přišlo, že ty rozhodnutí nejsou tak jednoznačné jak tomu bylo dříve, i když samozřejmě dojde na situaci kdy se musíte rozhodnout buď variantou číslo jedna nebo dvě. Není prostě žádná další třetí či jiná možnost což mě trochu štvalo. Co mě občas štvalo ještě bylo občas nelogické jednání a výbuchy některých postav.

Ale nakonec mě třetí série překvapila, po konci té předchozí jsem měl dost rozporuplné pocity, ale tady šlo lépe. No jsem zvědav s čím přijdou autoři příště.
Posted July 23, 2017.
Pozitiva:
+ zajímavý historický období
+ rodokmen vládnoucí rodiny
+ několik novinek, jako úrodnost oblastí
+ výběr frakcí
+ solidní multiplayer
+ historický bitvy (který jsou docela odfláklý, ale aspoň něco)
+ modifikace

Negativa:
- zastaralý herní engine
- příšerná optimalizace
- diplomacie by chtěla vylepšit
- AI je tradičně velice tupá
- DLC s hratelnýma frakcema a day-one DLC
- chybí souvislá historická kampaň
- opět chybí režim avatara v multiplayeru
- asi nejhnusnější prapory jednotek ze všech Total war her
- stejně tak směrový šipky při výběru jednotek vypadají vyloženě hnusně a nedají se vypnout
- strategická mapa by mohla být klidně větší, například chybí většina Skandinávie

Asi největším problémem tohodle dílu Total War je optimalizace. Já s přehledem splňuju doporučený požadavky přičemž hra mi neběží na 60fps dokonce ani na nízký nastavení grafiky. Hra běží na dneska už velice zastaralým enginu a distributor (Sega) očividně chce, aby si hru koupil i ten, kdo jí nerozběhne. Dál bych chtěl taky napsat, že uživatelská podpora Segy je kompletně k ničemu, reagují pozdě nebo vůbec a nedokážou vyřešit nic a poradit v ničem.

Pro srovnání: na Rome 2 vycházely optimalizační a hratelnostní fixy po několik měsíců od vydání, na Attilu nevyšlo skoro nic, přičemž hra ani zdaleka nepůsobí dokončeně a optimalizovaně.

Hratelnost je OK, kdo zná Total War tak tu bude jak ryba ve vodě, od Rome II se podařilo spoustu věcí spravit a vylepšit, máte možnost hrát za spoustu zajímavých frakcí. Pořád ale zůstávají starý problémy jako tupá umělá inteligence nebo nedostatečný možnosti v rámci diplomacie.

Vzhledem k pozitivům a negativům a taky k tomu, jak celkově jsem se u hry bavil, je podle mě hra velice průměrná, ale protože Steam neumožňuje neutrální hodnocení, dávám palec dolů (s přihlédnutím k tomu, že už dřív vyšly Total War hry, který bych doporučil rozhodně víc než tohle)

5/10
Posted July 23, 2017. Last edited July 27, 2017.
Ach, tak kde začít..? No, Telltale, smekám.. Opět tleskám! Vynikající práce a úžasné pokračování příběhu.

Na hře se mi opravdu nejvíc líbí, že přesně vystihuje, co by se dělo, kdyby nastala taková "Zombie Apokalypsa". Výborně vystihuje to, jak by se lidé chovali, bojovali o přežití, zakládali různé skupiny, snažili se navzájem si pomáhat (alespoň někteří), ale i to, že by proti jiným skupinám různě bojovali, okrádali se, atd,...

Jak jsem již řekl, pokračování "Season 1" je super, líbí se mi, že to na "Season 1" dokonce i velmi navazuje. Ve hře se setkáte s hodnýma lidma, ale i se zlejma. Tak to bohužel i v životě chodí..

Hra si hraje s city člověka, jednou jste vystrašení, jindy zase naštvaní a jindy je Vám dokonce i do breku. Hra Vám ukazuje, jak se může i dobrý plán pokazit a jak důležitá je rodina, popřípadě nějaká skupina.

Hra je velice promyšlená a chytla mě už od samotného začátku "Season 1". Dokonce mě na konci i rozbrečela, což se žádné hře předtím ještě nikdy nepodařilo. Doufám, že bude i "Season 3", protože jsem se do té hry vážně zamiloval a rád bych zjistil, jak dopadne. Vynikající hra, vážně! :)

Děkuji Telltale za tuto hru! :)

A jaké je mé hodnocení? Této hře nemohu dát nic jiného, jak plný počet, což znamená 10 z 10-ti! :) Stala se mou nejoblíbenejší hrou! :)
Posted December 17, 2016.
Jedna z nejlepších her, co jsem kdy v životě hrál. Fakt bomba, doporučuji všema deseti. Hra je hlavně o příběhu, což znamená úžasný příběh, krásná grafika, vynikající hratelnost, prostě jsem na hře nenašel chybu.. Vývojařům tleskám a už se těším, až si zahraju "The Walking Dead: Season 2".. :) Hře opravdu nemám co vytknout a vážně ji doporučuji, i DLC "400 Days". :) Též se mi na hře líbí, že je to i pěknej doják, prostě.. :') Pár věcí mě tam fakt dojalo. Jak už jsem říkal, vývojařům tleskám a doporučuji koupit. :)

Mé hodnocení? = ♥♥♥♥♥

Špatná = ♥
Nic moc = ♥♥
Ujde = ♥♥♥
Dobrá = ♥♥♥♥
Vynikající = ♥♥♥♥♥
Posted February 6, 2015. Last edited July 23, 2017.