Recent reviews by Pumba

Pořád pecka s velkou hráčskou komunitou.
Posted November 25, 2020.
4,798.0 hrs on record (3,188.3 hrs at review time)
CS:GO Review
RUN!
Posted November 26, 2019.
5 people found this review funny
Zaslouží si druhou šanci!
Posted May 23, 2019.
2 people found this review funny
6.2 hrs on record
Ani nevím, kde pořádně začít. Od Enemy Front jsem neměl velké očekávání a i to málo bylo moc.

Vžijete se do role novináře, který prochází okupovanou Evropu za druhé světové války a snaží se přinášet informace přímo z místa dění (tím tak nějak končí zajímavost příběhu). Mise tak procházíte po boku odbojářů, kteří se snaží uškodit Německu zevnitř. A zde už bohužel narazíte na první problém. Ačkoliv je hrát za odboj výborný nápad, tak né v případě, že chcete udělat arkádovou střílečku po vzoru Call of Duty. Celá hra mi připomíná dobu filmů s Arnoldem Schwarzeneggerem, kdy dokážete sám vyvraždit celou německou základu s raketami V2. Nejvíce vtipné na tom je, že vám s tím měl pomáhat elitní spojenecký agent, který je na podobné mise trénován a vy jako novinář ho pak budete muset 2X osvobodit ze zajetí, přičemž ho po třetí už zabijí. Ano, je to arkáda, ale zase by to nemělo být sci-fi.

O něco lépe už je na tom vizuální stránka Enemy Front. Grafika hry je sice na dnešní dobu průměrná (hra vyšla v roce 2014), ale i přesto není díky Cryenginu nejhorší. O to hezčí jsou pak lokace, které jsou rozmanité a přidávají hře na zajímavosti. Jako velké plus pak musím podotknout, že lokace jsou otevřenější než třeba v Call of Duty a vy si tak můžete zvolit cestu, kudy misi splnit. O něco hůře jsou na tom už samotné zvuky hry. Můžete zapomenout na poslouchání chůze nepřítele, protože ta vás spíše zmate, než pomůže. Několikrát se mi stalo, že jsem se ohlédl, protože jsem slyšel kroky a výstřely přišly z druhé strany. Zvuky tedy doporučuji ignorovat, stejně tak jak tomu dělá váš nepřitel.

Posledním bodem je samotná hratelnost hry a tady bohužel nic pozitivního není. Všechno vlastně působí tak nějak nedodělaně. Sprint funguje velice prapodivně, když sprintujete a rozhodnete se přebít, tak se provede animace přebití, ale zbraň se nepřebije. Umělá inteligence je úplně mimo, pobíhá sem a tam, vykukuje v ten nejhorší okamžik a křičí dokola 3 různé hlášky, které po určité době začnou lézt na nervy. Velice zajímavá mi přišla možnost projít mise stealth stylem. Bohužel i ten je rozbitý. Nepřátelé na vás můžou koukat jak blbý, ale protože nejste v jejich dosahu, tak si vás prostě nevšimnou. A naopak, když vás ani vidět nemůžou, tak na vás najednou začnou střílet. Třešničkou na dortu bylo pak odpálení mostu s vlakem, kterého si posádka o pár metrů dále ani nevšimla a to dokonce samotný most viděla. Prostě si tam pochodovali v klídku dál.

Shrnutí:
Mohl bych tu napsat A4 chyb, ale myslím, že už toho bylo až moc. Musím říct, že člověk určující cenu hry musel mít v této době úpal, protože cena 29,99€ je opravdu nesmyslná. Pokud bude hra ve slevě, tak bych ji možná doporučil hráčům, kteří rádi střílí a nic víc je nezajímá, jinak od tohoto titulu utíkejte co nejdál to jen jde. Kupte si raději Call of Duty 2.

Klady
  • lokace
  • volba více cest

Zápory
  • umělá inteligence
  • bugy
  • zvuky
  • rozbitý stealth
  • CENA

Děkuji za přečtení recenze a pokud by někdo chtěl, tak tu jen tak nechám odkaz na jednu skupinu na Steamu - Pumbičova banda.
Posted August 2, 2016. Last edited August 3, 2017.
Early Access Review
Na začátek bych rád podotknul, že toto není plnohodnotná recenze, spíše hodnocení aktuálního stavu hry. Mimo to jsem nehrál Insurgency (nemohu tedy porovnávat jak moc se liší mód od samotné hry).

Teď k už však k hodnocení. Day of Infamy je původně mód z období druhé světové války pro hru Insurgecy, která se setkala s velkým úspěchem na poli realistických FPS stříleček. Nyní se autoři rozhodli mód vydat jako standalone hru, která je zatím v předběžném přístupu a ještě zdaleka není tak propracovaná jako samotné Insrugency.

Hra obsahuje jak co-op mise, tak single playerové mise. Hlavní dominantou je však hardcore multiplayer pro 32 hráčů, který je zaměřen na týmové hraní. Ve hře prozatím naleznete minimum map a celkem 3 herní módy, které vás i tak dokáží velice zabavit. Na výběr máte také ze sedmi tříd, kterým lze upravovat výbava. Nedočkáte se však žádného level up systému nebo odemykání doplňků. Ve hře je i plamenomet, který se jen tak ve hrách nevidí.

Hra jede na Source enginu a grafika bohužel velice zaostává. Trochu to na mě působí jako Day of Defeat Source. Velké plus si zaslouží otevřenost map, ve kterých se dá vlézt snad do každého baráku. Jedinou vadou na kráse je jejich chaotičnost, kdy vám nějakou dobu potrvá se zorientovat a dost často budete chodit špatným směrem a narážet na hráče, kteří mají stejný problém. Co se týče modelů, tak zbraně působí věrohodně.

Shrnutí
Day of Infamy je konečné další hrou z období druhé světové války. Bohužel grafika neudělá moc dobrý první dojem, pokud to však dokážete překousnout, tak tu máte kvalitní hardcore střílečku, která snad nabídne časem mnohem více.

Klady
  • otevřenost map
  • hardcore FPS
  • lokace
  • velký výběr class

Zápory
  • grafika
  • chaotičnost map
  • chybí level up systém

Děkuji za přečtení hodnocení a pokud by někdo chtěl, tak tu jen tak nechám odkaz na jednu skupinu na Steamu - Pumbičova banda.
Posted July 29, 2016. Last edited July 30, 2016.
1 person found this review helpful
Firewatch je hra, která asi okouzlí každého především svou grafikou, která nádherně vykresluje scenérie lesního parku.

A právě vaším úkolem bude na tento park dohlížet. Společně s vaší operátorkou Delilah tak budete prozkoumávat jeho malebné krajiny a zákoutí, která vás zavedou mnohdy do míst, které by jste asi vidět neměli. Postupně tak začnete zjišťovat, že park má i svá tajemství a není tak mírumilovný jak na první pohled vypadal.

Příběh celé hry je napínavý od samotného začátku, kdy se teprve v parku rozkoukáváte. Napomáhá tomu fakt, že za celou hru spatříte jen minimum postav a celý park prakticky prozkoumáváte sám jen za doprovodu vysílačky na jejímž konci je právě Delilah. Děj je po celý čas hry plynulý a bude vás nutit přemýšlet, co se vlastně v parku děje. Bohužel pak po krátkých cca. 4 hodinách přijde konec, který je velice průměrný. Nerad bych z příběhu něco vyzradil, protože až na ten konec je parádní.

Kdybych se tedy měl přesunout k samotné hratelnosti, tak v té už hra pokulhává. Několikrát se vám stane, že se někde zaseknete nebo vám hra nedovolí jít jinudy, než sama chce, čímž se vytrácí celková otevřenost parku. Pěkný dojem pak ani nedělají nedodělky v podobě stromů, které nekončí až v zemi nebo stojící letadlo ve vzduchu.

Shrnutí
Firewatch je parádní hra s napínavým příběhem a luxusní grafikou. Finální dojem kazí jen minimální nedodělky a konec příběhu.

Klady
  • grafika
  • příběh
  • lokace
  • dabing

Zápory
  • minimální nedodělky na mapě
  • poměr cena/celková dobra hraní
  • konec příběhu

No snad se dočkáme i druhého dílu (EDIT: asi ne :/ ). Awww :3

Posted July 29, 2016. Last edited November 22, 2018.
1 person found this review helpful
Do této hry jsem šel s vědomím, že se nejedná o kdejaký zázrak, ale doufal jsem, že mě zabaví a za cenu 3.50 euro, kdy dostanete jeden národ a jen multiplayer, mi to přišlo super. Vybral jsem si teda americké jednotky, protože jsem měl vždy rád jejich vojenskou techniku z tohoto období.

Musím říct, že jsem udělal chybu a měl peníze raději použít na podporu indie vývojářů. Začal bych tím, že americké jednotky jsou pomalu nepoužitelné a skoro bez DMG. Opravdu nepotěší, kdy minutu po začátku na vaše 2 základní jednotky zaútočí několik německých divizí se samopaly a vozidlo s kulometem. O to více potěší, když kulometná palba znemožní vašim jednotkám jakýkoliv pohyb a vlastně se tak stanou jen válejícím se terčem. Souboj kdy bojuje vaše jednotka proti německé nebo dokonce ruské snad nikdy nevyhrajete. Na stavbu s USA zapomeňte, protože ani nemohou postavit pořádné kulometné hnízdo, které by přežilo jednu ránu z protitankového děla. Artilérie jsou jen pro efekt bitevního pole a šance, že pomocí nich něco zničíte je podobná jako, že vyhrajete ve sportce.

Další věcí je přehlednost, kdy jsem měl problém najít místo, kde si vlastně jednotky mohou vzít lepší zbraně nebo bazuky. Některá políčka v menu se dost podobají těm z prvního dílu, ale nedělají to samé. Jako plus hodnotím vyhledávání, které nahrazuje procházení lobby. Pokud si však chcete zahrát s kamarádem proti sobě, tak musíte lobby vytvořit a v tu dobu začíná sranda. Pokud chcete, aby se připojili cizí hráči, tak vám to začne stahovat další content (asi nějaký custom content, bez kterého nelze hru zapnout) a to minimální rychlostí.

Kdybych to měl shrnout, tak řeknu jen jednu věc. Vykašlete se na druhý díl a kupte si první, stále má aktivní komunitu a nemá tunu dokupovatelného obsahu.

Posted July 5, 2016.