HAKIMODO
HAKIMODO   Poland
 
 
Currently Online
Favorite Group
Widzowie HAKIEGO - Public Group
Dołącz już dziś!
351
Members
29
In-Game
75
Online
2
In Chat
Review Showcase
11.2 Hours played
https://www.youtube.com/watch?v=mWZcuXzINlQ&t=0s&list=PLXA8wS6fYVPOumbFjwgrYZ6ZXoOWYy8lQ&index=1
Więcej tutaj:
http://hakimodo.pl/2017/11/06/the-long-journey-home-czy-zdolasz-doprowadzic-astronautow-bezpiecznie-do-domu/

=== OCENA: POZYTYWNA ===
Ocena pozytywna. Gra jest ciekawa i cieszy oko, choć nie jest pozbawiona wad – główna to zbyt wygórowany poziom trudności. Gra raczej nie wybacza błędów. Środowisko każdej z planet chce naszej śmierci co przejawia się w ciągłych awariach i usterkach wyposażenia choćbyśmy nawet latali niczym as przestworzy. To po prostu zabija przyjemność z grania i powoduje, że ciągle musimy się mieć na baczności. Pomimo tego, iż wygląda na więcej minusów niż plusów - bardzo mi się spodobała i zamierzam ją ukończyć.

  PLUSY
 • wyjątkowo dopracowana szata graficzna
 • udźwiękowienie oraz podkład muzyczny są miłe dla ucha i oddają klimat gry
 • losowość układów planetarnych (za każdym razem gra jest nieco inna)
 • wątki fabularne
 • ciekawie użyty system grawitacji w grze

  MINUSY
 • cena gry wzięta z sufitu
 • wyjątkowo wygórowany poziom trudności przez co nieco odbiera to przyjemność z rozgrywki
 • z czasem natrafiamy na powtarzalność sekwencji i te same kwestie co prowadzi do znużenia

=== WSTĘP ===
Gra jest dziełem niemieckiego studia Daedalic Entertaiment – a konkretniej należącego do niego Daedalic Studio West. Naszym zadaniem jest dowodzenie pojazdem pilotowanym przez naukowców w dziewiczym rejsie do Galaktyki Andromedy. Założeniem było, iż naukowcy odbędą podróż tam i z powrotem z użyciem napędu nowej technologii, niestety w czasie finałowej podróży sam napęd zawodzi, rzucając naszych bohaterów w niezbadane rejony kosmosu. Mamy za zadanie doprowadzić ich całych i zdrowych z powrotem na Ziemię.


=== GRAFIKA I MUZYKA ===
Pod względem oprawy wizualnej i dźwiękowej ciężko jest tej grze coś zarzucić. Wszystko wygląda po prostu świetnie. Środowisko to trójwymiarowa przestrzeń jednak my poruszamy się w sferze 2.5D. W trakcie podróży naszego statku przez kosmos widzimy go z góry zaś przy eksploracji napotykanych planet – z boku – przy czym nasz pojazd umiejscowiony jest w trójwymiarowym otoczeniu. Wygląda to ciekawie i cieszy oko. Widok układu planetarnego który przemierzamy jest także ciekawie wykonany – a w szczególności to jak wygląda gwiazda będąca jego sercem – protuberancje (wybuchy korony słonecznej) wyglądają naprawdę niesamowicie.
Do oprawy dźwiękowej nie można mieć zastrzeżeń. Wszystko znajduje się na swoim miejscu.

=== ROZGRYWKA ===
Naszym zadaniem jest tak pokierować zespołem badaczy by ominąć grożące nam niebezpieczeństwa i dotrzeć bezpiecznie do domu. W tym celu musimy poznać mechanikę gry oraz nauczyć się trudnej sztuki pilotażu lądownika ponieważ wiele zależy od tego czy będziemy potrafili sprawnie i bez twardego lądowania zebrać potrzebne nam zasoby. To będzie także nieustająca walka o surowce ponieważ te kurczyć się będą w zawrotnym tempie.

== Trudność rozgrywki ==
Ktoś tutaj ostro poleciał po bandzie. Trudność jest nazbyt wygórowana. W każdym miejscu coś „chce nas zjeść” i nawet jeśli się staramy – to i tak nie zdołamy przeciwdziałać temu by coś nie uległo uszkodzeniu. Ciągłe awarie i brak komponentów do naprawy czy też konieczność pozyskiwania leków do leczenia załogi – to naprawdę koszmar. Cały problem w tym, że wszystko na naszych pojazdach się ciągle psuje – jakbyśmy o to nie dbali i tak ciągle mamy do czynienia z kolejnymi awariami. O ile naprawa poszycia kadłuba może zostać wykonana za pomocą surowców które pozyskamy z odwiedzanych planet o tyle reperacja bardziej skomplikowanych układów (wiertło lądownika, układy statku/lądownika) wymagają już odwiedzenia stacji kosmitów i zakupu zestawów naprawczych. Gra powinna mieć nieco bardziej zbilansowany poziom trudności. Co stało na przeszkodzie by umożliwić graczowi możliwość jego regulacji wedle upodobań?

== Tutorial (samouczek) ==
Wstęp do gry został naprawdę skopany. Poradnik wprowadzający gracza w arkana gry powinien być miły, uczyć i wybaczać błędy. Tu jest inaczej. Jest zestawem rozkazów, które musimy wykonać i to wykonać poprawnie gdyż w przeciwnym wypadku nie będziemy mogli go kontynuować. Tutorial powinien pozwalać graczowi na popełnianie niezliczonej ilości błędów. Tu tak nie jest.

== Sterowanie ==
W grze korzystamy naprzemiennie z myszki bądź klawiatury. Głównie używamy myszki czy to w menu czy też w trakcie podróży po mapie układów – gdzie lewym przyciskiem nadajemy pęd naszemu statkowi zaś prawym (zużywając przy tym dużo paliwa – więc powinniśmy starać się go zbytnio nie nadużywać) służy do szybkiej korekty trasy. Sporadycznie można także użyć spacji by pomóc sobie autopilotem i móc wejść na orbitę danego obiektu. W przypadku użycia lądownika przechodzimy do sterowania klawiaturą i tu za pomocą strzałek będziemy nim kierować dozując ciąg góra/dół czy też przechylając go na boki.

== Początki gry ==
Wskutek awarii napędu hiperprzestrzennego lądujemy w nieznanym i niezbadanym zakątku kosmosu. Musimy obrać właściwą ścieżkę i zdecydować które planety warto zbadać a które odpuścić. Musimy także zebrać surowce i naprawić uszkodzone systemy a także pozyskać paliwo zarówno dla statku jak i lądownika. Przed rozpoczęciem rozgrywki będzie nam dane wybrać cztery z listy ośmiu postaci i dobrze jest przemyśleć ten wybór ponieważ osoby te różnią się profesją (inżynier, pilot oblatywacz, biolog itp.). O tym później. Wybrać możemy także typ statku (charakteryzują się innymi parametrami typu wytrzymałość, pojemność ładowni itp.) oraz zabranego przez nas lądownika (np. gorsze pędniki (thrustery) kosztem zwiększonej ładowni czy też większego baku paliwa).

== Eksploracja ==
By sprostać zadaniu to jest dolecieć szczęśliwie do domu musimy przelatywać przez kolejne układy planetarne i w międzyczasie zwiedzać ich planety na bieżąco wydobywając surowce potrzebne zarówno do zasilenia statku, lądownika jak i naprawę systemów. Poruszamy się tu po mapie gwiezdnej wybierając kolejne układy planetarne i szacując do których z nich opłaca się nam polecieć by zdobyć nieco paliwa czy surowców a do których nie za bardzo (np. dużo planet magmowych zwykle uszkadzających lądownik). Statek ma ograniczony zasięg skoku, tak więc musimy także nieco planować trasę podróży. Odwiedzone przez nas planety są na mapie gwiezdnej / mapie układu zaznaczane zielonym znacznikiem – jednak na samej mapie nie jesteśmy w stanie zobaczyć nazw planet i pozostaje domyślać się tego na podstawie opisów i umiejscowienia planet na mini-mapce.

== Statek ==
Nasz pojazd posiada napęd o dwóch zastosowaniach. Może poruszać się po układzie słonecznym przelatując pomiędzy planetami. Prócz tego może także uruchomić specjalny tryb, który umożliwi skok do sąsiedniego systemu. Zasięg skoku jest ograniczony i większości przypadków trzeba „skakać żabką” by złapać docelową planetę w zasięg. Do tego wymagane jest paliwo które jest zużywane z każdym skokiem. Statek wyposażony jest w rafinerię która pozwala przetworzyć zebrane surowce na odwiedzanych planetach na potrzebne nam paliwo. Prócz tego posiada on pewną wytrzymałość pancerza który musimy reperować ilekroć ulegnie on uszkodzeniu – a tego doznać może w przypadku gdy zbliżymy się nazbyt blisko do gwiazdy czy też zamiast wejść na orbitę planety obiektu i zmuszeni będziemy przelecieć nad nim. Problemem jest także szereg systemów w które wyposażony jest nasz statek – jego elementy także mogą zostać uszkodzone a naprawić będziemy mogli je w trakcie podróży za pomocą posiadanych zestawów naprawczych czy też dobijając do stacji kosmicznej gdzie takowe możemy nabyć. Jeśli jakiś układ ulegnie trwałemu uszkodzeniu będziemy mogli ocenić jaki jest tego skutek (zobaczymy „co daje” dane uszkodzenie).

Reszta recenzji / poradnika tutaj:
http://hakimodo.pl/2017/11/06/the-long-journey-home-czy-zdolasz-doprowadzic-astronautow-bezpiecznie-do-domu/

Recent Activity

3.1 hrs on record
last played on Aug 14
342 hrs on record
last played on Aug 14
4.5 hrs on record
last played on Aug 14
FOX|BLOODLINE ✅ Aug 6 @ 9:25am 
Cześć, poszukuję członków do zamkniętej grupy giveawayowej - https://steamcommunity.com/groups/diamondfoxgiveawas
Wydajesz się być dobrym kandydatem.
Jeśli sprawdziłeś zasady i chcesz przystąpić napisz do mnie na profilu + podaj link do profilu steamgifts.
Empanada De Humita Jul 12 @ 4:11pm 
disculpa, no le preste atencion. fue mi error. saludos.
HAKIMODO Jul 12 @ 12:10am 
I've put here "please do not thanks" and you pasted the same thing on all 67 of my public steamgifts giveaways when I clearly asked in every of them to don't do this. Please read GA description next time instead of using scripts to auto-join. Anyway - I also can't answer you in your own profile.
Empanada De Humita Jul 11 @ 5:47pm 
si solamente te puse "thanks" dandote las gracias. :/