Recent reviews by V!PeR™ | DeMoTroY

Nareszcie doczekaliśmy się premiery. Nie wiem jak wy ale ja czekałem na nią od pierwszej zapowiedzi :D
Więc zacznijmy od fabuły.
Fabuła choć mało rozbudowana wygląda tak.
Cuphead i Mugman wybrali się do kasyna gdzie po paru lepszych rzutach kostką stawka się podniosła. Pewny swojego zwycięstwa Cuphead zgodził się postawić duszę swoja oraz swojego przyjaciela. Jak można by było się domyślić nie dopisało im szczęście i zmuszeni oni byli podjąć się pracy komorniczej polegającej na odebraniu długów innym dłużnikom diabła czyli naszym świetnie znanym bossom.

Jest to gra platformowa stworzona przez Jareda Moldenhauera i wydana przez studio MDHR 29 września 2017 roku.
Została ona stworzona na wzór kreskówek z lat 30 ubiegłego wieku. Moim zdaniem był to świetny pomysł, w końcu jak wiele produkcji jest w stanie zaoferować nam grę wyglądającą jak ulubione kreskówki z dzieciństwa ?
Twórcy wpadli na dość ciekamy pomysł, uznali że do stworzenia jej nie skorzystają z dostępnej dziś technologi hurtowo stosowanej do tego celu, ale ją narysują. Za pomocą ołówków narysowali na kartkach całą grę, każdego bosa oraz mapę po której się poruszamy.

Utwory które możemy usłyszeć podczas rozgrywki zostały odegrane przez orkiestrę, która spisała się na medal. Muzyka urozmaica nam grę na tyle dobrze że nie w głowie na zakończenie sesji na tylko jednym przeciwniku.
Przyznam się bez bicia że choć pokonałem zły kwiat (jednego z bossów) to i tak wiele razy wracałem do niego tylko po to by posłuchać muzyki w tle XD.
Po za tym dźwięk strzałów (każda broń brzmi inaczej), skoków czy parowania/odbijania zostały tu doskonale wyszczególnione.

Co mógłbym powiedzieć o grafice czy jak kto woli oprawie wizualnej … .
Na pewno to że zachwyci cię pod każdym względem. Jeśli oglądaliście kreskówki w dzieciństwie bądź dalej oglądacie to mogło by się wam wydawać że przy tworzeniu jej opierano się na produkcjach studia Disneya, natomiast użyte tam zostały linie z kreskówek braci Fleischerów.
Może ich produkcje były nieco specyficzne i mniej znane od wspomnianego wcześniej Disneya ale jak widać talentu w rysowaniu im nie brakowało.

Moim zdaniem gra ma spory potencjał, jest oryginalna i jest nam w stanie zaoferować zabawę na wiele godzin. Każdemu kto chciałby zagrać w coś niepowtarzalnego, szybkiego oraz oldschoolowego mogę ją polecić.

Screenshot:
Posted January 4, 2018. Last edited August 17, 2018.
Grand Theft Auto V jest kolejną odsłoną świetnej serii stworzonej przez Rockstar Games.
Gra swoją premierę miała dość dawno bo 17 września 2013r a mimo to i tak jest jedną z najbardziej grywalnych gier jakie powstały.

Dzieli się ona na 2 części tryb fabularny i online.
Część fabularna opowiada historię 3 głównych bohaterów Michaela, Franklina i Trevora.
Każdy z nich ma swoje życie, dom, rodzinę i jest kompletnie nie zależną postacią.
Podczas rozgrywki w prawie każdym momencie możemy się przełączyć między nimi i pojawić się w środku rozmaitych sytuacji.

Grafika w grze jest obłędna miasto oszałamia ilością szczegółów a lasy i miejsca poza miastem nie są ani brzydkie ani umieszczone tam na siłę.
Mamy do wyboru sporą liczbę samochodów, łodzi, samolotów i wielu innych pojazdów którymi możemy się rozbijać bądź kolekcjonować w garażu.

Misje nie są monotonne ani nudne. Możemy napadać na banki, sklepy, przechodniów, brać udział w wyścigach na lądzie, wodzie i w powietrzu. Jeździmy po różne ładunki oraz załatwiamy czyjeś niedokończone sprawy.
Krótko mówiąc tam nie da się nudzić.

Gta Online nie odstaje w żadnym stopniu od trybu fabularnego można wręcz powiedzieć że oferuje o wiele więcej (rozmaite dodatki).

Moim zdaniem gra zasługuje na najwyższą ocenę 10/10.

Screenshot:
Posted July 31, 2017. Last edited August 17, 2018.
1,298.0 hrs on record (978.2 hrs at review time)
CS:GO Review
Jest to gra typu FPS wydana przez studia Valve oraz działająca na świetnie znanym silniku source.
Aktualnie należy do elity najbardziej grywalnych gier.
Z jej udziałem jest organizowane wiele e-sportowych wydarzeń (np. IEM).
Swoja premierę miała 21 sierpnia 2012 roku. Mimo 6 lat na karku nadal gra w nią mnóstwo osób z całego świata.
Naszym głównym zadaniem w drużynie terrorystów jest podłożenie bomby i dopilnowanie aby została ona zdetonowana. Natomiast zadaniem antyterrorystów jest powstrzymanie drużyny przeciwnej . Po rozegraniu pierwszych 10 meczy uzyskujemy range która sklasyfikuje nasze umiejętności tak abyśmy grali z przeciwnikami na równym poziomie. Potrafi ona zająć nam tysiące godzin oferując kilka ciekawych trybów. Do naszej dyspozycji należą również serwery społeczności. Choć wyżej wspomniany system rang wystarczająco zachęca nas do coraz częstszego sięgania po ten tytuł. Jestem pewien że gra przypadnie do gustu większości z was oraz w pełni zgadzam się z bardzo pozytywnymi recenzjami na steam.

Screenshot:
Posted April 30, 2016. Last edited August 17, 2018.