Last Epoch

Last Epoch

Not enough ratings
Last Epoch Crafting Magyarul
By Orte
Ha nincs kedved olvasni katt a linkre: https://www.youtube.com/watch?v=djBJcud-7Ag

Ami megkülönbözteti a hasonló játékoktól mint például a Path of Exile vagy a Diablo széria, az az, hogy itt majdnem teljesen szabad kezet kapunk abban, hogy egy adott felszerelést hogyan alakítunk át. Milyen affixeket és értékeket rakunk rá. Ebben egyedül RNG-sus és a Forging Potential akadályozhat meg minket, ez utóbbiról később beszélünk.

3 kategóriába sorolhatóak a craftoláshoz szükséges alapanyagot
Affix Shard-ok
Glyph-ek
és Rune-ák
Mielőtt meg nézzük őket részletesen, ha esetleg még nem tudtad az inventory-ban van egy transfer crafting materials gomb ami automatikusan egy végtelen nagyságú tárolóba helyezi ezen 3 alapanyagok mindegyikét.
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
Last Epoch - Crafting Magyarul
Ha nincs kedved olvasni katt a linkre: https://www.youtube.com/watch?v=djBJcud-7Ag
Affix Shardok
Először is beszéljünk az Affix shard-okról. Ezekkel tudjuk megváltoztatni vagy kiegészíteni a gear-ünkön található statokat. minden gearen alapvetően 4 affix 2 prefix és 2 suffx található. Előbbi az offenzív, utóbbi pedig a defenzív értékekért felel. Ezeket könnyen felismerhetjük az item-eken való elhelyezkedésük alapján, a prefix-ek felül míg a sufixek alul lesznek, illetve a stat block-ok oldalán is találhatunk jelzést nyilak formájában prefixek esetén bal, sufixek esetén jobb oldalon,

Ezekkel a shardokkal fogjuk tudni fejleszteni egy adott gear-ünk értékeit, egészen a Tier 5-ig. Ez az upgreade lehet akár kritikus siker is, aminek hála nem csak a kiválasztott affix, de egy véletlenszerű másik is magasabb tier-re emelkedik, extra forgeing potential felhasználása nélkül.
Forging Potential (FP)
Na de mi az a FP? Minden felszerelés rendelkezik egy adott FP-vel, ez határozza meg, hogy mennyiszer próbálhatjuk meg fejleszteni az adott gear értékeit. Értelemszerűen minél magasabb ritkasági szintű egy item annál nagyobb FP-vel dolgozhatunk, minden alkalommal amikor, upgreadelni, megváltoztatni vagy új affixet szeretnénk a gear-hez adni egy véletlenszerű mennyiségű FP-t használunk fel, amíg el nem érjük 0-t.
Ha ez megtörtént az item tovább már nem fejleszthető vagy átalakítható semmilyen formában, ám van lehetőségünk arra, hogy használjunk egy Glyph of Hope-ot, ami 25% esélyt ad arra, hogy semennyi FP-t ne használjon a craftolásunk. Az esetek 90%-ban ezt szeretnénk aktiválni a shard-ok mellett
Glyph
Szóval hogyan működnek a Gylph-ek?

A Glyph of Hope-ot fentebb leírtam 25% eséllyel aktiválódik és ez esetben nem használ el FP-t, tehát több terünk marad fejlesztésre.

Minden alkalommal amikor változtatunk egy afixet, a stat range-et amit Alt + CTRL lenyomásával nézhettek meg az itemeken, újra sorsolja a craftolás. Ha az eszközünk maximum statot kapott az adott tireben használhatunk egy Glyph of Order-t annak érdekében, hogy maximumon is maradjon a magasabb tierbe lépéskor. Persze mivel ilyenkor nincs meg a biztonsági háló amit a Glyph of Hope biztosít könnyen lehet, hogy hamar felemésztjük az FP-nket.

2 típusú glyph-ről nem esett még szó, az egyik talán a legértékesebb a Glyph of Despair, ez lehetővé teszi nekünk, hogy egy kiválasztott maximum tier 4-es affixet beleégessünk az item-ünkbe ezzel megtartva a statot miközben szabad marad az affix hely, így lehetővé téve, hogy +1-et hozzáadjunk, minél kisebb tier-t égetünk bele annál nagyobb esélyünk van a sikerre, éppen ezért én azt javaslom, hogy főleg eleinte csak a legjobb felszerelésetekbe és leginkább tier 2 maximum tier 3-mal próbálkozzatok, nehogy kárba vesszen a nehezen kifarmolt Glyph of Dispair. Fontos továbbá megjegyezni, hogy fejleszteni mindenképpen fogja az affixet éppen ezért Tier 4 a legmagasabb, amit megpróbálhatunk beleégetni, hiszen T5 a maximum.

Az utolsó pedig a Glyph of Insight, amiről a Rune of Research-csel közösen majd a guide végén az Experimental gear-eknél beszélünk.
Runes
Kezdjük a két legsűrűbben használtakkal, Rune of Shattering és Rune of Removal. Őket arra fogjuk használni, hogy Affix Shardokat gyűjtsünk. Egy Tier 1-es affix 1 shardodot, míg egy Tier 5-ös akár 5-öt is adhat, Amennyiben Rune of Shatterringet használunk semmi sem garantálja, hogy melyik affixből és hány darab shardot fogunk megszerezni, ám biztosan elpusztítja az eszközt amin alkalmazzuk, ugyanakkor nincs szükség FP-re ahhoz, hogy alkalmazzuk tehát nyugodtan szétbonthatunk olyan item-eket, amiket megelőzőleg lecsupaszítottunk Rune of Removal-al ha még maradt rajta olyan affix, amit érdemes lehet begyűjteni. Merthogy ez a Rune az aktív affixok közül FP felhasználásával begyűjti azokat, runánként 1 affixból, olyankor érdemes használni ha ritkább shardokat találunk egy item-en, például valamilyen class képességgel összekötött vagy a build-ünkben sűrűn előforduló stat-tal rendelkezőt, amit folyamatosan elemésztünk.

A Rune of Discovery egy leginkább fejlődés közben használandó alapanyag, mivel az üres affix helyekre rak véletlenszerűen stat-okat, olyan item-ekre érdemes használni ahol alacsony a FP, de az aktuális szintünknek megfelelőek hiszen ezzel költség nélkül nagyon jó felszereléshez is juthatunk. Ráadásul mivel az F gomb lenyomásával bárhol elérhetjük a Forge-ot akár menet közben is próbára tehetjük a szerencsénket.

A Rune of Ascend-ing magáért beszél, bármilyen item-ből képes Unique eszközt készíteni ugyanabból a gear kategóriából. Ez nagyszerű lehet arra ha egy specifikus tárgyakat szeretnénk megszerezni, ami kulcsfontosságú az általunk kitalált build-be. Noha használható fejlődés közben is én inkább eltenném az end game részére a játéknak, mert ott lesz a legértékesebb, amikor vadászunk valamire.

Pont úgy mint a Rune of Creation-t, ami szó szerint készít nekünk egy pontos másolatot az item-ünkből felhasználva annak FP-jét, tehát ezt a runát mindenképpen már számunkra közel vagy teljesen tökéletes Item-ekre érdemes használni, ezek lehetnek egykezes fegyverek vagy gyűrűk, nyilván használhatjuk más eszközökön is, de azokból egyszerre csak 1-et használhatunk így nem sok értelme lenne, kivéve ha hardcore karaktert játszunk.

Aztán ott van még a Rune of Refinement, és a Rune of Shaping, ez a két rúna azoknál az item-eknél érdekes ahol már 4+ tier-ben vannak az affix-aink. A Rune of Refinment az adott tier-be kapott stat pontokon változtat a megadott range-en belül ( péládul az érték 5, de a range 4-7 közé esik, ergo van még 2 pont amit megszerezhetünk). Míg a Rune of Shaping az item base stat-jának értékét képes növelni.
Experimental
Nézzük meg az experimental gear-eket és hogy egyáltalán érdemes-e velük foglalkozni, ezek csak öv, kesztyű és cipő lehetnek, és Exiled Mage-ektől is eshetnek, de minket most a craftolásuk érdekel. Tehát, alapvetően használhatunk egy Glyph of Insight-ot arra, hogy egy prefixet átalakítsunk experimental prefixre, sufixet nem lehet. Ezek a játékban önállóan nem megtalálható statok valamilyen speciális kombinációt képeznek, amik noha lehetnek erősek, összességében nem igazán éri meg kísérletezni velük, mert elemésztik a FP-t a felszereléseken és egy fél késznek érződő tárggyal hagynak magunkra minket. Ha még is sikerül valami erőset összeszednünk, akkor a Rune of Research-el ráégethetjük a gear-re ezzel megadva a lehetőséget, hogy egy újabb prefixet adhassunk az ezsközhöz.