Products

Recent reviews by greghouse

Showing 1-5 of 5 entries
No one has rated this review as helpful yet
10.2 hrs on record
Το παιχνιδι το εχω σχεδον 10 χρονια παρολαυτα το ξεκινησα προσφατα και το τερματισα.Εχει γινει απιστευτη δουλεια στα physics του παιχνιδιου,στα γραφικα και γενικα στο gameplay.
ΘΕΤΙΚΑ
Ομορφα γραφικα που δεν δειχνουν καθολου την ηλικια τους
εξυπνοι puzzle based γριφοι βασισμενοι στο ιδιαιτερο gameplay
γρηγορος ρυθμος,χωρις να κανει κοιλια
Στα αρνητικα θα εβαζα το κατα την γνωμη μου αδυνατο σεναριο
και το συστημα μαχης το οποιο στην ουσια ειναι σε δευτερη μοιρα το παιχνιδι βασιζεται στο μεγαλυτερο ποσοστο
του στους γριφους.Παρολα αυτα ισως θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο προσεγμενο το κοματι της μαχης.
Posted March 31.
No one has rated this review as helpful yet
6.9 hrs on record
Παρα πολυ δυνατη ιστορια,πανεμορφος σχεδιασμος περιβαλοντος με τρισδιαστατα γραφικα.Στα αρνητικα η απουσια απαιτητικων γριφων,η απουσια inventory και η μικρη διαρκεια.Οποιος επικεντρωθει στην ιστορια δεν θα χασει.Οποιος περιμενει δυσκολους γριφους οπως το πρωτο μερος πιστευω θα απογοητευτει.
Posted February 15, 2023.
16 people found this review helpful
8.1 hrs on record
Δεν θυμαμαι αν μετα την σειρα metal gear εχω κολησει παλι με σεναριο παιχνιδιου τοσο πολυ.Απο τα μεγαλυτερα αντιπολεμικα επη που εχω παιξει ποτε.Απο το ποσο ερμαια ειμαστε στην δυναμη της φυσης βλεποντας την κοιτιδα του καταναλωτισμου και της πολυτελειας βουτηγμενη και θαμενη στην αμμο,μεχρι τους χαρακτηρες δενεσε με ολους ακομα και με τους δευτερευοντες.Οσο για τον πρωταγωνιστη ο τροπος που μπανει σιγα σιγα στον εφιαλτη του πολεμου ειναι απιστευτος.Στο παιχνιδι πραγματικα δεν υπαρχουν κακοι και καλοι και θα το διαπιστωσουν οσοι το παιξουν ειναι ολα θεμα οπτικης γωνιας.Οσων αφορα το gameplay κανει την δουλεια του μια χαρα χωρις να πρωτοτυπει ιδιαιτερα.Ισως κουρασουν λιγο οι επαναλαμβανομες τοποθεσιες.πληθωρα οπλων τα οποια εχουν πολυ καλη αισθηση.Η διαρκεια σχετικα μικρη στο μεσαιο επιπεδο δυσκολιας χρειαστικα περιπου 6 με 7 ωρες για να το τελειωσω.Οσοι θελετε να παρετε κατι παραπανω απο ενα παιχνιδι ΠΡΕΠΕΙ να το παιξετε οπωσδηποτε.
Posted July 10, 2016.
2 people found this review helpful
7.3 hrs on record (6.2 hrs at review time)
Ξεκινησα να παιζω το παιχνιδι μετα απο το πολυ ωραιο review του ragequit.Moυ αρεσε πολυ η αισθητικη του και ο τρπος παιξιματος λοιπον παιδια το παιχνιδι ειναι ακρως εθιστικο και απιστευτα δυσκολο για να γινω πιο συγκεκριμενος δεν ξερω αν θυμαστε παλια με τις 16 bites κονσολες υπηρχαν παιχνιδια πολυ δυσκολα που σε εκαναν να πετας χειριστιρια απο τα νευρα σου και να λες μεσα σου αστο@##@$%^$^ δεν θα ξανασχοληθω με το μπ........λο σταματαγες και επιανες τον εαυτο σου μετα απο 5 λεπτα να θες να περασεις την πιστα σαν τρελος,σε τραβαγε δεν σε αφηνε να ησυχασεις.Ε αυτο επαθα ακριβως και εγω με το εν λογω παιχνιδι εν ετη 2016 δεν ξερω για εσας αλλα ειναι τρομερο συναισθημα.
Τωρα πιο συγκεκριμενα αν κατσεις και το αναλυσεις πολυ ,πορει και να μην σου αρεσει. Το σεναριο σχετικα αδιαφορο και με πολα κενα ο χειρισμος αρκετα δυσκολος αλλα δεν σε αποτρεπει,τα γραφικα για αυτο που θελουν να κανουν πολυ καλα,το gameplay οπως ειπα για εμενα τουλαχιστον εθιστικοτατο.Τελος η μουσικη.....τι να πεις η μουσικη ειναι απλα για οσκαρ.
Συνοψιζοντας λοιπον οποιος γουσταρει το συναισθημα που περιεγραψα στην αρχη και οποιος θελει να νιωσει για λιγο antonio banderas απο desperados απλα θα το λατρεψει.
Posted April 28, 2016.
2 people found this review helpful
29.3 hrs on record (9.3 hrs at review time)
Για να πω την αληθεια για το παιχνιδι δεν ηξερα καθολου,το βρηκα τυχαια απο τον ''ατμο'' και κατι τα περιεργα γραφικα (μου θυμησε κατι κινουμενα πο εβλεπα πιτσιρικας)κατι ο κλισε αλλα ωραιος τιτλος μου κεντρισε την περιεργεια και κατεβασα το πακετο με τα 2 πρωτα κεφαλαια ε λοιπον αυτο ηταν ειμαι 29 χρονων παιζω adventure απο τα 15 εχω τερματισει αρκετα δεν θα πω οτι ειναι το καλυτερο που εχω παιξει αλλα μεσα στην δεκαδα χαλαρα.Οι γριφοι μεχρι στιγμης απο τους καλυτερους που εχω συναντησει τουλαχιστον τα τελευταια χρονια μετριοι προς το δυσκολο και πολυ λογικη,το σεναριο σε κραταει αρκετα και το βασικοτερο τουλαχιστον για εμενα εχεις μονιμος την αισθηση οτι παιζεις σε εναν κοσμο ''αποκοσμο''δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως.Στα μειων βαζω την ελλειψη voice cover και καποια μικρα τεχνικα λαθακια που τα συνηθηζεις.Στους λατρεις του ειδους και οχι μονο προτεινετε ανεπυφιλακτα.
Posted June 5, 2015.
Showing 1-5 of 5 entries