Recent reviews by Perihelion

< 1  2 >
Tak samo jak kiedyś pierwsza część również i teraz ta odsłona to naprawdę bardzo dobra strategia. Mimo że jakoś mało było o niej słychać w internecie.

Potrzeba naprawdę sporo czasu poświęcić aby coś w grze osiągnąć. Zarządzać możemy poszczególnymi prowincjami, których jest bardzo dużo do wyboru i różnią się unikalnymi zasobami w zależności od ich położenia ( w prowincjach możemy budować i ulepszać różne budynki od 8 do 18 w zależności od ustawionych opcji w grze ) a także postaciami towarzyszącymi władcy w sumie 8 doradców wybranych z 5 profesji, jak i nim samym - a władca w zależności od prowincji również dysponuje innymi umiejętnościami.

System walki jest zautomatyzowany, chociaż możemy samemu przejąć kontrolę nad walką jak w TW, ale jakoś ten tryb nie przypadł mi do gustu, Ilość dostępnych jednostek jest ograniczona do kilkunastu rodzajów w odmianie lekko lub ciężko zbrojnej ( oddziały różnią się w zależności od nacji ). W grze możemy również korzystać z oddziałów najemników które błąkają się po całej mapie, są drodzy ale często niezbędni.

Część poświęcona polityce zawiera podstawowe funkcjonalności typu zawieranie sojuszy, małżeństwa, umowy handlowe wezwanie sprzymierzeńca do pomocy w walce z wrogiem itp. wszystko czego generalnie potrzeba i nie jest przesadnie rozbudowana.

Interfejs jest przejrzysty i łatwy do opanowania. Sama oprawa graficzna i muzyczna również stoi na wysokim poziomie.

Zdecydowanie polecam.
Posted February 24. Last edited February 25.
Gra zapowiada się wyśmienicie, już pierwsza część była czymś ciekawym. Stary dobry X-com Enemy Unknown powraca.
Posted February 11.
Świetna gra, polecam !
Posted October 26, 2023.
Jeżeli poprzednie odsłony gry przypadły ci do gustu, to ta część jest właśnie dla ciebie.
Nie wiem jak nowi gracze, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z marką Mount & Blade, ale starzy wyjadacze będą zadowoleni z nowej odsłony.

W grze przede wszystkim poprawie uległa szata graficzna, oraz interfejs który jest teraz przyjemniejszy w użytkowaniu. Sama rozgrywka nie zmieniła się aż nadto - co uważam za wielki plus.

Poza szatą graficzną dodano wiele ciekawych smaczków jak np. wygranej w turnieju towarzyszy nagroda w postaci broni, zbroi lub innego ekwipunku. Teraz zakup konia to nie wszystko, musisz dokupić do niego również siodło (z pancerzem lub nie) dzięki czemu twój ulubiony koń pozostaje, ale możesz go doposażyć.

System rozwoju postaci został w bardzo ciekawy sposób zrealizowany, daje nam możliwość przy podnoszeniu poziomu postaci rozwinąć jedną z 2 umiejętności. Kiedy aktywujemy jedną cechę, druga będzie niedostępna.

Biorąc pod uwagę że to jeszcze "wczesny dostęp" to mogę powiedzieć, że zrobiono już na tyle dużo, że granie w kampanię dla jednego gracza jest już całkiem mocno rozwinięte.

Polecam !
Posted July 6, 2020. Last edited November 23, 2022.
Jedna z lepszych odsłon serii, serdecznie polecam.
Posted July 5, 2019.
Co to kurwa ma być. Za robienie takich gier powinni karać !
Posted December 7, 2016.
BB2 to nic innego jak kontynuacja kultowego Blood Bowla w lepszej oprawie graficznej, aktualnie mniejsza niż w poprzedniej części gry liczba dostępnych ras ma zostać systematycznie uzupełniona o te które już znamy, jak również mam nadzieję że o kilka nowych.

Zapraszam na forum Polskiej Ligi BloodBowl https://bloodbowl.pl
Posted May 30, 2016. Last edited June 3, 2019.
Gra jest naprawdę świetną wariacją na temat Blood Bowla, jedynie problem z tym że nikt już nie gra online. Pozostają tylko ligi prywatne.

Zapraszam na polskie forum https://bloodbowl.pl
Posted February 18, 2016. Last edited June 3, 2019.
6,610.6 hrs on record (1,563.8 hrs at review time)
Gra i podejście developerów jest jak wahadło, raz coś spierdaczą raz coś naprawią. Ogólnie grę mogę polecić, ale ostatnio devsi robią sobie jaja z graczy.
Posted August 17, 2015. Last edited May 23, 2023.
Myślałem że do Warbanda już nic nowego i ciekawego nie będzie, aż tu nagle Buuuum. Dodatek z wojnami napoleońskimi jest po prostu fantastyczny. Ba, nawet bardziej wciągający niż sam M&B. Polecam spróbować bo naprawdę warto, a sam dodatek można dostać za parę groszy.
Posted January 27, 2015.
< 1  2 >