0.0 hrs last two weeks / 196.4 hrs on record (167.5 hrs at review time)
Posted: Apr 15, 2023 @ 1:03pm

Ojej, FFVII Remake to cudowna gra. W zasadzie ponadczasowa opowieść o miłości, stracie, poświęceni i przyjaźni. Fabuła to świetny materiał na film lub długą książkę. Cóż mogę powiedzieć więcej, Remake to stary dobry FFVII na ostry dopingu. Poprawiono grafikę, która zachwyca szczegółowością oraz starannym wykonaniem. Historia jest nawet lepsza niż w oryginale i potrafi zaskoczyć. Twórcy trzymają się wytyczonego przed laty kierunku ale dodali też sporo nowości, wzbogacili opowieść o nowe wątki i przeogromnie rozbudowali bohaterów. Scenarzyści naprawdę poświęcili sporo czasu na portrety znanych i lubianych postaci, które mocno na tym zyskały. Ich osobowości nabrały kolorytu. Rozgrywka jest pełna niespodzianek. System walki oferuje dynamiczne potyczki wymagające czasem taktycznego myślenia. Wrogowie są zróżnicowani. Do tego całkiem sporo tutaj eksploracji - ukryte zadania, wszelkie znajdźki a nawet całkiem udany system craftingu broni oraz ulepszani materii. Jedyna wada gry to jej ogromna cena, niemniej warto, i mówię to jako fan oryginału. Gra zapewnia ponad sto godzin przyjemnej rozgrywki, osadzone w zaskakującej, emocjonalnej i nieziemsko dobrej historii. Poleca, z całego serca.