Rising Storm/Red Orchestra 2 Multiplayer

Rising Storm/Red Orchestra 2 Multiplayer

Not enough ratings
Magyar Rising Storm Útmutató
By IAmNotMatthew and 1 collaborators
Ezzel a magyar nyelvű Rising Storm útmutatóval szeretnénk megtanítani a kezdőknek az alapokat és felfedni taktikákat, amiket a tapasztalt játékosok egy része se tud. Az útmutatót NyetEdemsz és IAmNotMatthew készíti.
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
Előszó

Mint fentebb is megemlítésre került, ez az útmutató még készítés alatt áll, ketten csináljuk, az útmutató tele van képekkel, ajánlott várni körülbelül 10 másodpercet, hogy az összes képet betöltse.
Reméljük segítségedre válik az útmutatónk!
Játékbeli hangok
A játékban szerepelő hangokra érdemes odafigyelni, mivel segítségkünkre lehetnek

Jól észbe kell vésni, hogy minden egyes katona, akinek a környezetében lelőtték egy bajtársát, vagy golyózápor alatt van, az be fog pánikolni és kiabálni fog. Erre nagyon vigyázni kell, ugyanis az ellenfél megneszelheti tartózkodási helyedet, így egy gránát vagy egy jól irányzott lövés s a padlót - vagy a földet foghatod.

A katonák a következők miatt beszélhetnek/nagy zajt adhatnak ki:
  • Tüzérségi gránátok becsapódásakor
  • Közelben lévő bajtársak elvesztése
  • Heves géppuskatűz alatti mozgás
  • Szurony-roham - amerikai oldalon ha a közelharc gombját nyomva tartva sprintelni kezdesz a katona elkezd hangosan üvöltözni
  • Banzáj-roham - Bővebb leírás lentebb
  • Épületekben való futás és állva sétálás
  • Ellenséges gránát a közeledben
  • Ellenséges katona likvidálása
  • Kényszerített beszéd - a ,,V" gombot lenyomva kiválasztod a megfelelő opciót

Fontos megjegyezni, hogyha sikeresen behatoltál az ellenséges területre egyedül, akkor a karaktered nem fog beszélni érthető módon, de a ,,ShutUp" mutator segítségével a beszédet minimalizálhatjuk ilyen alkalmakra

A beszéd gyakorisága és hevessége függ az általad használt szerep szintjétől - Újonctól(1) Veteránig(4) bezárólag beszél a karakter a legtöbbet és parázik. Ettől felfelé lévők már csak nagyon ritkán. Akkor is főleg figyelmeztetéseket és tanácsokat osztogatnak.

A katonák, mikor halálos sebet kapnak s elvérzenek - egy helyben állnak s fokozatosan sötétül el a kép - ugyanúgy beszélni fognak, gyakorlatilag haláltusájukat hallhatja az ember. Érdekes módon, amikor a földön hever az ember - azaz gyakorlatilag halott -, még néhány szót kiszorít ajkai közül.
Bevezető Tudnivalók
,,Többségben az erő".

A legfontosabb amit megkell minden játékosnak jegyeznie az nem más mint, hogy a Rising Storm-ban a csapatmunka a legfontosabb, ez nem egy CoD vagy Batlefield, itt egyedül GYENGE vagy, egy katona egyedül nem ér sokat, mivel itt akár egy 8×22mm-es töltény is végez veled.

Tudnivalók:

Környezet használata
  • Ha falak/homokzsákok mögött lelsz fedezéket akkor a fegyvered a falnak nyomhatod, ezáltal a fegyver nem fog annyira inogni, ez pontosabb lövéseket eredményez.

  • Ha ablakokon keresztül kívánsz kilőni mindig simulj a fal valamelyik oldalához, ezzel csökkented a láthatóságod, a fegyvered csöve nem lóg annyira ki és még a fegyvered is kitámaszthatod

  • Használd a környezeted!
    Bújj el
    1. A növényzetben
    2. Kilőtt járművek mögött
    3. Tüzérségi zárótűz álltal létrehozott mélyedésekben vagy a törmelék között.
    Ha a pályán rengeted ehhez hasonló lehetsőég van használd ki!.Vegyük példának Szajpant a törmelék miatt vagy Hanto-t a növényzet miatt.

  • A helyhez kötött géppuska állásokat lehetőleg csak akkor használd, mikor nagyon szükséges, például fedezőtűzre.Az ellenséges mesterlövészek, de még az alapvető gyalogság is figyelni fogja a helyhez kötött géppuskákat, mivel remélik, hogy valaki megragadja a lehetőséget.

  • Ne takarékoskodj lőszerrel.
    1. Addig nem élsz, hogy felhasználd mind. Ha mozgást látsz lőjj, de bizonyosodj meg, hogy ellenségre lősz.
    2. Van elég lőszered arra, hogy tűz alatt tartsd az ellenséget, akár egy kézi reteszelésű puskával is
    3. Géppuskásként ha füstöt látsz lőjj bele, pásztázd át a füstfelhőt oda és vissza miközben tüzelsz, ha az ellenség a füst alatt akar előretörni akkor egy támadást állíthatsz meg!

  • Akármennyire is jó ötlet a gugolás és a gugolva futás ez nem minden esetben jó ötlet.Ha gugolsz nem leszel annyira észrevehető, ez elég jó, igaz? Az lenne, ha a tapasztalt géppuskások nem ágyék szintre lőnének. Ezek mellett ha gugolsz akkor könnyebb fontosabb szerveket eltalálni, vagy könnyebb végzetes vérzést okozni.Ez az egész a körülötted lévő eseményeken dől el, ha heves tűz alatt vagy akkor gugolva fuss, ha enyhe tűz alatt vagy akkor próbálj felegyenesedve futni.

  • Ha gránátot látsz és sokan vagytok az adott szobában vagy sokan vannak a gránát körül akkor ne fuss el, hanem HASALJ A GRÁNÁTRA!Igen, ez működik, ha a gránátra hasalsz akkor meghalsz, de megmentheted a körülötted lévőket!

  • Nézz a lábad elé - nem tudhatok mikor látsz meg egy jobb fegyvert vagy lőszert a fegyveredhez, de segít a túlélésben is mivel így észretudod venni a japán csapdákat!

  • Az ellenség megkerülése kulcsfontosságú, ennek megakadályozása kötelező.Egy pontot sose támadj előlről, mert ott védik a legjobban, ha mégis ezt teszed vérfürdő lesz a vége. Védekezés során próbáljatok egyenletesen eloszlani a ponton belül, hogy minden oldalt fedezzetek!

Japán csapdák:
A japánok egyik kiváltsága az, hogy a gránátjaik biztosító szegének kihúzásával és a gránát földbe tételével aknákat készíthetnek, ha egy amerikai katona meglöki a földbe ásott gránátot az felrobban, megölve az amerikai(aka)t.
Ezeket a csapdákat 10 pontért hatástalaníthatja egy amerikai katona, gugolva, vagy hasalva odamászik az akna mellé és a játék felajánlja, hogy hatástalanítsa az aknát, nem olyan egyszerű. Ha nem tudod hatástalanítani akkor csak lődd meg és felrobban, de ne légy 10 méternél közelebb, mert te is felrobbanhatsz!

Lángszórók elleni védekezés:
,,Mindenki kedvencei".Ezek azok a fickók akik hatalmas ,,hátizsákokkal" járkálnak, kitűnnek a tömegből, főképp a Hős verziójuk a foltos, sötét zsálya színű ruhájával.. Lődd a lángszóróst, nem csak magadat mented, hanem a csapatod, az M2-2-es lángszóró hatásos lőtávja 40 méter. Ha 5 amerikai áll tűzkész állapotban a fejedre célozva te akkor is a lángszóróst lövöd és megmented a csapatod.
Ha már meggyújtott akkor se add fel, van még remény, a lángszórósok nagy csak tüzet ,,köp" és nem fúj, ugyanis a lángszóró nem ég sokáig. Próbáld meg lelőni, mivel égés közben még tudsz lőni körülbelül 2-3 másodpercig. Ha elég közel van a lángszórós vagy egy másik katona próbáld meg leszúrni, vagy gyújtsd meg - ha hozzáérsz egy katonához, miközben égsz meggyújthatod, de ez ritka, mint a fehér holló.
HUD elemei
Az alábbi - a TWI által készített - képen láthatjátok a HUD(Heads-Up Display) egyes részeit!
Az alábbi képen a HUD összes eleme látható, én ezt angolul és magyarul is leírom nektek!Kezdjünk is bele.
Jobb felső sarok
  • Szöveges üzenetek(killog) - többnyire azt tartlamazza, hogy miért mennyi pontotk kaptál/vontak le tőled és azt, hogy kit lőttél le/ki lőtt le.
Felső rész
  • A lezárásig(Lockdown) hátralévő idő
Bal felső sarok
  • Meccs/Kör végéig hátralévő idő(Time left/remaining)
  • Hátralévő embermennyiség, mely erősítésként bevethető(Manpower/Reinforcements)
Bal alsó sarok
  • Morál jelző(Morale) - A katona jel testtartása jelzi ezt - egyenesen/előre görnyedve/büszkén állhat
  • Felszerelés súly jelző(Encumbrance) - Mivel több dolgot is vihetsz magaddal túlterhelt lehetsz, lassabb leszel, nem tudsz annyit futni
  • "Hős bónusz"(Hero bonus) - A képen látható jel fogad, ha egy "Hős" van a közeledben
  • Testtartás jelző(Stance) - Jelzi, hogy milyen a testtartásod és, hogy sprintelsz-e
  • Elnyomás jelző(Suppression) - Jelzi, hogy mennyire vagy képes koncentriálni, emellett a képernyő is változik, a kép ugrálni fog és szürke lesz, a hallásod eltompul
  • Állóképesség jelző(Stamina) - Jelzi, hogy mennyit tudsz még sprintelni/ugrani
Alsó rész
  • Végrehajtható mozdulat jelző(Interaction) - Jelzi, hogy felmászhatsz/átugorhatsz valamin, vagy valami mögé bújhatsz
  • Pontfoglalás állapot jelző(Objective) - Jelzi a foglaló pont állapotát
Jobb alsó sarok
  • Lőtáv beállítás(Range) - A fegyvered célkeresztjének a beállítottság, 100 méterekben váltható
  • Fegyver kitámasztás(Deployment) -Szimplán jelzi, hogy ki van-e támasztva a fegyvered(falnak támasztva) vagy a géppuskád állványzata le van-e támasztva
  • Lőszer(Ammo) - A megmaradt lőszermennyiséged tárakban megadva
  • Utánpótlás elérhetőség jelző(Resupply) - Ha szürkés akkor a doboznál nem tudsz MÉG lőszert felvenni
  • Foglalópont állapot(Objective) - Az alul látható jelző kicsiben, csak a foglalás állapotát jelzi
  • Hangos-csevegés(VoIP) - Ha lenyomod a hangos-csevegés gombját ez felvillan

Kényszerített beszéd
A kommunikációs menü(alsó)
    Alapon "V" betűn van, az egeret a kiválasztott szövegre visszük és rákattintunk, ha több opció is van, akkor esélyünk van választani.
  • Fedezékbe(Take Cover) - Ezt ellenséges tüzérség esetén érdemes használni, mivel annak érdekében tették be, a chat-ben ,,Enemy Fire!Take Cover!"-ként fog megjelenni, de a karakter üvölteni fogja, hogy ,,Tüzérségi zárótűz!Fedezékbe!" - vagy ennek valamelyik verzióját
  • Válaszok(Acknowledgements) - Értettem/Negatív/Sajnálom/Köszönöm közül választhatunk, ez a chat-ben megfog jelenni mások számára is.
  • Támogatás kérés - Többféle támogatás kérésére van lehetőség ezen opció segítségével.
    Más bajtársaktól kérhető támogatás:
    1. Erősítés(Infantry) - Ezzel a paranccsal a csapattársaink tudomására adhatjuk, hogy mi bajban vagyunk valahol és sürgős segítségre van szükségünk, a karakter ,,Backup", azaz ,,Erősítés"-ként említi ezt.
    Specialistáktól kérhető támogatás:
    1. Géppuska Kezelő(Machine Gunner) - Ezzel a paranccsal a csapatunk géppuska kezelői tudomására adhatjuk, hogy szükségünk van rájuk, a játék jelzi a HUD-jukon, hogy hol kellenek
    2. Tankelhárító gyalogság(Anti-Tank) - Ha látunk egy tankot, de távol van tőlünk - és a csapatban van tankelhárító katona - akkor ezzel a paranccsal egy tankelhárító katona tudomására adhatjuk, hogy a mi pozíciónkra kellene sietnie, mivel egy - vagy több - páncélos tűz alatt tart minket
    3. Utász(Engineer) - Utászoktól akkoriban szokás támogatást kérni, mikor lerombolható építményekhez, falakhoz érünk, mivel csak az utász rendelkezik táskatöltettel, mely képes ezeket lerombolni.Ha nincs tankelhárító katona a közelben, vagy nincs is a csapatban, akkor az utász képes likvidálni ellenséges tankokat, ugyanis az utász felszerelésében megtalálható a tankelhárító gránát is, de a táskatöltet is hatásos a tank ellen.
    Tank személyzettől kérhető támogatás:
    1. Tank - Azokon a pályákon, melyen tankok is vannak a gyalogság jérhet a csapatjában lévő tankparancsnoktól segítséget ellenséges állások kitisztítására, mozgó fedezék biztosítására vagy ellenséges tank likvidálásra
    Tisztektől kérhető segítség:
    1. Légi felderítés(Need Recon) - Többnyire rajparancsnokok kérhetik ezt a szakaszparancsnoktól, a chat-ben megjelenik, hogy ,,We need Aerial Recon!"
    2. Tüzérségi zárótűz(Need Artillery) - Ezt a parancsot szintúgy a rajparancsnokok használhatják, hogy a szakaszparancsnok tudomására adják, hogy tüzérségi zárótűzre van szükség
    3. Füstgránát(Need Smoke) - A katonák a rajparancsnokukhoz és rajparancsnokok a szakaszparancsnokhoz, ezzel a paranccsal a rajparancsnokunk tudomására adhatjuk, hogy dobnia kéne egy füstgránátot.

  • Parancsok kérése(Request Orders) - Ezzel a paranccsal a rajparancsnokunk tudomására adhatjuk, hogy parancsokra van szükségünk, mivel nem tudjuk mit csináljunk
  • Támadás - Bármilyen szerepben játszunk ez a parancs ugyanaz, a gomb lenyomásával a karakter elüvölti magát, hogy ,,Angriff!" vagy ,,Atako!" azaz ,,Támadás!", ez a parancs nem jelöl meg semmit, csak a karakter kiálltja, hogy támadás, ezek mellett a chat-ben kiírja, hogy ,,Attack!", minden egyes alkalommal, ha hazsnáljuk.
  • Visszavonulás(Retreat) - Magától értetődő, ugyanaz, mint a ,,Támadás", de visszafele.Ugyanúgy megjelenik a chat-ben minden alkalommal, ha használjuk
  • Gúnyolódás(Taunt) - Szimplán gúnyolódhatunk ezzel, a chat nem ír semmit, csak a karakter beszél, elég sok vicces beszólás van, de vannak durvábbak is.
A parancsnoki menü(felső)
  • Tüzérségi Koordináták Kérése(Request Artillery Coordinates - Szakaszparancsnokként jelenik meg, ezzel a paranccsal a rajparancsnokokat kérjük meg, hogy jelöljenek meg célokat a tüzérségi zárótűz számára.
  • Tüzérségi Koordináták Jelölése(Mark Artillery Coordinates) - Rajparancsnokként elérhető, ezel jelezzük a Szakaszparancsnoknak, hogy jelöltünk célokat a tüzérségi zárótűz számára.
  • Támadás(Attack) - Ez egy lenyíló menü, itt választhatjuk ki, hogy mely pontot támadja a rajunk, vagy Szakaszparancsnok esetén az egész csapat
  • Ahogyan kívánjátok(Resume) - Töröljük a kiadott parancsnok, legyen az védekezés vagy támadás törlésre kerül.
  • Védelem(Defend) - Ezzel a paranccsal utasíthatjuk a rajunkat vagy csapatunkat egy-egy pont védelmére
Az alábbi helyen kétféle parancs van:
  1. Force Respawn(SZAKASZPARANCSNOK ESETÉN) - Ezzel a ,,paranccsal" élesztjük fel az ujraéledésre várakozó játékosokat, 2 percenként elérhető
  2. Tüzérségi Zárótűz Befejezésének Kérése(Stop Artillery)(RAJPARANCSNOK ESETÉN) - Ezzel a paranccsal tudatjuk a Szakaszparancsnokkal, hogy vonja vissza a tüzérségi zárótüzet
  • Kövessetek(Follow me) - Ezzel a paranccsal a rajunkat vagy csapatunkat arra utasítjuk, hogy minket kövessenek
Sérülések és kezelésük
A játékbeli sérülésrendszer ugyanaz, mint ami a Red Orchestra 2-ben, van de különbözik a Red Orchestra 1-ben megismerttől.
  • Találat esetén a bal alsó állapotjelző jelzi, hogy hol találtak el és mennyire súlyos.
  1. Sárga - Enyhe találat, gellert kapott kis kaliberű lőszer, vagy nagyobb kaliberű lőszer okozza miután tereptárgyon halad át. A karakter felnyög és ugrik egyet a kép. Erre a sérülésre nem kell kötszer, nem halálos és nem vérzik.
  2. Naranccsárga - Komolyabb találat, közelről érkezett kis kaliberű lövés, ritka esetben nagy kaliber is okoz ilyet. Ezt kötözni kell, az ilyen sérülés enyhén vérzik, ebben az állapotban a képernyő sárgás-zöld lesz és villog a felirat, hogy kötözd be a sérülést. Ha nem kötözöl időben a sérülés komolyra fordulhat, vagy átlépsz az ,,elvérzés" állapotba(lassan elsötétül a kép).
  3. Vörös - Súlyos sérülés, azonnal kötözni kell, különben elvérzel, az ilyen találat mindig nagyobb kaliberű fegyvertől származik. Az ilyen sérülés ritkább a fent felsoroltaknál, mivel nagyobb eséllyel halsz bele a lövésbe, minthogy túléld és bekötözd. A kötözésre 2-3 másodperced van.
  • A sebek nem okoznak semmi maradandót, ha megsérül a lábad akkor nem leszel lassabb, ha karon lőnek nem lesz rosszabb a pontosságod, de kevesebb ,,életerőd" lesz, azaz egy következő találatba nagyobb eséllyel halsz bele.
  • Ha túlélsz egy találatot és bekötözöd magad akkor a következő találattal kevesebb vért kell veszítened a halálhoz
  • Találatok a kézfejen vagy a lábszáron ritkán kezdenek el vérezni.
Egyenruhák leírása, a két oldal megkülönböztetése
A Rising Storm a két oldal megkülönböztetésében is segít minket, a szövetséges katonák két kézzel fogják a fegyvert, míg a tengelyhatalmi katonák a fegyvert a jobb kezükben fogják.

Amerikai katonák:
Az amerikai katonák egyenruhája világos zálya színű, olykor sötétebb - szintén zsálya - foltokkal van ellátva.A Hős katonák a Red Orchestra 2-ből megismert felhajtott ruha ujjal rendelkeznek. A sisakok zöldes színűek, a sisak eleje magasabban van, mint a hátulja, háromféle amerikai sisak van:
  • Egyszínű zöld
  • Világos szürke barna és oliva foltokkal
  • Világoszöld sötétzöld és sötétbarna foltokkal
Képek:
Sisakok, balról jobbra: Egyszínű zöld, Világos szürke barna és oliva foltokkal, Világoszöld sötétzöld és sötétbarna foltokkal.
Egyenruhák:(Katt a képre a nagyításhoz)

Japán katonák:
Őszintén megmondom: Az én szememben a japánok sose tűntek katonáknak, sokkal inkább valamiféle cserkészek vagy szimpla civilek voltak sisakokkal. A japán katonák civil vagy alkalmi - tisztek esetén - viselet szerű egyenruhát hordanak, ha nem az álcázott verzió van rajtuk.
A japán Hősök viszont már nem felhajtott ruhaujjal szaladgálnak, hanem egy fehér-vörös színű fejkendővel.
A japán sisakok viszonylag egyszerűek, hasonlóak az orosz sisakokhoz, ebből is három van:
  • Egyszínű oliva
  • Egyszínűszürke
  • Szürke levelekkel(álca)
Képek:
Sisakok, balról jobbra: Egyszínű oliva, Egyszínű szürke, Szürke levelekkel.
Egyenruhák:(Katt a képre a nagyításhoz)
Fedezékrendszer
Rising Storm-ban is ugyanúgy szerepel a "fedezékrendszer", a játék jelzi, hogy mikor ugorhatunk fedezékbe:

Fedezékbe a Bal Ctrl(alap beállítás) segítségével ugorhatunk
  • A fedezékben a fejünk teteje éppen kilóg, az ellenség számára ezt nehéz eltalálni
  • A fedezékből kitudunk hajolni, hogy "szétnézzünk", erre a "dőlés"(én esetemben "Q" és "E") gombbal van lehetőség
  • A fedezék védelmet nyújt, de nem tudod mi van a fedezék túlsó oldalán
  • A Bal Egérgomb használatával a fegyvert kitesszik a fedezéken kívülre és elengedünk egy sorozatot - vagy annyit, amennyit te szeretnél (Blind Fire)
  • A Jobb Egérgomb segítségével kihajolunk a fedezékből és esélyünk lesz célozni és lőni a fegyverrel
A játék jelzi, hogy a fedezék mennyire biztonságos, ha a bal alsó sarokban
  • A fedezékjel mellett vörös pajzs van: A fedezék nem biztonságos, a tested nagy részét védi, de a fejed és a végtagjaid kilógnak.
  • A fedezékjel mellett sárga pajzs van: A fedezék viszonylag biztonságos, a tested nagy részét védi, de a végtagjaid kilóghatnak és a sisakod teteje is lehet, hogy látszik
  • A fedezékjel mellett zöld pajzs van: A fedezék teljesen biztonságos, az egész tested a fedezék mögött van és csak a sisakod teteje lóghat ki.

A játékban a fedezékből ki lehet nézni, ha játék közben nézegetjük az Ai-t, akkor észrevesszük, hogy néha-néha kinéznek a fedezékből.
  • Ha a tárgy - például egy láda - mögött csak guggolva férsz el akkor a W gomb lenyomásával kicsit felegyenesedsz és átlátsz a tárgy fölött, de lőni nem tudsz.
  • Ha a tárgy - például egy téglafal - mögött állva is elférsz akkor az A és D gomb lenyomásával az adott irányba kinézel a fedezéből, de nem tudsz lőni.Ez igaz a kisebb fedezékekre is.
Zöld fedezékikon:

Sárga fedezékikon:

Vörös fedezékikon:

Balra hajlás:

Jobbra hajlás:

Felegyenesedés:
======Osztályok/Szerepek I.======
Az alábbi szakaszban az alapvető amerikai és japán szerepeket találhatjátok meg
Lövész/Rifleman
Rifleman:
Magyarul ,,Lövész".Ez a szerep mindenki számára elérhető, a második világháború idején Ők voltak a hadsereg alapjai.Ennek a szerepnek a felszerelése egy kézi reteszelésű/tolózáras puskából és két darab gránátból áll - amerikai katonák esetében elérhető az M1 Garand is!
Japán felszerelés:
  • Arisaka Type 38 - Tolózáras puska
  • Arisaka Type 99 - Tolózáras puska
  • Type 14 - Pisztoly
  • Type 97 repeszgránát
Amerikai felszerelés:
  • Springfield M1903 - Tolózáras puska
  • M1 Garand - Ismétlőpuska
  • M1911A1 - Pisztoly
  • Mk.II repeszgránát
Egy kis történelem erről a szerepről:
Ez a szerep a gyalogság alapja volt, a megnevezésük.A frissen toborzott katonák mind lövészként kezdték.Egy rajban átlag 8-10 lövész volt.
Hogyan is használjuk a Lövészt?!

Ezzel a szereppel nem szabad rambózni, még ha manuális reteszelés be is van kapcsolva akkor sem lehet - M1 Garand esetében lehetséges közelmerészkedni az ellenséges katonákhoz, mivel a Garand tűzgyorsasága előnyt nyújt.A lövésztt leghatásosabban úgy lehet használni, hogy közepes távról(50-100m) vadásszuk az ellenséges rohamkatonákat/lövészeket/géppuska kezelőket, lövészként a fő dolgod, hogy a baráti rohamkatonákat és tiszteket fedezd míg előre nyomulnak.
A lövészekett lehet használni ember fölény megszerzésére foglaló-pontokban, mivel közelharc során többet ér egy rohamkatona mint egy lövész.

Taktikák:
Mint fentebb is írtam a lövész egy szimpla kézi reteszelésű/tolózáras puskát használ - amerikaiak esetében akár M1 Garand-ot is - lassú tűzgyorsaság, nagy pontosság és nagy megállítóerő, ha a felsőtestre vagy fejre célzol egy lövésből leteríted ellenfeled.Tartanod kell a távolságot(50-100m), engedd, hogy az ellenség a célkeresztedbe "tévedjen".
Rohamkatona/Assault
Assault:
Ez a szerep magyarul ,,Rohamkatona" lenne.Ez a szerep már limitáltan érhető el, csak 3 fő per csapat.A rohamkatonák felszerelése közelharcra(0-50m) van tervezve, egy géppisztolyból és két gránátból áll.Ez a szerep csak Japán oldalon érhető el.
Japán felszerelés:
  • Type 100 - Géppisztoly
  • Type 14 - Pisztoly
  • Type 97 repeszgránát
Amerikai oldalon NINCS

Egy kis történelem erről a szerepről:
A rohamkatonák már az első világháború idején jelen voltak, egész szakaszokat(platoon) vagy akár egész zászéóaljakat(battalion) szereltek fel géppisztolyokkal, gránátokkat és késekkel.
A Csendes-óceáni hadszíntér szigetein jellemző volt a közelharc, ahol az automata vagy félautomata fegyverek domináltak.Több japán banzájroham fulladt véres kudarcba az amerikaiak automata fegyverzete miatt.

Hogyan is használjuk a Rohamkatonát?!
A szerepe nem teljesen a nevéből adódik, a fegyverzete 50 méteren túl már nem olyan hatásos. A rohamkatona feladata, hogy a fedezőtűz alatt bejusson a foglalópontba és kitakarítsa azt.

Taktikák:
A leghatásosabb módszer, hogy bejussunk egy foglalópontba az, hogy fedezékből fedezékbe ugrálunk és hagyjuk, hogy a lövészek, géppuska kezelők és egyéb más katonák tűz alatt tartsák a védőket.Tudniillik azt is, hogy a géppisztoly alacsony csőtorkolati sebessége miatt nincs akkora megállítóereje, mint a kézi reteszelésű/tolózáras puskáknak, provokálni kell, hogy lőjjenek ránk, mindig egy lövészek vállára/mellkasára kell célozni és elereszteni egy 3-5 lövedékes sorozatot, a visszarúgás miatt egy lőszer elfogja találni a fejet.
Rohamlövész/Automatic Rifleman
Automatic Rifleman
Magyarul ,,Rohamlövész" lenne.Ez a szerep csak az amerikaiak számára érhető el. Egy teljesítményhez is kell ez a szerep, a teljesítmény neve ironikusan ,,BARtender", annyi a feladatod, hogy lőszert adj 5 Rohamlövésznek.
Felszerelés:
  • M1918A2 B.A.R - Könnyű önműködő puska
  • M1911A1 - Pisztoly
  • Mk.II repeszgránát
Egy kis történelem erről a szerepről:
Ez a szerep az első világháború idején jelent meg, hosszú lövészárkok megtisztítása volt a feladatuk, a fegyver amit használnak puskalőszert lő automata tüzelés módban.

Hogyan is használjuk a Rohamlövészt?!
Ez egy sokoldalú szerep, leülhetsz egy lövész mellé és lőheted a 100 méterre lévő ellenfelet - a B.A.R-nak két tüzelési módja van, mindkettő automata, de az alternatív sokkal lassabban lő - vagy mozoghatsz a lángszórósokkal, tisztekkel a pontok felé és segítheted Őket a pont megtisztításában.

Taktikák:
Soha nem szabad legelől lenni egy támadás során, az alap tüzelési módot, csakis húzós helyzetben használd, az alternatív tüzelési módod is elég gyorsan lő, ahhoz, hogy ne halj meg könnyen, mivel csak 20db lőszer fér el a B.A.R szekrénytárában óvatosan kell bánni a lőszerrel, az újratöltés hosszú ideig tart.
Mivel a B.A.R-ra kapsz egy markolatot, meg egy támasztékot, az egyik kiválasztásával eldöntheted, hogy haladsz a csapatoddal - a markolat csökkenti a visszarúgást - vagy hátul maradsz és célzott lövéseket adsz le a letámasztott fegyvereddel.
Könnyűgéppuskás/Machinegunner
Machine Gunner:
Magyarul ,,Könnyűgéppuskás".A könnyűgéppuskások többnyire megerősített állásokból támadás esetén fedezőtűzzel látták el a bajtársaikat.A könnyűgéppuskások legnagyobb ellenségei a gránátok és az ellenséges mesterlövészek.
Amerikai felszerelés:
  • M1919A6 Browning - Közepes gyalogsági géppuska / Golyószóró
  • M1918A2 B.A.R - Könnyű önműködő puska
  • M1911A1 - pisztoly
Japán felszerelés:
  • Type 96 - Könnyű géppuska / Golyószóró
  • Type 96 - Könnyű géppuska / Golyószóró
  • Type 14 - Pisztoly
Egy kis történelem:
A géppuskások már az első világháború óta jelen voltak a hadseregekben.A Csendes-óceáni hadszíntéren az amerikaiak M1919A6 Browning közepes- és a M1918A2 B.A.R könnyű gyalogsági géppuskát alkalmazták, míg a japánok a Type 96 és Type 99 géppuskát, melyet a brit Bren könnyű géppuskáról mintáztak.

Hogyan is használjuk a Könnyűgéppuskást?!
Pofonegyszerű, védekezés során olyan helyre kell a géppuskád helyezned, ahol a bajtársaid közel vannak és fedezni tudnak, te látod a pontot, melyet védeni kell, vagy az utat, mely a ponthoz vezet.Ha tudod, hogy valaki ott van a fal mögött, de nem látod nyugodtan lőjj oda, mivel a gyalogság tud neked lőszert adni - 1 tár - és egy tár hasonló a gyalogság által használt géppisztolyokhoz.Védekezés során érdemes tűz alatt tartani az ellenséget!
Támadás során egy viszonylag jól védett helyre helyezd a géppuskád, ahol a gyalogság veled lehet és rálátásod van az ellenséges állásokra, támadás elett nem vagy köteles öléseket szerezni, az is elég, ha tűz alatt tartod az ellenséget, mivel lőszer van elég a számodra, csak párszor újra kell tölteni, ha japán géppuskát használsz.

Taktikák:
Érdemes egy utca két oldalán felállítani géppuskafészkeket, mivel ha az ellenség arra "téved" a könnyűgéppuskások egyike képes likvidálni a támadó ellensége(ke)t.Ha egy füstgránátot látsz felrobbanni és látod a gyalogság egy-két tagját kezd el a füstbe lőni, garantáltan szerzel öléseket és meghiúsíthatsz egy támadási kisérletet.
A másik legbiztosabb és egyben legbiztonságosabb elhelyezés, ha egy épület sarka közelében hasalsz, de nem túl közel, hogy a fegyvered csövét szabadon tudd mozgatni, így egy oldalról védve vagy.
A harmadik mód az az aljnövényzettel tarkított föld, ahol megfelelően lefedve, ám a szabad kilátást növényzet által nem fedett rész kínálja.
Amikor egy ablakpárkányra teszed a fegyvered, s a ,,C" gombbal el tudsz ,,bújni", ha ellenséges tűz alatt vagy.

Ezek mellett érdemes megjegyezni, hogy az M1919A6 tüzelés közben kis mértékben ,,ugrál".Az M1919A6 lőszerellátása hevederes adagolás, más opció nincs rá, egy heveder 50 töltényt tartalmaz, ezáltal a Browning újratöltése sokkal gyorsabb.
A japán Type 96 és 99-ba 30 lőszeres szekrénytárat lehet tölteni, ez a két géppuska sokkal pontosabb az amerikai ellenfeleiknél.
Az M1918A2-re lehet markolatot és támasztékot is szerelni, a B.A.R csak Guadalcanal-on érhető el..
Mesterlövész/Sniper
Sniper:
A ,,Mesterlövész" talán a legveszélyesebb szerep az egész játékban, kis számban(2 fő per csapat) működnek, egy - az alap gyalogság által használt - puskát használnak, a Csendes-óceáni hadszíntéren nem volt fontos a nagy nagyítású távcső, az alap fegyvereik ezáltal kis nagyítású távcsővel vannak felszerelve.
Amerikai felszerelés:
  • Távcsöves M1903 Springfield - Tolózáras puska
  • M1911A1 - Pisztoly
Japán felszerelés:
  • Távcsöves Type 97 - Tolózáras puska
  • Távcsöves Type 99 - Tolózáras puska
  • Type 14 - Pisztoly
Egy kis történelem:
A mesterlövészek nem is mesterlövészek, hanem "Kijelölt Lövészek"(Designated Marksmen), a második világháború idején a "mesterlövész" nem létezett, egy jó érzékekkel megáldott lövészt kiszemelt a vezetőség és elszakította a rajtól.Speciális képzést kapott arra, hogy nagy távon is képes legyen ellenséges katonákat likvidálni, habár a Csendes-óceáni szigetek növényzete nem nagyon engedte az efféle dolgokat.

Hogyan is használjuk a Mesterlövészt?!
A mesterlövészek kisebb számban vannak jelen és nem tartoznak egy rajhoz(squad) sem.Mesterlövészként ajánlott mellékutak, tetőterek, bokrok, romok használata az ellenség mögé jutás érdekében, a rohamkatonákkal ellentétben nem kell az ellenség arcában lenni, ha Ő nem lát, attól még te látod, 100 méternél közelebb menni az ellenséghez nem ajánlott, hiába van egy pisztolyod, a te fő fegyvered a puskád.Ha az ellenség mögött vagyunk sose kényelmesedjünk be egy bokorba/ablakba, mivel az ellenség se nem süket, se nem vak.Előbb-utóbb rájönnek hol vagy, ha tudják hol vagy tűnj el onnan, ezt ki lehet küszöbölni: Folyamatos helyzet váltás, még ha csak ablakot/bokrot is váltasz akkor is megleped az ellenséget.Ha folyamatosan mozgásba vagy és minden lövés/minden második lövés után pozíciót váltasz akkor az ellenségben pánikot kelthetsz, lassítod a mozgásuk, ahol egyszer voltál ott számítani fognak rád, lehet, hogy egy tömbbel arrébb garázdálkodsz, ha egyszer ott voltál, akkor az ellenség óvatosan fog mozogni, mert FÉL tőled, legyen géppuska kezelő, valamilyen tiszt, ha egyszer lelőttél valakit mellőle, vagy tudja, hogy ott voltál/vagy, akkor félni fog és te EZT akarod elérni.

Taktikák:
A mesterlövészként mindig meg akarod lepni az ellenséget, ott akarsz lenni, ahol nem számítanak rád elsőre, a pályák úgy vannak felépítve, hogy a mesterlövész - még ha nem is ismeri a pályát - képes legyen kitalálni egy jó útvonalat a jó helyhez.A mesterlövészek dolga Rising Storm-ban nehezebb a növényzet és a távcsövek célirányzéka miatt.Az alap japán távcsőben fel van tüntetve a leghosszabb és legrövidebb táv is, ezáltal nem kell állítani a beosztást, de ez egyesek számára nehéz.Az amerikaiak egy 8x nagyítású ,,Unertl" távcsövet kapnak az M1903 50-es szintjén, mely megkönnyíti a célzást nagy távon is.
Légy résen! A mesterlövész mindig lát, még akkor is ha te nem látod Őt.
Utász/Engineer
Engineer:
Magyarul ,,Utász" ez a szerep, az utászok képesek barikádok/falak/kerítések vagy akár foglalópontok felrobbantására, elengedhetetlenek egy támadás során.Japán oldalon NINCS.
Amerikai felszerelés:
  • M1 Carbine - Öntöltő karabély
  • Winchester M-12 ,,Trench Gun" - sörétespuska
  • M1911A1 - Pisztoly
  • M37 - Táskabomba(1db)
Egy kis történelem:
Az utászok dolga volt az ellenséges erődítmények, építmények és blokádok lerombolása, Ők tisztították meg az aknamezőket.Az amerikai hadsereg ,,Combat Engineer"-eket alkalmazott, a sima utászok és a ,,Harci Utász" annyiban különbözött egymástól, hogy a harci utász a fronton harcolt, segítette a bajtársait ellenséges építmények lerombolásával és baráti járművek és állások rendbehozásával.

Hogyan is használjuk az Utászt?!
Az utász feladata egyszerű, félig rohamkatona, támadja és védi a foglalópontokat, ezek mellett robbanó "játékokkal" is el van látva, hogy leromboljon falakat/barikádokat/szögesdrótokat.A lényeg, hogy mindig a fronton harcolj és ha nincs is szükség rá akkor is kéznél legyen a táskabombád.

Taktikák:
Az utász két fegyver - M1 Carbine és Winchester M-12 ,,Trench Gun" - közül választhat, mindekettőnek más a játékstílusa.Az M1 Carbine-al ajánlott 100 méteren belül lenni, míg a Winchester M-12-vel 30 méteren belül, Rising Storm-ban a sörétesek erősek és képesek akár 50 méteren túl is ölni, de ez ritka.Az utászok IwoJima-n hasznosak, az Alfa és Bravo előtt lévő szögesdrót hálózatot képesek gyorsan lebontani.Ezek mellett Delta és Echo felrobbantható, ezáltal az utászokat ,,tartalmazó" rajok arra mennek.
======Speciális Szerepek======
Az alábbi szakaszban az amerikaiak és japánok speciális szerepeit találjátok meg.
Mozsárágyú Kezelő/Mortar Operator
Mortar Operator/Light Mortar:
Magyarul ,,Mozsárágyú Kezelő".Ez a szerep csak a japán oldalon érhető el.Ez a szerep hasonlít az amerikai/orosz/német mérnökre, ez egy mindennapos gyalogos katona egy egyedi képességgel, képes 200 méteren túl is képes az ellenség csoportos likvidálására.
Japán felszerelés:
  • Type 38 - Tolózáras puska
  • Type 89 - Mozsárágyú
  • Type 14 - Pisztoly
  • Type 97 - Repeszgránát
Egy kis történelem erről a szerepről:
A különböző tüzérségi egységek még a 15. század előtt is jelen voltak.A mozsárágyú az aknavető egy kisebb verziója, mely rövidebb csővel rendelkezik.Az aknavetők és mozsarak az első világháború során hasznosak voltak ellenséges lövészárkok ,,takarítására".
Hogyan is használjuk a Mozsárágyú Kezelőt?!
Két módja van:
  • Eljátszani egy lövész szerepét és lövészként támadni/védeni, kritikus pillanatokban elbújni és mozsárágyúzással támogatni a csapatot.
  • A frontvonaltól 75 méteres - vagy nagyobb - távolságot tartani és onnan megjelölt védelmi pontokat megbontani.
Az utolsó nem tűnik olyan élvezetesnek, de egy jó mozsárkezelő képes a távollétével is "pontot foglalni".Ezek a játékstílusok pályafüggőek, Iwo Jima-n ajánlott elbújni, míg Guadalcanal-on ajánlott támadni a csapattal.
A haláloddal az ellenség megszerezhet egy mozsárágyút, ha egy jó ember kezébe kerül az, akkor az egy, vagy több pontotokba kerülhet!


Taktikák:
A mozsárágyúnak két tüzelési módja van:
  • ,,Direct Fire" - A katona a nem támasztja le a fegyvert, ezzel a móddal 75 méterig lehetséges a lövés, de a kilőtt gránátnak nagy az esése, ezért nehéz nagy távon a célzás nehéz.Az ellenség hallja a gránát visítását.
  • Célzott lövés - A katona letámasztja a mozsárágyút, így 150 méterre is ellőhetünk, az ellenség nem hallja a közeledő gránát visítását, mivel a gránát fentről zuhan.
    Érdemes megjegyezni, hogy a megadott távolság a mozsárágyún NEM pontos, 4-5 méterrel kisebb közelebb érkezik meg a gránát.
Lángszóró Kezelő/Flamethrower Operator
Flamethrower Operator:
Magyarul ,,Lángszóró Kezelő".Az amerikaiak oldalán érhető el ez a szerep, egy pusztító lángszórót hord magával.
Amerikai felszerelés:
  • M2-2 - Lángszóró
  • Winchester M-12 ,,Trench Gun" - Sörétespuska
  • M1 Carbine - Öntöltő karabély
  • M1911A1 - Pisztoly
Egy kis történelem erről a szerepről:
A lángszórót a németek találták fel, de volt példa a lángszóróhoz hasonló szerkezetekre előbbről is.A lángszórót az amerikaiak a második világháborúban és Vietnámban is bevetették.A háború alatt a németek is használtak lángszórókat (flammenwerfer), ezek mellett még a japánok is(Type-93).A lángszóró alkalmas ellenséges állások és épületek ,,kitakarítására".
Hogyan is használjuk a Lángszóró Kezelőt?!

A lángszóró hatásos ,,lőtávja" 35-40 méter közé tehető, ezáltal nem kell túlságosan közel menned az ellenséghez, hogy likvidáld.A maximális ,,lőtáv" az 40 méter.A legjobb taktika az az, hogy a lángszóró a füst alatt mozog, a bunkerek kiürítésére nagyon jó a lángszóró, jobb mint a gránát, addig amíg van napalm, ugyanis a lángok könnyen bejutnak a bunkerekbe és - tudniillik, hogy a lángszóróval lehet a leggyorsabban ölni, 1-2 másodperc égés és meghal a célpont - likvidálnak bennt mindenkit.A lángszórós elől mindenki menekül, ugyanis a lángokon keresztül nem látja Őt, de a halált igen.Az M2-2-es lángszóró kb 7 másodpercig ég, ezért óvatosan kell bánni a napalmmal.

Taktikák:
A lángszóró kezelővel agresszívnak kell lennünk, a lángszóró mellé erős fegyvereket is kapunk, a lángszóró kezelő egy gyorsan mozgó halálgépezet, ha jól használják és védik, akkor egy pontot könnyen ,,kitakarít".A lángok láthatóak távolról is, ezért mindig figyelni kell, ha egy lángszóró kezelő közelében vagy.A lángszóró kezelő használata egyszerű:Mozogj, mozogj, kifogysz a napalmból akkor még van egy fegyvered, amit a lángszóró mellé választhatsz, és elhiheted, hogy azok a fegyverek se gyengék.
===========Tisztek===========
Squad Leader
A rajparancsnok a második legfontosabb szerep az egész játékban, a rajparancsnok a tisztek közé sorolható, pontosabban a ,,tiszthelyettesek" közé, szerverenként 4-5 rajparancsnok található, a rajparancsnok vezeti a rajt(squad), ami átlag 9 főből áll.A rajparancsnok a szakaszparancsnok szeme és füle.
Japán felszerelés:
  • Type 100 - Géppisztoly
  • Type 99 - Tolózáras puska
  • Type 14 - Pisztoly
  • Type 94 repeszgránát
  • Type 94 füstgránát - 1db
  • Távcső

Amerikai felszerelés:
  • Thompson M1928A1 - Géppisztoly
  • M1 Carbine/Karabély - Öntöltő karabély
  • Winchester M-12 ,,Trench Gun" - sörétespuska
  • M1911A1 - pisztoly
  • Mk.II repeszgránát
  • M8 füstgránát - 1db
  • Távcső
Egy kis történelem:
A rajok mind a Japán Császári Hadseregben és a USN-ben jelen voltak a háború előtt óta.Tiszthelyettesek - a Japán Császári Hadseregben esetében egy tiszthelyettes és tiszt között lévő rang jelentette a lehetőséget egy raj vezetésére - vezetik a rajokat, melyek két tűzcsoportból(fire-team) állnak.
Hogyan is használjuk a Rajparancsnokot?!
A rajparancsnok lehet a legfontosabb szerep, a szakaszparancsnok helyzete annál nehezebb, minél kevesebb rajparancsnok van a szakaszban.A rajparancsnok feladata a saját rajának a vezetése és fedezése, mozgó kezdőhelyet kínálni a raj számára, füstgránátok használata egy-egy nagyobb támadás fedezésére.A rajparancsnok vagy a raj élén támad, vagy a raj mögött kullog és próbál nem meghalni, hogy a fent említett mozgó kezdőhely opció elérhető legyen.
A rajparancsnoknak ettől még azt kell tennie amit a szakaszparancsnok mond, ezek közé tartozik a tüzérségi-támadás koordinátáinak megadása a távcsöve segítségével.
Taktikák:
A rajparancsnok a szakaszparancsnok szeme és füle - mint fent említettem - ezért köteles jelenteni a hadszínen történt dolgokat.A rajparancsnok legjobb barátja a füstgránátja és a távcsöve, egy füst gránáttal provokálhatja a géppuska kezelőket, míg Ő egy másik útvonalon vezeti a rajt, blokkolhatja a mesterlövész látását, a távcsövével kémlelheti az ellenséget, jelentheti az ellenség helyzetét, mozgását és legfőképp: tüzérségi koordinátákat jelöl ki a szakaszparancsnok számára.A rajparancsnok vagy megáll a foglalópont előtt és onnan osztja a parancsokat, vagy bemegy, fedezékbe vonul, hogy a raja a foglalóponton belül éledjen.

Platoon Commander/Team Leader
A ,,szakaszparancsok", Ő mondja meg mit csinál a csapat, ki hova megy és ki hova nem megy.A szakaszparancsnoknak nem szabad harcolnia szemtől-szemben az ellenséggel, hanem a csapatot kell támogatnia és vezetnie a győzelem felé!
Japán felszerelés:
  • Type 100 - Géppisztoly
  • Type 99 - Tolózáras puska
  • Type 14 - Pisztoly
  • Type 94 repeszgránát
  • Type 94 füstgránát - 2db
  • Távcső

Amerikai felszerelés:
  • Thompson M1928A1 - Géppisztoly
  • M1 Carbine/Karabély - Öntöltő karabély
  • Winchester M-12 ,,Trench Gun" - sörétespuska
  • M1911A1 - pisztoly
  • Mk.II repeszgránát
  • M8 füstgránát - 2db
  • Távcső
Egy kis történelem:
A hadseregek mindig is nagy fegyelmet tartottak fennt, a szakasz 25-50 főből állt és egy tiszt vezette.A szakaszokból alkották a századokat.
Hogyan is használjuk a Szakaszparancsnokot?!
A szakaszparancsnok képes megváltoztatni egy támadás irányát úgy, ahogy más nem képes.A szakaszparancsnok feladata, hogy vezesse a szakaszát, támogassa a szakaszt füstgránátokkal, hívjon légi felderítő gépeket, tüzérségi támadásokat.A szakaszparancsnokra számít mindenki, ha meginog a szakaszparancsnok önbizalma az foglaló pontokba, vagy akár a meccsbe kerülhet.Fontos, hogy a szakaszparancsnok szerepét CSAKIS egy rátermett játékos válassza.A szakaszparancsnok döntései és cselekedetei befolyásolhatják a csapat teljesítményét.
Taktikák:
A szakaszparancsnok képes az egész csapatot egyként, vagy rajonként irányítani hangos- és szöveges csevegéssel.Ha a szakaszparancsnok úgy dönt, hogy a foglalások során a jelenlétével motiválja a csapatját akkor a foglaló pontokban 3 fővel ér fel foglalás során, de ez rizikós, mivel Ő a szakaszparancsnok, kitűnik a tömegből.
A szakaszparancsnok képes rádió segítségével légi felderítést kérni, ez kijelöli az ellenséget a térképen(M), de a legnagyobb kiváltsága az, hogy képes tüzérségi támogatást elrendelni bizonyos koordinátákra.
Maga a szakaszparancsnok is képes a koordináták megadására a távcsöve segítségével, de a rajparancsnokok által megadott koordináták mindig pontosabbak.Ráadásként a szakaszparancsnok időnként idő előtt kérni az erősítést(Force Respawn), hogy megerősítse a védelmi vonalakat/támadó egységeket.Az idő előtti erősítés, viszont több erősítésbe kerül, mint amennyi ember újraéled.
Rajparancsnok/Squad Leader
Squad Leader
A rajparancsnok a második legfontosabb szerep az egész játékban, a rajparancsnok a tisztek közé sorolható, pontosabban a ,,tiszthelyettesek" közé, szerverenként 4-5 rajparancsnok található, a rajparancsnok vezeti a rajt(squad), ami átlag 9 főből áll.A rajparancsnok a szakaszparancsnok szeme és füle.
Japán felszerelés:
  • Type 100 - Géppisztoly
  • Type 99 - Tolózáras puska
  • Type 14 - Pisztoly
  • Type 94 repeszgránát
  • Type 94 füstgránát - 1db
  • Távcső

Amerikai felszerelés:
  • Thompson M1928A1 - Géppisztoly
  • M1 Carbine/Karabély - Öntöltő karabély
  • Winchester M-12 ,,Trench Gun" - sörétespuska
  • M1911A1 - pisztoly
  • Mk.II repeszgránát
  • M8 füstgránát - 1db
  • Távcső
Egy kis történelem:
A rajok mind a Japán Császári Hadseregben és a USN-ben jelen voltak a háború előtt óta.Tiszthelyettesek - a Japán Császári Hadseregben esetében egy tiszthelyettes és tiszt között lévő rang jelentette a lehetőséget egy raj vezetésére - vezetik a rajokat, melyek két tűzcsoportból(fire-team) állnak.

Hogyan is használjuk a Rajparancsnokot?!
A rajparancsnok lehet a legfontosabb szerep, a szakaszparancsnok helyzete annál nehezebb, minél kevesebb rajparancsnok van a szakaszban.A rajparancsnok feladata a saját rajának a vezetése és fedezése, mozgó kezdőhelyet kínálni a raj számára, füstgránátok használata egy-egy nagyobb támadás fedezésére.A rajparancsnok vagy a raj élén támad, vagy a raj mögött kullog és próbál nem meghalni, hogy a fent említett mozgó kezdőhely opció elérhető legyen.
A rajparancsnoknak ettől még azt kell tennie amit a szakaszparancsnok mond, ezek közé tartozik a tüzérségi-támadás koordinátáinak megadása a távcsöve segítségével.

Taktikák:
A rajparancsnok a szakaszparancsnok szeme és füle - mint fent említettem - ezért köteles jelenteni a hadszínen történt dolgokat.A rajparancsnok legjobb barátja a füstgránátja és a távcsöve, egy füst gránáttal provokálhatja a géppuska kezelőket, míg Ő egy másik útvonalon vezeti a rajt, blokkolhatja a mesterlövész látását, a távcsövével kémlelheti az ellenséget, jelentheti az ellenség helyzetét, mozgását és legfőképp: tüzérségi koordinátákat jelöl ki a szakaszparancsnok számára.A rajparancsnok vagy megáll a foglalópont előtt és onnan osztja a parancsokat, vagy bemegy, fedezékbe vonul, hogy a raja a foglalóponton belül éledjen.
A rajparancsnokoknak a szakaszparancsnokhoz hasonlóan nagymennyiségű fegyver áll a rendelkezésére amiből választhat, köztük egy darab füstgránát is.
Mivel csak egy füstgránát áll a rendelkezésére, ezért azt az egyet okosan kell használnia.A füstgránát hasznos egy támadási útvonal fedezésére, de jó egy géppuskás provokálására is.
Rajparancsnokként vagy elbújsz a foglalópontban és mozgó kezdőhelyet biztosítasz a rajodnak a ponton belül - ezzel kockáztatva az életed - vagy a foglalóponton kívül biztosítasz mozgó kezdőhelyet.
Távcsővel érdemes a területet kémlelni, ezzel nagyban segítheted a csapatod.
A rajparancsnokok nagy hatással vannak a támadó katonákra, ha az élükön haladsz azzal öztönözheted Őket arra, hogy támadjanak.Egy rajparancsnok ugyanannyit ér, mint bármelyik más katona - kivéve a szakaszparancsnokot - foglalás közben, de a jelenléte pozitív hatással van a rajra és a csapatra.Egy rossz rajparancsnok negatív hatással van a rajra és a csapara, illetve hátráltatja az előre nyomulást, vagy a védekezést.
Szakaszparancsnok/Platoon Commander
Platoon Commander/Team Leader
A ,,szakaszparancsok", Ő mondja meg mit csinál a csapat, ki hova megy és ki hova nem megy.A szakaszparancsnoknak nem szabad harcolnia szemtől-szemben az ellenséggel, hanem a csapatot kell támogatnia és vezetnie a győzelem felé!
Japán felszerelés:
  • Type 100 - Géppisztoly
  • Type 99 - Tolózáras puska
  • Type 14 - Pisztoly
  • Type 94 repeszgránát
  • Type 94 füstgránát - 2db
  • Távcső

Amerikai felszerelés:
  • Thompson M1928A1 - Géppisztoly
  • M1 Carbine/Karabély - Öntöltő karabély
  • Winchester M-12 ,,Trench Gun" - sörétespuska
  • M1911A1 - pisztoly
  • Mk.II repeszgránát
  • M8 füstgránát - 2db
  • Távcső
Egy kis történelem:
A hadseregek mindig is nagy fegyelmet tartottak fennt, a szakasz 25-50 főből állt és egy tiszt vezette.A szakaszokból alkották a századokat.
Hogyan is használjuk a Szakaszparancsnokot?!
A szakaszparancsnok képes megváltoztatni egy támadás irányát úgy, ahogy más nem képes.A szakaszparancsnok feladata, hogy vezesse a szakaszát, támogassa a szakaszt füstgránátokkal, hívjon légi felderítő gépeket, tüzérségi támadásokat.A szakaszparancsnokra számít mindenki, ha meginog a szakaszparancsnok önbizalma az foglaló pontokba, vagy akár a meccsbe kerülhet.Fontos, hogy a szakaszparancsnok szerepét CSAKIS egy rátermett játékos válassza.A szakaszparancsnok döntései és cselekedetei befolyásolhatják a csapat teljesítményét.
Taktikák:
A szakaszparancsnok képes az egész csapatot egyként, vagy rajonként irányítani hangos- és szöveges csevegéssel.Ha a szakaszparancsnok úgy dönt, hogy a foglalások során a jelenlétével motiválja a csapatját akkor a foglaló pontokban 3 fővel ér fel foglalás során, de ez rizikós, mivel Ő a szakaszparancsnok, kitűnik a tömegből.
A szakaszparancsnok képes rádió segítségével légi felderítést kérni, ez kijelöli az ellenséget a térképen(M), de a legnagyobb kiváltsága az, hogy képes tüzérségi támogatást elrendelni bizonyos koordinátákra.
Maga a szakaszparancsnok is képes a koordináták megadására a távcsöve segítségével, de a rajparancsnokok által megadott koordináták mindig pontosabbak.Ráadásként a szakaszparancsnok időnként idő előtt kérni az erősítést(Force Respawn), hogy megerősítse a védelmi vonalakat/támadó egységeket.Az idő előtti erősítés, viszont több erősítésbe kerül, mint amennyi ember újraéled.

A szakaszparancsnok képes a rádió segítségével több támogatás közül választani:
Nem halálos:
  • Légi felderítés (Aerial Recon)
  • Erőltetett újraéledés (Force Respawn)
Halálos:
  • Aknavetős támogatás
  • Tüzérségi támogatás
  • Haditengerészeti támogatás
Légi felderítés:
A légi felderítés két percenként kérvényezhető, a felderítés körülbelül 30 másodipercig tart és az ellenség KÉPES lelőni a felderítőgépet a fegyverei segítségével.A légi felderítés felfedi az ellenség helyzetét, még ha épületben vannak akkor is.Ilyenkor érdemes a tiszteknek megadni a tüzérségi koordinátákat.
Erőltetett újraéledés:
Ez csak akkor ajánlott, ha egy támadást kell visszaverni, nincs elég ember a fronton és a következő erősítés-hullámig még sok idő van.Az erőltetett újraéledés viszont plusz erősítésbe kerül, ahány másodperc van még hátra annyival többet vesz le az újraéledt játékosokon felül.
Használd megfontoltan!

Aknavetős támogatás:
Én a tüzérség híve vagyok, de az aknavető is képes kellemetlen meglepetést okozni az ellenségnek.Az aknavetős támogatás sokkal kisebb helyre koncentrálódik és rövidebb ideig tart, de a 6 sortűz ugyanúgy megvan, mivel az aknavetőt könnyebb újratölteni.Az aknakvető lövedéke lehet, hogy vastagabb, mint a tüzérségé, de rövidebb.Az aknavetős támogatás hasznos egy kisebb csomópont megtisztítására.Az aknavető 36 lövést(6x6) ad le egy kis méretű területre - de ez a gyalogság számára nagy terület - és a fedezékben lévő ellenségeket is képes likvidálni, átjutni az aknavető halálzónáján lehetetlen a tűzgyorsasága miatt.Az aknavetős támogatás 3 percenként érhető el.

Tüzérségi támogatás:
A kedvencem, a tüzérségi támogatás a legbrutálisabb dolog, amit a szakaszparancsnok kérhet, hatalmas területet képes megtisztítani támadó vagy védekező katonáktól.Ennek ára is van: A tüzérség tűzgyorsasága sokkal lassabb, mint az aknavetőé, ezáltal ha az ellenség jó időzít átjuthat a halálzónán.A tüzérség hatósugara kétszer nagyobb, mint az aknavetőé, ajánlott nagyobb területek megtisztítására, mivel a nagyobb lövedék nagyobb pusztítást eredményez.A tüzérségi támogatás 24 lövést(6x4) ad le, egy közepes méretű területre, mint fentebb írtam, a tüzérségi gránátok egyenként pusztítóbbak, mint az aknavető gránátjai, de a lassabb tüzelés miatt az ellenség képes fedezékbe vonulni a halálzónán belül, de kijutni nem tud a két sortűz között.A tüzérségi támogatás 6 percenként érhető el.

Haditengerészeti támogatás:
A "haditengerészeti támogatás" az amerikaiak számára érhető el IwoJima-n.Haditengerészeti támogatást az amerikai szakaszparancsnok hívhat be az általa kiválasztott koordinátára, a rakétás támogatáshoz hasonlóan 16 lövést ad le egy sortűz alatt és képes egy nagy terület kitakarítására, az ellenségnek fogalma sincs róla, hogy hívsz-e be támogatást vagy sem, de ha hallják a közeledő gránátokat akkor vége mindennek.
Osztály/Szerep és karakter/játékos szintlépés
A szintlépséhez pontra van szükség, a karakter/játékos szintlépésbe mindenféle pont beleszámít.

A játékos fejlődésébe az ellenséges játékosok likvidálásával, pontok védésével/foglalásával és a csapatod támogatásával történik.A kezdetekkor a szinted 0, sok óra játék után eléred a végső, 99-es szintet.A szintek kellenek a szerepek "fejlesztésére".

A játék során ellenséges játékosok likvidálásával, pontok védésével/foglalásával és a csapatod támogatásával pontokat szerzel.
Szerepek fejlődése:
  • Frissen toborzott(Raw Recruit) - Kezdő rang - 0-20-as szintig
  • Frontkatona(Frontline Soldier) - 20-as szint és egy bizonyos mennyiségű pont a szereppel
  • Harcedzett(Battle-Hardened) - 40-es szint és egy bizonyos mennyiségű pont a szereppel
  • Veterán(Veteran) - 60-as szint és egy bizonyos mennyiségű pont a szereppel
  • Kitüntetett(Highly Decorated) - 80-as szint és egy bizonyos mennyiségű pont a szereppel
  • +1 Hős(Hero) - 80-as szint és a szerver választja a hősöket. A ,,kitüntetett" gyakorlatilag az utolsó elérhető szerepszint, míg a hőst a leggyorsabban beérkező 80+-os és Lvl 5-ös karakterszintű játékos kapja meg. Az alapbeállítás úgy van, hogy szerverenként, egy-egy nemzet 6-9 hőst tud fogadni. Természetesen e számokat a szerveradmin megváltoztathatja bármennyire.
A szerepek fejlődésével a katonák képességei is javulnak:
Állóképesség(Stamina) - Hosszabb sprintelés
Mozgási sebesség(Movement Speed) - Gyorsabb mozgás
Elfojtás elleni ellenállás(Suppression Resitance) - A katonánk jobban képes koncentrálni, ha tűz alatt van
Fegyveres fókusz(Weapon Focus) - Növelt koncentráló képesség, csökkentett fegyver ingás, növelt nagyítás
Állóképesség Csökkenés(Stamina Resistance) - Lassabban zuhan az állóképesség, tovább tudsz sprintelni.
Lőszerelosztás(Ammo Distribution) - Több lőszert kapsz a fegyvereidhez, a gránátok kivételével.

Klasszikus módban nem érvényes!
Fegyver szintlépés
A fegyverek a szereptől és karaktertől külön fejlődnek, csak más játékos likvidálásával kapsz pontot a fegyverbe, a maximális fegyverszint az 50, a fejlődés "három állomásos":
  • Első fokozat - Alap fegyver
  • Második fokozat - Tisztább fegyver, valamiféle fejlesztés(szurony/másik távcső vagy célirányzék)
  • Harmadik fokozat - Tiszta fegyver, minden fejlesztés felkerül a fegyverre
A fegyver fejlődésével a karakterünk "bónuszokat" szerez a fegyverhez (több lőszer, kisebb
Tolózáras/Kézi reteszelésű puskák
Springfield M1903A1:

Az amerikaiak forgó-tolózáras puskája, ritkán látni, mivel a Garand csak a célirányzékban rosszabb az M1903-nál.
  • 25-ös szint: 10inch/25 centis szurony, tisztább fegyver
  • 50-es szint: 16inch/40centis szurony, tiszta fegyver
Arisaka Type 38:

A két forgó-tolózáras japán puska egyike, gyengébb a Type 99-nél, célirányzéka könnyebben használható, kezdettől fogja 40 centis szuronnyal van ellátva.
  • 25-ös szint: Enyhén tisztább fegyver
  • 50-es szint: Extra lőszer, enyhén tisztább fegyver
Arisaka Type 99:

A két japán forgó-tolózáras puska egyike, erősebb mint a Type 38, de a célirányzéka nehezebben használható.
  • 25-ös szint: Enyhén tisztább fegyver
  • 50-es szint: Monopod, enyhén tisztább fegyver
Távcsöves Springfield M1903A1:


Fenti: M1903A4 2.5x Weaver vagy M73B1 távcsővel; Alsó: M1903A1 8x Unertl távcső
Az amerikaiak egyetlen mesterlövészpuskája, a felső a későbbi A4-es modell, az alap és második távcsőnél használjuk ezt, az alsó az A1-es modell, melyet az utolsó nyolcszoros nagyítású távcsőnél használunk. Alapon egy 2.5x nagyítású WEAVER távcsővel jön, csak a száloptika külön az M73B1-től.
  • 25-ös szint - 2.5x nagyítású M73B1 távcső - egyszerű száloptika
  • 50-es szint - 8x nagyítású Unertl távcső - egyszerű száloptika
Távcsöves Arisaka Type 97:

A Type 38 távcsöves változata, gyengébb a Type 99-nél, de ugyanolyan pontosak.
  • 25-ös szint - Új optika, tisztább fegyver
  • 50-es szint - Szurony, tiszta fegyver
Távcsöves Arisaka Type 99:

A második japán távcsöves puska, erősebb a Type 97-nél.
  • 25-ös szint: Új optika, tisztább fegyver
  • 50-es szint: Szurony, tisztább fegyver
Öntöltő puskák:
M1 Garand

Az amerikaiak öntöltő puskája, mely a lövészek számára érhető el, nagymértékben hatásosabb a forgó-tolózáras fegyvereknél.
  • 25-ös szint: 10inch/25 centis szurony, tisztább fegyver
  • 50-es szint: 16inch/40 centis szurony, tiszta fegyver
M1 Karabély

Az amerikai utászok számára elérhető öntöltő karabély, gyengébb a Garandnál, mivel csak 7.62x33mm-es lőszert lő, míg a Garand 7.62×63mm-es lőszert.
  • 25-ös szint: Válltámaszra szerelt tártartó, tisztább fegyver
  • 50-es szint: Szurony, tisztább fegyver
Géppisztolyok:
Thompson M1928A1:

A Thompson az amerikaiak egyik automata fegyvere, rengeteg fejlesztéssel jön, az alap fegyver 20 lőszeres szekrénytárral jön, az 50-es szintű egy sokkal combosabb 50 lőszeres csigatárat, első pisztolymarkolatot és csőszájféket kap.
  • 25-ös szint - 30 lőszeres szekrénytár, csőszájfék, tisztább fegyver
  • 50-es szint - 50 lőszeres csigatár, első pisztolymarkolat, tiszta fegyver
Nambu Type 100:


Type 100/44 fent és Type 100/40 lent.
A Nambu Type 100-ról sokat lehet írni, a játékban az első verzió a Type 100/44, míg a fejlesztett a szériában előrébb elhelyezkedő Type 100/40, ez azért van, mert Rising Storm-ban a szurony MINDIG fejlesztés!
  • 25-ös szint - Csökkentett tűzgyorsaság, "jobb" irányzék, tisztább fegyver
  • 50-es szint - Szurony, tiszta fegyver
Géppuskák
M1919A6 Browning:

Az amerikai géppuska.
  • 25-ös szint - Tisztább fegyver
  • 50-es szint - Tisztább fegyver
M1918A2 B.A.R:

Az amerikaiak automata öntöltő puskája.
  • 25-ös szint - Markolat, tisztább fegyver
  • 50-es szint - Támaszték, tisztább fegyver
Type 96:

A két japán géppuska egyike.
  • 25-ös szint - Szurony, tisztább fegyver
  • 50-es szint - 2.5x távcső, tiszta fegyver
Type 99:

A második japán géppuska, nagyobb tűzgyorsaság a Type 96-al szemben.
  • 25-ös szint - Szurony, tisztább fegyver
  • 50-es szint - 2.5x távcső, tiszta fegyver
Pisztolyok
M1911A1:

Az amerikaiak pisztolya
  • 25-ös szint - Sötétszürke festés, egy darab extra tár, tisztább fegyver
  • 50-es szint - Krómozott festés, két darab extra tár, tiszta fegyver
Nambu Type 14:

  • 25-ös szint - Egy darab extra tár. tisztább fegyver
  • 50-es szint - Két darab extra tár, tiszta fegyver
Sörétespuskák:
M12 Trench Gun

Az egyetlen sörétespuska a játékban.
  • 25-ös szint: 16inch/40 centis szurony, tisztább fegyver
  • 50-es szint: Extra lőszer, tiszta fegyver
Speciális fegyverek:
Katana:

A japánok kardja, csakis rajparancsnokok és szakaszparancsnokok számára érhető el.
  • 25-ös szint - Tiszti katana, sötétebb penge, gravírozás a markolatban
  • 50-es szint - "Családi hagyaték", aranyozott pengető és markolat
M2-2 lángszóró:

Az amerikai lángszóró, speciális fegyver.
  • 25-ös szint - Tisztább fegyver
  • 50-es szint - Tiszta fegyver
Type 89 mozsárágyú

A japán mozsárágyú, speciális fegyver.
  • 25-ös szint: Tisztább fegyver
  • 50-es szint: Tiszta fegyver
Repesz- és Füstgránátok
Amerikai repeszgránát - a Mk.II

A Mk.II kukoricagránát, 56,7 grammnyi TNT-t tartalmaz. A hatásos repeszkörzete 10 méter és 5 másodperces a késleltetése. Oliva színű így könnyen beleolvad a környezetbe.

Japán repeszgránát - a Type 97
A Type 97 kukoricagránát 65 grammnyi TNT-t tartalmaz. A hatásos repeszkörzet 10 méter fölött van, a késleltetése 4 másodperc. A gránát sötét zsálya színű.

Gránátok használata
A gránátok tökéletesek szobák kitisztítására, sosem ajánlott egy gránátot azonnal bedobni, húzd ki a szeget és várj 2-3 másodpercet a Mk.II esetében és 1-2 másodpercet a Type 97 esetében és úgy dobd be, az ellenségnek nem lesz ideje reagálni. A japánok persze csapdát állíthatnak a gránátjukkal, csak a földre néznek, jobb egérgombot megnyomják és kész is a csapda.

Amerikai füstgránát - az AN-M8

Fehér hengerszerű gránát, szürkés füstöt ereszt ki magából a füst kicsivel egy percnél tovább tart, majd elkezd szétoszlani. A gránát 535 grammnyi hexaklór-etánt A biztosító szeg kihúzása után 2 másodperccel a hexaklór-etán meggyullad és elkezd terjedni a füst.

Japán füstgránát - a Type 94

A Type 94 körülbelül 800 gramnnyi CCl4 - Zn - ZnO és por keveréket tartalmaz. 2 másodperces késleltetése van és barnás színű füstöt bocsát ki.
Pontszerzés
A Rising Storm-ban is szerepel ,,pontszerzés"

A pontszerzés a játékbeli fejlődés feltétele, miért is kapsz pontot?
Alapvető pontszerzés:
  • Egy ellenség likvidálása
  • Segédkezés egy ellenség likvidálásban
  • Pont elfoglalása
  • Ha az ellenség elfoglal egy pontot te is kapsz pontot érte
Bónuszok
  • Ellenség likvidálása ponton belül
  • Ellenség likvidálása, miközben rajparancsnok és/vagy szakaszparancsnok közelében vagy
  • Géppuska kezelők utántöltése
  • X mennyiségű pont, ha egy pontot többen foglaltatok el
  • X mennyiségű pont, ha az ellenség által elfoglalt pontot többen védtétek
  • Felrobbantható tárgyak felrobbantása utászként

Ha egy adott fegyverrel likvidálsz valakit az adott fegyvered 8 pontot kap, ezzel lépsz szintet a fegyvereddel.
Az általad végrehajtott cselekedetek nem csak a játékosszintben számítanak, hanem a szerepszintben is, ha egy szereppel végrehajtasz valamit a kapott pontokat a szerep is megkapja.
Banzájroham
A banzájroham:

A banzájroham a japánok ,,titkosfegyvere". A banzájroham kulcsa a rohamozó emberek száma, minél több ember rohamoz annál erősebbek. A japán oldalon a banzájrohamra szükség van az alábbiak egyikére:
  • Kard(tisztek)
  • Szurony
  • Tusa
Magyarul akármelyik japán katona képes egy banzájroham elindítására. A banzájroham a hurrá-rohammal ellentétben nem csak elnyomja az ellenséget, hanem a roham megnöveli a japán katona
  • Gyorsaságát
  • Állóképességét
  • Tűrőképességét
Egy sima katonából egy mészárgépet csinál, a rohamozó japánok gyorsabbak és bírják a strapát.
Ha egy katona rohamoz akkor kibír egy mellkas lövést, képes tovább vérezni halál nélkül.
Ha 32 japán katona rohamoz akkor csakis a megfelelő amerikai védelem képes megállítani Őket, de ez ritka mint a fehér holló.
A banzájroham során a japánok üvöltöznek, emiatt távolról is meglehet hallani és fel lehet készülni a ,,fogadásukra".
A banzájrohamot érdemes sűrű növényzet alatt vagy épületek között elindítani, nyitott terepen az ellenségnek esélye van a likvidálásunkra.
A japán távcsövek
A japán távcsövek szörnyűek első látásra.

Mikor megláttam először, hogy mit kell használnia egy japán mesterlövésznek Rising Storm-ban kirázott a hideg, 0-1500m között fel van vázolva minden. Aki azt mondja, hogy a PSO egy komplikált távcső az csak próbálja ki a az itteni japán távcsöveket...a távcső 500 méter fölé is megy, de 500-ig elég.

Kezdeti távcső:


Szép mi?Ezt fogod nézni két fegyveren 24 szinten keresztül, hozzá lehet szokni, egyszerű, csak ijesztő elsőre, na lássuk is mivel van dolgunk!.
  • Alapvetően a ,,0" azt jelzi, pont magunk elé lövünk, ez NEM a 100 méter.
  • A 100 métert a ,,0" alatti kis vonás jelzi, könnyen eltéveszthető, hiszen túl kicsi.
  • A 200 métert a céloptika bal oldalán lévő ,,2"-es jelzi
  • A 300 méter a két szál találkozásánál van, nincs jelölve
  • A 400 métert a céloptika jobb oldalán lévő ,,4"-es jelzi
  • Az 500 métert a céloptika jobb oldalán lévő a ,,4"-es alatt lévő vonás jelzi

Fejlesztett távcső:


Nem sokkal jobb, de ez is elég jó, a távcső 500 méter fölé is megy, de 500-ig elég.
  • A középső szál kitüremkedése a 0 méter.
  • A 100 métert a ,,0" alatti vonás jelzi
  • A 200 métert jelző vonást a 100 métert jelző vonás alatt leljük
  • A 300 méter a két szál találkozásánál van, nincs jelölve
  • A 400 métert a a két szál találkozása alatt jelölik
  • Az 500 métert a 400 métert jelző vonás alatt találjuk(legalsó)

A képen jelölve van a beosztás!
A ,,6"-os gomb használata
A ,,6"-os gomb többnyire Red Orchestra 2-ben volt gyakori, itt csak elvétve használjuk.

A fejlesztők alkalmazták a Red Orchestra 2-ben látható ,,6"-os gombot, Rising Storm-ban is közel ugyanaz a feladata.
A ,,6"-os gomb használata gyalogsági géppuskáknál:
  • Az M1919A6-, Type 96- és Type 99 gyalogsági géppuska esetében a ,,6"-os gombbal képesek vagyunk kicserélni a forró vagy tönkretett csövet, ez egy viszonlyag hosszú folyamat, mivel a csövet ki kell lazítani, kivenni, újat a fegyverbe helyezni és rögzíteni, a folyamat alatt az M1919A6 nincs letámasztva.
  • Az M1918A2 B.A.R esetében a ,,6"-os gombbal a tűzgyorsaságot - viszonylag nagy mértékben tudjuk csökkenteni - gyors-automata(500-650 lövés/perc), lassú-automata(300-450 lövés/perc.A gyors-automata tüzelés csak húzós helyzetekben ajánlott!
A ,,6"-os gomb használata mesterlövészpuskáknál:
  • Az Arisaka Type 97 és Type 99 távcsöve a fegyver oldalára van szerelve, hasonlóan a Lee-Enfield-en alkalmazott megoldáshoz.Ennek a megoldásnak köszönhetően a ,,6"-os gombbal képesek vagyunk a nyílt irányzékot is tökéletesen használni, mivel bal oldalon csak a távcső korlátozza a látásunk, de azt is kis mértékben.Ezen két fegyver esetében ez egy nagyon jó opció, mivel lássuk be, a japán távcsövek nem olyan jók, mivel a minimális és maximális lőtáv is fel van tüntetve a távcső céloptikáján, ezzel nehézzé téve a célzást.
  • Az amerikai távcsöves M1903 Springfield-en nincs erre lehetőség, mivel annak a fegyvernek a távcsöve blokkolja a nyílt irányzékot
A ,,6"-os gomb használata géppisztolyoknál:
  • Az amerikai M1928A1 Thompson géppisztoly kezdettől fogva rendelkezik tüzelési mód választási lehetőséggel.A használója választhat az automata és félautomata tüzelési mód között, ez a választási lehetőség megkönnyíti a fegyver használatát nagyobb távokon, főképp akkor, ha csak 20 vagy 30 lőszeres szekrénytár áll a rendelkezésre.
A ,,6"-os gomb használata az M1 Garand esetében:
  • Az M1 Garand esetében a ,,6"-os gombot akkor tudjuk használni, ha a fegyverrel elértük az 50-es szintet és megkaptuk a hosszabb szurony mellett a ,,Ping Trick"-et, ez annyit jelent, hogy a ,,6"-os gomb lenyomásával előidézhetjük a hangot, melyet akkor hallunk, mikor a Garand kidobja az üres en-bloc töltőlécet.Ehhez tartozik egy teljesítmény is - ,,Garand Master Flash", annyit kell tenned, hogy az 50-es szintű M1 Garand-nál lenyomod a ,,6"-os gombot, felugrik a teljesítmény és hallod a hangot, amelyről a Garand híressé vált.
A ,,6"-os gomb használata a távcsövek esetében:
  • Igen, távcsövek esetében is lehet használni.A ,,6"-os gombbal a távcsövet tüzérségi koordináta jelölésről irányjelző módra lehet váltani, mostmár nem tüzérségi koordinátát fog adni, hanem megjelöli a rajnak/csapatnak, hogy hova menjen.Ai esetében az Ai azon a ponton fog állni, amit kijelöltél nekik.
Pontfoglalás
A pontfoglalás a "Területfoglalás/Territory" játékmód fő lényege
A játékosok a pont elfolalásáért és védéséért(ha már elvesztették, de ott volt, mikor elvesztették) pontot kapnak, ez annál több, minél többen vannak a ponton belül, de mi csak a foglalásról fogunk itt beszélni, a védés az ellentéte.
Két módszer van a pont elfoglalására:
  • A ponton belüli harcok által a pont elfoglalása
  • A pont felrobbantása táskabomba segítségével
A ponton belüli harcok által a pont elfoglalása
A lényeg annyi, hogy többen legyetek a ponton belül, mint az ellenfél, ha többen vagytok, akkor felvillan az egész szervernek, hogy "Allied/Axis forces are capturing XY(XY)", így mindenki tudja, hogy ti már foglaltok, ilyenkor azt kell tennetek, hogy folyamatosan külditek a támogatást a pontra, hogy megmaradjon a létszámfölény.A játék a kép alján jelzi a pont állapotát és milyen arányban vannak bent katonák:
  • 3:0-hoz arány - csak baráti katonák vannak bent
  • 3:1-hez arány - Háromszor több baráti/ellenséges katonák vannak a ponton belül
  • 3:2-höz arány - Másfélszer több katona van a ponton belül
  • 2:2-höz arány - Ugyanannyi katona van bent, a foglalás nem lehetséges ilyenkor
Ha több támadó katona van a ponton belül akkor megindul a pontfoglalás, a pont jele a térképen(M) és a HUD-on is villogni fog, jelezve, hogy baj van ott.Ha a védő katonák kiegyenlítették az arányokat 2:2-re akkor a foglalás megakad, nem megy feljebb, se lejjebb, ha az arány nekik kedvez(2:3), akkor a foglalás mértéke csökken, amint visszaszorul 0-ra a foglalás a villogás megáll.
Mi a pontot minél gyorsabban akarjuk elfoglalni, minél többen vagyunk bent és a védők minél kevesebben vannak annál gyorsabban foglalunk, ez visszafele is igaz.

A pont felrobbantása táskabomba segítségével
Egyszerű, néhány pályán egy-két pont felrobbantható táskabomba segítségével - a legjobb példa erre "Iwo Jima", itt a "Delta" és "Echo" pontot egy támadó mérnök képes felrobbantani egy táskabomba segítségével.Ebből következik, hogy az ilyen pontokat ritkán védik, mivel egy mérnök arra téved, felrobbantja és akkor futás a másik pontra.
Az ilyen pontokat bárki - tank személyzetet leszámítva - képes felrobbantani, csak egy táskabomba kell, amit a ponton belül ledob, az felrobban és kész a varázslat.
Térkép ismerete és használata
Az alábbi térképen RSTE-Iwo Jima látható:


Nekünk a térkép része és az alatta lévő magyarázat a fontos.Igaz, a képet a szakaszparancsnok szemszögéből látjuk, de Ő csak többet lát mint mi.Lássuk is!
Semleges jelölések:
  • Rádiójel a pályán lévő rádiókat jelöli(szakaszparancsnoknak fontos)
  • Zöld kétfedeles repülőgép a csapatod felderítőgépét jelöli
  • A három darab lőszer zöld kereszttel rajta a lőszeres dobozokat jelöli.
Harccal kapcsolatos jelölések:
  • Kék pontokkal a társainkat láthatjuk
  • Zöld pontokkal látjuk azokat a játékosokat akikkel egy rajban(squad) vagyunk
  • Az ötszögben lévő ötágú csillag jelzi a rajparancsnokunk helyzetét a pályán
  • Zöld nyilacska a TE helyzeted
  • Fehér körben csapatszállító a csapatod használaton kívüli csapatszállítója
  • A fehér ,,felhő" a baráti tüzérségi támadás pozícióját jelzi.
  • A sárga ,,felhő" a baráti tüzérségi jelölés, amit a rajparancsnok (SL) lát.
  • A villogó zöld ,,felhő" a szakaszparancsnok (TL) által már megindított tüzérségi támadást jelöli.
  • Fehér kör, benne fekete nyíllal és két áthúzással a helyhez kötött géppuskákat jelzi
  • Célkeresztben lévő piros felkiálltó jel az ellenséget jelzi, melyet a társaink jelentettek
  • Vörös halálfej a halott csapattársakat jelöli
Pontfoglalással kapcsolatos jelölések:
  • Fehér kör a semleges pontokat jelöli
  • A szürke gerendakereszt a németek pontjai jelöli
  • A vörös csillag az oroszok pontjait jelöli
  • Kék célkereszt a védendő pontokat jelöli
  • Vörös célkereszt a támadni való pontokat jelöli
  • Fehér kör, befelé mutató nyilakkal jelöli a rajparancsnok/szakaszparancsnok által kijelölt pontot, ahova menned kell.
Egyéb jelölések:
  • Fehér célkeresztben egy táskabomba a lerombolható építményeket jelöli

Navigáció:
A NATO ábécé[upload.wikimedia.org] ilyen helyzetekben a legjobb, mivel az minden ponthoz egy "nevet" jelöl, például "D" az "Delta", "Y" az "Yankee", stb.Szakaszparancsnokként ha tüzérséget hívsz valahova akkor ennek a segítségével ezt jelenteni tudod, ha egy E7-ben lévő koordinátára hívsz tüzérséget, akkor ha azt mondod, hogy "... in Echo-7", akkor a csapatod tudni fogja - jobb esetben - hova hívod a tüzérséget.
Ugyanez működik az ellenséges tüzérség jelentésével.
Térkép felosztása:
A térképet az X tengelyen betűkkel, az Y tengelyen számokkal jelölik, így egy szektor egy betűből és egy számból fog állni, pl.: Z5 - azaz Zulu-5.
Ajánlások
Rising Storm-mal kapcsolatos útmutatók:


Más útmutatóink:
Végszó
Köszönjük mindenkinek aki elolvasta ezt az útmutatót. Nagyon reméljük, hogy segítettünk ezzel az útmutatóval mind a kezdő és tapasztaltabb játékosoknak is!
NyetEdemsz - IAmNotMatthew
8 Comments
Gege Feb 20, 2022 @ 11:24am 
Sziasztok! Sajnos nem találtam más felületet ahol segítséget tudnék kérni. Az lenne a problémám, hogy mikor indítom a játékot még az indítási kép felugrik aztán eltünik és nem történik semmi. Egyik napról a másikra kezdte ezt el azóta nem tudom elindítani a játékot többszöri újra telepítés után is fent áll ez a probléma. Esetleg van valaki akivel ez még megesett és talált rá megoldást?
Előre is köszönöm!
Hanzibar Jan 26, 2018 @ 2:51am 
Nagyon jó:steamhappy:
D.B. Cooper Oct 10, 2016 @ 2:22pm 
Nagyon korrekt leírás
IAmNotMatthew  [author] Jun 21, 2016 @ 8:51am 
A legtöbb időt a Red orchestra 2 útmutatóba öltük és még az sincs kész, ez az útmutató hasonló felépítéssel készül, Ctrl+C Ctrl+V módszerrel épül fel, de átírjuk a tartalmat, felesleges az új dizájn ilyenre.
Jelenleg is javítok az útmutatón, mivel minden később derül ki.
Banana Jun 21, 2016 @ 8:39am 
De akkor azt köszi,hogy időt öltél bele :D
IAmNotMatthew  [author] Jun 21, 2016 @ 8:33am 
Az útmutató erre a célra készült, lényegtelen megköszönni.
Banana May 28, 2016 @ 3:49am 
Köszi.Nagyon sokat segítetettek.
Kolbaszlobalo Mar 12, 2016 @ 3:33am 
Nagyon jól meg lett irva! Köszönöm a segitsgét, sok mindenre választ kaptam! :)