STEAM GROUP
Gaming Professors GMG_Prof
STEAM GROUP
Gaming Professors GMG_Prof
144
IN-GAME
667
ONLINE
Founded
February 15, 2019
Language
Czech
Location
Czech Republic 
ABOUT Gaming Professors

Welcome to the Gaming Professors group!      Vítejte v herní komunitě Gaming Professors!

About us
Hello and welcome to the Gaming Professors group. A place to meet gamers all over the world. For all people who love gaming, collecting, reviewing, achievements hunting, trading and having a good time with other members. Our goal is to bring gamers all over the world together in a lively community where GP is the place to be for discussions across game themes from A to Z. This group is for English, Czech, and Slovak speaking users. So speak English and keep it international. No matter how bad it is. We welcome everyone from around the world to join us.

Contact us
contact@gamingprofessors.cz

Our GP Rules
Here at „GP" we have a strict, but reasonable set of rules. These strict rules help to create an environment that is safe for people of all ages, nationalities, religions, beliefs, sexualities, etc… In short: Use common sense! The Steam Discussions Rules and Guidelines can be found here and the group´s rules can be found here. Sadly not all members of this group have good intentions. Repeat or extreme offenders of the above rules will be temporarily or permanently banned, If you see anyone breaking the rules stated above, please use the „Report“ button to report them to the mods.

You can visit our official pages below, feel free to join and support us.
Webpage[www.gamingprofessors.cz]
Curator
Youtube
Facebook[facebook.com]
Instagram[instagram.com]
Twitch[twitch.tv]

O nás
Ahoj, vítej ve skupině Gaming Professors, v místě kde se setkáš s hráči z celého světa. Skupina je pro všechny kdo rádi hrají hry, sbírají hry, odznaky, herní itemy a artefakty, achievement huntery, kartáře, recenzenty a všechny ostatní. Naším cílem je spojit hráče z různých koutů světa, zde v GP komunitě a diskutovat napříč všemi herními tématy od A až do Z. Tato skupina je určena pro anglicky, česky a slovensky mluvící uživatele. Mluvte anglicky a udržujte komunitu mezinárodní, bez ohledu na to, jak je Vaše angličtina špatná.

GP Komunitní Pravidla
Zde v „GP" máme relativně striktní, ale rozumný soubor pravidel, které nám pomáhají vytvořit prostředí, které je přátelské pro lidi všech věkových skupin, národností, vyznání, přesvědčení, náboženství, sexuality apod. V krátkosti: používejte zdravý selský rozum! Pravidla a pokyny pro diskutování na Steamu naleznete zde a pravidla této skupiny naleznete zde.

Webpage[www.gamingprofessors.cz]
Facebook[www.facebook.com]
Curator
POPULAR DISCUSSIONS
VIEW ALL (1105)
STEAM CURATOR
Gaming Professors reviews
"We are gaming enthusiasts and independent gamers with a passion for reviewing all sorts of games., from indie titles from the depths to AAA blockbusters, VR too. Contact: contact@gamingprofessors.cz"
Here are a few recent reviews by Gaming Professors
10 Comments
UQZ78 Jan 24 @ 4:48pm 
hi :epicstickman:
Fraffron Jan 6 @ 12:58pm 
First 2024. comment :)
SUPERARE Nov 5, 2022 @ 6:32am 
čaute je to dobra skupina
ღ *Britny ヅ Jul 16, 2021 @ 2:50am 
Zdravím :tokitori:, díky za pozvání :kittykitty: :woodlehappy:
Devein Jan 18, 2021 @ 2:56pm 
Hello!
Postal Dude Jan 2, 2021 @ 6:03am 
First 2021 comment :)
VIEW ALL (1,870)
GROUP MEMBERS
Administrators
Moderators
144
IN-GAME
667
ONLINE
93 IN CHAT
Enter chat room
Founded
February 15, 2019
Language
Czech
Location
Czech Republic