Products

Recent reviews by MarekC

< 1  2  3  4  5 >
Showing 1-10 of 49 entries
49.4 hrs on record
Klasika - neni treba popisovat - je az neuveritelne, ze i po tolika letech je hra stale zabavna a ze autori dokazali jedno tema vyzdimat na tolik funkcnich hermich modu.

Doporucuji: 10/10
Posted January 17, 2023.
2.2 hrs on record
Prijemna hra na hodinku az dve - pro deti i dospele.
Jak je u Amanita Design zvykem, tak ma hra unikatni grafiku a ozvuceni.
Jde v podstate o klasickou adventuru, ale misto predmetu mate herni karty a cilem hry je opustit pohadkove udoli.

Doporucuji si projit i Achievmenty - hra vam tak ukaze, ze vase reseni bylo pouze jednim z nekolika a u nekterych se i nasmejete.

Doporucuji - 8/10
Posted January 1, 2022.
No one has rated this review as helpful yet
19.2 hrs on record (15.3 hrs at review time)
Po ne prilis povedene Trine 3 je tu dalsi skvele pokracovani vynikajici logicke plosinkove hry.
Jako v predchozich dilech opet volite mezi kouzelnikem, valecnikem a zlodejkou.
Spousta krasnych prostredi (s durazem na grafiku v pozadi), hezkymi animace a zejmena logicky mi hadankami, ktere zejmena v coop rezimu jdou dohrat hned nekolika moznymi zpusoby.

Doporucuji: 8/10
Posted November 25, 2021.
No one has rated this review as helpful yet
311.3 hrs on record (191.1 hrs at review time)
Early Access Review
Ve zkratce - asi nejlepsi hra za posledni rok mozna dva
Result: 10/10

Pozadi / Pribeh
Vikingska doba - prezij, vyzbroj se a poraz serii bossu a dokaz tak Odinovi svou oddanost a hodnotu

Prostredi
+ nahodne generovane OBROVSKE svety
+ nadherna sceneria (lesy, zapady slunce, boure...)
+ krasne udelane biomy (na loukach se mate potrebu kochat, naopak v bazinach mate hruzu na kazdem kroku)
+ prenositelna postava mezi svety
- bylo by fajn vice druhu monster (at jiz kvuli variabilite, vzhledu, ale zejmena k vyssimu vyuziti nekterych zbrani)
- prenositelnost veci mezi svety (divne...)

Charakter / skilly
+ cokoliv pouzijete lze trenovat
+ cim vic neco pouzivate, tim vice se zlepsujete
- vyssi skill = tezsi na trenink, je treba pouzivat dele nez dojde ke zlepseni
+ vyssi skill = vetsi dmg (zbrane obecne), rychlejsi kedence (luky), mensi spotreba staminy (prakticky vse), lepsi blokace (stity) atd.
- pri smrti vsak cast skillu ztracite (procentuelne - tzn. na vyssi skillu ztracite vice)

Zbrane, Brneni
+ pomerne slusna variabilita druhu a materialu
+ ruzne zbrane maji ruzne charakteristiky (serie utoku, specialni utok, blokace...)
+ kazda zbran patri do urciteho druhu zraneni = monstra na ne mohou mit slabinu / odolnost / imunitu
+ vetsina equipu vypada fantasticky
+ harpuna!

Stavby
- na prvni dojem slozity system, kde se vsim jde otacet / rotovat
+ na druhy pohled uzasne jednoduche staveni bez pocitu, ze se s necim perete
+ relativne par kusy polozek v craft menu lze postavit absolutne cokoliv (hracske vytvory jsou neuveritelne!)

Bojovy system
+ pomerne jednoduchy system sekani, sekvenci utoku
+ moznost blokace stitem (ruzne stity ruzne blokuji)
+ moznost odvraceni utoku a ochromeni nepritele (nasledny utok je automaticky kritik)
+ monstra maji elitni verze (ty vas nuti byt ve strehu vzdy a vsude)

dalsi blbinky
+ Alchemie (medoviny)
+ Upgradey
+ Lode a plachteni!!!
+ Farmareni
+ portaly
+ Ochocovani zvere
+ neuveritelne detaily - shluk kamenu ve tvaru clunu je hrob (lze vyloupit), za bourky po nebi lita Thor se sprezenim a meta blesky, pri postupu hrou se o vas zacne zajimat tajemna postava (Odin) atd. atd. atd.
- nejsou kone :)
- trochu slabsi dungeony
Posted June 14, 2021.
1 person found this review helpful
25.4 hrs on record (14.7 hrs at review time)
kvalitni cesky old school dungeon

Plusy
+ mam rad tento styl her
+ fajn hadanky, tak akorat obtiznost
+ velmi originalne resena kouzla
+ zajimave doplneny melee souboj o komba (proti magii az tak originalni neni)
+ fajn odreagovani

Minusy
- AI nepratel (jsou fakt tupi, ale nejak mi to nevadilo)
- Kratka hra (+/- 6 hodin)
- Obcas neni cesty zpet (dohledani secret rooms)

Zaver: bavil jsem se, 7/10
Posted February 1, 2021.
122.4 hrs on record
Uzasna hra!
+ grafika - zejmena detaily prostredi, neopakujici se prvky v krajine, vernost vzhledu krajiny...
+ dej - jeden z nejlepsich deju za posledni roky v hernim prumyslu.
+ historicke detaily - domy / hrady odpovidajici sutecnosti a smyslu stavby (napr. kozeluzna, rybarska chatrc, kovarna atd.)
+ edukativni slozka - moznost si o kazde postave / cinnosti / povolani neco precist, dozvedet se. Mym detem dala tato hra vetsi prehled o historii nez rocni dochazka do skoly...
+ svoboda - at jiz svoboda pohybu nebo svoboda ve forme vydelku nebo svoboda ve volbe druhu boje / vybaveni
+ rozhodnuti - at jiz dejova a nebo questovni rozhodnuti
+ combat system - neuveritelne zabavny a vtahujici do hry

- tezky start - zpocatku je toho moc
- combat system - zpocatku spatne pochopitelny, prvni souboje jsou pomerne tragicke
- archery / strelba z luku - zbytecne narocna, ale odmena stoji za to...
- detaily zivota - misty hru brzdi zbytecne detaily (opakujici se cinnosti, vaha atd.]

Resume: 10/10
Posted October 28, 2020.
2.8 hrs on record
Na uvod musim konstatovat, ze jsem fanouskem Amanita Design - hry jako Botanicula, Machinarium nebo Samorost jsou unikaty, jak po graficke, hudebni a nebo herni strance.

Bohuzel Chuchel je pravym opakem
1) Hra je velmi kratka - 2 hodiny gameplay (vcetne dodelani achievementu)
2) Temer kazdy druhy level je spise videem nez logickou hadankou - staci 1-5x kliknout a hotovo (bez ohledu kam a na co)
3) Zvukova stranka je spise otravna
4) graficka stranka odpovida predchozim hram, ale nijak nevynika
Za mne velke zklamani

Pozitiva
1) Pokud chcete hru pro sve deti ve veku 3-6 let, pak je toto asi pro ne dostatecne
2) Obcas se clovek zasmeje

Bohuzel spise nedoporucuji - 3/10
Posted January 1, 2020.
No one has rated this review as helpful yet
91.6 hrs on record (76.7 hrs at review time)
Homefront je zajimava FPS s alternativnim vyvojem dejin - Amerika je dobyta technicky vyspelejsi Severni Koreou. A protoze Amerika ma Americany, tak je zde nutny odboj, za ktery budete hrat.

Singleplayer - velmi hezky a herne rozmanity pribeh, ktery vas postavi jednou do role odstrelovace, jindy do pilota helikoptery, ale predevsim do kuze elitniho vojaka.

Multiplayer - kombinace Call Of Duty a Battlefieldu - krome vyberu z nekolika specializaci muzete pouzit i vozidla a helikoptery. Mapy jsou dostatecne velke a pomerne vyvazene. Postavy, respektive vybaveni lze vylepsovat. Prostrednictvim jednoho DLC lze ziskat i specialni brokovnici, kterou jinak muzete pouze lootnout - ale neni nijak nezbytna. I po tolika letech od vydani je tento MP stale zivy a ma dostatek hracu.

Hru doporucuji - 8/10
Posted November 21, 2018. Last edited November 21, 2018.
4 people found this review helpful
85.0 hrs on record (65.1 hrs at review time)
Uzasna survival hra, kde souperem je pouze priroda (pocasi, vase potreby a zver) s absolutne dechberouci atmosferou a grafikou.
Velmi realisticke provedeni - nejen klasicke veci, ktere byste cekali (obleceni, promoknuti, hlad, crafting a spoustu dalsiho), ale hlavne i veci, ktere jsou zcela nove - boze, jak mi na mape chybel ukazatel, kde vlastne jsem (opravdu se musite naucit orientovat podle slunce, podle vrcholku hor nebo podle shluku stromu). Stejne tak se casem naucite, ze pri odchodu z domu je treba sledovat oblohu, teplomer a poslouchat zvuk vetru. Stejne tak vas zaskoci lootovani v interierech - velmi brzy zjistite, ze jste poprve prehledli mnoho (mozna i 70%) veci a nebo ze dalsi jdou zpracovat.

Hra ma i velmi hezkou (a zatim nedodelanou) dejovou linii, kvuli ktere se ke hre znovu rad vratim.

Co se tyce obtiznosti, tak hra patri spise k tezsim (nejnizsi obtiznost nedoporucuji, nebot si hru zkazite - zvirata na vas neutoci), ale neni to nic, co by neslo dat. Naopak je to primerena vyzva,

Doporucuji - 10/10
Posted November 19, 2018.
52.0 hrs on record
Akcni FPS z postapo prostredi.
Fantasticka grafika, rychly spad hry, vynikajici hratelnost a uzasne se pohybujici nepratele (skakaji ze stolu, behaji po stenach ci stropech, prelezajici zabradli a vubec se chovaji pomerne inteligentne).

Osobne mi prijde jako zkrizenina Borderlands (otevreny svet, boj a zavody v autech) s Falloutem (prostredi, atmosfera).
Pozdeji vydany Mad max hru z velke casti kopiruje (velmi zdarile).

Rozhodne doporucuji - 9/10
Posted October 28, 2018.