Recent reviews by SCHUCEK 🥳

powrót do dzieciństwa
Posted August 24, 2022.
Mega fajna gierka jak sie ma zdalne
Posted November 15, 2021. Last edited November 24, 2021.
Świetna gra.
Jedyny minus to słaba jakość serwerów i często na nich przycina mimo szybkiego internetu.

9/10
Posted October 12, 2021.
Po latach czekania, wielkim hypie i kilku przesunięciach premiery, w końcu jest i on - Cyberpunk 2077 !

Czy gra spełnia oczekiwania? Trudno powiedzieć.
Intrygująca fabuła, świetnie napisane postacie, niepowtarzalny klimat, niesamowita oprawa audiowizualna i wspaniale zaprojektowane miasto z pewnością są głównymi atutami gry.
Zdecydowanie gorzej wypada jednak warstwa techniczna. Wszechobecne bugi i glicze, upośledzenie umysłowe NPC-ów, drętwy model jazdy - nie pozwalają w pełni zanurzyć się w świecie gry.

Oto lista plusów i minusów Cyberpunka 2077:

(+)
Fabuła - jest niezmiernie wciągająca, każda postać jest na swój sposób szczególna, ma własną agendę i charakter.
Grafika - jeśli ma się mocny sprzęt, można liczyć na niemal fotorealistyczną oprawę wizualną.
Dźwięk - najlepszy element w grze; muzyka jest bezbłędnie dopasowana do sytuacji, a przemieszczanie się po Night City, słysząc w słuchawkach hity 2077 roku, to istny miód dla uszu.
Mapa gry - jest ogromna; miasto jest podzielone na unikatowe dzielnice, w których jeżdzą inne samochody, panują różne gangi, ludzie są inaczej ubrani. Świetnie zarysowano tu kontrast pomiędzy bogactwem a biedą. A gdy już nam się znudzi pobyt w wielkim mieście, możemy udać się na Badlandy - bezkresną pustynię otaczającą miasto z południa.
Walka - mamy do wyboru karabiny, pistolety, snajperki, noże, katany, a nawet modliszkowe ostrza. Każda broń jest unikalna, strzela bądź bije się z niej inaczej, ale też każda z nich ma jedną wspólną cechę - wspaniale się ich używa. Nie wygląda to sztucznie. Poza strzelaniem i biciem się, mamy też hakowanie, które jest świetnym dodatkiem do gry.
Angażujące i ciekawe zadania poboczne - nie mówię tu teraz o znacznikach na mapie, tylko o fabularnych pobocznych zadaniach. Większość z nich mogłaby znaleźć się i w głównym wątku gry.
Polski dubbing - jeden z lepszych dubbingów w grach. Polski V zjada angielskiego pod względem uczucia szczerości i emocji w tym, co mówi. Inne postacie też niczego sobie.
Keanu Reeves - znany i lubiany hollywoodzki aktor w roli Johnny'ego Silverhanda wspiął się na wyżyny swoich możliwości dając postaci, którą gra, życie, charakter i emocje.
Duża ilość easter eggów i nawiązań do polskiej i zagranicznej kultury - Paweł Jumper i jego kaskaderski wyczyn; gonitwa za pociągiem CJ'a i Big Smoke'a :D

(-)
Bugi, bugi, bugi - jest to chyba najbardziej zabugowana gra, w jaką kiedykolwiek grałem. Przedziwne kolizje obiektów, zjawiska, które się nawet fizjologom nie śniły - są tu na porządku dziennym.
Sztuczna inteligencja - ludzie w mieście są zwykłymi manekinami, którzy nie potrafią nic poza wymawianiem jednego zdania, chodzeniem tam i z powrotem, chowaniem się w pozycji żółwia przy strzelaninie/wypadku.
Niewielka RPG-owość tytułu - wbrew pozorom, wybory gracza rzadko mają jakiekolwiek znaczenie, a po zakończeniu kreatora postaci, nie jesteśmy w stanie nawet zmienić fryzury! Krok w tył w stosunku do Wiedźmina 3.
Duża ilość usuniętej zawartości - ewidentnie wycięty prolog, w którym poznawaliśmy Night City, brak możliwości tuningowania pojazdów, brak metra i możliwej do użycia komunikacji miejskiej.
Kiepska optymalizacja - gra potrafi zacinać się nawet na mocnych komputerach. Jeśli chodzi o konsole PS4 i Xbox One - zostawię to bez komentarza.
Woda - jest po prostu brzydka
Krótki wątek główny - nie jest to duży minus, lecz oczekiwałem gry conajmniej 1,5 raza dłuższej. Sam główny wątek można przejść nawet w kilkanaście godzin.
Mapa zasyfiona pytajnikami - te są w znacznej większości powtarzalne, nudne i po prostu nieciekawe.
Brak w grze legendarnej sceny ,,Wstawaj samuraju..." - główna grafika promocyjna okazała się tylko grafiką. Na próżno jej szukać w samej grze. Wielkie rozczarowanie.

Podsumowując, Cyberpunk 2077 to gra bardzo dobra. Wrażenia psuje jednak zawyżony hype, który nijak miał się do rzeczywistego stanu gry. Dzieło warszawskiego studia nie jest, tak jak zapowiadano, rewolucją w świecie gier, a jedynie niewielką ewolucją. Być może wraz z kolejnymi aktualizacjami moje postrzeganie tej gry się zmieni, ale w tym momencie, uwzględniając wszelkie mankamenty techniczne, przyznaję grze ocenę 8/10.
Posted December 11, 2020. Last edited January 5, 2021.
Perfekcyjna gra.

Plusami są:
- cena
- optymalizacja
- oprawa graficzna
- historia
- klimat
- gwint
- duże drzewko rozwoju bohatera
- znaczące wybory
- mało bugów

Minusami są:
- wszechobecne gadaniny

Podsumowując gra zasługuje na 9,5/10. POLECAM!!!
Posted August 16, 2020. Last edited January 11, 2021.
brum brum
Posted June 29, 2019.
gó wno gó wno gó wno i jeszcze raz gó wno
Posted March 27, 2018. Last edited April 5, 2018.
5,692.8 hrs on record (2,203.5 hrs at review time)
CS:GO Review
Naleśniki

Poznaj najlepszy i sprawdzony przepis na naleśniki. Ciasto jest super proste do zrobienia. Wystarczy zmiksować razem wszystkie składniki. To uniwersalne naleśniki, które możesz podać z dowolnym farszem.

- tylko kilka łatwo dostępnych składników
- uniwersalny przepis na naleśniki
- z ciasta można też zrobić krokiety
- idealnie cienkie i elastyczne naleśniki

Czas przygotowania: 5 minut

1 szklanka mleka
1 szklanka wody - zwykła lub gazowana
4 łyżki oleju roślinnego
szczypta soli

Szklanka ma u mnie pojemność 250 ml.
Do usmażenia naleśników użyłam szerokiej patelni do naleśników: średnica 24 cm.
Z podanej ilości składników wyszło mi 16 bardzo cienkich naleśników.
Jajka wyjmij wcześniej z lodówki. Możesz też lekko podgrzać mleko do temperatury nie wyższej niż 40 stopni.

Kalorie policzone zostały na podstawie użytych przeze mnie składników. Jest to więc orientacyjna ilość kalorii, ponieważ nawet mąka może mieć inną ilość kalorii niż ta, której użyłam ja.

Naleśniki szykuję przynajmniej raz w tygodniu. To danie proste, szybkie i uwielbiane przez dzieci. Możesz je podać na dowolny posiłek w ciągu dnia. Naleśniki możesz zabrać do pracy, do szkoły lub na piknik. Są po prostu boskie!
Naleśniki, 1

Przepis na naleśniki

Do miski wsyp pełną szklankę mąki pszennej + jeszcze dwie łyżki mąki. Będzie to około 230 gramów mąki. Używam zazwyczaj mąki pszennej tortowej lub mąki uniwersalnej. Wbij trzy średniej wielkości jajka i wlej szklankę mleka oraz szklankę wody. Dodaj szczyptę soli i wlej cztery łyżki oleju roślinnego np. ryżowego lub z pestek winogron.

Miksuj ciasto przez kilka minut na gładką masę, by pozbyć się ewentualnych grudek. Ciasto możesz odstawić na 30 minut, by odpoczęło. Nie jest to jednak konieczne, chociaż zawsze polecam zostawić ciasto, by uzyskało idealną konsystencję.

Jeśli szykujesz ciasto na naleśniki na słodko, to zamiast wody możesz użyć ulubionego, owocowego napoju gazowanego. Olej możesz też zastąpić roztopionym i przestudzonym masłem lub olejem kokosowym (również roztopionym i przestudzonym).
Jeśli szykujesz naleśniki na słono, to zamiast wody możesz użyć piwa (tylko dla dorosłych).
Naleśniki, 2

Dobrze nagrzej płaską patelnię - najlepiej specjalnie przystosowaną do smażenia naleśników. Nie ustawiaj od razu najwyższej mocy palnika. Ustaw średnią moc i poczekaj aż ciepło rozprowadzi się równo po całej powierzchni użytkowej patelni.

Zamieszaj ciasto i małą chochlą odmierz porcję na naleśnika. Wylej na patelnię tylko tyle ciasta, by masa przykryła powierzchnię patelni. Przy każdym nalewaniu porcji na naleśnika podnoszę patelnię nad palnik. Od razu poruszam patelnią tak, by ciasto rozeszło się po całej powierzchni. Naleśniki powinny być cienkie. Możesz nawet za każdym razem odlać nadmiar ciasta z powrotem do miski.

Po około 40-50 sekundach przewracaj placek na drugą stronę. Druga strona potrzebuje zazwyczaj o połowę mniej czasu. Tutaj może Ci się przydać płaska łopatka do przewracania naleśników. W ten sposób usmaż wszystkie naleśniki.
Naleśniki, 3

Warto pamiętać:
- Twój pierwszy naleśnik nie wyląduje w koszu, jeśli cierpliwie poczekasz aż patelnia dobrze się nagrzeje.
- Po dodaniu oleju do ciasta, nie ma potrzeby za każdym razem natłuszczać patelni. Naleśniki nie będą przywierały.
- Już wylewając ciasto na patelnię zaczynaj rozprowadzać je po całej powierzchni. Warto wówczas podnieść na chwilę patelnię.
- By uniknąć wysuszenia usmażonych już naleśników przykryj je bawełnianą ściereczką.
- Jeśli wylejesz odrobinę więcej ciasta na patelnię, to naleśniki możesz również wykorzystać do zrobienia krokietów.
- Jeśli chcesz, by naleśniki były rumiane i lekko chrupiące już podczas smażenia samych placków, przed każdym plackiem rozprowadź na patelni odrobinę masła. Takie naleśniki będą odrobinę grubsze, więc zapewne wyjdzie ich około 10-14 sztuk.

Koniecznie napisz jakie są Twoje ulubione naleśniki jak często je szykujesz.
Smacznego!
Posted April 19, 2016. Last edited January 5, 2021.