Recent reviews by PetrK

< 1  2 >
0.2 hrs on record
Hra nejde spustit - v nastavení možnost volby pluginu chrome a adobe, u obou chování stejné, žádná chyba jen černá obrazovka. Dle dalších recenzí má stejný problém spousta dalších lidí a to už delší dobu - zjevně to autory netrápí a nikdo neřeší....
Posted June 24, 2018.
Koho bavila jednička rozhodně doporučuji - autoři šli cestou mírné evoluce, původní hratelnost, jednoduchost a zábavnost za mne beze změny.
Hra byla plně+ hratelná už v předběžném přístupu, autoři i po vydání ladí drobné detaily. Nedostatku obsahu není potřeba se obávat - ve workshopu je spousta dalších úrovní.
DLC je kombinace jedničky a dvojky.
Posted March 31, 2018. Last edited November 26, 2019.
Velmi sympatická rychlá tahová strategie. Princip je jednoduchý na pochopení, ve finále jde o správné vyvážení/odhad kdy investovat do zvýšení produkce a kdy do armády. A pochopitelně přežít 50 kol :).
Posted November 22, 2017.
Early Access Review
Konečně důstojný nástupce legendy Transport Tycoon.
Jednoduché a přehledné 2D rozhraní pro stavbu tratí jako v původním transportu s následným přepnutím do 3D režimu funguje a vypadá výborně. Systémem "žetonků" hra vede k návaznosti dopravy a využívání "všech" zdrojů - tady nestačí vozit ve velkém dřevo na pilu a za chvíli být v balíku :) - pokud z pily neodvezete nařezané prkna do fabriky žádná odměna nebude. Na druhou stranu hra přímo do ničeho nenutí - chci jen osobní vlaky, propojit všechny města a nechci vozit uhlí? No tak uhlí nebude, sice nebudu mít silnější parní mašinky (na provoz je potřeba žetonky uhlí), nepostavím některé rozšíření...
Důležité - hra je ve velmi ranné fázi vývoje, chybí dost funkcí/obsahu, a naopak je tam dost chyb - pokud očekáváte, že si teď zahrajete víceméně plnohodnotnou hru odložte nákup o pár měsíců - jinak budete velmi pravděpodobně zklamaní (ostatně stačí si pročíst negativní hodnocení hry - většina je o tomtéž).
Posted October 18, 2017. Last edited October 18, 2017.
Sympatická oddechovka z kategorie micro/time management. Na mapě je vždy několik stanic kde se objevují vláčky které chtějí dojet do jiné stanice. Na hráči je stavět koleje, přehazovat výhybky, odesílat vláčky ve správný čas aby se nesrazily, ale zase aby dojely co nejdřív. Podle mě přesně ten typ hry když mám chvíli čas dát jedno/dvě kola a pokračování zase někdy. Potěší i detaily v menu - zapomeňte na tradiční level 1-x a 1-3 hvězdičky za splnění - tady jsou jednotlivé kola různé poštovní známky a bum tam razítkem.
Jediné co bych hře vytknul je jistá hardwarová rozežranost / horší optimalizace - vzhledem k tomu co v té hře vlastně je bych čekal, že to na nižší detaily poběží prakticky na čemkoliv a ono ne, minimální požadavky tady opravdu plus minus sedí.
Pro úplnost - hra pořízena v akci za 3eura a moje doporučení.
Posted April 26, 2017.
Logická hra založená na nonogramech. Nejsou zde připravené obrázky, hra má zabudovaný náhodný generátor, přesněji (vzhledem k možnosti zadat číselný kód) to úplně o náhodě nebude - ale možností je řádově více než u většiny her tohoto druhu. Herní plocha se dá nastavit od 2x2 až po 99x99 a tady je první problém - limit maxima podle rozlišení monitoru je docela pochopitelný, ale že na full screen půjde méně než v okně bych vážně nečekal. Ve hře je možnost nastavit si různou "grafiku" - je to pěkně vidět na úvodních obrázcích, což sice vypadá na pohled dobře, ale - je to vzorová ukázka "méně je více". Kdyby byly na výběr 3 možnosti které jsou hratelné a přehledné udělají lépe, po chvíli experimentování jsem stejně skončil u výchozí dark - tohle je logická hra a ne omalovánky :). Zásadní chyba u všech zkoušených "grafik" je, že se nezvýrazňuje řádek/sloupec kde mám myš, takže u větších obrázků je dost vysoká pravděpodobnost, že se člověk přehlédne a dívá se na čísla vedle.
Souhrn - hra rozhodně není špatná, jenže je spousta lepších alternativ a to i těch zdarma - u placené hry čekám něco navíc a chyby to nejsou.
Posted April 21, 2017.
3.0 hrs on record
Začnu shrnutím - asi nejhorší hra z kategorie hidden object co jsem zatím hrál.
Příběh je (přemýšlím jak to vyjádřit slušně) divný. Hledání předmětů se taky nepovedlo - máte najít 12 kousků něčeho a rozmístění je třeba ve třech různých místech kde část je volně, část poschovávaná za/pod něčím a poslední kousek dostanete po "klasické" hidden kdy vybíráte předměty podle názvu. Rozmístění/typ věcí k hledání mi připomělo "vtip" je to žluté je to na stěně -> volně pohozená kupa písku, bez nápovědy/zběsilého náhodného klikání po obrazovce to často nejde. Občasné chyby grafiky (stačí vyskočit do menu a pokračovat ve hře) - vtipná byla bílá obrazovka na které svítila jen část hledaných předmětů - asi vyšší level nápovědy. Minihry celkem ušly (nic překvapivého, nic náročného), herní doba krátká.
Posted April 11, 2017.
Velice povedená tower defence hra. Originální prostředí, evidentně inspirováno seriálem byl jednou jeden život. Hra má vše co bych u tohoto žánru očekavál, počet/možnosti věží i nepřátel je tak akorát - není to repetetivní ani příliš překombinované.
Posted April 10, 2017.
4.1 hrs on record
Jak je z obrázků patrné, jde o další RPG maker hru - byť v tomto případě ani ne tak hru jako spíš DLC k původní hře The Chosen. Příběh je dokončení - ten správný happy end k jedničce. Obtížnost zůstala velice jednoduchá, anime grafika sympatická (opět nechápu označení hry "sexual content" obrázky tady jsou asi tak vše co potkáte ve hře), zamrzí herní doba cca 1-2 hodiny, myslím že přidat trochu víc obsahu autoři mohli.
Souhrn - koho bavila jednička, počkat na pořádnou slevu, kdo jedničku nehrál nemá smysl kupovat.
Posted April 10, 2017.
13.5 hrs on record
Hra z kategorie adventura/hidden object/puzzle. Příběh inspirovaný klasikou od bratří Grimů, velmi pěkně zpracovaný. Adventurní část nad průměrem, použití předmětů logické (zkoušení všeho všude se nekoná a když už člověk fakt neví nápověda je po ruce), úroveň puzzle miniher lehká až střední. S grafikou hidden object si někdo opravdu pohrál.
V akci se dá hra pořídit levněji než lístek do kina což mi přijde rozumná investice do příjemně stráveného odpoledne.
Posted February 14, 2017.
< 1  2 >