0.0 hrs last two weeks / 1,687.7 hrs on record (1,386.9 hrs at review time)
Posted: Feb 22, 2018 @ 6:45am

CS:GO Review
Counter Strike... tytuł bardzo dobrze znany prawie każdemu internetowiczowi, a szczególnie graczom. Sama gra jest wydawana od kilkunastu dobrych lat, a część Global Offensive jest najbardziej bieżącym jej wydaniem. Swoją opinie wyrażę jedynie na podstawie GO aby nie brać pod uwagę całokształtu CS'a. Recenzja ta będzie skierowana dla osób, które po prostu chcą poczytać o postrzeżeniach osoby 3-ciej, która podchodzi subiektywnie do danego tematu.

Swoją przygodę z owym tytułem rozpocząłem około 2 lat temu, gdzie przez ten okres rozegrałem około 600-set meczy rankingowych grając zarówno na niskim oraz wysokim poziomie. Kończąc ten krótki wstęp przejdźmy do zalet i wad samej gry tak aby móc wyrazić emocje jakie one wywołuję.

Zalety:
  • Strzelanie w grze wymaga jednak umiejętności, mowa tutaj o setkach godzin, które trzeba spędzić na dm'ach / mapach z botami aby przełożyło się to na późniejszą grę.
  • Sam mechanizm strzelania nie zmiana się od początku gry dzięki czemu przy spędzeniu jakiegoś okresu czasu można nabyć wystarczających umiejętności aby rywalizować na na prawdę wysokim poziomie.
  • Poziom jest w miarę zbalansowany ze względu na rangi jakie otrzymujemy po wygraniu/przegraniu meczy.
  • Jest do idealna strzelanka do spędzenia czasu razem ze znajomymi.
  • Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, mało jaka gra posiada aż tak dobrze rozwiązaną kwestię z FPS'ami.
  • Możliwość używania skórek/skinów do broni - jest to zaletą samą w sobie, a czemu? Biorąc pod uwagę inne gry to jednoznacznie można stwierdzić iż rynek skinów CS'a jest obecnie najbardziej stabilny z pośród reszty konkurencji.
  • Gra ta jest przystępna cenowo dla każdego Kowalskiego.

Wady: (jak każda gra posiada swoje zalety, tak też posiada również i wady)
  • Toksyczne community - może nie aż tak bardzo ale daje się we znaki do poziomu LE/LEM'a.
  • Bardzo słaby system Anty-Cheatowy - w porównaniu z innymi grami posiada ona bardzo słabe zabezpieczenia. Funkcja Prime trochę to ograniczyła lecz nadal ta kwestia pozostawia wiele do życzenia.
  • Spora ilość cheaterów - można ich spotkać prawie na każdym kroku, dosłownie. Nie ważne czy to jest mecz rankingowy czy też serwer społecznościowy. Cena produktu jest tak niska, że ludzie nie boją się stracić 20 pln po to abym utrudnić innym rozgrywkę. Jak wiadomo oszustów jest pełno wszędzie, a czemu tak się dzieje? Bo cheaty są dostępne na pierwsze lepszej stronie.

Podsumowanie...
Generalnie gra jest godna polecenia bo wad ma tyle co nic w porównaniu z konkurencyjnymi tytułami, które są świetlne lata za tą grą. Jest to obecnie najlepsza część Counter Strike jaka została wydana... mam nadzieję, że utrzyma się to przez kilka dobrych lat! Moja ocena to mocne 9/10 chociażby ze względu, że często się do niej wraca - nawet po dłuższej przerwie.