Qamok
Kamil Czyż   Poland
 
 
Bezczelność jest najgorszą z chorób ludzkich.
Currently Online
Rarest Achievement Showcase
Favorite Game
28
Hours played
37
Achievements
500 XP
Screenshot Showcase
ENSLAVED™: Odyssey to the West™ Premium Edition
1
Completionist Showcase
Review Showcase
Prawdopodobnie najładniejszy remasater platformera 2D, jaki w życiu widziałem. Ogrom pracy włożony w przygotowanie ręcznie rysowanych animacji 2D i przepięknych teł tak różnych od oryginału, a jednocześnie tak idealnie z nim współgrających jest przytłaczający, a nie wspomniałem nawet o wspaniale uwspółcześnionej ścieżce dźwiękowej. W swoim rdzeniu Dragon's Trap to taka mikro metroidvania blokująca nam przejścia do kolejnych leveli dostępnością, całkowicie różnych, grywalnych postaci. Jak nie trudno się domyślić, każdej z odmienną umiejętności specjalną i nieco innym podejściem do zadawania i blokowania obrażeń. Świat gry nie jest specjalnie duży, ale za to przyzwoicie zróżnicowany i zmyślnie skonstruowany, każda nowa ścieżka prowadzi przez kilka do bólu staroszkolnych plansz upstrzonych różnorodnymi przeciwnikami i wyzwaniami platformowymi. Będzie trudno (i bardzo trudno w trybie hard), póki nie odkryjemy położenia dodatkowych serduszek, sklepów oferujących lepsze wyposażenie i nie znajdziemy optymalnych sposobów na poradzenie sobie, z co bardziej irytującymi wrogami. Największą wadą produkcji jest jej pieczołowite przywiązanie do oryginału, nowa grafika jest nabudowana na starym silniku (czy jakoś tak), więc w każdej chwili możemy przełączyć na starą oprawę i ścieżkę dźwiękową, co tylko wzmocni nasz podziw do twórców remastera. Niestety niesie to ze sobą przeniesienie w czasie pewnych dziwności z poprzedniej epoki (wręcz kilku epok, bo oryginał powstał w 1989!!!!!!) i choć nie sposób podziwiać projektantów za stworzenie dizajnu, który daje radę nawet 30 lat!!!!!!!! Później niepodobna nie wytknąć grze prostackiej walki mieczem sprowadzającej się do zwykłych zamachów w tempo oraz dziwacznej kolizji z przeciwnikami prowadzącej często do frustrujących odbić od kilku niemilców z rzędu, kiedy to tracimy całkowitą kontrolę nad awatarem. Mimo wszystko, wracanie do pewnych kultowych gier w branży nie mogłoby być przyjemniejsze, szczerze polecam!!!!!!!!!!!

(+) Przepiękne ręcznie rysowane animacje, tła i ścieżka dźwiękowa, sprytnie zbudowany różnorodny świat i bohaterowie oraz satysfakcja płynąca z jego poznawania. Przyjemna ekonomia połączona ze zdobywaniem nowych elementów ekwipunku.

(-) Dziwne kolizje, bezwładność postaci (ładnie przykryta nowymi animacjami, ale jednak) i prosta walka wynikające z przywiązania do oryginału. W gruncie rzeczy krótka, gdy już wiemy, co jest gdzie, zajmuję tylko kilka godzin. Prości bossowie z jedynie jednym wzorem ataku na złodupca.

PS: Obadajcie analizę nowych animacji i tego jak mają się do oryginalnych https://www.youtube.com/watch?v=DSZjBsDggg4&t=333s
Krótki fabularyzowany dokumencik o powstaniu gry: https://www.youtube.com/watch?v=buKg9hs7AA8 oraz naturalnie 3 częściowe Dev Diary https://www.youtube.com/user/DotEmu/videos

Recent Activity

1.1 hrs on record
last played on Nov 29
10.1 hrs on record
last played on Nov 28
10.3 hrs on record
last played on Nov 26
< >
Comments
Outplayedx May 13, 2019 @ 6:23pm 
Dunno how we met but I love your profile dude. Cheers :emofdr:
Qamok Jan 27, 2019 @ 3:09am 
Głównie się pisze, czyta się Kamil.
Mar Jan 27, 2019 @ 2:51am 
twoje "q" w nicku czyta się po polsku czy po angielsku? *zamyślony*
mxT3 (mxtomek) Jun 7, 2015 @ 2:20am 
tu didek z lowcow gier :clunk: