Not Recommended
0.0 hrs last two weeks / 3.0 hrs on record
Posted: Jul 30, 2020 @ 11:28am
Updated: Jul 30, 2020 @ 11:30am

Wspinaczka to jedna z pierwszych myśli, jakie pojawiają się, kiedy szukasz ciekawej gry do ogrania w wirtualnej rzeczywistości. Ładne widoki, prosta, ale jednocześnie wymagająca rozgrywka, która pomoże się spocić… Twoja wizja pogłębia się, kiedy dowiadujesz się o przepięknej grze „The Climb” od studia Crytek, która niestety jest tytułem ekskluzywnym na sprzęt Oculusa. Zmartwiony poszukujesz alternatywy i pierwsze co zauważasz na platformie Steam to Adventure Climb VR. Tytuł z wielkimi ambicjami, ale okropnym wykonaniem.

FABUŁA
Śpijcie spokojnie, zestawienie bez większych spoilerów!
Scenariusza tutaj nie ma, wszak nie było potrzeby umieszczania żadnej fabuły. Adventure Climb VR to zręcznościówka całkowicie oparta na mechanice, która w zupełności powinna wystarczyć takiej produkcji.
MECHANIKA/ROZGRYWKA
Cała mechanika skupia się głównie na używaniu kontrolerów ruchowych do chwytania wirtualnych skał wyraźnie wystających z góry, na którą przyjdzie nam się wspinać. Oczywiście rzecz nie jest prosta, wszak naturalne jest, iż trzeba wyciągać ręce do góry i na boki, aby sprostać wyzwaniu i nie spaść, co rzecz jasna zakończy się porażką. I w sumie to jest wszystko, co oferuje Adventure Climb VR — jeden poziom w jednej lokacji na góra 3 minuty… Jasne, można się bawić w zdobywanie wszystkich osiągnięć — jak ja to zrobiłem — czy pobijanie rekordów czasowych innych graczy, aczkolwiek gra nie stanie się przyjemniejsza. Wręcz przeciwnie — zmęczy i wynudzi.
Twórcy starają się tłumaczyć to faktem, iż gra jest otwartą betą ich pomysłu, który tak bardzo im się spodobał, że zdecydowali się wydać jej skrawek za darmo — podkreślając, że za darmo, jakby fani naprawdę tego oczekiwali. Od kwietnia 2019 roku nie pojawiła się żadna informacja, co dalej. Nie wiemy, czy prace trwają, więc czas najwyższy przyznać, iż nie dostaniemy nic ponadto.

OPRAWA GRAFICZNA
Graficy się nie postarali — w sumie jestem gotowy stwierdzić, że nie było ich wcale. Znaczna większość modeli jest jednokolorowa, tylko na niektórych obiektach znajdują się prawdziwe tekstury. Samo tło, które ma symbolizować nam widoczny z oddali przepiękny krajobraz, jest zbugowane, co można dostrzec, kiedy zaczniemy zmieniać nasze położenie. No nic nie trzyma się tutaj kupy...
UDŹWIĘKOWIENIE/MUZYKA
Nie inaczej jest w oprawie dźwiękowej, do której się nie przyłożono. Samo dodanie delikatnie przygrywającej muzyki w tle nie podniesie standardu rozgrywki. Tak samo użycie dźwięku „zmęczonego oddechu” po przejściu 25% trasy.

PODSUMOWANIE
Adventure Climb VR jest daleko do „The Climb” od studia Crytek i jestem gotów dać sobie palce uciąć, że wcale to się nigdy nie zmieni. Dostaliśmy produkt — za darmo, jasne — słaby, prosty i niewarty uwagi. Nic tutaj się nie trzyma kupy i nie ma ani jednej rzeczy, którą można by pochwalić. Całkowita strata czasu i transferu internetowego...

Originally posted by Szynka013:
Jeżeli moja recenzja pomogła Ci przy podjęciu decyzji nad zakupem, będę wdzięczny, jeśli zaobserwujesz moją stronę kuratora Steam, co na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy.