Recent reviews by Lit

Troszkę już gram więc mogę się wypowiedzieć dla wszystkich chcących zakupić ww. tytuł. Gra wywarła na mnie ogromnie pozytywne wrażenie chociażby ze względu na dialogi czy też samą rozgrywkę. Tuż przed samą premierą miałem mieszane uczucia co do gry lecz w momencie staru oraz przegraniu kilku godzin całkowicie one zniknęły... ale koniec tego wstępu i przejdźmy do wymienia plus oraz minusów SAO: Fatal Bullet.

Zalety:
  • Dialogi - tak jak już wspomniałęm we wstępie są one rozbudowane, mamy w nich możliwość wyboru odpowiedzi lecz tylko pokroju - zgodze się / nie zgodzę się z tym. Mimo wszystko wprowadzają fajny klimat i dają możliwość jakieś tam ingerencji w rozgrywkę.
  • Animacje postaci podczas diaglogów - dokładnie, dobrze czytasz, wraz z wejściem części Fatal Bullet weszły również animacje postaci podczas rozmów z NPC'tami itd. Dzięki temu gra wydaję się bardziej przyjazna i praktycznie wogóle nie ma scenek z dialogami i postaciami 2D
  • Gierka przystosowana do PC - biorąc pod uwagę wcześniejsze tytuły gra ta jest przyjazna dla graczy komputerowych.. dzięki czemu nie musimy zmieniać praktycznie żadnych bindów chyba, że tylko dla swojej wygody / przyzwyczajeń.
  • Wciągajaca story - tia.. to czego brakuje w większości podobnych tytułów. Co ważniejsze jest to oddzielna historia Twojej postaci, która łaczy się z story Kirito i spółki - którą poniekąd przechodzimy wcielajac się w głównego bohatera SAO.
  • Różne poziomy trudności + zwiększony maksymalny cap na 150.
  • Trzy rodzaje endingów oraz możliwość grania na game +.
  • Gra nawet na najłatwiejszym poziomie może przystworzyć kilka problemów.

Wady:
  • Gra ma ograniczne FPS do 60 przez co nie można wykorzystać w pełni mocy danego komputera lecz istnieje możliwość ominięcia tego poprzez edycje cfg.
  • Dosyć krótka fabuła - ogółem przejście jej to kwestia max 20 godzinek.
  • Co-op ograniczna się jedynie do wspólnego zabijania bossów z których dostajemy jedynie itemy lecz nie poziom.
  • Kilka glitchów... np. tez związany ze szybkim expieniem na NPC'tach.

Podsumowanie...
Giereczka mimo wszystko jest godna polecania bo nie ma za bardzo się do czego przyczepić. Całą recenzję będę aktualizował na bieżąco, a gra otrzymuje ode mnie mocne 8,5/10 co bedzie dalej to zobaczymy.. przede mną kilkadziesiat godzin story przez które chce przebrnąć.
Posted February 23, 2018. Last edited February 26, 2018.
1,687.7 hrs on record (1,386.9 hrs at review time)
CS:GO Review
Counter Strike... tytuł bardzo dobrze znany prawie każdemu internetowiczowi, a szczególnie graczom. Sama gra jest wydawana od kilkunastu dobrych lat, a część Global Offensive jest najbardziej bieżącym jej wydaniem. Swoją opinie wyrażę jedynie na podstawie GO aby nie brać pod uwagę całokształtu CS'a. Recenzja ta będzie skierowana dla osób, które po prostu chcą poczytać o postrzeżeniach osoby 3-ciej, która podchodzi subiektywnie do danego tematu.

Swoją przygodę z owym tytułem rozpocząłem około 2 lat temu, gdzie przez ten okres rozegrałem około 600-set meczy rankingowych grając zarówno na niskim oraz wysokim poziomie. Kończąc ten krótki wstęp przejdźmy do zalet i wad samej gry tak aby móc wyrazić emocje jakie one wywołuję.

Zalety:
  • Strzelanie w grze wymaga jednak umiejętności, mowa tutaj o setkach godzin, które trzeba spędzić na dm'ach / mapach z botami aby przełożyło się to na późniejszą grę.
  • Sam mechanizm strzelania nie zmiana się od początku gry dzięki czemu przy spędzeniu jakiegoś okresu czasu można nabyć wystarczających umiejętności aby rywalizować na na prawdę wysokim poziomie.
  • Poziom jest w miarę zbalansowany ze względu na rangi jakie otrzymujemy po wygraniu/przegraniu meczy.
  • Jest do idealna strzelanka do spędzenia czasu razem ze znajomymi.
  • Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, mało jaka gra posiada aż tak dobrze rozwiązaną kwestię z FPS'ami.
  • Możliwość używania skórek/skinów do broni - jest to zaletą samą w sobie, a czemu? Biorąc pod uwagę inne gry to jednoznacznie można stwierdzić iż rynek skinów CS'a jest obecnie najbardziej stabilny z pośród reszty konkurencji.
  • Gra ta jest przystępna cenowo dla każdego Kowalskiego.

Wady: (jak każda gra posiada swoje zalety, tak też posiada również i wady)
  • Toksyczne community - może nie aż tak bardzo ale daje się we znaki do poziomu LE/LEM'a.
  • Bardzo słaby system Anty-Cheatowy - w porównaniu z innymi grami posiada ona bardzo słabe zabezpieczenia. Funkcja Prime trochę to ograniczyła lecz nadal ta kwestia pozostawia wiele do życzenia.
  • Spora ilość cheaterów - można ich spotkać prawie na każdym kroku, dosłownie. Nie ważne czy to jest mecz rankingowy czy też serwer społecznościowy. Cena produktu jest tak niska, że ludzie nie boją się stracić 20 pln po to abym utrudnić innym rozgrywkę. Jak wiadomo oszustów jest pełno wszędzie, a czemu tak się dzieje? Bo cheaty są dostępne na pierwsze lepszej stronie.

Podsumowanie...
Generalnie gra jest godna polecenia bo wad ma tyle co nic w porównaniu z konkurencyjnymi tytułami, które są świetlne lata za tą grą. Jest to obecnie najlepsza część Counter Strike jaka została wydana... mam nadzieję, że utrzyma się to przez kilka dobrych lat! Moja ocena to mocne 9/10 chociażby ze względu, że często się do niej wraca - nawet po dłuższej przerwie.
Posted February 22, 2018.
1,484.0 hrs on record (573.0 hrs at review time)
H1Z1.. ta ten tytuł sam w sobie wybudza we mnie mieszane uczucia z kilku względów. Na samym początku zanim napiszę recenzje pragnę zaznaczyć iż większość moich godzin (ponad 90%) przegrałem w sezonie 7, który już trwa dobre pół roku. Recenzję tej gry będę pisał dla osób, które chcę lub próbują postawić swoje pierwsze kroki w grze od Daybreaka. Skupmy się wpierw na pozytywnych aspektach owego tytułu...

Zalety:
  • Strzelanie wymagające umiejętności - to jest od zawsze zaleta tej gry, w przeciwieństwie do nowych tytułów, gdzie strzelanie opiera się na RNG w tej grze "można" powiedzieć, ze tego nie ma. Mimo wszystko jak chcesz trafić w głowę musisz potrafić dobrze ocenić odległość od przeciwnika, przycelować, nauczyć się podstawowego movementu.
  • Ciekawie rozwinięty system lvlowania, który podobno ma być ulepszany, możliwość kupienia fajnych skinów za Skullsy* dzięki czemu nie musimy wydawać na grę więcej pieniędzy niż za sam zakup.
  • Wróćmy jeszcze do pierwsze podpunktu. Na obecną chwilę zostali sami gracze, którzy potrafią strzelać więc jeżeli chcesz pograć na wysokim poziomie rywalizacji to idealnie trafiłeś w czas.
  • Częste eventy, dodawanie nowych skrzynek z skinami. Również pojawią się coraz więcej turniejów dla lepszych graczy, najczęściej z top 75 danego regionu.
  • Bardzo dobry system BattleEye, które skutecznie pozbywa się cheaterów, oszustów. Przyznam szczerze, że nawet nie znam innej gry, która by dorównywała pod tym względem H1Z1.

Wady: (tego chyba będzie najwięcej no ale... to co robi Daybreak nie polepsza przyjemności z grania)
  • Strzelanie - może i jest skillowe ale w większości słabo zsynchronizowane, pewnie się zastanawiasz co mam na myśli pisząc te słowa? Już odpowiadam. chodzi głównie o to, że potrafisz dostać 2 tapa kiedy jesteś schowany za drzewem, skała lub innym obiektem.
  • Osoby, które obecnie grają w H1 są królikami doświadczalnymi producenta gry, wszystko to jest spowodowane tym iż co 2 tygodnie są wprowadzone zmian w grze. Niestety ale najczęściej one dotyczą recoila, bullet speeda, bullet dropa - czyli wszystkiego co jest związane z mechaniką strzelania. To tak jakby w cs'ie co dwa tygodnie zmieniali rozrzut broni typu ak i m4. Nauczysz się strzelać, a tutaj boom - wprowadzamy coś nowego więc pouczysz się od nowa.
  • Malejące community gry - nie dajcie się oszukać z dnia na dzień jest coraz mniej graczy, coraz więcej osób odchodzi bo już nie ma siły na to co się dzieje w tej grze.
  • Błędy - w tej grze naprawiają jeden bug, a pojawią się w tym momencie 3 kolejne na jego miejsce. Odkąd pamiętam jest kilka np. glitchów, które powinny być zlikwidowane w sezonie 3, a są aż po dzień dzisiejszy.

Podsumowanie...
Jeżeli lubisz uczyć się strzelania co kilka tygodni to jest gra idealna dla Ciebie. Ja osobiście straciłem na nią za dużo nerwów jak i czasu bo przyznam szczerze iż community w H1 jest jednym z najbardziej toksycznych w całej społeczności gier. Polecam grać na zmutowanym dźwięku jeżeli chcemy oszczędzić sobie krzyków, wyzwisk oraz wielu innych rzeczy skierowanych w Twoja osobę. Na obecną chwilę gry nie polecam, mimo, że dam jej mocne 7/10 to po prostu nie nadaje się do grania. Mam nadzieję, że szybko zauważą swoje błędy i pójdą z tym tytułem w dobrą stronę.
Posted February 22, 2018. Last edited February 22, 2018.
Zanim przejdę do samej recenzji wspomnę tylko o tym, że nigdy takie gry mnie interesowały i unikałem ich szerokim łukiem. Kupiłem tą grę ze względu na SAO:FB i przyznam szczerzę, że jestem pozytywnie zaskoczony tym tytułem ale przejdźmy do setna całej sprawy. Wpierw podam zalety oraz wady, a później jak to zwykle podsumuję cały tytuł Sword Art Online: Hollow Realization.

Zalety:
  • Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się w oczy to możliwość integracji z NPC'tami. Uważam, że dzięki temu rozgrywka jest o wiele przyjemniejsza i idealnie pasuje jako zapychacz czasowy (Mowa tutaj o rozwijaniu stosunków itd..)
  • Bardzo dobrze zbalansowana ilość dialogów pod względem gry / grindingu / eksploracji nowego terenu.
  • Grindowanie - tia.. ja jako weteran MMORPG zwracam na to szczególną uwagę ponieważ, żeby dało się przy tym wytrzymać kilka godzin to jednak jakąś frajdę musi to sprawiać :). Dzięki temu, że przeciwnicy w grze są bardzo różnorodni / używają innych speli itd. grinduje się o wiele przyjemniej niż nawet sądziłem. Drugą ważna sprawą jest to, że nasze umiejętności też nie zadają tak mało obrażeń przez co lvluje się stosunkowo szybko.
  • Spory wybór umiejętności, klasy, dodatkowo można odblokować ukryte umiejętności.
  • Możliwość używania swojego pseudonimu, kreator postaci nie jest powalający lecz też nie ma się do czego przyczepić (prócz jednej rzeczy).
  • Ciekawa historia, odrębna niż w oryginalnym SAO dzięki czemu nie spodziewamy się niespodziewanego :)
  • Możliwość grania / wykonywania misji na najtrudniejszym poziomie wraz ze znajomymi w zakładce Multiplayer.

Wady: (mimo wszystko troszkę ich jest)
  • Taka sobie optymalizacja, w pewnym momentach (jak dzieje się za dużo akcji) gra potrafi troszkę dać we znaki na najwyższych ustawieniach.
  • Tak jak ktoś już to napisał, gra nie była stworzona z myślą o PC'ie dlatego wydaje się, że domyślnie większość bindów jest ustawiona na odwal, tak aby osoby, które będą w nią grały musiały sobie wszystko poprzestawiać. Granie na klawiaturze przez pierwsze godziny były dla mnie istną zmorą.
  • Niektóre dialogi w grze są wręcz wpychane na siłę przez to człowiek jedynie co chce zrobić to szybko je skipnąć.
  • Granie na Multiplayerze... jest fajne ale do tego trzeba mieć znajomych, znaleźć losowy pokój z grą jest bardzo ciężko. Czasami jest to kwestia 10 minut, a czasami kilku godzin.
  • Harem, harem i harem.... wszystkie kobiecie postacie wręcz lgną do Twojej przez co masz wrażenie, że oprócz 2 głównych męskich NPC'ków z SAO cały świat gry jest zapełniony kobietami.
  • Dziwi mnie, że gry tego typu mają język rosyjski, a nadal nie mogą zlecić komuś przetłumaczenia gry na język polski. Generalnie jak ktoś nie ogarnia angielskiego to sobie raczej w SAO nie pogra. O tyle dobrze, że questy są instynktowne i nie wymagają odpowiedzi, które zdecydują o losach Twojej rozgrywki.
  • Interfejs gry - jak ktoś już to tym wspomniał, w pierwszych chwilach idzie na prawdę się w nim pogubić, a tym bardziej jak ktoś gra na klawiaturze.

Podsumowanie..
Generalnie gierka jest na prawdę w porządku bo idzie się przy niej zrelaksować, pograć zapominając prawie o wszystkim bo potrafi wciągnąć do swojego świata. Poza kilkoma wadami, których raczej już nie naprawią bo są zajęcia tworzeniem nowszych wersji gry to osobiście mogę ją Wam polecić. Nie jest to szczyt wszystkiego dlatego moja ocena to jest mocne 8/10 mam tylko nadzieję, że wyciągną z tej gry wnioski... a raczej, że już to zrobili i kolejne gry z tego wydawnictwa, a dokładnie z tej serii będą na zupełnie innym poziomie.

P.S Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem i chciałbyś z kimś pograć Multiplayer to śmiało możesz mnie dodać do znajomych. W razie pytań dot. samej gry macie możliwość dodawania komentarzy pod tą recenzją.
Posted February 22, 2018. Last edited February 22, 2018.