mstbrnc
Mustafa Birinci   Rize, Turkey
 
 
Galatasaray Neferi // 350ZLovers // Üsküdar'lı
Discord :Speech_Question: [discord.gg]
Favorite Group
iRacing Turkey - Public Group
iRacing Türkiye'ye hoş geldiniz!
191
Members
3
In-Game
30
Online
49
In Chat
Artwork Showcase
Atatürk!
8
Screenshot Showcase
Project CARS
4 2 1
Review Showcase
6.4 Hours played
Finding Paradise

Hakkında çok konuşmak istediğim ve çok uzun zaman önce duyurulduğunda büyük beklentiler içerisine sokmuştu beni, sonrasında ufak bir erteleme yaşadı ancak sevgili Kan'ın dediği gibi o zamanlar oyun hazır değildi. Ancak erteleme dediysem de günümüz oyunları gibi neredeyse senelere varan ertelemeler değil, (yanılmıyorsam) yaklaşık bir aylık bir ertelemeydi o durum.

To the Moon 2 olarak lanse edildi oyun ve hakkını son derece veren bir yapım oldu, Kan'ın ertelemesi kesinlikle doğru bir hamleymiş gibi geliyor. Bir oyunu, hele de bu tarz bir çizimlerden oluşan oyunu ne kadar mükkemel bir hale getirebilirsiniz deselerdi sanırım bu yapım bir örnek olarak gösterilebilirdi. To the Moon gibi Finding Paradise'de ödülleri toplamaya başladı. Oyunun müziklerine de değinmek istiyorum; oyun içindeki tüm sesleri Kan 'Reives' Gao'ya ait ve yerinde tonlamalardan oluşuyor. Ayrıca oyunun sonlarına doğru da Rakuen'den de tanıdığımız Laura Shigihara'nın muhteşem sesinden harika parça adeta kulaklarınız pasını silmeye geliyor.

Oyunun hikayesiyle ilgili çok bir şey söylemek istemiyorum çünkü mutlaka oynamayı düşünenleriniz olacaktır. Yaklaşık olarak 5 saat gibi bir sürede bitirebileceğinzi bir ana hikayesi olsa da etrafta dolaşarak bu zamanı daha da arttırabilirsiniz. To the Moon tarzında bir oynanışa sahip olan bu oyunu oynamak için serinin diğer oyunlarınızı oynamanıza gerek yok, ancak şöyle bir parantez açmakta da yarar var; To the Moon'da karışımıza çıkan ana karakterlerimiz Dr. Rosalene ve Dr. Watts bu hikayemizde de bizlerle birlikte. Eğer onların aralarındaki yaşananları ve diyalogların temellerini bilmek istiyorsanız öncelikli olarak To the Moon'u oynamanızda yarar var. Ayrıca hikayemizin ana karakterlerinden biri olan Colin'de A Bird Story oyununda karşımıza çıkmıştı. Hikaye olarak tam manasıyla birbiriyle bir bağlantısı yok ancak oynanış mantığı olarak To the Moon'dan gelen kontrollerle devam ediyorsunuz. İlave olarak oyun içi görsellerde görmediğiniz aksiyon sahneleri de sizleri bekliyor olacak. To the Moon'da gördüğümüz dövüş sahneleri ve animasyonları bunda da devam ediyor, dövüş sahnelerinde vereceğiniz kararlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Türkçe desteği konusunda da bir şeyler söylemeden geçemeyeceğim. Tamamen gönüllülerden oluşan bir çeviri kadrosuyla discord grubunda tanışmıştım, gerçekten oyunu sevmeden yapılmayacak bir çabayla çeviriyi hayata geçirdiler. Çevirinin ilk beta testlerinde oyunu beta sürüme geçirip denemek gerekiyordu ancak tamamlanmış olmadığı için arada oyunda sorunlar oluşturabiliyordu. Sonrasında tüm testler bittikten sonra resmi olarak geldi Türkçe dil desteği, eğer betayı deneyip sorun yaşanlar varise oyunun kayıt dosyalarını silip yeni bir hikayeye başlarsalar herhangi bir sorunla karşılaşmadan oynayabilecektir. Bu konuda çevirmen ekip gibi bende Pinti Panda'ya verdiği destek için teşekkür ediyorum, çünkü bu oyun bizlere ulaşmasına destek olmuş dolaylı olarak.

Sanırım biraz fazla uzattım, yazının başında da dediğim gibi hakkında çok konuşma isteğim vardı bu oyun için. Kan bey oyunun sonunda bizlere biraz açık kapı bırakmış ve oyunların devamı gelebilir şeklinde bir mesaj vermiş sanırım oyun listesinin sonuna "...." bırakarak. Umarım doğru anlama yormuşumdur, çünkü bu oyunların devam etmesini bende istiyorum. Vaktiniz varsa ya da bir-iki film izleyeyim diye düşünüyorsanız oynamanızı tavsiye ederim, hikayesi çok sıcak ve kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz şekilde. Neyse, artık son vermeliyim. Gidip biraz oyunun sonunu hazmetmem gerekiyor, sizlere iyi eğlenceler dilerim.

Recent Activity

1,708 hrs on record
last played on Aug 11
0.1 hrs on record
last played on Jul 23
8.0 hrs on record
last played on Jul 14
Je7on Dec 22, 2020 @ 1:18pm 
Hello brom :D
Birkan Ertuna Aug 29, 2019 @ 1:35pm 
Öncelikle Selamın Aleyküm arkadaşlar. Ben DJ Dikkat. burası Niğde. Kısa zaman önce, Buğra denilen kişiye diss attım ben.. Tabii o da atmış..
Bana diyo ki disste; disste bana niye oyun vermedin. E gardaş sen de oyun vermedin?!
Dinle beni bi gardaş! Disste hem diyorsun; oyunlar güzeldir, oyunlar alınır verilir, hem oyun almıyorsun hemde oyun bekliyorsun ne ayaksın? gevşek.Bak bak dissini dinle amınakoyim bokum gibi olmiş.

Bu kadar troll yeter abi seviliyorsun <3 <3 +++Rep
ƤƦƛƳƧ 殊死 Aug 22, 2018 @ 3:53pm 
imza atarsan beni mutlu edersin bro
+rep
Seksullah 🌊 Jun 26, 2018 @ 10:10am 
Hello my friend, this is the administrator of ♥♥♥♥♥♥♥™.
We have noticed you haven't logged in for 2 weeks, we're just checking to see that everything is okay with our biggest fan. Since you visited us last time we've updated the many videos we know you will enjoy. See you soon!
ElbanBirArslan May 2, 2018 @ 11:42pm 
𐱅𐰇𐰢:𐰴𐰦𐱁𐰞𐰺𐰢𐰣:𐱅𐰇𐰼𐰜𐰲𐰠𐰜:𐰉𐰖𐰺𐰢𐰃:𐰸𐰆𐱃:𐰆𐰞𐰽𐰣

Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir. :lycan:

-Mustafa Kemal Atatürk
YSN Sep 1, 2017 @ 7:13am 
Kurban bayramınız mutlu olsun