Not Recommended
0.0 hrs last two weeks / 73.3 hrs on record (41.1 hrs at review time)
Posted: Jul 23, 2017 @ 6:34am
Updated: Jul 27, 2017 @ 7:41am

Pozitiva:
+ zajímavý historický období
+ rodokmen vládnoucí rodiny
+ několik novinek, jako úrodnost oblastí
+ výběr frakcí
+ solidní multiplayer
+ historický bitvy (který jsou docela odfláklý, ale aspoň něco)
+ modifikace

Negativa:
- zastaralý herní engine
- příšerná optimalizace
- diplomacie by chtěla vylepšit
- AI je tradičně velice tupá
- DLC s hratelnýma frakcema a day-one DLC
- chybí souvislá historická kampaň
- opět chybí režim avatara v multiplayeru
- asi nejhnusnější prapory jednotek ze všech Total war her
- stejně tak směrový šipky při výběru jednotek vypadají vyloženě hnusně a nedají se vypnout
- strategická mapa by mohla být klidně větší, například chybí většina Skandinávie

Asi největším problémem tohodle dílu Total War je optimalizace. Já s přehledem splňuju doporučený požadavky přičemž hra mi neběží na 60fps dokonce ani na nízký nastavení grafiky. Hra běží na dneska už velice zastaralým enginu a distributor (Sega) očividně chce, aby si hru koupil i ten, kdo jí nerozběhne. Dál bych chtěl taky napsat, že uživatelská podpora Segy je kompletně k ničemu, reagují pozdě nebo vůbec a nedokážou vyřešit nic a poradit v ničem.

Pro srovnání: na Rome 2 vycházely optimalizační a hratelnostní fixy po několik měsíců od vydání, na Attilu nevyšlo skoro nic, přičemž hra ani zdaleka nepůsobí dokončeně a optimalizovaně.

Hratelnost je OK, kdo zná Total War tak tu bude jak ryba ve vodě, od Rome II se podařilo spoustu věcí spravit a vylepšit, máte možnost hrát za spoustu zajímavých frakcí. Pořád ale zůstávají starý problémy jako tupá umělá inteligence nebo nedostatečný možnosti v rámci diplomacie.

Vzhledem k pozitivům a negativům a taky k tomu, jak celkově jsem se u hry bavil, je podle mě hra velice průměrná, ale protože Steam neumožňuje neutrální hodnocení, dávám palec dolů (s přihlédnutím k tomu, že už dřív vyšly Total War hry, který bych doporučil rozhodně víc než tohle)

5/10
1 Comments
Pseudointelektuál Hans Jul 25, 2017 @ 3:02pm
Hele, tvoji recenzi respektuju, ale když napíšeš, že dáváš palec dolů, tak ho tam fakt dej. :)