Recent reviews by S.T.

Nie grałem wcześniej w operatora 911, więc nie mam do niej porównania, aczkolwiek sama gra jest ciekawa, zarzadzanie sluzbami, strategiczne ich rozmieszczenie, zakupy nowych jednostek, jak ktos lubi takie klimaty to serdecznie polecam szczegolnie teraz jak jest w promo
Posted June 8, 2023.
Mamy do wyboru 4 podstawowe frakcje obecnie doszła kolejna 5 nie dostępna w grze losowej, ale dostępnej także w edytorze.
Poniżej są opinie - że różnice są kosmetyczne w sterowaniu frakcjami i dużo się od siebie nie różnią ekonomią, w sumie jest to prawdą, że dużo ekomomicznie się nie różnią, trzeba dla każdej frakcji wybudować zakłady produkujące żywność, czy kopalnie (w tych 4 podstawowych frakcjach z Nomadami jest zupełnie inaczej), ale to jest jak prawie w każdej strategii. Różnią się na pewno siłą jednostek i to widać w konfrontacji pomiędzy wojny rasowej, dodatkowo widać też różnice pomiędzy rasami, jeśli chodzi o samo prowadzenie wojny - tutaj każda z frakcji ma swoje plusy i minusy, która wyróżnia tą grę. Dodatkiem, który bardzo fajnie działa jest edytor map gdzie można samemu tworzyć całe większe czy mniejsze mapy to również na bardzo duży plus jak dla mnie bo wtedy gra się rozciąga na nieskończone możliwości.

Miłośnikom strategii na pewno się spodoba, na początku ekonomia, może wydawać się dosyć trudna do ogarnięcia ze względu na limity mieszkańców na danej wyspie itp. z czasem, jest to dosyć proste, ale wtedy zaś trzeba się skupić na prowadzeniu wojny i defensywie swojego imperium co również jest ciekawie zrobione.

Chętnie bym zobaczył w tej grze i mam nadzieje ze bedą w trakcie jej rozwijania kolejne frakcje, choćby np potomków eskimosów, którzy mogli by łączyć potęgę wynalazków krasnali i magię elfów, albo coś zupełnie nowego rasy, które w ogóle nie mogą korzystać z mocy nawet czarów które przesuwają wyspy, ale zamiast tego mogą używać np lin czy sterowców tworząc korytarze powietrzne jako transport, żeby zając daną wyspę, że nie muszą mieć stałych połączeń takich jak poprzednie rasy itp.
Posted February 13, 2023.
Niestety jak w każdej tego typu grze, masa trolli rosyjskich potrafi zepsuć rozgrywkę... Jednak tak jak w innych nie są aż na tyle szkodliwi tak tutaj potrafią bardzo mocno napsuć krwi...
Posted August 29, 2022.
Cóż po prawie 3h grania mogę powiedzieć, że bardzo fajna alternatywa dla Simsów, jeśli ktoś lubi budować i remontować mieszkania, gra jest w fazie testów i wczesnego dostępu więc no nie dziwota ze nie ma takich katalogów rzeczy jak w Simsach, ale jest z czego budować i przebudować mieszkania, jak na razie gra bardzo ciekawa z dużym potencjałem,

Jednak fajnie by było poprawić samo menu kupna - przedmioty są z kategoryzowane pod odpowiedni rodzaj pokoju w mieszkaniu ale często to może szczególnie z początku przysporzyć trochę problemów, bo np takie półki ciężko znaleźć w samym menu gry bez kliknięcia na listę wymaganych sprzętów... Może warto było by dodać kategorię - wszystkie przedmioty gdzie będą wszystkie dostępne lub szukanie po nazwie w katologu produktów?
Aczkolwiek bardzo fajna gra polecam
Posted April 28, 2022.
Bardzo ciekawa gra, chętnie do niej wracam po 2 letniej przerwie.

Bardzo fajna fabuła, ciekawie zrobiony system zagadek i eksploracji świata. Nie jest zbyt prosta, ani też zbyt trudna odnajdzie się niej każdy kto lubi gry logiczne. Dodatkowo dobrze wyglądająca grafika to na pewno na duży plus.

Minusem jest jedynie sama cena polecam poszukać gry na wyprzedażach typu Biedronka itp. Tam można upolować tą grę za jakieś +/- 20 zł co jest w sam raz na około 10/20 godzin rozgrywki w zależności czy chce się przejść tylko główny wątek czy poszukać dodatkowych rzeczy na mapie.
Posted October 22, 2020.
Gram w tą gre już ponad 27 godzin, z poczatku jak ja kupilem we wczesnym dostepie dalem rade ograc jedynie jakies 80 min - jakos nie specjalnie mnie wciagnela, ale takze i bylo sporo błędów, które obecnie zostały naprawione, najbardziej cieszy mnie zmiana logowania - bo nie ukrywam na moim cpu nie najnowszej mlodości - tunel mega się ciął gdy podczas przemierzania go, kolejna lokacja sie wczytywala, wiec no na plus, ze go nie ma.
Bardzo fajnie ukazane sa zmiany w lokacjach, widac ze Zona żyje i z każdym dniem staje się coraz trudniejsza do pokonania. Bardzo fajna i klimatyczna gierka.
Posted March 20, 2020. Last edited February 1, 2023.

A developer has responded on Mar 20, 2020 @ 10:51am (view response)
Gra naprawdę wciąga. Z poczatku zeby ogarnac podrecznik przetrwania i co, i jak budowac troche zajmuje - dobrze jest wtedy zagrac sobie teyb spokojny bez kanibali i wrogów bo mozna poznac na spokojnie aspekty budowania. Jesli ktos chcial by zagrac razem multi to niech zaprasza. Chętnie pogram.
Posted September 15, 2019.
Moja wcześniejsza recenzja była napisana po kilku godzinach spędzonych w grze teraz mając już ponad 80 godzin gdzie raz przeszedłem już Dziki Gon i zacząłem przechodzić kolejny mogę śmiało polecić tą grę. Wiadomo jak w każdej grze występują bugi, najbardziej wkurzające jak dla mnie to są te z Plotka szczególnie w trakcie walki, ale warto poświęcić grze sporo uwagi choćby ze względu na fabułę i super lokacje. Gra na pewno zadowoli osoby które lubią RPG które można a nawet trzeba przechodzić kilka razy.

Długo nie mogłem się przemóc do tej gry i jej zakupić - bo zraziłem się do pierwszej części (systemu walki) i żałuję bo gra jest świetna. Wielki świat, masę zadań - gra na długie godziny. Fabuła wciąga z każdą kolejną misją. Każdy kolejny skrawek puszczy to coś nowego. Jestem mega zaskoczony i już wiem czemu to gra roku - polecam każdemu kto szuka dobrego RPGA
Posted April 11, 2019. Last edited September 12, 2019.
Gra świetna - o wiele wiecej budynków niż w 1. Fajny jest tryb w wolnej budowie iz można dodać sobie złota i surowców tym samym wybudować zamek marzeń - a zarazem to iż jest ten dodatek nie dostepny w pozostalych trybach gry powoduje że tak szybko sie nia nie idzie znudzić.
Posted December 4, 2017.