Recent reviews by Jesieniara

Awesome flight mechanics, decent enough graphics (although low-quality sprites occasionally hurt my eyes a bit), amazing music and voice acting. Even the story is great for the genre. I only wish it got some more content (aircraft and missions, I would take a campaign expansion no questions asked), but for this price it is way more than worth it. Can easily compete with AC7 and certainly beats it with absence of DLC's/otherwise paid side content.
Terrific overall.
Posted December 27, 2023. Last edited December 27, 2023.
The players are only gonna take so much screwing them, Gaijin.
Posted May 20, 2023.
I don't even know how the hell this is so good, it's super addicting, fun, there's already a ton of content and more coming.
Also, the soundtrack is a banger, no joke.
Like, 10/10 if this keeps up through development.
Posted March 30, 2022.
In my opinion, it's like the best narrative experience ever, 9/10
Posted December 8, 2020.
2,603.3 hrs on record (1,229.8 hrs at review time)
Waste of time.
Posted December 4, 2020. Last edited March 16, 2021.
Not my proudest fap, but you know... It's something.
Posted November 28, 2016.
Gra Don't Starve jest jedną z wielu gier typu Survival dostępną w serwisie Steam.
Jak w wielu grach tego typu zbieramy surowce, budujemy struktury, zajmujemy się zbieractwem i polowaniem.
Jednak wiele cech tej gry wyróżnia ją spośród gier tego samego gatunku.
Przede wszystkim jest to oprawa graficzna, widząc ją pierwszy raz byłem oczarowany, jest niesamowita, nieco mroczna.
Dźwięk: Cudo, bardzo klimatyczna muzyka, świetne dźwięki otoczenia oraz potworów, jak i genialny pomysł zastąpienia głosów postaci dźwiękami najróźniejszych instrumentów.
Nie można nie wspomnieć o klimacie gry, jest on momentami mroczny, grając pierwszy raz mamy wrażenie tajemniczości odkrywanego przed nami świata.
Poziom trudności jest całkiem wyważony - dla gracza który gra bez ułatwień w postaci wiki gry, czy poradników, wystarczy nauczyć się sekwencji ataków dla danego typu potwora, aby nie mieć z nim żadnego problemu, brakuje tutaj nieco elementu losowości.
Crafting jest całkiem intuicyjny.

Ogólnie bardzo gorąco polecam grę Don't Starve, dostarcza nam niesamowitych doświadczeń, jedynym problemem jest kulejący poziom trudności i ewentualne błędy, ocena w skali od 1 do 10 - 9.3
Posted August 15, 2015.
Clicker Heroes jest jednym z wielu "Klikaczy" które są dostępne w serwisie "Steam"
Jest on o tyle ciekawy, iż wprowadza nieco nowych mechanik do typowego modelu rozgrywki znanego z gier tego samego typu. Są to między innymi różni bohaterowie możliwi do kupienia, dusze bohaterów pozwalające nam kupywać i ulepszać Swego rodzaju pomocników oraz prosty system umięjętności, które sami aktywujemy.
Oprawa graficzna nie prezentuje się źle (Jak na clicker'a) i jest całkiem sympatyczna.
O dźwięku nie ma dużo do mówienia, całkiem miła dla ucha muzyka i proste, acz niezbyt zróżnicowane dźwięki zabijanych przez nas potworów.
Grze nie trzeba poświęcać zbyt wiele uwagi, ponieważ pieniądze same "zarabiają się" nawet gdy aplikacja jest wyłączona.

Grze wystawiłbym (w skali od 1 do 10) solidne 8.5 (Oczywiście porównując ją do innych gier tego samego gatunku)
Posted August 15, 2015. Last edited August 15, 2015.
Bardzo ciekawa produkcja w której mamy okazję zbudować własny pojazd i zmierzyć się z wehikułami kierowanymi przez ich kreatorów.
Na pochwałę zasługuje oprawa Audio-Wizualna która jest przyjemna dla oka jak i dla ucha.
Muzyka utrzymana jest w futurystycznym klimacie i słucha się jej całkiem przyjemnie podczas rozgrywki.
Dobrze skonstruowany został model zniszczeń naszego pojazdu, jego części odpadają, co powoduje zmniejszenie jego efektywności na polu bitwy.
Budowa naszego pojazdu polega na ustawianiu bloków róźnego kształtu i rodzaju wokół siedzenia naszego pilota.
Przy tym aspekcie warto pozostać chwilę, ponieważ jest on bardzo dobrze skonstruowany:
Istnieje wiele sposobów na zapewnienie mobilności naszemu wehikułowi, m. in. koła, gąsienice, swego rodzaju "lewitatory" i skrzydła, a także nogi.
Nie można nie wspomniećo wielu rodzajach broni takich jak laserowe SMG czy działa plazmowe.

Ogólnie gra jest niesamowicie grywalna, ocenę obniżają drobne błędy.
W skali od 1 do 10 oceniłbym grę na 8.7.

Posted August 14, 2015.
BLOCKADE 3D jest czymś w rodzaju darmowego zamiennika gry "Ace of Spades"
Grafika w grze nie powala, tekstury nie mają zbyt wysokiej rozdzielczości, jednak w grze tego typu nie jest to zbyt wielki problem.
Dźwięk nie powala, bardzo proste odgłosy różnych broni, poza tym postacie niemalże nie wydają odgłosów.
Bardzo odpychający jest model mikropłatności w grze, za KAŻDY przedmiot dostępny w sklepie musimy zapłacić prawdziwymi pieniędzmi prosto z naszego portfela Steam, natomiast bronie które otrzymujemy za darmo nie są porównywalne do tych które musimy kupić. Poza tym trudno przetrwać jest bez kamizelki czy hełmu, które także kosztują realne pieniądze.
Natomiast, jeśli kupimy już niezbędny sprzęt, gra jest całkiem przyjemna w odbiorze, możliwość budowania pozytywnie wpływa na rozgrywkę i pozwala graczom budować własne fortyfikacje.

Jeśli miałbym wystawić tej grze ocenę w skali od 1 do 10 byłoby to 6,5, raczej średniak który pogrąża się w systemie mikropłatności.
Posted August 14, 2015.