Recent reviews by Nadswietlny

< 1  2 >
2,038.0 hrs on record (1,187.3 hrs at review time)
Płusy:

- niezbyt wymagająca gra pod względem specyfikacji komputera
- można grać zarówno zabójcą jak i ocalałym
- obecność samouczka zarówno do jednej jak i drugiej roli - ich przejście nie jest wymagane, żeby móc normalnie grać a jedynie odblokowuje jednego ocalałego i jednego zabójcę
- prawie brak oszustów (jak dotąd trafiło mi się tylko sześć takich rozgrywek gdzie z czymś takim miałem do czynienia z czego dwie nie do końca potwierdzone),

Minusy:

- czasem zabójcy skupiają się tylko na jednej konkretnej osobie zamiast atakować kogokolwiek następnego - bardzo wkurzające to jest,
- niekiedy pod koniec rozgrywki jeśli wszyscy ocalali padli część z nich może agresywnie oskarżać np. o bezczynność czy coś w tym stylu jednocześnie nie wnosząc wkładu do rozgrywki, czyniąc to bezpodstawnym,
- w przypadku grania w oknie niepoprawnie wyświetla się okno gry - łatwo to zauważyć jeśli ma się więcej niż jeden ekran gdyż wtedy nachodzi na jeden z kolejnych ekranów swoją krawędzią (z podobną sytuacją mam do czynienia w Simrail),
- jak już mowa o oknie nie da się wyjść kursorem bez kombinacji alt + tab,
- wymagany restart w przypadku zmiany języka, zwłaszcza, że przy pierwszym uruchomieniu i tak się odpala w angielskim,
- źle działająca cenzura - to powinno cenzurować wulgaryzmy, tymczasem często zwykłe słowa cenzuruje a część wulgaryzmów już nie co ma miejsce głównie w innych językach,
- istnieją tutaj mikropłatności ale na szczęście nie mają wpływu na rozgrywkę,
- w przypadku grania ze znajomymi bądź rzadziej z losowymi ludźmi może się zdarzyć krytyka posiadanych umiejętności - w szczególności może to być problematyczne jeśli ktoś agresywnie krytykuje to (co w moim przypadku raz agresywnie zrobił ten użytkownik wchodząc na kanał na jednym z serwerów na Discordzie),
- długi proces uruchamiana gry - żadna inna gra nie ładuje się tak długo u mnie.
Posted March 30. Last edited May 31.
Występuje problem jeśli posiada się kierownicę (u mnie G920) gdyż nie jest wtedy grywalna - postać może niekiedy sama się ruszać wówczas

Można by to było naprawić poprzez usunięcie wsparcia dla nich bądź dodania opcji wyłączającej kontrolery (które to jest obecne między innymi w TF2, innej grze od Valve).
Posted October 23, 2023. Last edited October 23, 2023.
Plusy:

- tryb jednoosobowy
- tryb wieloosobowy - gra głównie została zrobiona z myślą o tym trybie
- obecność samouczków do większości pociągów
- w miarę dobrze odwzorowane sterowanie pociągami - na tyle, że można się wykoleić, jeśli będzie się ignorowało ograniczenia prędkości
- możliwość obsługi nastawni, czynności, której nie widziałem w większości innych symulatorów pociągów

Minusy:

- w przypadku grania w oknie to niepoprawnie się ustawia - łatwo to zauważyć przy posiadaniu więcej niż jednego ekranu, gdyż wtedy najeżdża na takowy (z podobną sytuacją mam do czynienia w Dead by Daylight),
- jak na wczesny dostęp mała ilość tras jak i pociągów, aczkolwiek powoli przybywa
- ludzie nadużywający możliwości nastawni
- jeśli bot operuje nastawnią często opóźnione reagowanie albo w złej kolejności pociągi (priorytety pociągów mam na myśli), ale mam nadzieję, że to będzie poprawione
- brak dostępności na inne systemy operacyjne
Posted May 27, 2023. Last edited March 31.
Plusy:
- nieco łatwiejsze sterowanie w porównaniu do zwykłego Minecrafta,
- samouczek, wyjaśniający jak grać,
- możliwość grania zarówno offline jak i online, (ale pauza jest możliwa tylko w tym pierwszym),
- znacznie, znacznie więcej dostępnego wyposażenia

Minusy:
- brak możliwości rozmowy głosowej ani tekstowej
- brak możliwości pominięcia początku ładowania (co ciekawe jest to możliwe w następnej grze, Minecraft Legends)
- pod względami technicznymi bardziej wymagające (mocniejszy sprzęt konieczny)
- pod względem ceny drogie + DLC też kosztują dużo
- brak polskiego udźwiękowania (dla porównania było obecne w Minecraft: Story Mode)
- jakość tłumaczenia podobna jak w przypadku Bedrock Edition, aczkolwiek trochę lepsza,
- dostępne tylko na Windows (na steamie), podobnie jak Bedrock Edition
- niezależnie gdzie się kupi, konto Microsoft jest wymagane
Posted October 25, 2021. Last edited September 10, 2023.
Plusy:
- bezpłatne, w przeciwieństwie do samej gry
- dostępne niemalże wszystkie utwory w grze, w tym również te, które zostały nieużyte (przy czym wersja steamowa obejmuje utwory, które nie znalazły się w innych miejscach gdzie ta ścieżka jest udostępniona).

Minusy:
- by to mieć trzeba mieć zarówno grę zakupioną jak i wszystkie dodatki - jest tak dlatego, że obejmuje utwory ze wszystkich DLC (aczkolwiek nie obejmuje utworów z najnowszej aktualizacji),
- wersja wysokiej jakości tych plików jest... dwa razy większa rozmiarowo od samej gry.

Moim ulubionym utworem jest finalny, Broken Heart of Ender.
Posted October 8, 2021. Last edited January 28, 2022.
Plusy:
- duży maksymalny limit prędkości (75 mph)/(120 km/h)
- darmowy
- Wielki Kanion
- obecność historycznej trasy 66 na ocalałych fragmentach po budowie I-40
Minusy:
- jak w prawdziwym życiu, utrudniony dojazd z lub do Utah (spowodowany obecnością Wielkiego kanionu)
Posted February 9, 2021. Last edited October 8, 2021.
Plusy:
- teren do jeżdżenia znacznie większy niż w Euro Truck SImulator 2 (a przynajmniej tak ma być docelowo)
- na autostradach znacznie szybciej można jechać (większość stanów nie daje osobnego limitu prędkości dla tirów) (poza Kalifornią gdzie się jedzie podobnie jak w ETS2, w innych stanach z niższym limitem zwykle szybciej)
- większe kabiny; przez to, że silnik jest z przodu, ta jest niżej, przez co nie ma lusterka przedniego; łatwiej dzięki temu oszacować odstęp przed zatrzymaniem się przed czymś
- osobny lewoskręt na większości skrzyżowań z drogami dwujezdniowymi
- teren wygląda realistyczniej (mimo, że wciąż jest w skali 1:20); w tym pociągi, które nie są jednoczęściowe (jak ma to miejsce w ETS2) tylko każda część pociągu jest oddzielnie, podobnie jak w serii Trainz...
MInusy:
-...jednakże powinny mieć przynajmniej 2 lokomotywy w składzie (brak realistyczności), do tego są za krótkie w porównaniu do tych w prawdziwym życiu
- bez zakupienia innych DLC w podstawce są tylko 3 stany: Kalifornia, Nevada i Arizonia
- przez to, że Kalifornia i Nevada były jako pierwsze, część węzłów z autostradami (te gdzie autostrada jest poprowadzona wiaduktem nad jednojezdniową trasą) niewiele się różni od tych z ETS2
- jazda długim zestawem może czasem sprawić problemy, zwłaszcza w ciasnej lokacji (niektóre firmy) czy też na małym skrzyżowaniu
- płynność gry może spaść w miejscach bardziej zagęszczonych zależnie od posiadanej karty graficznej
Posted December 25, 2020. Last edited February 9, 2021.
Moje ulubione utwory to:
4. Are We Alone,
16. Automation.
Posted June 21, 2018.
Plusy:
- w większości przypadków zestawy są krótsze, przez co łatwiej manewrować,
- w porównaniu do ATS nieco bardziej popularny.
Minusy:
- maksymalnie można jechać zależnie od kraju 80 lub 90 km/h,
- ponieważ aktualizacja z własnymi naczepami doszła długo po premierze gry to w miastach nie ma parkingów dla ciężarówek z doczepioną naczepą (pozwalają na to tylko parkingi na tzw. MOP-ach),
- jakościowo nie najlepiej mapa wygląda (zwłaszcza, że w momencie premiery mapy do Wielkiej Brytanii i Niemiec zostały zaadaptowane z UK i German Truck Simulator), lecz z każdą kolejną aktualizacją się to poprawia.
Posted April 26, 2018. Last edited July 26, 2023.
Plusy:
- wciągająca fabuła,
- tryb jednoosobowy i kooperacji,
- możliwość tworzenia komór testowych i udostępnianie je w warsztacie steam (na 2. pozycji jest w ilości przedmiotów z warsztatu, zaraz po Garry's Modzie).
Minusy:
- tak jak przy innych nowszych grach na Source alt+tab w ustawieniu pełnego ekranu jest popsuty; z tego powodu lepiej grać w oknie (z ramką lub bez).

Przyczyń się do rozwoju nauki.
Posted January 9, 2017. Last edited July 26, 2023.
< 1  2 >