1 person found this review funny
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 278.9 hrs on record (242.8 hrs at review time)
Posted: Jan 24, 2020 @ 8:14am
Updated: Feb 14, 2020 @ 10:47am

Po téměř dvou letech od vydání jsem se po stoprocentním dohrání rozhodl napsat tuto recenzi.
Už při prvním průchodu mě hra absolutně nadchla a nemohl jsem se od ní odtrhnout a během následujících dvou let jsem se k ní vrátil ještě čtyřikrát a ani jednou jsem se nenudil.
Velmi oceňuji skvělé vymyšlené achievmenty díky kterým se nemůže stát, že by jste vynechali jakoukoliv část a jakoukoliv možnost kterou se dá hra projít.
Dále bych se rád vyjádřil k DLC, Tyto doplňky příběhu jsou celkem čtyři:
From the Ashes - kde dostanete na starost výstavbu ''vlastního'' města (výstavba bez zkušenosti čtení je zábava)
The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon - zde pomáháte panu Ptáčkovi, místnímu šlechtici, získat životní lásku (vtipné konverzace)
Band of Bastards - společně se skupinou žoldáků čistíte kraj od zlořádů (''velké'' bitvy)
A Woman’s Lot - dvě části - v jedné hrajete za Terezu, která vypráví příběh v době vypalování Skalice a v druhé části očisťujete přítelkyni Johanku od hříchů kacířství
Jsou to sice malé počiny,ale jak už jsem zmiňoval výše,díky dobře vymyšleným achievmentům dokáží zabavit na desítky hodin.
Ještě chybí vyzdvihnout pár velkých plusů a nějaké mínusy:

+ skvělý a bohatý hlavní příběh
+ velké množství zábavných vedlejších úkolů a aktivit které se téměř neopakují
+ přidaný hardcore mód,který je opravdovou výzvou i pro zkušené hráče
+ nespočet dialogových možností a řešení veškerých úkolů
+ téměř realistický bojový režim
+ zasazení hry do doby

- místy pořád malé bugy, které však lze s úsměvem přehlédnout
- občasné přepadávání při rychlém cestování které vám po delší době hraní nemá co dát

No a na závěr bych chtěl jen říct,že tato recenze je spíše pro ty kteří jsi KCD ještě nepořídili a přemýšlejí nad tím, takže za mě není nad čím dále přemýšlet a už se stačí jen vrhnout do nabušeného středověkého příběhu plného zvratů a překvapení. 9,5/10

A mě už jen zbývá čekat na další díl.
2 Comments
cHucHo Jan 27, 2020 @ 11:12am
Dohráno (příběh + DLC) již před časem ale stále se rád vracím.
RezavejTank Jan 24, 2020 @ 8:54am
Super, už se těším, až se také ponořím do našich krajin :AOEKnight: