STEAM GROUP
SlavaR Pub slavarblog
STEAM GROUP
SlavaR Pub slavarblog
2
IN-GAME
21
ONLINE
Founded
June 7, 2020
Language
English
ABOUT SlavaR Pub

Not causing trouble, not touching anything, fixing the primus.

Welcome to the SlavaR Blog Steam group, from the chief editor and author of GSC-Fan and ExGSC projects. Our main focus is on the content of the games and devs from GSC Game World, 4A Games and other related companies. In addition to news articles you will find here the republished materials from GSC-Fan and ExGSC.

Also you can follow my curator page if you are interested.

***

Вітаємо вас у Steam-групі SlavaR Blog, від головного редактора та автора проектів GSC-Fan та ExGSC. Основний упор робиться на контент за іграми та розробниками GSC Game World, 4A Games та іншими спорідненими компаніями. Крім нових статей ви зможете знайти тут відновлені матеріали GSC-Fan та ExGSC.

Ви також можете підписатися на мою кураторську сторінку, якщо цікаво.

***

Добро пожаловать в Steam-группу SlavaR Blog, от главного редактора и автора проектов GSC-Fan и ExGSC. Основной упор делается на контент по играм и разработчикам GSC Game World, 4A Games и других родственных компаний. Помимо новых статей вы сможете найти здесь восстановленные материалы GSC-Fan и ExGSC.

Также вы можете подписаться на мою кураторскую страницу, если интересно.
POPULAR DISCUSSIONS
VIEW ALL (37)
RECENT ANNOUNCEMENTS
Продакшн-студия Knife! Films о фильме «Эпизоды: Тень Чернобыля»
— Вы сняли три серии «Эпизодов». Почему эти три события?
Максим Сердюк: На самом деле их было больше, штук 12, пожалуй, в первом списке.
Артем Григорян: Максим хотел о S.T.A.L.K.E.R., я хотел о футболе, а телевидение, мне кажется, мы нашли где-то посередине.

— С темой футбола понятно — это поворотный момент для самоидентификации Артема. А почему S.T.A.L.K.E.R.?
Максим: Я очень много в детстве играл в компьютерные игры, и для меня игра S.T.A.L.K.E.R была чем-то таким «вау» с особой атмосферой. Я много часов провел в этой игре. И еще помню, как мы с отцом грузили ее где-то неделю. К сожалению, это тогда было «пиратство». У нас интернет был с проволокой, пропущенной через кофейную банку...

Для украинского гейминга и киберспорта эта игра сыграла немаловажную роль. Как оказалось потом, команда Navi — выходцы из разработчиков «Сталкера».

Еще часть этой команды отделилась и сделала игру Metro 2033. Это тоже был мощный импульс в гейминге. Или те же «Казаки», с которых они начинали. Об этом интересно рассказывать.

История S.T.A.L.K.E.R. интересна тем, что если в фильме «Украина на Мундиале» о футбольной сборной была команда андердогов, на которых никто не ставил, но они шли к своей цели, то здесь люди с большими амбициями и с меньшими мощностями и гонорарами, чем где бы то ни было в мире, решили сделать самую сложную в то время игру. И у них далеко не все сразу получалось.

[…] Для S.T.A.L.K.E.R. мы сотрудничали с GSC Game World, которые нам дали право, в принципе, на использование торговой марки, и все, что происходит в игре. И это лишь десятая часть всех коммуникаций, происходивших для получения материалов и прав на них.
— Как идет работа над документальным кино? И что в этом — самое сложное?
Максим: Если идти по хронологии создания, первая сложная задача — это выбрать интересную идею. Ибо их может быть гораздо больше, чем кажется. Потом — найти финансирование и собрать классную команду. Ты, к сожалению, не всегда можешь с первого раза понять, подходит ли человек тебе. Нам с командой очень повезло и со многими мы уже работали на других проектах. Дальше нам нужно было договориться о интервью с героями, а не все хотят говорить, не все живут в Украине, а мы не хотели делать интервью онлайн.

В начале при поддержке Министерства культуры мы имели возможность уезжать за границу. Потому у нас были съемки и на Мальте, и в Братиславе. Многие разработчики «Сталкера» сейчас находятся в Европе, и они все съезжались в один город.
— А кто отбирает хроники?
Максим: С фильмом «Украина на Мундиале» нам помогли спортивные журналисты и эксперты. По фильму «Тень Чернобыля» использовали большую часть личных материалов участников команды, потому что почти все создание игры происходило внутри компании, и этого никто не снимал. Для эпизода «Не переключайтесь» о телешоу много материалов в интернете, но также архивами делились телеканалы. У меня есть таблица по каждому фильму, где записаны тысячи элементов, на которые нужно было получить права.

Полную версию интервью читайте по ссылке[www.village.com.ua] (на украинском языке).

Продакшн-студія Knife! Films про фільм «Епізоди: Тінь Чорнобиля»
— Ви зняли три серії «Епізодів». Чому саме ці три події?
Максим Сердюк: Насправді їх було більше, штук 12, мабуть, у першому списку.

Артем Григорян: Максим хотів про S.T.A.L.K.E.R, я хотів про футбол, а телебачення, мені здається, ми знайшли десь посередині.
— З темою футболу зрозуміло – це поворотний момент для самоідентифікації Артема. А чому S.T.A.L.K.E.R.?
Максим: Я дуже багато в дитинстві грав у комп'ютерні ігри, і для мене гра S.T.A.L.K.E.R була чимось таким «вау» з особливою атмосферою. Я дуже багато годин провів у цій грі. І ще пам'ятаю, як ми з батьком вантажили її десь тиждень. На жаль, це тоді було «піратство». У нас інтернет був із дротом, пропущеним через кавову банку…

Для українського геймінгу та кіберспорту ця гра зіграла важливу роль. Як виявилося потім, команда Navi — вихідці з розробників «Сталкера».

Ще частина цієї команди відділилася та зробила гру Metro 2033. Це теж був потужний імпульс у геймінгу. Чи ті самі «Козаки», з яких вони починали. Про це цікаво розповідати.

Історія S.T.A.L.K.E.R цікава тим, що якщо у фільмі «Україна на Мундіалі» про футбольну збірну була команда андердогів, на яких ніхто не ставив, але вони йшли до своєї мети. То тут — люди з великими амбіціями й із меншими потужностями та гонорарами, ніж будь-де у світі, вирішили зробити найскладнішу на той час гру. І в них далеко не все одразу виходило.

[...] Для S.T.A.L.K.E.R. ми співпрацювали з GSC Game World, які нам дали права, в принципі, на використання торговельної марки, і все, що відбувається в грі. І це лише десята частина всіх комунікацій, які відбувалися для отримання матеріалів і прав на них.
— Як відбувається робота над документальним кіно? І що в цьому — найскладніше?
Максим: Якщо йти хронологією створення, перше складне завдання – це обрати цікаву ідею. Бо їх може бути набагато більше, ніж здається. Потім – знайти фінансування й зібрати класну команду. Бо ти, на жаль, не завжди можеш із першого разу зрозуміти, чи людина тобі підходить. Нам із командою дуже пощастило, і з багатьма ми вже працювали на інших проєктах. Далі нам треба було домовитися за інтерв’ю з героями, а не всі хочуть говорити, не всі живуть в Україні, а ми не хотіли робити інтерв’ю онлайн.

На початку за підтримки Міністерства культури ми мали можливість виїжджати за кордон. Тому в нас були зйомки й на Мальті, і в Братиславі. Багато хто з розробників «Сталкера» зараз перебувають у Європі, і вони всі з’їжджалися в одне місто.
— А хто відбирає хроніки?
Максим: З фільмом «Україна на Мундіалі» нам допомогли спортивні журналісти й експерти. По фільму «Тінь Чорнобиля» використали велику частину особистих матеріалів учасників команди, бо майже все створення гри відбувалося всередині компанії, і це ніхто не фільмував. Для епізоду «Не перемикайтесь» про телешоу багато матеріалів є в інтернеті, але також архівами ділилися телеканали. У мене є таблиця по кожному фільму, де записані тисячі елементів, на які треба було отримати права.

Повну версію інтерв'ю читайте за посиланням[www.village.com.ua].

VIEW ALL (43)
STEAM CURATOR
SlavaR Pub reviews
"My subjective recommendations and non-recommendations."
Here are a few recent reviews by SlavaR Pub