TUNIC
Not enough ratings
A'dan Z'ye Tunic Rehberi
By MOSAD
Yeni başlayan ve oyunda ilerlemiş oyunculara A'dan Z'ye Türkçe Tunic rehberi.
   
Award
Favorite
Favorited
Unfavorite
📢 Önsöz
Bu rehberde Tunic oyunu hakkında her sorunuza yanıt bulabileceksiniz.
A'dan Z'ye tüm başarımları yapmış ve oyunu %100 tamamlamış biri olarak yeni başlayan ve oyununda eksikleri kalan oyunculara yardım amaçlı bu rehberi oluşturdum. Rehberdeki tüm görseller ve içerikler tarafımdan hazırlanmıştır.

Baştan belirtmeliyim ki oyunu benim gibi baştan sona kendiniz çözüp oynarsanız çok daha fazla keyif alırsınız.
Rehberde yerlerini söyleyeceğim gizli hazineler ve peri sandıklarındaki şifrelerin nerelerden nasıl çözüleceğine dair detaylı açıklamaları vermeyeceğim. Fakat hepsinin çözümleri F1 ile açılan kitapçıkta ve oyun içindeki duvarlarda, halılarda, perdelerde ki şekillerde mevcut.

Oyunda rastladığınız hemen hemen her şeyin birbiri ile bir bağlantısı var ve gerçekten muazzam kurgulanıp emek harcanmış bir oyun.

Bu tarz bir oyun deneyimi hiç olmayan biri için hazırladığım rehberimize başlayalım.

İyi eğlenceler dilerim.

NOT: BU REHBER BAŞTAN AŞAĞI SPOILER İÇERMEKTEDİR. OKUMADAN VE GÖZDEN GEÇİRMEDEN ÖNCE BUNU BİLEREK HAREKET EDİNİZ!
🌈 Başlangıç ve İlerleme

Oyuna bir sahil kıyısında başlıyoruz.
Neyi nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatıp hem rehberi yok yere uzatmayacağım, hem de oyundan alacağınız zevki baltalamamaya çalışacağım. Mekan isimlerini vereceğim fakat oralara nasıl gidebilirsiniz bunların çözümlerini söylemeyeceğim.Her duvarı ve köşeyi didik didik araştırmanızda fayda var bunu en başından belirteyim. Gizlenmiş bir çok şey mevcut oyunda.

Oyun haritasından toplayacağınız F1'e bastığınızda görüntülediğiniz rehber kitapçığınızın sayfaları size tüm ipuçlarını veriyor fakat yinede özellikle bu tür oyunlara yabancıysanız eliniz ayağınız dolanabilir oyunda.

Yapmanız gerekenleri size madde madde sıralıyorum.
 • İlk olarak sopayı almalısınız.

 • Daha sonra 2 adet yerde duran anahtar var onları bulun ve bunların bir tanesi Doğu Orman'a giden kestirme kısayolun kapısını açıyor, bir diğeri ise ana meydandaki evinizin anahtarı. Kendi evinizin içinden ilerlediğinizde yerde duran kalkanı alarak savunmanızı da sağlamış olacaksınız.
 • Doğu ve Batıdaki çanları çalmanız gerekiyor. Doğu Orman'a gidip kılıcı almalısınız.
 • Kılıcı aldıktan sonra Doğudaki Çan'ı çalıp aktifleştirmelisiniz. • Sonra kuyuya inip feneri almalı ve ardından karanlık mezara girmelisiniz.

 • Asayı buradan alabilirsiniz. Ok tuşları ile sütundaki işaret sırasını izlemeniz ile ortaya çıkacaktır. (Yukarı-Sola-Aşağı-Sağa-Aşağı-Sola-Yukarı-Sağa)


 • Daha sonra Harap Mercanada bulunan Kurbağa Toprakları'na gidip Büyülü Küreyi almalısınız. Bu büyülü küre ile kancalara ve rezonans çubuklarına tutunup oralara erişebileceksiniz. Ayrıca yaratıkları da kendinize doğru çekebileceksiniz.  Harap Mercanada'daki büyük taş sütunların 4'ünü aktifleştirdikten sonra (taş sütunların yanında space basılı tutun 3sn) haritanın ortasındaki heykelin orada space basılı tutup gökyüzüne çıkan kapıyı aktifleştirebilirsiniz. • Batıdaki çanıda çaldıktan sonra ilk başladığımız haritadaki dev altın renkli kapı açılacaktır. İçeriye girdiğinizde 3 adet taş yerleştirmeniz gereken sunakları göreceksiniz ve bu 3 taşı toplayıp oraya yerleştirmemiz gerekiyor.

 • Bir tanesi üstteki maddelerde bahsettiğim Harap Mercanada'dan ulaşılabilen gökyüzünde, bir tanesi doğu mahzen kalesinde ve sonuncusu da taş ocağından ulaşabileceğiniz dünyanın kökünde.

 • En son ışınlanma noktalarına ulaştığımız yerden ortadakine giriyoruz ve bizi oradaki abla öldürüyor.
  Artık dünyaya ölü olarak dönüyoruz. Mezarlığı bulmanız ve oradaki Katedrale girmeniz gerekiyor.


 • Daha sonra Kahraman Mezarlarını tek tek bulup yaşam formlarımızı geri almamız gerekiyor ve bunu yaptıktan sonra tekrardan hayata dönüyoruz.
🌞 Gece ve Gündüz

Oyunda ilerledikten ve bedenimizi yeniden kazandıktan sonra evimizdeki yatağa yatarak gece ve gündüz arasında geçiş yapabiliyoruz.
👑 Başarımlar

Sopayı aldığınızda kazanılır.Kılıcı aldığınızda kazanılır.Öldükten sonra ilk canlandığınızda kazanılır.Doğu çanını çaldığınızda kazanılır.Batı çanını çaldığınızda kazanılır.İlk kez bir blok aktifleştirdiğinizde kazanılır.Kayıt yapma noktasında TAB basarak sandıklardan topladığınız bir geliştirme sunduğunuzda kazanılır.


Doğu Kalesinde bulunan Siege Engine'ı (Dev robot örümcek) öldürüp kırmızı taşı elde edince kazanılır.Gökyüzündeki kütüphanede yaşayan bossu öldürüp yeşil taşı elde edince kazanılır.Kara Miasma madeninin en dibindeki Ziggurat'ta bulunan Yağmacı Lideri düşmanını öldürüp mavi taşı elde edince kazanılır.Mühürlü tapınak kapısından girip tüm taşları yerleştirdiğinizde kazanılır.Ruh olarak dünyaya geri geldiğinizde Katedrain en dibindeki arenada meydan okumayı tamamladığınızda kazanılır ve space ile yuvarlanmak yerine ışınlanırsınız.Ruh olarak döndükten sonra kahraman sunaklarından tüm özelliklerinizi geri alıp tekrar dirildiğinizde kazanılır.


Oyun bittiğinde kazanılır.Tüm rehber sayfalarını tamamladığınızda kazanılır.Haritada bulunan 20 perinin en az 1 tanesini özgür bıraktığınızda kazanılır. Bu perilerin en az 10 tanesini özgür bırakmak kullanım kitapçığının 54 ve 55. sayfalarını kazandırır.1000 tane ot, ağaç..vs kesince kazanılır.Bu kafa kumbaraları biriktirin. Envanterinizde 10 tane olduğunda bu başarımı kazanırsınız.Oyunda bulduğunuz paraları kuyulara atabiliyorsunuz. Kuyuya attığınız para karşılığında bir özellik kazanılmadığında bu başarım kazanılır.


Bir oyunda 15 tane parayı kuyuya attığınızda kazanırsınız. Aynı oyunda farklı kuyulara para atsanız bile hepsi ortak sayıldığından istediğiniz kuyuya para atabilirsiniz.


Yuvarlanıp kılıç ile düşmana saldırı kombinasyonunu yaparsanız bu başarı kazanılır.


Bu başarım diğerlerine göre daha farklı. Bunu yapmak için yeni bir oyuna başlayın ve kılıcı almadan önce taş ocaklarının oradan silahı alın. Bu video size yardımcı olacaktır.

Elinize bir buz bombası alın ve kendi dibinize atarak kendinizi dondurun.17. sayfadaki ipuçlarından ekstra dinamit vererek size bu başarımı kazandırır.


📜 Kullanım Kitapçığı Tüm Sayfaları

"Oynadığın için teşekkürler" başarımını almak için kılavuz kitapçığının tüm sayfalarına sahip olmanız gerekiyor. Bu kısımda tüm sayfaların yerlerini sizlerle paylaşıyorum.

Spoiler içerir.

Not: Yönleri bilmeyenler için; kuzey=yukarı, güney=aşağısı, batı=sol, doğu=sağ

Sayfa
Bulunduğu Yer
1
Dağ kapısına gidipte görseldeki şifreyi girdiğinizde sayfa 1'e ulaşabilirsiniz.

Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Sağ - Aşağı - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sol - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı
2+3
Oyuna başladığınız ilk yerde bulunur.
4+5
Batıdaki karanlık mağara girişinde bulunur. Işınlanma özelliğini kazanana kadar alamazsınız.
6+7
Orman Kalesi bölgesinin başlangıcında bulunur. Yolunuzu kapatan sütuna dua edip aktifleştirdikten sonra net bir şekilde göreceksiniz.
8+9
Güneydoğu sahil bölgesinde bulunur. Işınlanma yeteneği kazandıktan sonra Katedral'den dönüşte rün sütununun solunda görüceksiniz.
10+11
"Kahramanın Mezarı" yolu üzerinde doğuda kilitli bir odada yer almakta. Buraya girmek için Değirmenin yakınında anahtarı mevcut..
12+13
Doğu çan kulesinin oradaki odada bulunur..
14+15
Doğu ormanındaki levhanın orada bulunur. "Kahramanın Mezarı" rotası takip edilerek bulunabilir.
16+17
Batıda değirmenin altındaki levhanın orada bulunur.
18+19
Batıda şelalenin girişinin yanında yer alır. Karanlık bir yer ve aşağı inmelisiniz. Peri çeşmesinin bulunduğu şelalenin önünde.
20+21
Haritanın üst kısmında kilitli dağ kapısının önünde bulunur.
22+23
Doğu ormanının girişinin yanında köprüsü kırık bir büyük kafa şeklinde yapı vardır. Buraya geçebilmek için ışınlanma yeteneğinizin olması gereklidir.
24+25
Mühürlü tapınağın üst katında yer alan kenardan yürüdüğünüzde bu sayfaları bulacaksınız.
26+27
Oyuna başladığınız ilk yerde bulunur.
28+29
Doğu ormanının girişinin dışında bulunur. Göl platformunun ortasında, kafatası girişli yapının önünde.
30+31
Kuyunun altında çıkışa doğru yer alır. Odadaki yaratıkları öldürdükten sonra tapınağın yanındaki kapının kilidini açtıktan sonra bulacaksınız.
32+33
Oyuna başladığınız yerde çıktığınız köprünün altında bulunur. Işınlanma yeteneğiniz yoksa soldaki şelalenin arkasından yürünerek ulaşılabilir.
34+35
Kuyunun altındaki bölgede bulunan ilk tilki tapınağının solundaki odada bulunur.
36+37
Doğu yolu üzerinde rün sütununa dua eden tilkilerle birlikte yeraltı odasında bulunur.
38+39
Kütüphanede kırılabilen camların içinde bulunur.
40+41
Kütüphanede bulunabilecek sayfalardan bir tanesi de bunlardır. Kırılabilen cam fanusun içinde.
42+43
Değirmen ve plaj arasında bir süs havuzunda bulunur. Bu sayfaları almak için ışınlanma yeteneğinizin olması gereklidir.
44+45
Süs havuzunun oradaki mühürlü kapıdan girdiğinizde ulaşabilirsiniz. Kapı şifresi: Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı- Sol .
46+47
Buz hançeirini aldığınız batu bahçesinde bulunur. Işınlanma yeteneğiniz olduğunda tilki tapınağının yanındaki rün sütununa gidin ve onu aktifleştirin. Bunu yaptığınızda bir ışınlanma noktası daha aktifleşecektir. Daha sonra ışınlanma noktası ile yeni açtığınız o yere gidin ve sütunların üzerinden ışınlanma yeteneğiniz ile sayfaya ulaşın.
48+49
Ana haritada sol üstte bir altın sütun heykel var. Şifresini çözerek sayfaya ulaşabilirsiniz. Yukarı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ
50+51
Kütüphanede kırılabilen cam fanuslardan birinin içerisindedir.
52+53
Gizli hazinelerin sergilendiği odanın karşısındaki odada bulunur. Merkezdeki tilki tapınağının solunda bulunan şelalenin arkasından dolanarak ulaşabilirsiniz. Evinizden de ulaşabilirsiniz. Kapının şifresi: Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ
54+55
Peri çeşmesinin bulunduğu odanın oradaki şelalenin yanında mağara girişinde bulunur. Bu sayfanın alınabilmesi için en az 10 periyi kurtarmanız gerekmektedir.

Yukarıda yazdığım yerlerden bazılarını anlamamış olabilirsiniz. Youtube üzerinde bulduğum bu videodan tüm sayfaların yerlerine nasıl ulaşabileceğinizi izleyebilirsiniz.

🧚🏻‍♀️ Perilerin Yerleri

1 tane peri bulduğunuzda "Özgürüm!" başarımını kazanırsınız.
Eğer 10 tane peri bulursanız F1 ile açılan "Kullanım Kitapçığının" 54. ve 55. sayfalarına sahip olursunuz.
Perilerin 20 tanesini yani hepsini toplarsanız da "Springs Falls" başarımını kazanırsınız.

Buradaki peri sandıklarının hepsinin şifresinin çözüm mantığı mevcut fakat hepsini tek tek anlatmayacağım ve yerlerini harita üzerinde bilerek göstermeyeceğim. Oyunda ilerledikçe bu yerlerin çoğunu anımsayacaksınız. Verdiğim ipuçlarıyla da yerlerini kolayca bulacaksınız. Şifrelerin çözümlerini direk sizlerle paylaşacağım. Klavyeden oynuyorsanız ok tuşları ile bu şifreleri girmelisiniz.

Spoiler içerir.1.) Orman Kalesine giden yolda beyaz ve mor çiçekler bulunan bu alanı bulabilirsiniz.

Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Aşağı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Sağ - Aşağı - Sağ


2.) Harap Mercan Ada yolunda ana haritanın alt kısmında bulunur. Köprünün hemen sağında ve kitapçığımızın 52. sayfası da oradadır.

Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sol - Aşağı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı

3.) Batı Çan Kulesinin güney tarafının altındadır. Duvarda işareti görürsünüz.

Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ
- Aşağı
4.) Ana haritanın en alt sağındaki kırık köprünün altından girilen ve havuz bulunan odadır. Işıklar duvarlara şifrenin gölgelerini vurur.

Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı- Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Sol - Aşağı

5.) Haritanın üst kısımlarında batı tarafına doğru bir şelalenin oradan girilen gizli odadır. Perilerin hepsini topladığınızda 1 gizli hazineyi de alacağınız mağaradır.

Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ


6.) Mühürlenmiş tapınak kapısından girdiğinizde sizi 3 tilki heykeli karşılayacak. Şifre yer zeminlerinde gizlidir.

Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Yukarı - Sol
7.) Dağ kapısının yolundan gidip taş ocaklarına vardığınızdaki tepedir.

Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Sağ - Aşağı


8.) Doğu ormanında sadece gece iken üstlerde bulunan bir tilkinin oradadır. O tepeye sadece space ile ışınlanarak sütunların üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yukarı - Aşağı - Yukarı - Aşağı - Sol - Sağ - Sol - Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ
9.) Gökyüzünde kütüphanenin sarayındaki bu halının motifleri size şifreyi ve bir peri sandığını verir.

Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol


10.) Kum saatini aldığınız yerde ve zirveye çıkan yol şifrenizdir.

Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Sol - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı

11.) Doğu ormanına doğru giderken bu mezarı görebilirsiniz. Şifresi kitapçığın 34. sayfasında çözülüdür.

Sol - Sağ - Aşağı - Yukarı - Yukarı - Aşağı - Sağ - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Aşağı - Sağ - Sol
12.) Değirmenin altındaki evin içinde perdede şifresi bariz gözüküyor.

Yukarı - Yukarı - Sağ - Aşağı - Aşağı - Sağ - Yukarı - Yukarı - Sağ - Aşağı - Aşağı - Aşağı


13.) Haritanın üst sağ tarafındaki şelalenin arkasına geçin ve duvarları kontrol edip karanlık bir yoldan bir odaya ulaşın. Aşağıdaki düşmanın hareketleri size şifreyi verir.

Aşağı - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Aşağı
14.) Ana haritanın orta kısmında akan bir şelale ve her 2 tarafında spiral şeklinde merdiven vardır. Soldaki merdivenden indiğinizde çiçeklerinde olduğu duvara bir dinamit atarsanız gizli yol açılacaktır. Dönen küp olan odaya gitmelisiniz.

Sağ - Sağ - Sağ - Sağ - Yukarı - Yukarı - Yukarı - Yukarı - Sağ - Sağ - Sağ - Yukarı - Yukarı - Yukarı - Sağ - Sağ - Yukarı - Yukarı - Sağ - Yukarı


15.) Sopayı bulduğunuz odanın hemen altındaki sahilde ana köprünün altından girilen gizli odadır.

Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Sol - Yukarı

16.) Ana haritada sol altta bulunan bir süs havuzu var. Fayanslarda şifre gizli.

Aşağı - Sol - Sol - Aşağı - Yukarı - Sağ - Aşağı17.) Batı bahçesininde sol tarafında yani batısında bulunan bir ufak adacık. Şifre çiçeklerin boylarında gizli.

Sol - Aşağı - Sağ - Sol - Yukarı - Aşağı


18.) Batı bahçesinde bu alanı göreceksiniz. Şifre zeminlerde gizli.

Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı
19.) Orman kalesinde kırmızı gem yolunda yeraltı tapınağında bu yeri bulabilirsiniz. Şifre çevresindeki mumlarda gizli.

Sağ - Sol - Aşağı - Sağ - Yukarı - Sol


20.) Oyun esnasında birçok yerde kırık anıt parçalarına denk geleceksiniz. Şifre bu parçaların birleşiminde saklı ve bu kırık anıt doğu ormanında.

Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Sol - Aşağı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı


Yukarıdaki ipuçları yeterli olmadıysa youtube üzerinden bulduğum bu videoda tüm perilerin yerlerini ve şifre çözümlerini kolayca izleyebilirsiniz.

⚱️ Gizli Hazineler


Gizli hazinelerin her biri bir başarım verir.
Gizli hazinelerin yerlerinin hepsini burada anlatmaya çalıştım.

Spoiler içerir.


1. Hazine - Belediye Başkanı Doğu Ormanına giden kestirme yolda anahtar gereken binanın içerisinde duvarda şifre vardır. Bu şifreyi girdiğinizde duvar açılır ve içeride gizli hazineye ulaşabilirsiniz.2. Hazine - Gizli Bir Efsane Diğerlerine göre daha uğraştırıcı bir hazine bu. Bunu alabilmeniz için oyunda ilerlemiş olmalı ve ölüp yeniden bedeninizi geri kazanmalısınız. Daha sonra gece Katedral'e gidip soldaki ilk kapıdan geçin ve kemik merdivenin arkasında duvarda 3 noktalı bir işaret göreceksiniz. Buraya yaklaşıp space ile etkileşime girdiğinizde gizli geçit açılacak ve yolu takip ettiğinizde gizli hazineye ulaştıracak sizi. Fakat hazineyi alamayacaksınız. Hazinenin bulunduğu yerin üstünde duvarda bir gizli kapı daha var ve sizi Katedralin dışına çıkartır. Burayıda açıp evinize dönüp yatağa yatıp gündüz olmasını sağladıktan sonra geri dönüp hazineyi dışarı çıktığınız kapıdan girerek alabilirsiniz.


3. Hazine - Kutsal Geometri Değirmenin dönen kollarındaki şifreyi çözerek değirmenin önünde gizli hazineye ulaşabilirsiniz. Şifre; Aşağı - Sol - Sol - Yukarı - Yukarı - Sağ - Sağ - Sol - Aşağı - Sağ - Yukarı - Aşağı


4. Hazine - Antika 2. perinin bulunduğu yere gidin ve orada suda 1 dakika hareket etmeden durun. Daha sonra şifreyi girin; Aşağı - 11 Kez Sağ - 12 Kez Sol
5. Hazine - Bizim Arkadaşlar Katedralin yakınındaki bataklıkta bulunur. 4 tane kırmızı kafatası vardır ve bir mezarın önündeki ufak su çukuruna bu 4 kafatasını ittiğinizde gizli hazine ortaya çıkar.6. Hazine - Gelincik Doğu ormanında 20. perinin bulunduğu yerin yakınındaki kalıntıların dibinde bulunur. Bir yükseklikte slime bulunur ve ona dondurucu hançer ve ateş eden asanız ile aynı anda basarak ateş edip dondurduktan sonra, kendinizi büyülü küre ile oraya çekmelisiniz.


7. Hazine - Springs Falls 20 peri sandığının hepsini tamamladıktan sonra peri çeşmesinin bulunduğu şelalenin arkasındaki odadan bu hazineye ulaşabilirsiniz.
8. Hazine - Power Up Meydandaki evinizin önünde durup şifreyi girdiğinizde gizli hazineye sahip olabilirsiniz.
Yukarı - Aşağı - Sağ - Yukarı - Aşağı - Sol - Yukarı - Aşağı - Sol - Sağ - Aşağı - Sol - Sağ - Yukarı


9. Hazine - Hadi İşinin Başına Oyuna başladığınız yerde ilk ışınlanma rampasının üzerinde durun ve şifreyi girin; Sağ - Aşağı - Sol - Yukarı - Sol - Sol - Aşağı - Sağ - Sağ - Aşağı - Aşağı10. Hazine - Ses Uzmanı Space ile ışınlanma yeteneğini kazandıktan sonra bu hazineye ulaşabilirsiniz. Harap Mercan Ada'da en batıda bir taş duvar var ve oradan karşıya ışınlanarak buraya ulaşabilirsiniz.11. Hazine - Tozlu Doğu Kalesi haritasının en doğusunda kahraman tapınağının yakınında solda bulunur. Işınlanma yeteneğinizin olması ve dereyi aşıp yerde yaprak süprüntüleri bulunan bir alana gelmelisiniz. Bu yaprakların hepsine vurup dağıttığınızda gizli hazine ortaya çıkacaktır.


12. Hazine - Ebedi Dost Işınlayıcı odasındaki ışınlanma rampalarının orada güneyde gizli bir yol vardır. Uzay boşluğuna yürüyormuşsunuz gibi ulaşabilirsiniz.

Hazine sandıklarını açıklamalarımdan bulamaz veya çözemezseniz youtube üzerinde bulduğum bu videoyu izleyerek istediğiniz gizli hazine sandığını nasıl elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.


💰 15 Madeni Para
Madeni paraların yerlerini tek tek yazmadım. Youtube üzerinde bulmuş olduğum bu video ile kuyuya atmak ve başarımını kazanmak için 15 adet madeni paraya nasıl ulaşabileceğinizi izleyebilirsiniz.

❓ Buraya Ulaşım :)


Bir sandığa ulaşmakta baya güçlük çekmiştim ve çözümünü bonus olarak sizinle paylaşmak istedim.
Bu sandığa sizde ulaşamıyorsanız görseldeki yere bir dinamit atın ve duvarı patlatarak o sandığa ulaşım kapısını açın :)

🤡 Karakterin Kafasını Büyütme
Oyunda aynı zamanda kafamızı büyüten bir şifre de mevcut.

Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı

Bu şifreyi kafamız büyük iken girmek tekrar eski haline döndürür. Oyunumuza herhangi bir faydası veya zararı yok, ancak komik duruyor.

Coga arkadaşımızın mesajıyla eklenmiştir bu şifre.
💬 Son Söz
Arkadaşlar rehberdeki videoları editleyip hazırlamakla uğraşmak istemediğimden başkalarının yapmış olduğu videolara link verdim. Dil bilmeseniz bile burada hazırladığım rehber ile birlikte videolardan istediğinizi öğrenebileceksiniz.

Yorumlarınızı ve beğenilerinizi esirgemeyeceğinizi düşünüyorum.

Instagram: erkinazcan[www.instagram.com]
< >
2 Comments
MOSAD  [author] Jun 28, 2022 @ 4:32pm 
Teşekkürler bu bilgi için. Bunu da rehbere ekliyorum.
Coga Jun 25, 2022 @ 7:45am 
Oyunda aynı zamanda kafamızı büyüten bir şifre de mevcut.

Yukarı - Sağ - Yukarı - Sol - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sağ - Sağ - Yukarı - Sağ - Aşağı - Sol - Aşağı - Sağ - Aşağı

Bu şifreyi kafamız büyük iken girmek tekrar eski haline döndürür. Oyunumuza herhangi bir faydası veya zararı yok, ancak komik duruyor.