Recent reviews by Kaja

< 1  2 >
Lepsze niż podstawka
Posted September 27, 2023.
Po 45 godzinach rozgrywki jako gracz czuje ,iż mogę się wyrazić na temat zalet i błędów jakie popełniono w Cyberze:
Zacznę od pozytywów:
-Grafika to majstersztyk nawet bez Ray Tracingu,ale kiedy unam się dodatkowo zagrać z Ray Tracingiem immersja świata jest niewiarygodna.
-Duża ilość różnorakich typów bronii ,dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie
-Wszczepy ,które idealnie dopasowywują się do klimatu historii
-Duża ilość możliwych aktywności
-Logiczne rozstawienie odpowiedniej ilości punktów szybkiej podróży ,aby można było skrócić czas spędzony na dotarciu z punktu A do punktu B,ale tak by zmusić gracza do eksploracji i skucić do innych zadań pobocznych
-Możliwość wykonania zadań nie tylko na głośno
-Konieczność płacenia ,aby ruszyć fabułę dalej.Niby ilości kasy nie są horrendalne ,ale wymuszają na graczu eksplorację i porobienia poboczniaków ,w które może wciągnie się tak ,że zapomni o fabule ,a gdy
przypomni sobie o niej to będzie przygotowany
-Ciekawa fabuła

No to zacznijmy od wad:
-Zacznijmy może od hype'u jaki sami Redzi zrobili wokół gry.Promowali ją jako coś w stylu kreatora swoistego simsa ,gdyż podkreślali ,że możliwości edycji będą "liczne".I jak się to skończyło?
Finalnie dostaliśmy menu,w którym tak naprawdę mimo zmian jakie wprowadzimy dostaniemy bardzo podobną postać.Sama ilość tatuaży nam to pokazuje.Niby niepozorna głupota ale ledwie kilka tatuaży beż żadnego rękawa czy
nawet możliwości edycji ich koloru czy ułożenia.Serio?
-Optymalizacja... Tutaj to nie muszę chyba nawet komentować jeżeli sami ludzie z Redita pisali ,żeby otwierać pliki i zmieniać albo to ciąg liczb czy przypisanie pamięci do gry ,żeby zyskać kolejne FPS'y.Sam skorzystałem
z możliwości edycji ilości pamięci i z 30 skaczących fps'ów z RT na ultra zyskałem raczej stałe 40 fps'ów na RT niewiarygodne :P
-Logika zakończeń.Nie będa niczego spoilerował ale czuję się nieusatysfakcjonowany z większością (prócz 2) kóńcowych tekstów w kierunku gracza ,gdyż po prostu nie są one logiczne.
-Sposób zakończenia fabuły ,które w większości przypadków nie jest jasne ,a wystarczyłoby dać SMS'a gdzie piszemy co ,i jak i dopiero ending screen.
-Brak edycji pojazdów.No niby fajnie ,że ilość pojazdów jest duża ,ale po co to jeśli nawet nie możemy zmienić koloru czy silnika naszej bestii?Wystarczyłoby dodać mechanika czy coś podobnego i wszystko wyglądałoby o wiele lepiej
-Przejrzystość wybierania questów z możliwością sprawdzenia gdzie jest ono na mapie będąc w zakładce gdzie znajdziemy misje,a raczej jej brak.(Brak informacji jak daleko dany quest jest)
-Bugi przez ,które dialogi albo nie odpalają się lub pomijają się same.Dodatkowo czasami dialogi same się odpalają mimo braku obecności gracza .Wymusza to niestety reloady,aby nie pominąć jakiejklowiek informacji czy po prostu
chęci kontynuacji misji.(Nigdy niewiadomo czy mamy save'y przez co czasem tracimy 20 sekund lub z 6 min ,aby dojść tam gdzie byliśmy)

Podsumowując, gra jest wyborna ale nie tego się spodziewaliśmy jako gracze.Nie dziwię się ,że większość osób jest oburzona tym co dostała.Niskie FPS'y przez słabą optymalizację czy liczne bugi,które mam nadzieję ,że zostaną
naprawione.Ale Redzi są sami sobie winni z jednej strony ciągłe promowanie gry bez żadnym informowaniu graczy o problemach ,a z drugiej ciągłe przesuwanie premiery.Niestety to ostatnie było najgorszym co mogli zrobić
zamiast zmienić datę na 2021,by mieć więcej czasu na doszlifowanie swojego dzieła ciągle zabierali przysłowiowego lizaka ,przez co frustracja graczy rosła i rosła.Mogli powiedzieć ,iż produkt jest niekompletny zanim przełożyli
premierę i obiecać wydanie gry 2021,a gdyby uznali ,że zdążą po prostu powiedzięć ,że gra wyjdzie wcześńiej.Gracze byliby zadowoleni ,że deweloper nawet wcześniej dostarczy im produkt,na który czekali kilka lat ,a Redzi nie mieliby problemu z presją ,aby wydać grę.Mam nadzieję ,że wyciągną Oni wnioski ze swoich błędów i następnym razem ich nie popełnią :).
Posted December 18, 2020. Last edited December 19, 2020.
Gra wyjątkowo piękna i wciagąjaca ,w której można zapomnieć o świecie rzeczywistym i spedzić x godzin bez zmęczenia. Po 47 godzinach powiem szczerze ,że nie żałuje ani 1 wydanej złotówki (może dlatego ,że kocham takie gry gdzie mamy kamerę z 3 osoby i możemy sami decydować ,który dialog podejmiemy i jakie będą tego konsekwencje ) .Dodatkowo sama mapa jest majstersztykiem ,a co dopiero misje ,które nie sa sztucznymi zapychaczami a porządnie zrobionymi ścieżkami ,które mimo podobnego schematu są urozmaicone wspaniałymi lokacjami,różniącymi się od siebie drastycznie . Z całego serduszka moge polecić osobom ,którzy szukają alternatyw dla takich gier jak Wiedzmin , Skyrim ,Assassin's Creed czy pierwszej części Two Worlds :).
Posted November 28, 2020. Last edited November 28, 2020.
Powtórzę recenzje ,która kiedyś przeczytałem .
Warto kupić ten dodatek jeżeli ma się zamiar zagrać w ten scenariusz więcej niż jeden raz.
Za każdym podejściem zauważamy swoje błędy i unikamy ich w następnych podejściach .Sam miałem z 3 próbne podejścia po 5 ,25 i prawie 30 dni.I dopiero za 4. razem udało mi się ukończyć ten dodatek ,niestety tylko na podstawowym generatorze .Dodatkowo niedługo mam zamiar wrócić do tego DLC i postarać się zbudować w pełni ulepszony generator bo rozgrywka różni się dramatycznie od podstawki ,a jedyne czym się nie różni to tym ,że wciąga jak cholera :)
Posted July 17, 2020. Last edited July 18, 2020.
Znakomita gra!Jedna z nielicznych gier ,która z kamerą izometryczną zainteresowała mnie na tyle ,że czekam na kolejną część!
Posted November 30, 2019.
Dzieciństwo ;D
Posted July 1, 2019.
Jeżeli lubicie płynność rozgrywki i walki to polecam zagrać w Dark Soulsy ,a nie jakieś azjatyckie badziewie :)
Posted January 1, 2019.
Gra jest oparta na bardzo niestabilnym silniku który powoduje spadki klatek w różnych miejscach i wywalanie gry z okna.Zżera dużą ilość RAM-u kosztem grafiki która nizczym nie różni się od F4 bądź F3.Jeżeli macie słabe komputery to nie kupujcie tej gry.Fabuła jest strasznie badziewna z powodu prostoty i jej długości ok.5-8 godzin .Samo przechodzenie do miejsc i zdobywanie przedmiotów trwa 3 godziny.Krótko mówiąc starsze produkcje był lepsze!
Posted May 26, 2016.
Produkcja bardzo mi się podoba ,ponieważ jest oparta na stabilnym silniku który sprawuje się dobrze na laptopach jak i na stałych PC.W skrócie grze daje 10/10
Posted April 30, 2015.
Bardzo dobra gra!
Posted December 30, 2014.
< 1  2 >