💭
Katya   Wicklow, Ireland
 
 
And if our good fortune never comes
Here's to whatever comes
Drink, l'chaim, to life


langsam aber sicher
¯\_(ツ)_/¯

“I see my discourse leaves you cold;
Dear kids, I do not take offense;
Recall: the Devil, he is old,
Grow old yourselves, and he’ll make sense.”

It would be beneficial for everyone if we could look at each other as human beings, absent social roles the society puts us in.

:dawnmachine: 神々はみんなが生きているのを知らない。
Birb
:Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie::Pmagpie:
Favorite Game
38
Hours played
10
Achievements
Review Showcase
71 Hours played
Na komunię w 2001(? chyba) dostałam swój pierwszy komputer razem z kilkoma grami. Wśród nich znalazł się Faraon. Od tamtego czasu gram i regularnie wracam do budowania miast, tym bardziej, że nie znalazłam jeszcze żadnego symulatora miasta, który byłby tak satysfakcjonujący. Czy to wystarczy za recenzję? :)

Jeśli nie, to:
PLUSY
- Szybki start - od zbudowania pierwszych domów do rozwinięcia pierwszych szlaków handlowych/armii/pozyskiwania zasobów mija stosunkowo mało czasu. Dzięki temu kolejne misje nie nudzą, bo ten początek, gdy w zasadzie robi się ciągle to samo, mija szybko i bezboleśnie.
- Szybki start dla gracza - kampania przeprowadza przez kolejne mechaniki za rączkę - od tych najprostszych aż do bardziej skomplikowanych, więc na pewno się nie pogubicie. Masa informacji w trakcie gry (ostrzeżeń, ale nie tylko) sprawia, że łatwo jest zacząć i nie czuć frustracji. Co nie znaczy, że jest łatwo - a jeśli komuś jest, to są dwa poziomy: Trudny i Bardzo Trudny, które to zmienią.
- Masa rzeczy do zarządzania - moje ulubione to wydobycie i handel, ale jest dużo mechanik wewnątrz miasta (niezwiązanych z handlem) na które cały czas trzeba mieć oko. Czasem tak prozaiczne rzeczy jak niewystarczająca ilość dentystów (albo ich złe rozmieszczenie) może sprawić, że misja pozostanie niewygrana.
- Różnorodne misje z różnymi warunkami zwycięstwa i celami w grze.
- MUZYKA! Nie słucham poza grą, ale przez 19 lat mi się nie znudziła i nie mam ochoty jej wyłączyć podczas gry.
- Grafika w sumie też. Jasne, cutscenki między misjami w kampanii pachną taką typową animacją z przełomu milenium... ale i tak w oczy nie kole. Ostatnio znowu ogrywam całość i byłam miło zaskoczona że mnie nie boli patrzeć :)
- Wymagania systemowe. To chyba oczywiste. Twój komputer nie zauważy, że gra jest włączona. Działa płynnie i bez żadnych problemów na najnowszych windowsach.

Tak pomiędzy plusami i minusami jest punkt o tym, że czasami w późniejszych etapach misji można być trochę ze wszystkim do przodu i wtedy nawet jakieś plagi czy ataki znienacka nie są w stanie wyrządzić żadnej trwałej szkody. Osobiście mi to nie przeszkadza, lubię patrzeć jak wszystko działa zgodnie z planem, ale pewnie dla niektórych może być to zawód (wtedy odsyłam do punktu o poziomach trudności!)

MINUSY
- Czasem końcówka misji to jest tylko i wyłącznie czekanie. Wszystko jest ustawione i działa jak ta lala, ale że piramida wymaga absurdalnej ilości materiałów to pozostaje tylko zostawienie gry na ekranie i zajęcie się czymś innym. Przeszkadza mi to, ale tylko na tyle, że rzadko rozgrywam większe mapy z dużą ilością monumentów, bo mi szkoda życia :D
Screenshot Showcase
♥ ♥ ♥
2
Rarest Achievement Showcase
Favorite Guide
Created by - Zalo, didgy, Arbiter, Bungshley, and haamu2
351 ratings
Looking for a very quick and easy way to learn some of the gods in the game, but are too lazy to read a 150,000 word guide on the god? Look no further.

NOW IN ALPHABETICAL ORDER

(CTRL + F TO FIND YOUR SPECIFIC GODS!)

Last Updated: 2/8/2021

Recent Activity

34 hrs on record
last played on Feb 25
1.9 hrs on record
last played on Feb 22
100 XP
5.3 hrs on record
last played on Feb 22
KazikLec Aug 13, 2020 @ 7:38am 
(69 perfeksyjnych gier, nice)
KazikLec Aug 13, 2020 @ 7:38am 
Ojej, dziękuję pięknie za miłe słowa i zaproszenie :lunar2019piginablanket:
moreaboutcrows Aug 4, 2020 @ 6:21am 
Hey, Katya, I just noticed your profile background. Is it supposed to be a subtle reference to the insulindian phasmid? Cause it would be totally awesome if that was the case!
moreaboutcrows Jul 29, 2020 @ 1:49am 
And you're playing Disco Elysium. I try to be friends with everyone who's playing Disco Elysium.
moreaboutcrows Jul 29, 2020 @ 1:46am 
Hello, Katya, I sent you an invitation because I greatly enjoyed your comments and your reviews.
rodasa Jul 5, 2020 @ 11:27am 
Thanks for the giveaway. I am no longer in the group so I couldn't leave a message there.