Recent reviews by OwiXczka

< 1  2 >
Fenomenalna gra dla dwojga szukających coś na dłuższy wieczór
Posted November 22, 2023.
The Elder Scrolls Online jest doprawdy dobrym MMO RPG z doskonale napisanym uniwersum, jeżeli graliście w jedną z części The Elder Scrolls III, IV lub V na pewno wam się spodoba.

Niestety w grze nie występuje język Polski, aczkolwiek Polska społeczność cały czas pracuje nad własną fanowską wersją, która jest ukończona już w 48,95%. (na moment obecny kiedy piszę tą recenzję.)

DLC wypuszczane są cały czas jedne większe z nowym regionem i większą ilością misji, które są bardzo przystępne do zrozumienia kultury i aktualnych wydarzeń np. jak w przypadku ostatniego DLC The Elder Scrolls Online: High Isle. Również są wypuszczane pomniejsze DLC bez nowych regionów i misji, lecz z lochami i próbami z których można zdobyć nowe wyjątkowe style do pancerza i broni oraz nowe nie zawsze dobre do użytku zestawy.

Społeczność gry cały czas żyje i łączy się w gildie PvP, PvE, RP i itp. Mam nadzieje, że pomogłem z dokonaniem wyboru czy warto kupić The Elder Scrolls Online.
Posted August 27, 2022. Last edited March 18.
2 Lata temu dowiedziałem sie o projekcie Galaxy Life Reborn i od tamtego czasu śledzę aż do dziś kiedy przeczytałem o tym że gra będzie na steamie bardzo sie ucieszyłem. Myśle że studio Phoenix Network da rade utrzymać gre i uwage graczy dodając nową zawartość do gry. Jeżeli chodzi o same Galaxy Life to wszystkie osoby które zagrały myślę że są zadowolone z tego że mogą ponownie zagrać a jeżeli chodzi o nowych graczy to jest to prosta gra strategiczna którą można każdemu polecić.
Posted August 21, 2022. Last edited November 24, 2022.
Orki Z Majorki
Posted August 4, 2022.
:400 Dni Czekania Na Koniec Utęsknienia:
Posted June 14, 2022.
Kingdom Come: Deliverance tytuł od Czeskiego studia Warhorse. Gra zasłynęła z rozbudowanego systemu walki wręcz który sprawia wiele trudności na początku rozgrywki lecz z czasem gdy go zrozumiemy jest o wiele łatwiej przystąpić do walki nawet z silniejszymi przeciwnikami od nas. Jeżeli chodzi o fabułę jest ona bardzo dobrze odwzorowana na faktycznej historii średniowiecznych Czech a odnośnie głównego bohatera Henryka tutaj mogę powiedzieć że został doprawdy dobrze napisany jak na postać tak mało znaczącą podczas wojny. Rozgrywka oferuje bardzo dużo podczas naszej podróży np. misje poboczne które w większości nie polegają na przynieś mi to i tamto tylko opowiadają historie różnych postaci i lokacji. Dodatki w postaci DLC są to kontynuacje historii lokacji i postaci. Mam nadzieje że pomogłem z dokonaniem decyzji o zakupie Kingdome Come: Deliverance.
Posted April 6, 2022. Last edited October 15, 2022.
PRAWO JAZDY KATEGORII C, CZYLI JAK NAUCZYĆ SIĘ JEŹDZIĆ SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM?

Kierowca, który chce jeździć samochodem ciężarowym, musi najpierw przystąpić do kursu, a następnie pozytywnie zdać egzamin na prawo jazdy kategorii C. W tym poradniku podpowiem, kto może wziąć udział w kursie na prawo jazdy kategorii C, na czym polega takie szkolenie oraz czy trudno przychodzi nauka jazdy autami ciężarowymi.

Kurs na prawo jazdy kategorii C jest dedykowany wszystkim osobom, które chcą w przyszłości pracować w transporcie towarowym lub samodzielnie prowadzić działalność związaną z np. świadczeniem usług przeprowadzkowych, transportem materiałów budowlanych itd. Uprawnienia do prowadzenia samochodem ciężarowym mogą zdobyć kierowcy, którzy już mają prawo jazdy innych kategorii.

Każdy kurs standardowo składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Podczas zajęć praktycznych kursanci jeżdżą samochodami ciężarowymi, które w pełni przystosowane są do wymogów pojazdów egzaminacyjnych.

Posted December 7, 2021.
Muck czyli skrót od nazwy ciasta makowiec , oto przepis na to niesamowite ciasto.
Ciasto drożdżowe:

-500 g mąki pszennej + do podsypywania
-180 ml mleka
-150 g roztopionego i ostudzonego masła (lub margaryny)
-6 żółtek
-42 g świeżych drożdży (lub 21 g suchych)
-6 łyżek cukru
-½ łyżeczki soli
-1,5 łyżki spirytusu (lub rumu, wódki)
-2 łyżeczki cukru waniliowego

-szczypta cynamonu
-1 łyżka miękkiego masła
-ewentualnie kandyzowana skórka pomarańczowa
-6 białek
Mak zalać wrzątkiem do przykrycia, przykryć talerzykiem i pozostawić na co najmniej 30 minut. Odkryć i pozostawić do całkowitego ostygnięcia. Mak odcedzić na sitku wyłożonym gazą lub ściereczką i dobrze odcisnąć. Jeśli nie jest zmielony należy go zmielić dwukrotnie w maszynce do mielenia mięsa, używając sitka o drobnych oczkach. (Zmielony mak jest już gotowy po odciśnięciu do dalszego przygotowania).
Lekko ciepłe mleko wymieszać z 1 łyżeczką cukru, pokruszonymi drożdżami i ok. 4 łyżkami mąki. Przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na ok. 10- 15 minut.
Wyrośnięty zaczyn połączyć z pozostałymi składniki na ciasto drożdżowe (poza masłem). Zagniatać ciasto, wlewając stopniowo roztopione masło (lub margarynę). Przykryć ściereczką i pozostawić do wyrośnięcia, aż podwoi swoją objętość (ok. 1- 1,5 godziny).
Do maku dodać pozostałe składniki masy, poza białkami. Białka ubić na sztywną pianę. Dodać do masy i delikatnie wymieszać szpatułką lub łyżką drewnianą.
Ciasto podzielić na 3 części. Każdą część rozwałkować na prostokąt o grubości ok. 3 mm, nałożyć ⅓ masy, zostawiając ok. 2 cm od brzegu i zwinąć z roladę. Końce rolady skleić i podwinąć pod spód. Gotową roladę przełożyć na posmarowany olejem papier do pieczenia i zrolować w formie tuby dwukrotnie, pozostawiając 1 cm luzu między ciastem, a papierem (nie więcej). Końce papieru pozostawić otwarte. Makowce przenieść na blachę do pieczenia.
iec w nagrzanym piekarniku ok. 40 minut w temperaturze 190°C (grzałka góra- dół), na brązowo- złoty kolor. Pozostawić do ostygnięcia.
Jeszcze ciepłe makowce (nie gorące) posmarować lukrem.
Przygotować lukier: Cukier puder rozetrzeć z gorącą wodą na gładką masę. Makowce polać lukrem i ewentualnie posypać makiem. (Chyba, że chcemy makowce zamrozić, wtedy lukier zrobić po rozmrożeniu ciasta).
Posted November 25, 2021.
Chcę przedstawić wam sposób na proste ścinanie drzew na waszej działce.

Po przygotowaniu siebie, osób trzecich i drzewa do całego procesu ścinki, przystępujemy do zasadniczej pracy. Zaczynamy od wyznaczenia, gdzie drzewo ma upaść. Jeżeli jest pochyłe w którąś stronę, to zapewne w tym kierunku właśnie spadnie. Podobnie jest, jeżeli z jednej ze stron ma znacznie więcej gałęzi, które najprawdopodobniej pociągną drzewo za sobą. Gdy pień jest prosty, warto przywiązać do niego linę, aby móc łatwiej nakierować tor jego upadku.

Następnie nacinamy pień po stronie, w którą drzewo ma upaść. Piłujemy ukośnie i prostopadle do głębokości ¼ lub 1/3 średnicy pnia, tak by oba nacięcia tworzyły kąt 45°. Z drugiej strony pnia, ok. 2-3 cm wyżej niż nacięcie wcześniejsze, robimy kolejne z klinem, aby drzewo nie przechyliło się w nieodpowiednią stronę. Pomiędzy nacięciami zostawiamy tzw. przegub. Powstały wcześniej klin ułatwi pchnięcie drzewa w odpowiednią stronę. Po użyciu siły zapewne usłyszymy charakterystyczny dźwięk, typowy dla ścinki trzask. Musimy wtedy, na wszelki wypadek, szybko oddalić się od drzewa, nawet gdy wydaje nam się, gdzie ono spadnie. Ostrożności nigdy za wiele.ścinanie drzew

Po ścince i upewnieniu się, że wszystko jest tak, jak zaplanowaliśmy, ścinamy gałęzie i tniemy pień na części. W przypadku grubego pnia tniemy go najpierw z jednej strony, potem z drugiej, tak by nacięcia spotkały się ze sobą - to ułatwi pracę. Kolejne kawałki możemy pociąć pilarką lub siekierą. Uważajmy jednak na możliwe odskakujące fragmenty. Dobrze, gdy będziemy to robić na płaskim podłożu w oddaleniu od osób trzecich.

Drewna ściętego drzewa możemy użyć w ogrodzie jako ozdoby, do różnych konstrukcji ogrodowych, lub po prostu spalić je na ognisku. Duże ilości pozostałych gałęzi warto wrzucić do rozdrabniacza, który potnie je na małe ścinki. Te wykorzystamy potem np. do uzupełnienia ściółki na rabacie. Podniesie to walory estetyczne oraz poprawi warunki glebowe naszym roślinom.
Posted March 9, 2020. Last edited December 7, 2021.
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition jest to lepsza wersja podstawowej wersji gry z grafiką wyższej rozdzielczości i poprawioną częścią błędów. Jednak najważniejszą rzeczą którą posiada ta wersja gry to warsztat z dodatkami wbudowany w launcher Skyrima, specjalnie nie użyłem słowa modami bo nie są to modyfikacje społeczności a Bethesdy która wypuściła całkiem dużą ilość dodatków do gry np. Tryb przetrwania, łowienie ryb i nowe lokacje z zadaniami. Jednak jeżeli faktycznie kupiłeś wersje podstawową gry i myślisz że jeszcze masz chęci pozwiedzać ten świat z nową zawartością to nie kupuj tej wersji gry tylko pobierz modyfikacje społeczności które oferują znacznie więcej niż to co tutaj kupisz.
Posted April 1, 2019. Last edited October 9, 2022.
< 1  2 >