Recent reviews by Miel-Miel

"Nie jest dobrze. W sumie nie jest też źle. Można powiedzieć, że jest średnio" - te słowa chyba idealnie opisują aktualny stan gry.

Na trailerach wszystko wyglądało wspaniale - prawdziwy city builder nowej generacji. Po ograniu paru godzin, zacząłem jednak odnosić wrażenie, że jest to Cities: Skylines na mocnych sterydach. Zasada i cel pozostały te same, zmieniła się formuła. Ulepszone zostały tekstury, obiekty i szeroko pojęta grafika, co powoli było widoczne (bolało w oczy) w jedynce. Ponadto gra bazuje na silniku Unity, więc mogliśmy spodziewać się podobnej fizyki jak w jedynce (trochę jestem rozczarowany, że nie został zastosowany tutaj UnrealEngine 5, na co wskazywał trailer). Znaczącą przewagę mają jednak negatywy - zaczynając od optymalizacji, przez bugi i glitche, na wywalaniu i crashowaniu kończąc. Największym minusem dla mnie jest jednak brak całej zawartości z pierwszej części, która jak zrozumiałem, miała zostać dołączona do bazowej gry. Chodź jest tutaj gigantyczne lotnisko lub zaawansowane uniwersytety, brakuje najbardziej podstawowych elementów - absolutnie żadnych połączeń zwykłych dróg z transportem publicznym (jest jedynie opcja "ulepszenia" drogi w pas zieleni / chodnik kosztem parkingu), co czyni praktycznie niemożliwym do sensownego zaprojektowania na przykład trasy tramwajowej. Kolejną rzeczą, która mnie osobiście denerwuje jest fakt, że gra próbuje myśleć za gracza. Przy tworzeniu skrzyżowań, rond, rozjazdów automatycznie pojawiają się podpowiedzi, których nie da się wyłączyć. Być może jest to dobre dla nowych graczy, ale dla osób, które miały do czynienia z jedynką - będzie utrudnieniem życia i boli w serce perfekcjonisty. Wiąże się z tym kolejny fakt, który mógłby rozwiązać ten problem, czyli brak jakichkolwiek modów. Paradox zapowiedział swoją platformę do modów, tak, żeby konsolowcy również mieli do nich dostęp, a realia są takie, że cierpią na tym wszyscy. Twórcy zaimplementowali dosłownie parę funkcji z modów do jedynki, jednocześnie wiążąc ręce modderom. Być może skupienie się twórców na wersjach konsolowych doprowadziło do obecnego stanu gry na PC.

Dlaczego więc polecam tę grę?
Cities: Skylines II ma całą masę nowych funkcji, pozbyła się większości problemów pierwszej części, tworząc idealną podstawę pod bardzo dobrą grę. Wierzę, że problemy wieku dziecięcego zostaną naprawione (choć twórcy nie spieszą się z wydawaniem patchów), a gra dostanie całą masę nowego contentu (tak jak było to w pierwszej części, możemy mieć tylko nadzieję, żeby był on znośny cenowo), a sytuację na pewno poprawią modderzy, z którymi Paradox już wielokrotnie pokazywał, że chce zachować dobre relacje.

(mam nadzieję, że cokolwiek z tego bełkotu jest zrozumiałe)
Posted November 4, 2023.
U F O
Posted April 29, 2022.
Totalne g*wno dla puszka
Posted June 23, 2021.
Świetna gra, klasyk.
Posted December 1, 2019. Last edited November 25, 2022.
Miła gierka, prosta obsługa na padzie rozwiązywanie łamigłówek może być trochę nużące, ale jak dodać fakt że można grać w 2 osoby można ją śmiało polecić
Posted July 6, 2019.
Gra nie jest najmłodsza ale fajnie się w nią gra. Jest jakimś tam rozszerzeniem uniewersum SW ale ja grałem dla zabawy. Dobrze się bawiłem. Polecam kupić na przecenie. Według mnie fanie jest kupić i trochę się pobawić. Gra nie jest długa więc się nie zanudzimy.
Posted May 3, 2019.
Jeżeli klikanina w której jest 4497 osiągnięć które łatwo zdobyć jest warta 3,59 zł to polecam, choć lepiej by było gdyby udostępnili ją za darmo.
Posted March 5, 2019.
Fajna gierka swego rodzaju zagrożenie/konkurencja dla Forzy Horizon 3. Całkiem duży, otwarty świat, samochody, samoloty (kaskaderskie), motorówki. Grę pobrałem na dormowym weekendzie (8,9/12 lub 15,16/12) i całkiem przyjemnie mi się grało.
Posted December 23, 2018.
Świetna gra, nie przeszedłem całej ale i tak jest barszo dobrze jak na 2003 rok. Na Windows 7 działa bez zarzutu
Posted November 23, 2018.
Bardzo fajna gra dla zajęcia czasu.
Budowanie królestwa.
polecam:)