Recent reviews by Ricon

ENG:
The game was sold on Steam. Now they require me to create a PSN account, even though I bought the game to use it on STEAM. Apart from the PSN data leak protection (which I think is made of cardboard), the lack of any new content in this game, apart from more warbands with bland content, makes it simply not worth playing at the moment.
If the situation improves, I will change this review. For now, the memories of a nice game with friends remain.

PL:
Gra była sprzedawana na Steamie. Teraz wymagają ode mnie zakładania konta na PSN, mimo że grę kupiłem by korzystać z niej na STEAMIE. Pomijając zabezpieczenia przed wyciekiem danych PSN (które są chyba zrobione z kartonu), to brak jakichkolwiek nowych treści w tej grze, poza kolejnymi warbandami z nijaką zawartością, sprawia że na obecną chwile po prostu nie opłaca się w to grać. Jeżeli sytuacja się poprawi to zmienię tę recenzje. Na obecną chwile zostają wspomnienia z miłej rozwałki z kumplami.

Posted May 4.
Here In My Garage...
Posted January 12.
1,633.0 hrs on record (1,250.8 hrs at review time)
Good game, often annoying because there is always someone playing better than you or being in the right place at the right time. ̶U̶n̶f̶o̶r̶t̶u̶n̶a̶t̶e̶l̶y̶,̶ ̶d̶u̶e̶ ̶t̶o̶ ̶r̶e̶c̶e̶n̶t̶ ̶e̶v̶e̶n̶t̶s̶ ̶r̶e̶l̶a̶t̶e̶d̶ ̶t̶o̶ ̶G̶a̶i̶j̶i̶n̶,̶ ̶t̶h̶e̶ ̶g̶a̶m̶e̶ ̶h̶a̶s̶ ̶b̶e̶c̶o̶m̶e̶ ̶c̶o̶m̶p̶l̶e̶t̶e̶l̶y̶ ̶u̶n̶p̶r̶o̶f̶i̶t̶a̶b̶l̶e̶ ̶(̶t̶i̶m̶e̶ ̶o̶r̶ ̶m̶o̶n̶e̶y̶)̶.̶ ̶T̶h̶e̶ ̶d̶e̶v̶e̶l̶o̶p̶e̶r̶s̶'̶ ̶n̶e̶w̶ ̶i̶d̶e̶a̶ ̶f̶o̶r̶ ̶t̶h̶e̶ ̶g̶a̶m̶e̶'̶s̶ ̶e̶c̶o̶n̶o̶m̶y̶ ̶s̶u̶c̶k̶s̶.̶ ̶I̶ ̶s̶u̶g̶g̶e̶s̶t̶ ̶y̶o̶u̶ ̶r̶e̶a̶d̶ ̶t̶h̶e̶ ̶r̶e̶s̶t̶ ̶o̶f̶ ̶t̶h̶e̶ ̶r̶e̶c̶e̶n̶t̶ ̶n̶e̶g̶a̶t̶i̶v̶e̶ ̶r̶e̶v̶i̶e̶w̶s̶.̶ ̶T̶h̶e̶y̶ ̶d̶o̶ ̶n̶o̶t̶ ̶c̶o̶m̶e̶ ̶f̶r̶o̶m̶ ̶n̶o̶w̶h̶e̶r̶e̶.̶

Update:
The changes that Snail has made surprisingly are good and have improved the gaming experience. It's not hard to get silver lions now, and also premium account holders don't lose anything even after a very bad game.
Posted May 23, 2023. Last edited December 22, 2023.
| Mam problem z tą grą.
| The Farm 51 zrobili świetną robotę, ale według mnie za bardzo poszli w hype zapowiadając
| swój produkt. W grę grałem przez długi darmowy weekend i myślę że dłużej bym nie
| wytrzymał.
| Od czego by tu zacząć...

Może najpierw rzeczy przemawiające na korzyść WW3.
A więc:
• Grafika: Świat przedstawiony wygląda dobrze, tekstury są ostre, budynki ładnie wykończone, dupy nie urywa, ale daje radę.
• Dźwięk: Orgia dla uszu. Nie mam na myśli soundtracka, ale dźwięki wystrzałów, wybuchów, pojazdów ect.
• Feeling strzelania: Czuć każdą wystrzeloną pestkę. Odrzut nie jest problematyczny, a dzięki dźwiękom... <3
• Customizacja wszystkiego: Od kosmetycznych naklejek na broń, zmiany każdej części spluwy, na armorze w pojazdach kończąc
• Umiejętności każdej z klas: Jest tego dużo, niektóre bardzo przydatne, inne mniej.
• Pojazdy: Miło się je prowadzi, wytrzymałe i czuć moc.
| Tyle jeśli chodzi oto co mi się podobało.

Minusy:
• Polska gra, robiona przez polskie studio, a sama gra jest ledwo przetłumaczona na polski. Szanujmy się...
• Doładowywanie się tekstur, czasem wystarczy 15 metrów by już plakat zmienił się w pikseloze.
• Okazjonalne spadki FPS, nawet przy dobrym sprzęcie.
• Nie kiedy gra potrafi zaciąć się, rozgrzewając tym samym procesor do czerwoności (przynajmniej u mnie).
• Dropy fps nawet podczas widoku mapy.
• Fizyka ragdolli: zdarza się że po strzale w rękę, oponent wylatuje w kosmos, albo leci w nieznane z prędkością światła.
• Niedociągnięcia w menu customizacji.
• Cena: jak na Early access 100 zł za niedopracowaną produkcję to za dużo.
• Na początku może wydawać się trudna.
• Szybko można się znudzić.

Podsumowując:
Gra bardzo dobra, ale nie dokończona. Zbyt nakręcili społeczność, a teraz w weekend gra max 300 osób. Jeśli ta gra kiedyś wyjdzie ze wczesnego dostępu, a życzę jej tego mocno, możliwe że ją kupie.
Jeśli jesteś zainteresowany tą grą, poczekaj na jakiś darmowy weekend, a jeśli mimo wad chcesz ją kupić... cóż, preferowałbym poczekać do obniżki. Sto złotych to stanowczo za dużo, 60 też. Jeśli miałbym ją kupić w tym stanie co jest, więcej niż 40 złotych bym nie wydał.
- - - - - Ocena: 5.5/10 - - - - -

PS:
Dla ciekawskich, sprzęt na którym grałem;
-Asus GeForce GTX 1070 8GB
-B360 AORUS Gaming 3
-IntelCore I3-8100 3.60 GHz
-8GB RAM Ballistix
-250 SSD ADATA SU800 i 1TB HDD
Posted June 23, 2019. Last edited June 23, 2019.
Ahh Metro Redux...
Gra dświeżona pod względem graficznym, niekiedy gameplayowym.
Edycja Redux poprawia całą mase niedoróbek, zmienia nietrafione pomysły, oraz sprawia że gra jest jak najbardziej warta swojej ceny. Według mnie najlepszym terminem na zakup jest wyprzedaż Steam, ale sugeruję zakup zestawu Metro 2033 redux i Metro Last light Redux.
Pomimo "negatywnej" recenzji Bardzo polecam w to zagrać, każdemu kto lubi gry singleplayer z zamkniętym światem stawiające na historie.

PS: Drogie Epic Games, naprawde myśleliście że jak wykupicie sobie roczną wyłączność na sprzedawanie Metro Exodus, to nie spotka się to z krytyką graczy? Jak dla mnie wydaje się to oczywiste... Jako że nie przepadam za takimi zagraniami dołączam się do sprzeciwu i z bólem serca wystawiam negatywną recenzję pod poprzednimi odsłonami serii.

---Edit---
Jednak sumienie nie pozwoliło mi dłużej na pozostawienie tej recenzji jako Negatywna.
Posted January 31, 2019. Last edited February 1, 2019.
Ta gra jest niesamowita!
Fabuła i rozgrywka pomieszane ze sobą toworzą jedną z najlepszych gier single w które grałem.
Tego sie nie da opisać, w to trzeba zagrać!

PS: Drogie Epic Games, życze słabej sprzedaży! :)
Posted January 31, 2019. Last edited February 1, 2019.
Zalety:
-F2P
-Można grać bez DLC
-Aktualizacje dość często
-Przyjemna rozgrywka
-Stosunkowo niskie wymagania (mam Gt 240, poszło w 30 fps bez większych problemów)

Wady:
-Płatne DLC, które troche dają przewagę nad graczem bez nich
-Szybko się nudzi
-Okazjonalne błedy
-Większość serwerów RU
-Trochę długo 'expi' się żołnierzy

Końcowa ocena 7.5/10

Jeśli masz ekipę skorą do gry z tobą można naprawdę nieźle się bawić. Jeśli grasz sam, cóź ... zawsze pozostaje czat :#
Posted April 3, 2018.
1,050.2 hrs on record
K̶r̶ó̶l̶ ̶w̶y̶s̶z̶y̶s̶t̶k̶i̶c̶h̶ ̶s̶t̶r̶z̶e̶l̶a̶n̶e̶k̶,̶ ̶b̶e̶z̶ ̶n̶i̶e̶g̶o̶ ̶n̶i̶c̶ ̶b̶y̶ ̶s̶i̶ę̶ ̶n̶i̶e̶ ̶z̶a̶c̶z̶ę̶ł̶o̶.̶
̶P̶o̶l̶e̶c̶a̶m̶ ̶z̶ ̶c̶a̶ł̶y̶m̶ ̶s̶e̶r̶c̶e̶m̶.̶ ̶∞̶/̶1̶0̶
Nie da się tej gry krótko opisać, trzeba w nią zagrać :)

Na obecną chwile gra jest niegrywalna. Boty na każdym oficjalnym serwerze (oraz trybie rankingowym) skutecznie zabijają gre Valve. Normalna gra, a co dopiero miłe spędzenie czasu stało się niemożliwe. Jeżeli coś się zmieni - zmienię recenzje.

#fixtf2
Posted June 9, 2016. Last edited June 4.
Gra lub Mod, jak kto chce
Strategia nawiązująca do uniwersum Half Life.
Bardzo dobrze wykonana, orginalne dźwięki jednostek oraz modele.
Twórcy ciągle ją rozwijają i idzie im to naprawde dobrze, w moim odczuciu.
Updaty są dość często i w większości zawsze coś więcej dodają :]
Dobre zajęcie do czekania na 3 część tej wyśmienitej gry.
Polecam z ręką na sercu.
Bardziej szczegółowy opis można znaleść u Brodatego :)
Posted March 26, 2015.