Recent reviews by Kanye Fareast

< 1  2 >
Godna polecenia gra. Już w dniu premiery EA jest lepsze niż P&R.
Posted December 21, 2023.
...
Posted November 27, 2020.
Posted November 27, 2020.
Kiedyś nie tak dawno temu byłem wielkim obrońcą gry DayZ ale straciłem jakąkolwiek nadzieje. Po przegraniu 500h w tą gre ta gra już dla mnie nie oferowała nic bo wszystko co było kiedyś zostało usuniete np. Kiedyś trzeba było konsumować rzeczy które mogły dać postaci jakieś witaminy i nie mogliśmy zjeść np tuńczyka następnie fasole a potem mleko i na koniec platki bo postać mogła nabawić się choroby żołądka wtedy musieliśmy zażyć wegiel. W aktualnej wersji DayZ tego już nie ma możemy zjeść fasole platki tuńczyka banana kiwi (którego już nie ma a był) mleko w proszku i nic nam się nie stanie jeżeli ta gra ma odzwierciedlać realne warunki survivalu to w prawdziwym życiu zapewne byśmy się nabawili biegunki lub czegoś innej choroby. Aktualizacje zamiast dodawać nowe itemy to oni je usuwają np. Twórcy stworzyli miny i pułapki na niedzwiedzie po następnym patchu tego już nie było. Gdy zaczeli pracować nad świetną centralną ekonomią która ponoć miała być super okazało sie ,że w aktualnej wersji tej gry z tą centralną ekonomią 1/3 przedmiotów nie ma. Kiedyś pamietam byl long range scope teraz nie ma kiedyś był bagnet i taka fajna kurteczka owoce zgnile itp. tego wszystkiego teraz nie ma. Na stan dzisiejszy w gra została wręcz ograbiona z systemu nw dokładnie jak to nazwać ale to opisałem na początku recenzji chodzi mi o ten system z żywnością. Z 1/3 przedmiotów które były ciekawe np. long range scope bagnety na sks i mosin-a itp. Także twórcy dodali nowe ruchy postaci które według nich są realistyczne nw dokońca czy to prawda bo według mnie człowiek raczej z karabinem szturmowym by nie biegał szybciej i nie wyprzedzał by ludzi którzy posiadają pistolet w rekach lub nic aktualnie nie mają.
A także ludzie by nie robili zygzaków przed snajperami które wyglądają nierealistycznie ponieważ wątpie żeby ktokolwiek by robił zygzaki z taką predkościa ,że 20 kul z karabinu by cie nie trafiło bo robisz zygzaki i dzięki temu dostajesz 5+ do szybkości. Także dobijającą rzeczą w tej produkcji jest to ,że premiera BETY tej gry miała byc najpoźniej na poczatku 2016r. mamy rok 2016 i nadal Alpha cele które miały być spełnione w roku 2015 nie zostały spełnione tylko 1/2 tych celów zostało spelnionych tylko wydaje mi się ,że te wszystkie spełnione cele są zrobione tak ,że zrobiliśmy i dajcie nam spokój ponieważ nowe AI zwierząt wygląda śmiesznie podejrzewam ,że głównym założeniem było żeby zwierzęta wędrowały po terenach mapy a w grze wygląda to tak ,że stada jeleni możemy spotkać koło lopatino i prawdopodobieństwo spotkania ich np w berezino cherno elektro jest minmalne. Także jak się zbliżysz do takiego jelonka to on nagle dostaje jakiegoś skoku nadświetlnego i ucieka przez pole z prędkościa 150km/h. Według mnie aktualizowanie gier jest po to żeby udoskonalić dodać coś nowego badz naprawić stare rzeczy, żeby dać graczowi frajde ,że jest nowa aktualizacja która dodaje jakieś sensowne zmiany w rozgrywce itp. W DayZ aktualizowanie gier jest przeciwne do tego założenia gdy wejdzie nowy patch to on oprocz nowych broni żeby się bardziej kreatywniej mordować i żeby ten deatchmatch istaniał wciaż to nic nie dodaje ten patch dodali w ostatnim patchu 3 pojazdy ale co z tego ,że model jazdy jest tak badziewny sterujemy autem tylko za pomocą AWD i q i e q , e jest do zmiany biegów nikt z bohemi nie wpadł na pomysł żeby podac liczbe biegów podczas gry a we szczegółowym wnętrzu pojazdu nie znajdziemy żadnej informacji o biegach wieć gramy w rosyjską ruletke i zmieniamy biegi żeby znaleźć ten jedyny który pozwoli jechac do przodu lub do tylu i w tej grze nie mozemy cofnąc za pomocą S tutaj cofamy za pomocą W a także jedziemy do przodu za pomocą W wiec dlatego jest tak irytująca jazda z tymi biegami bo nigdy się nie dowiemy jaki aktualnie bieg mamy w aucie. Wyobraźcie sobie to ,że znajdujesz auto bo 3 h skladasz go i uruchamiasz ten wóz a tutaj on nie jedzie nie ważne jaki bieg bedziesz miał on nie pojedzie bo to jest zbugowane ja tego systemu nie ogarniam bo nw jaki mam aktualnie bieg i w każdej chwili może przyjść gracz i zabić was jak wy bedziecie się w miedzy czasie bawić z zabawe z biegami. Mechanika jazdy jest według niektórych bardzo realistyczna ja sie zgadzam tylko by w tej grze zima musiała byc a nie jesień bo pojazdy ślizgają się jakby jechały po lodzie a nie po utwardzonej drodze. Aktualnie ta gra do mnie nie przemawia czekam na nowy patch 0.60 gdzie ponoc ma być nowy render czekam czekam i sie chyba nie doczekam bo render miał być na początku 2015r. Jest teraz kwiecień 2016r. i nadal go nie ma niby pracują nad nim ale ile czasu zarobili na tej grze bardzo dużo pieniedzy zamiast wynając sobie studio do robienia nowego renderu lub innych rzeczy to oni polowe zarobionej kasy wydali na czołg który może tylko w ciagu roku 1 raz sobie pojechać na wycieczkę po drogach. W grudniu 2015 roku był patch jest teraz kwiecien 2016r. I nadal nie ma żadnej aktualizacji do tej gry co tydzień słysze wiadomości ,że ma wersja 0.60 ukaże się już nie dlugo i tak jest od stycznia a wersji nadal nie ma. Podsumówując DayZ jest grą która ma potencja ale ten potencjał jest marnowany zapewniam was ,że gra daje frajde do max 100 h godzin gdy nie znasz mapy i idziesz z kompasem i mapą przez świat tej gry ale jak sie nauczysz mapy na pamieć to ta gra zmienia się w PVP i tylko w tej grze widzisz PVP bo wiesz ,że i tak jak kogoś spotkasz to i tak po chwili on cię zabije. Kiedyś ta gra była fajna ze wzgledu na stare ruchy postaci na to ,że trzeba było dobrze się odżywiać ,że kiedyś jedzenia było w miare a nie tak jak jest teraz ,że prawie zawsze jest coś do jedzenia ,jakby ludzie mieli prywatny supermarket w domu. Gra teraz jest typowym deathmatchem ponieważ posterunki to są zbrojownie gdzie jest zawsze masa granatów karabinów itp.
Według mnie żeby ta gra była ciekawa twórcy powinni dodać:
-Możliwość posiadania zwierząt towarzyszy (psy, koty) a także możliwość hodowli owiec i krów itp
-Zmniejszenie występowania bronii i jedzenia żeby gracz siegał po uprawe roślin , myślistwo a także o mój pomysł z hodowlą zwierząt
-Starzenie się postaci (to nie jest cel kluczowy według mnie ale fajnie jakby był)
-Budowa baz ( nie takie jak w dayz epoch bardziej mi chodzi o budowe w coś w stylu słowiańskich osad z drewna itp)
-Możliwość założenia rodziny (posiadania dzieci z innym graczem jeżeli byśmy mieli dziecko to jeżeli by urosło np 1 tydzień to okres w którym dziecko leveluje np na nastolatka a potem na osobe dorosła a potem na starca) I możliwośc kierowania takimi osobami nasze dziecko by było sterwowane przez bota ale jak byśmy zgineli to byśmy mogli kierować nową postacią albo dzieckiem ( w arma 2 jest takie rozwiazanie ,że mozemy jak zginiemy kierowac kolejnym żolnierzem tylko oczywiście musimy go oznaczyć przed rozpoczęciem bitwy w edytorze) A także możliwość takiemu dziecku dawania rozkazów jeżeli byśmy mieli baze to była by możliwość wydania rozkazu dzieciom na czas naszej nieobecności ,że boty mogłby polować zbierać surowce pilnować naszej bazy bądz osady itp.
Jeżeli doszedłeś ,aż tutaj to dziekuje tobie serdzecznie za przeczytanie mojej recenzji.
Jeżeli w tekście są jakiekolwiek błedy ortograficzne to przepraszam za to ale raczej nie jestem dobry z ortografii i także wiekszość błedów może być powodem mego szybkiego pisania.
Posted April 20, 2016. Last edited December 31, 2019.
Polecam tą gre przezyłem najfajniejsza przygode w niej w żadnym innym survivalu w który grałem takiej fajnej przygody nie miałem, w tej recenzji tą przygode postaram sie stresicic:
Postanowilem biec na północ znalazłem rower przejechałem sie nim i spotkałem po drodze gracza dałem mu jedzenie i postatnowiliśmy pojść razem na północ weszliśmy do jakiegoś industrialnego obiektu po loot-owaniu tego postanowiliśmy zmienić plany poniewaz konczyło nam sie jedzenie I od tego momentu postanowiliśmy iść na południe do miasta Brightmoor po zapasy. Mój towarzysz którego spotkałem w grze chciał przeszukać ostatni budynek nagle gdy wszedł do budynku zaczoł z przerażeniem mowić mi ze tam jest gracz ja wchodze mowie mu czy jest przyjazny on odpowiada ze tak i czy moze do nas dołonczyc I tak zaczeła sie przygoda 3 ludzi którzy poszli na wybrzeze szukac zapasow po drodze do Brightmoor konwersowaliśmy i okazało sie ,że ten człowiek którego spotkaliśmy w domku pochodzi z iraku gdy dotarliśmy do miasta i zaczeliśmy zbierac zapasy po drodze spotkaliśmy kolejnego gracza który nie byl sklonny do rozmów ale kazaliśmy żeby dał nam jakies zapasy wiec nam dał ,po pewnym czasie towarzysz z Iraku chyba sie wylogował lub się zgubił w mieście bo starciliśmy z nim kontakt. postanowiliśmy wraz z moim towarzyszem z Niemiec poszukac tamtego człowieka który był bardzo podejrzany, znaleźliśmy go w apartamencie kazałem żeby rzucił plecak na ziemie nie posłuchał wiec musialem go zabic po zabiciu go i zobaczeniu jego rzeczy okazało sie ze mial bron i najprawdopodobniej chciał nas zabić ponieważ wchodził na dość duży pod wzgledem wysokości budynek. gdy loot-owałem jego cialo wraz z mym towarzyszem gra mi sie crashowała po ponownym wejściu na serwer krzyczałem przez voice chat'Gdzie jesteś" (oczywiście po angielsku} żeby mnie usłyszał mój towarzysz gdy nagle uslyszałem 3-4 strzaly pobiegłem z lekkim lękiem że mój towarzysz nie żyje i został zabity w strone z której dobiegały strzaly gdy wdrapałem sie na balkon budynku zobaczyłem jakiegoś człowieka podbiegłem do niego i zapytałem sie czy jest friendly nic nie odpowiadał juz wiedziałem ze to nie jest mój towarzysz gdy nagle on wyciaga bron i juz chce we mnie strzelic ja strzeliłem 1 ale jakoś przeżył ten strzal i mnie zabil gdy wrociłem na miejsce zobaczyłem swoje ciało i magazynki które podarowałem mojemu towarzyszowi z niemiec juz wiedzialem ze on zabił mego towarzysza wziołem co sie da i z smutkiem opuściłem te miasto w którym straciłem 2 bardzo fajnych ludzi.
Polecam tą gre za świetny klimat za grafike za takie przygody i za możliwość ciekawej eksploracji terenu poniewaz na mapie sa rozsiane krypty podobne jak w fallout i jaskinie. I jak na survival early acces ta gra ma czesto aktualizacje okolo co 1 miesiac to nawet szybko biorac pod uwage to że nad tą grą pracuje małe studio w którym jest zatrudnione okolo 14 osob.
Posted March 26, 2016.
Nether to gra która jest ciekawym połonczeniem gier typu survival-horror a mmorpg. Na początku naszej przygody w tej grze jest się trudno odnalezć się, nie wiadomo co tutaj robic ja po obejrzeniu poradników zaczołem wykonywac od razu zadania z roznoszeniem paczek z safe zonu do safe zonu. Gra jest pełna dynamicznych eventów takich jak atak na safezone potworów badz eskortowanie celu itp. Co chwile na mapie pojawia się event gdzie gracz może pojść i za wykonanie np zadania z eskortą dostanie zapewne pieniadze i exp. Także fajnym pomysłem są frakcje do których możemy dołonczyć i walczyć o strefy wpływów na mapie świata za kontrole na przykład skrawka mapy nasi członkowie dostają różnego rodzaju bonusy w postaci wiekszej ilości exp badz pieniedzy. Oczywiście członkowie frakcji mogą się zabijac nawzajem ale jeżeli zabijemy naszego towarzysza z frakcji to stracimy a nie zyskamy na tym Wielkim plusem jest cena tej gry która na ♥♥♥ ta gra kosztuje okolo 6-10zł (jak na fajną rozgrywke i grafike tej gry to dość tanio). Dopóty co nie widzałem opcji pay2win która w tej grze kiedyś istniala teraz wszystko mozemy kupic tylko chyba za walute z gry.
Posted February 27, 2016.
Red orchestra 2 jest dla mnie jedną z gier które mówią nam o Bitwie Stalingradzkiej (2 wojna światowa). Grając w tą gre można poczuć się jakby się naprawdę tam było jako zołnierz armii czerwonej badz wermachtu. Klimat tej gry jest niesamowity mapy na ktorych przyjdzie nam się zmierzyc z armią czerwoną badz wermachtem są przepiekne i szczegółowo odzworowane. Niestety czołgów i pojazdów opancerzonych jest mało ale np. wygląd czolgu pz4 lub t34/76 jest obłędny ponieważ jako czołgista nie widzimy czołgu w 3 osobie tylko w 1 osobie , widzimy całe wnętrzne czołgu i możemy korzystać z każdych wizjerów itp. Także w grze mamy DLC Rising storm ktore opowiada i przeprowadza gracza do bitew na pacyfiku także jak red orchestra 2 tutaj mamy troche lepszą grafikę takżę przepięknie odzorowane lokacjie w których zmierzymy sie z armia japońską bądz z amerykańska piechotą marines. Niestety ale w tym dodatku nie mamy czołgów. Podsumowując gra Red Orchestra 2 jest grą niezwykle klimatyczną opowiadającą w jakiej sytuacji był przeciętny żołnierz armii czerwonej bądz wermachtu w mieście które było zniszczone przez bomby itp. Także możemy się zostać żołnierzem armii japońskiej bądz armii USA. W Red orchestra 2 jest niesamowity i klimatyczny dubbing polski ale Rising Storm niestety nie posiada dubbingu polskiego ale pomimo tego jest także interesującą grą.
Posted February 8, 2016.
Men Of War: Assault Squad 2 jest kontnuacją serii men of war która jak dla mnie jest świetną strategią. Men of War: Assault Squad 2 posiada lepszą oprawę graficzną ale za to niestety posiada badziewną i mało atrakcyjną kompanie dla 1 gracza. Na szczescie posiada dostęp do warsztatu steam więc można z tego źródłą pobrać jakaś kompanie stworzoną przez graczy bądz mod-a. Multiplayer w tej grze to wielki plus bardzo fajne jest i wciągające tylko 1 minusem ,że serwery są stworzone przez graczy więc trzeba liczyć się z tym ,żę na serwerach możę być duży ping. Gdyby nie to ,żę serwery są stworzone przez graczy gra multiplayer byłaby o wiele bardziej wygodniejsza ,bez wysokich pingów o wiele wygodniej i przyjemniej się gra.
Posted February 8, 2016. Last edited February 8, 2016.
1,191.1 hrs on record (199.7 hrs at review time)
Gra super można powiedzieć ,że 2 gry znajdują się w tej grze chcesz zagrać w bitwy powietrzne nie ma problemu wybierasz samolot i grasz chcesz zagrac w bitwy pancerne wybierasz czołg i grasz. War thunder posiada piękną i przyjemną oprawe graficzną posiada jak dla mnie piękne odwzorowane modele czołgów i samolotów.Fajne jest to ,że gdy jedziemy czołgiem może nasz czołg sie ubrudzić błotem i z np żółtego kamuflażu czołg nagle się stanie brązowy. Super rzeczą jest kamerka (podobna jak w sniper elite) gdy strzelamy z czołgu widać jak pocisk który przebija pancerz i uszkadza poszczególne moduły. Polecam gre War Thunder z racji na piękną grafike i na ciekawą rozgrywke.
PS:
W przyszłośći mają także twórcy dodać okręty wojenne do gry
Posted February 8, 2016.
Gra kiedyś dawno temu miała olbrzymi potencjał ale został niestety zmarnowany przez twórców którzy zrujnowali tą grę. Wielka szkoda bo gra dla mnie miała fajny nawet klimat podobała mi się nawet grafika (dla mnie była przyjemna dla oka ) ale niestety jest teraz pełna hacker-ów którzy psują rozgrywke i developerzy juz od dawna nie aktualizują tej gry. Gra miała super potencjał teraz wyszła darmowa wersja tej gry tylko inna mapa Aftermatch widać ,że twórcy próbuja coś zrobić. Ale ja na ich miejscu naprawił tą gre i zajmował sie Infestation ale niestety tak twórcy nie robią a wielka szkoda bo gra zapowiadała się dawno temu ciekawie.
Posted February 8, 2016. Last edited February 8, 2016.
< 1  2 >