Recent reviews by AppleCzech

< 1  2  3  4  5 >
Oproti následujícím dílům ze série FlatOut, je tento díl zaměřený na realistické chování aut, než na arkádové rozmetávání všeho v dosahu nárazníků a kol. To klade zásadní problém při hraní, které by člověk očekával jednoduché/arkádové, ale ve skutečnosti je obtížné a hra nutí hráče držet ideální závodní stopu s minimem nárazů a karambolů. Každé takové střetnutí s překážkou či soupeřem pak končí ve většině případů tragicky pro průběžné pořadí hráče v závodu.
Hra hráče oceňuje, že kosí vše kolem trati i na ní, ale zároveň ho od toho odrazuje svým fyzikálním modelem, kdy (na rozdíl od novějších dílů) srážka znamená naprosté zpomalení, vyletění řidiče, nenávratné poškození auta nebo ztrátu pozice, vše co hráč předchozích dílů nečeká, nebo co minimálně vynahrazuje právě benevolentnější herní fyzika.
Hráč má k dispozici u každého auta (a je jich na výběr celá řada) nitro, které ale není oceňováno za skoky, přičemž na mapách skokánky jsou. Jejich využití, je tedy ruleta, takže vlastně úplně zbytečné.
Protivníci mají nekonzistentní AI a jejich auta jsou víceméně imunní vůči rozházeným věcem po trati - narozdíl tedy od auta hráče, které trpí na kontakt s čímkoliv vizuálně těžkým či kovovým.
Obtížnost je tedy nesourodá a více než bezhlavé blbnutí, se z jízdy stává realistický simulátor podobný WRC.
Oproti FO:II/FO:UC jsou úpravy aut na první pohled rozsáhlé, ale jejich výsledek na jízdní projev není zřejmý jako u jiných her v sérii, a je nutné je odemykat/platit postupně.
Celkově je hra zajímavou výzvou a dá se vlastně říct, že má hodně společného s hrou Wreckfest.
Posted December 1, 2023.
1 person found this review helpful
78.7 hrs on record
8/10
Bohužel, stále si pamatuji na trailery, záběry z hry a všemožné lákadla, které tuhle hru dělali nejočekávanější hrou roku 2020/2021 a opět bohužel, zklamala tehdy a zklamala i teď.
Ne, není špatná. I přes úsilí vývojářů a všemožné aktualizace je hra stále pustá a stále obsahuje iluze volby příběhu. Na obranu vývojářů, dali si záležet na opravě chyb a opravdu smekám před jejich výtvorem.

Pro někoho nezasvěceného by toto nebyl problém, ale takový mám pohled já a ten se nezmění.
Příběh je víceméně lineární, ale se spoustou pomocných postav. Vedlejší úkoly jsou zajímavé, ale po čase se opakují. Občas postup přeruší nepřeklenutelný bug či chyba.
Je kladen důraz na velký výběr zbraní a oblečení, avšak po čase hraní si člověk vybere jeden či druhý typ a hraje s ním. Spousta věcí které je možné najít, tak prakticky nemá význam sbírat, i přes možnost vytváření dalších/unikátních předmětů k tomu vlastně není hráč nijak nucen.
Hra je mimo dabingu v češtině, což je velké plus, včetně povedených překladů dialogů a popisků předmětů.
Graficky je hra velmi líbivá, zbraně a vozidla vypadají realisticky, včetně malých animací a detailů.
Postup vylepšování postavy se několikrát změnil, přijde mi, že je méně interaktivní než dříve.
Bohužel co se nezměnilo, je pustá mapa, respektive město Night City.
Jsou části, které jsou naprosto opuštěné a prostředí prostě nepůsobí opravdově.
Prostě lze znát i po letech, že hra má potencionál, ale nevyužitý a to kazí celkový dojem.
Je to jako jít na svíčkovou ale bez brusinek a smetany. To jádro je funkční, ale ke stoprocentnímu zážitku tomu něco chybí. Některé části města jsou nedostupné, někde chybí textury, někde jsou nesmyslně umístěné bariéry. Co se do průzkumu týče, jsou objekty a části, které lze prolézt od sklepa až po střechu, jiné (tak vypadající) jsou bohužel jen na okrasu.
I tak bych hru doporučil.
Je to zajímavý zážitek, jak (omezeným) dějem, tak i otázkami a částmi (virtuálních) životů, kterými si postavy procházejí a hráč, V, musí (omezeně) projít.
Posted November 20, 2023.
1.7 hrs on record
Hra se snaží být něco mezi Simcity 2000, Simcity 3000 a Project Zomboid.
Je skvělé vidět prvky dávno zapomenutých her, v grafice, v plynulosti, v detailech.
Jediné co hru kazí, je přílišné zaměření na mikromanagement svého města.
Hry jako Cities Skylines a Simcity dovolují hráči nejdřív stavět a pak se starat, kdy vše se odemkne postupně, ale velice rychle.
TheoTown, začínáte od malého pidiměstečka, co nemá nic, akumulujete příjem a rozvíjíte se dál.
To, co to pro mě kazí, je nepřehlednost uživatelského prostředí a praštěná česká lokalizace, která mnohdy nedává smysl.
Potěší vágně Simcity synth-muzika, modely pár budov inspirované z SC a celkově animace, které v jakoby-izometrické perspektivě pohledu na mapu věrně kopírují to, jak se na staré SC hry člověk díval, když je hrál.
Efekty a grafika jsou hezké, ale hra prostě není taková zábava, jako právě SC2K.
To je asi největší mínus, prostě to není to, co se to snaží být.
Posted March 7, 2023.
2.1 hrs on record
Zábavný simulátor, ve kterém hrajete jako správce univerzity/vysoké školy.
Hru jsem si měl možnost zahrát ve volném týdnu v únoru.
Po kratičkém tutoriálu, kde se člověk naučí ovládat hru, šlo vše hladce.
Až moc. Peníze, které utrácíte na nákup vybavení a rozšiřování školy se totiž jen hrnou.
Co se ale nehrne, jsou kredity, se kterými platíte důležité vybavení školy, respektive tříd.
Škola i třídy, mají totiž svoje ohodnocení/levely, které zvyšujete přidáváním dekorací a důležitého vybavení.
A tak se ze hry pomalu stává jednotvárná klikačka, při které se snažíte narvat co nejvíce do jedné třídy.
Naštěstí, je zde implementovaný systém, který zamezuje přílišnému spamu dekorací, za účelem zvýšení levelu místnosti.
Uživatelské prostředí je lehce nepřehledné, ale nic hrozného.
Grafika je hezká, zábavná. Svět vypadá živě, přátelsky.
Občas to připomíná The Sims 2: Univerzita, ale z pohledu správce objektu kde se Simíci vyskytují, bydlí a učí.
Hra se mi líbí.
Posted February 14, 2023.
Early Access Review
Příběhová kampaň je krátká, opakující se a postup je moc pomalý.
Do toho je zamotaná nesrozumitelná ekonomika a systém výzkumu lodí a vylepšení.
Tonáž lodí nelze překročit a ačkoliv jsou dostupné lepší zbraně, nelze je osadit kvůli váze, nebo efektivitě.
Volná hra, kdy si hráč stanovuje pravidla a podmínky sám, je daleko lepší, ale velmi rychle omrzí.
Rozmanitost designů lodí je naopak úctihodná a počítačem vytvořené modely (při hraní proti němu) jsou častokrát hodně zajímavé.
Posted March 23, 2022.
2 people found this review funny
Úvod
Po dohrání celé hry na klasickou obtížnost, vyjma výletu do přírody, jsem se rozhodl poupravit recenzi.
Hra jako taková je po stránce grafiky pěkná a zvukový soundtrack je taky vcelku ucházející. Ale to je tak vše.
Dalo by se to říct i o Mafii III, nebo kterýkoliv hře, co je tak 'nějak' průměr, soundtrack se (snad) nedá zkazit.

Ovládání

Budu-li porovnávat s originální hrou, ovládání je zmatené a nelze si šikovně nastavit původní rozložení klávesnice bez toho, anižby Tommy chtěl najednou vyskočit za jízdy nebo podobné kraviny.

Střelba a bojový režim

Chování nepřátel je nesmyslné a některé mise až moc těžké. Hrajete za chlápka, co vyklopí půlku zásobníku do hlav nepřátel a ti ještě mají tu drzost zraněně bloumat kolem.
Další nesmysl jsou zbraně a systém sbírání nábojů. Nelze mít dvě pistole, nebo dvě brokovnice. Checkpointy ve hře vám náboje vycucnou a pak máte na zabití 10 nepřátel jen 21 kulek, z čehož 90% promrháte na střílení 'bajvoko' do prázdna, protože se prostě Tommy netrefí. Systém krytí je udělaný tak, že vaši nepřátelé (v závislosti na misi a prostředí) se vás snaží buď zrcadlit nebo obejít. Takže buď se chcete přesunout na výhodnější místo - a nepřítel též, takže si nepomůžete a akorát se vystavíte ráně dalších nepřátel.
Nebo se na vás nahrnou, protože vývojáři nepočítali že do nějaké části doběhnete 'tak' rychle.

Jízdní režim

Jízda s každým autem, vyjma malých kupéček jako Hudson, je jízda s obrovskou krabicí naloženou cementem, s nulovými brzdami a reakcemi od volantu. Řeknete si, 'No jo, to ta realita jízdy se starýma autama.' ale pak je tu taky mechanika driftování, která natáčí kola za vás, do opačného směru. Takže místo doleva, driftujete doprava, ale vlastně jedete správně. Mozek říká 'toč opačně' a když na ten hlásek dáte, letíte do zdi. Jízda na motorce a motorky samotné, jsou totální kravina a nikdy jsem je nevyužil, jen kvůli jedné misi. Střílení za jízdy je výsměch. Prostě jen zaměřte kolečkem nepřátelské auto a spamujte LMB.

Mise

Mise jsou nudné a drtivou část netrávíte za volantem. To, co mělo hru v roce 200x přiblížit té nudné šedi, dostavení se z bodu A do bodu B se nyní převtělilo do "jdi sem sem a sem, seber tohle tohle tohle, promluv s tím tím a tím a teď sleduj dvouminutovou cutscénu". Mise jako 'Kněz' (a coura) nebo 'Smrt umění' nedávají žádný smysl po dohrání hry, neboť se v příběhu vyskytují zápletky, že si člověk říká co to vlastně dohrál.
Mise jako 'Výlet do přírody' na klasickou obtížnost v části ujíždění policistům je neskutečně, ale neskutečně těžká až nemožná. To samé by se dalo říct o misi 'Skvělý obchod' kdy máte chránít náklaďák plný chlastu, ale ten kdo je jako řešeto, jste vy, protože prostě nemáte v kabátu Thompson, ale jen malou devítku.

Příběh

Příběhu se nevyhly škrty pár misí a hlavně zastávek u Lucase Bertoneho. A to mě totálně mrzí.
Lucas má hezkou garáž, kterou vidíte asi jen jednou, dvakrát, když se u něj jo zastavíte a víte kde auto hledat.
Naprosto zbytečná lokace, kterou nikdy v příběhu, kromě mise 'Fair Play' nevyužijete. A přitom má Lucas uvnitř lékárničku. Na co? Na nic. Nelze jí použít. A pořád říká to samé.

Dabing

Dabing mě překvapil, jak (ne)sedne k postavám. Marek Vašut Tommyho zahrál parádně, ale výrazy a pohyby postav naprosto neodpovídají. Když se odprostím od toho, že je Tommymu 20-30 a panu Vašutovi dobrých 60 let, a tak občas jeho hluboký hlas (při volání/řvaní) nesedne, působí Tommy jako kdyby si procházel pubertou. Sam, jako jediný sedne jako ulitý. Paulie, Salieri a Ralf jsou tak nějak mimo, ačkoliv jejich dabéři mi vůbec nevadili.

Jízda

Po dohrání hry, jsem se chtěl odměnit jízdou a s velkým zklamáním jsem zjistil, že se přepychová autoencyklopedie v jízdě nekoná. Ano, máte přístup ke garáží a tunám barevných kombinací aut/motorek, ale jen k "tunám". Na závodní bugatku zapomeňte a podobné speciály na začátek zapomeňte.
Po deseti minutách snažení uspět v "extrémní jízdě" mise Crazy Horse jsem hru vypnul a nemám žádnou vůli to zkoušet znova.

Závěr
Pro hráče, co nikdy žádnou Mafii (krom III) nehrál, bude tahle hra celkem povedenou gangsterkou se zábavnou grafikou, průměrným ovládáním a lineárním příběhem, co člověk projde za pár hodin.
Pro mě, jako toho Sigma male gamera co celý dětství prožil bez internetu a jen s jednou hrou (Mafií) je to naopak naprosto zapomenutelná hra, bez kousku duše a 'vžití se' do role. Okrouhané mise, okrouhaný vozový park, nesmyslně řešené AI a bojový systém. Mám Mafii I i II vcelku rád, ale Definitivní Edice z nich udělaly jen digitální těžítka na disk. Říkal jsem si, že se hra rozjede, že se ještě něco stane, ale když je člověk v misi 'Jen tak pro radost' tak už tuší, že se dál příběh nepohne.
Sára, emancipovaná přítelkyně/manželka, která pomáhá chudým má na obrazovce ještě míň času a smyslu, jak Salieri. Všem bezejmenným postavám se vytvořili falešné jména a příběhy, které nikam nevedou, protože stejně umřou.
Když vás zabijou, tak půl hodiny koukáte na bezvládně padající tělo Tommyho a pak další půl hodinu koukáte na načítací obrazovku, kde musíte potvrdit že opravdu chcete pokračovat dál - eklhaft.
Mrzí mě, že se tomuhle říká Mafie. Ani ty 4 z 10 tomu po dohrání příběhu dát nemůžu z minulé recenze.
Naprostá tragédie, bez chuti a zápachu s nálepkou Mafia - 2/10
Posted November 2, 2021. Last edited November 8, 2021.
Kultovní 'oddechová' demoliční derby. Je to vlastně FlatOut 2 ale s faceliftem.
Ekonomika (vydělávání peněz) hry byla trošku ulehčená, grafika dostala menší oživení, modely aut se změnily, zmizely některý funkce (jako testovací jízda před koupí auta), menu byly (z mě neznámeho důvodu) převráceny tak, že pro pokračování nestačí stisknout Enter, ale musí se odjet až na konec menu, dát odejít/pokračovat.
Až na sporadicky se vyskytující rubber-banding počítačových protihráčů je to podařená hra a můžu jí jen doporučit.
Posted October 19, 2021.
1.1 hrs on record
It's like a cross between badly made porn slideshow movie, Fast and Furious 1 and Need For Speed: Underground 2.
The graphics are ugly at times, otherwise a-okay. There's plenty of cars/engine combos to choose from and getting through the game isn't particularly hard. You'll get blinded by the Sun, comming straight for your poor ride as you try to zoom around the track.
The game feels solid, with dissapointing (or rather non-existent) story and somewhat rubberbanding opponents.
Since no (classic) Need For Speed is available on Steam to this date (2021), this is as close as one can get to the old Underground games. Sure, there are plenty of more modern 'tuning' and car games.
You ain't here to be baffled by real-world physics. Nor you want to enjoying driving an exotic sportscar.
You are here to play down-to-earth basic NFS knockoff, with three songs on constant loop and one of the most crude damage model to the cars you'll ever see.
This game won't keep you occupied for long, but it'll remind you how good those games back in the day were.
And you'll appreciate it.
Posted July 1, 2021. Last edited July 1, 2021.
9.1 hrs on record
Co se mi líbilo:
Grafika, příběh (a jeho možnosti). Možnosti "objevování" nejsou přehnané, na 90% jsem vždy našel důkazy + bonusové předměty (časopisy). I na nejtěžší obtížnost je hra vcelku hratelná, obsahuje České titulky a lokalizace je skvělá.

Co se mi nelíbilo:
Jediných 60FPS co jsem v této hře na AMD RX580 8GB dostal, bylo se vším na nízké/vypnuto.
Quicktime eventy jsou občas moc rychlé a komplikované. Ovládání je místy gumové.
Posted June 9, 2021.
4 people found this review funny
0.4 hrs on record
Hrál jsem CK3 jen chvíli (protože hra po alt-tabu spadla) a hra mě vůbec neoslovila, narozdíl od CK2.
Grafika je hezká, animace jsou pěkné a eventy jsou daleko živější.
Ale uživatelské prostředí je naprosto nepřehledné, zbytečně zjednodušené a rozházené po obrazovce, že se v tom člověk nevyzná.
Hra se mi (vzhledově) líbí, ale ovládáním a vzhledem UI jí doporučit nemůžu.
Čekal jsem víc. Snad to Paradox napraví.
Posted March 16, 2021.
< 1  2  3  4  5 >