Recent reviews by MARCINEK

Funny for now.
Posted October 22, 2023.
Alea iacta est.
Posted November 24, 2022.
3,164.2 hrs on record (4.1 hrs at review time)
Just click every 5 minutes (:

Update:

Now you click every 15 minutes :)
Posted October 15, 2020. Last edited November 26, 2023.
Dobry indyk.
Posted July 17, 2020.
3,079.2 hrs on record (3,010.6 hrs at review time)
Game destroyed by devs.
Posted June 29, 2019. Last edited September 27, 2023.
Jeżeli nadal zastanawiasz się nad kupnem tej gry, zrób to.

Ma to być niby recenzja Wiedźmina 3 ale zaczynając od początku.
Wiedźmin 1
Jako mały szczeniak dostałem na urodziny tą piękną w tamtych czasach grę. Nie grę, przygodę która mnie wciągneła na długie wieczory. Niektórzy z was pewnie nie wiedzą ale niektóre gry były sprzedawane kiedyś w pudełkach i osobiście sądzę , że prawdziwy fan Wiedźmina powinien takie mieć. Mało tego, dodawali do nich instrukcje obsługi a niekiedy nawet poradniki. Wiedźmin sprawiał mi w tamtych czasach sporą trudność ponieważ od zawsze gram na najwyższych poziomach trudności jednak nie pamietam czy w Wiedźminie 1 był poziom na którym po śmierci trzeba było grać od nowa, reasumując grałem bodajże na jednym z najwyższych, zatem musiałem spędzić trochę czasu w czytaniu poradnika dobrze ukrytego w książce od polskiego podczas lekcji. ( I nie żałuje) Wiedźmin 1 wprowadził mnie w świat Białego Wilka. Od tego wszystko się zaczeło, zbieranie książek czy ogladanie filmu z Michałem Żebrowskim. Wiedźmin 1 naturalnie urzekł mnie, teraz jak wróciłem do niego grafika mówiąc nie powala, można zobaczyć jak twarz Zoltana zmienia się w poszczególnych częściach gry ale nie chodzi o to. Ta gra miała to coś, szukałęm gry w której podjęte decyzje zmieniały w mniejszym czy większym stopniu fabułe gry, a Wiedźmin mi to dał.
Po przejściu 1 gra poszła w zapomnienie gdy kilka lat później miała wyjsc długo oczekiwana 2. Gdy weszła ona na półki sklepwe całkowicie o niej zapomniałem. Pewnego wieczoru otrzymałęm telefon od taty czy chciałbym ją otrzymać, nawet on , nie znający branży gier wiedział ,że jest to polska produkcja i sam zaoferował mi jej kupno. Dwójkę przyjąłem bardzo ciepło, nowa fabułam, stan zapisu wczytany z poprzedniej wersji, znajome twarze Zyfryd,gra w kości, bijatyki, ogólna grafika bardzo na plus. Spodobał mi się od razu. Lepsze potyczki nie doprowadzone do jedynie zaklikania przeciwnika, więcej decyzji. Po prostu cudo.
A teraz to co najważniejsze "Trójka". Otrzymałem ją wraz zakupem karty graficznej by móc okiełznać tego potwora. Podczas grania na ultra w lato musiałem otworzyć obudowę komputera bo tak grzało. Wciągnęła mnie ona jak żadna z poprzednich części. Na samym początku poznajemy naszego zawsze wiernego rumaka "Płotkę" która po naszym gwizdnięciu potrafi przebyć ocean by przewieźć nas w prawie każde dostępne miejsce. Bardzo podobąło mi się "przypadkowe zadnia", takich jak np. ocalenie z podpalonego domu Elfki. ale brakło mi ich natężenia w dalszej części gry. Co do podjętych decyzji sądzę, że w tej odsłonie widać ich największe efekty. Które ułatwiają lub utrudniają naszą przygodę. Fabuła w tej grze jest również obłedna , ale co ja będę opowiadał, kupicię grę to sami się przekonacię. Naprawdę warto zainwestować w tą produkcję, ostatnio przeglądając komentarze na fanpag'eu CDProjekt Red ktoś napisał,że na początku grał na pirackiej wersji gry ale po jej przejściu od razu zakupił ją ze wszystkimi dodatkami. Gra wciąga i to bardzo. Żaden Fallout czy Skyrim nie dorówna Wiedźminowi. Wzbudzał on we mnie wiele emocji , śmiech z Jaskra, gniew na pijanych robotników czy nawet wzruszenie. Same dodatki dodają do gry wiele godzin ciągłego grania. Jeżeli grałes w 1 i 2 to ta gra musi znależć się w Twojej bibliotece, na pewno zakochasz się w niej tak jak ja. Pewnie o czymś zapomniałem co chciałem napisać ale może za jakiś czas sobie przypomnę. Chciałbym podziękować ekipie CDProjekt Red za tak piękne godziny które spędziłem z ich grą, wykonaliście świetną robotę.
Posted June 7, 2016. Last edited November 21, 2018.
This game is so awesome . I just cried in some moments. I want to watch film based on this game .
Posted January 11, 2014. Last edited January 11, 2014.