Recent reviews by ba4u

9,396.8 hrs on record (134.2 hrs at review time)
Świetna gra, która spodoba się każdemu, kto lubi średniowiecze, elementy RPG, czyli ulepszanie ekwipunku i postaci. Natomiast gra posiada wiele bugów, które nie raz uniemożliwiły mi dalszą grę, podbój, bitwę etc. Postać od czasu do czasu się zacinała. Nasi żołnierze nie słuchają często rozkazów. Ów rozkaz brzmi „stać” i się bronić, ale kiedy zobaczą wroga, to go automatycznie atakują, przez podjazd do niego lub bieg do niego. Wiele jest błędów, które są uciążliwe, często przez nie trzeba wczytywać ponownie grę i nadrabiać jakiś czas. Szczerze mówiąc, ciężko jest wymienić wiele, dużych zalet tej gry. Mechanika zdobywania „rekrutów” bądź „ochotników” jest czymś normalnym i mało ciekawym. Rozwój postaci jest toporny i często nieodczuwalny. System ekwipunku jest mało czytelny i niezrozumiały. Są to rzeczy, które bardzo denerwują podczas gry. Natomiast po całym podliczeniem błędów i zalet, grę można polecić na kilka godzin fajnej zabawy. Można też usiąść na nieco dłużej i tworzyć własne królestwo, mieć wpływ na politykę innych lenn i królestw. Ostatnią rzeczą, o której chciałem wspomnieć to, to, że nie ważne, jaką armią dysponujemy i jakie mamy szanse z przeciwnikiem, to ten nigdy się nie podda. Bandyci, których chcę zabić, zapytani o to, czy chcą się poddać, (mimo tego, że jest ich... Pięciu, a ja mam liczną kawalerię) nigdy nie zaakceptowali oferty. Tylko stawali do walki. Odważne, czy nie — nieistotne. Skrypt co do tego jest ograniczony i prymitywny. Reasumując, gra jest miła, ale na dłuższy okres rozwija kolejny etap depresji u gracza i motywuje do wyrzucenia monitora przez okno bardziej, niż inne tytuły.
Posted January 11, 2018.
7,281.4 hrs on record (51.9 hrs at review time)
Świetna gra rytmiczna, która nie odbiega moim zainteresowaniem od sławnego „Osu” niczym. Wierny następca poprzedniej części. Spodziewałem się, że będzie dużo zmian względem poprzednika — okazało się, że nie różni się niczym w praktyce. Miło się gra, a ranking światowy, krajowy i znajomych daje nutę rywalizacji. Tyle można powiedzieć a jedynym błędem, jaki zauważyłem, to błąd związany z odtwarzaniem filmów z YouTuba.
Posted November 25, 2017.
Moim zdaniem gra jest w porządku, ale nie jestem w stanie powiedzieć, że jest fenomenalna. Outlast wydał mi się super pomysłem, by spędzić przy nim trochę czasu, ale po pewnym czasie odechciało mi się. Jaki był tego powód? Błędów w grze nie ma, fabuła jest grywalna, lecz mainstreamowa, natomiast największym minusem gry, jest to, że nie jest to horror. Ciężko nazwać jakąś produkcje horrorem, kiedy gra kumuluje dużo nie pewności i „strachu” a po chwili coś wyskakuje i cały ten ciężar spada. Gra w pewnym momencie stała się dla mnie jak gra przygodowa, nie horror. Biegałem, zbierałem i tak dalej. Horrorem tej produkcji nie nazwę, owszem są momenty, kiedy można się wystraszyć, ale nie to jest najważniejsze. Budowanie klimatu, nie pewności, skupienia i emocji — to są główne cechy horroru, które chcę zobaczyć, usłyszeć i poczuć. Gra przypomina grę przygodową z elementami horroru i cutscenami. Nie jestem w stanie wymienić plusów. Optymalizacja gry, grafika, fizyka jest dobra, ale to standard w dzisiejszych czasach.
Posted October 18, 2017.
Gra Evolve Stage 2 z pewnością zasługuje na wysokie oceny. Jest to gra darmowa oraz nie zauważyłem przerażającego „pay2win” - co jest dużą zaletą gier darmowych. Ze strony graficznej nie można się do niczego doczepić. Taka ilość postaci jest wystarczająca, nie przypomina to gier, w których dobranie ekwipunku, jest ważniejsze od umiejętności. Kooperacja podczas rozgrywki jest bardzo ważna. Jeżeli drużyna nie będzie sobie pomagać nawzajem, to przeciwnik szybko wyeliminuje naszych towarzyszy. Jeżeli chodzi o grę jako ten „zły” to największą wadą, jaka jest, to brak optymalizacji w umiejętnościach naszego potworka. To znaczy, że tak duża istota nie jest w stanie paroma ciosami pokonać dużo mniejszego człowieka. Gdyby ulepszono ten fragment rozgrywki, gra jako łowca, stałaby się trudniejsza, bardziej realna i starano by się uniknąć każdego ciosu, który mógłby być śmiertelny dla naszej postaci. Mapy, które występują w grze, są bardzo miłe i przejrzyste. Nie mam co do napisania z wad. Na maksymalnych ustawieniach nie miałem ani razu żadnych ścianek, lagów. Grę polecam każdemu, kto chce zagrać ze znajomymi i dobrze się przy tym bawić.
Posted July 4, 2017. Last edited July 4, 2017.
Gra jest dobra, ma wiele zalet, dla przykładu dobra grafika i edycja postaci. Natomiast fizyka, optymalizacja i budowa aktywności postaci, jest słaba. Gra nie jest dostosowana do szturmowania różnych pozycji i tak dalej. Wszystko to odrabia realizm, który jest zachowany w grze. Mogę polecić grę, natomiast granie w nią na dłuższy czas, jest po prostu nużące. Grę można pobrać za darmo, a to jest w stanie usprawiedliwić pewnie błędy.
Posted July 3, 2017. Last edited July 4, 2017.
Świetna gra Free2Play. Można przy niej siedzieć parę dobrych godzin i się nie nudzić. Największą wadą jest OPTYMALIZACJA. Na dosyć dobrym komputerze gra czasem laguje w różnych miejscach. Zarazem rozdzielczość w grze jest... Śmieszna, grając na monitorze 1920 × 1080 muszę używać rozdzielczości 4k. Wtedy gra wygląda porządnie. Co do systemu „awansu” jest moim zdaniem bardzo przyjemny, a każdy awans jest zasłużony. Podobny do gry World Of Tanks. Gra czasem też jest źle zoptymalizowana pod względem przeciwników.
Posted February 4, 2017. Last edited July 4, 2017.
Jeżeli ktoś chce poświęcić kilka godzin dla gry, w którą może pograć samemu, jak i ze znajomymi. A przy okazji się dobrze bawić to Panzar jest tutaj dobrym tytułem. Ciężko się do czegoś doczepić, jeżeli chodzi o silnik gry, natomiast nie można ukryć, że gra jest f2p. Wiele takich gier ma 'mikropłatności', w owej produkcji jest to swoiste 'pay2win'. Natomiast nie jest to coś, co nie umożliwi rozgrywki. Jak dla mnie ocena pozytywna, polecam każdemu, kto lubi zagrać w jakieś MMO, od czasu do czasu.
Posted January 8, 2017. Last edited July 4, 2017.