Recent reviews by Asleep

Wiedźmin 3 - Droga po 100% (osiągnięć) - Moje doświadczenie

Na wstępie zacznę, że przyjemnie było wrócić do naszego narodowego skarbu w wersji steamowej. Niezwykle klimatyczna gra, posiadająca wciągającą fabułę, świetny humor, rozbudowane misję poboczne i niezwykle urokliwą szatę graficzną.

ACHIEVEMENTY - Moja opinia

Jeśli ktokolwiek zdecyduje się powtórzyć i nabić 100% osiągnięć na Wieśku, to przede wszystkim polecam uzbroić się w cierpliwość i przygotować coś dobrego do jedzenia. Myślę, że 75% osiągnięć jesteśmy w stanie zdobyć zwyczajnie grając, eksplorując świat, LECZ nie dajcie się zwieść, jest parę bardziej monotonnych i wymagających zadań.

PIERWSZA i NAJWAŻNIEJSZA zasada - PRZECZYTAJ jakie osiągnięcia musisz zdobyć zanim wciągniesz się w wir fabuły - mówię z własnego doświadczenia, przeoczenie trzech osiągnięć w dodatku serce z kamienia kosztowało mnie powtarzanie całego dodatku BEZ zapisu. Na szczęście możliwość zaczęcia przygody od DLC okazała się w tym wypadku pomocna.

NAJCIĘŻSZE OSIĄGNIĘCIA:

1. Strzelec wyborowy - Jak dla mnie najcięższe osiągniecie w całej grze - skillowo proste do wykonania, ale bardzo monotonne. Dodatkowo kusza bez odpowiedniej mutacji oprócz pojedynczych stworów latających jest raczej rzadko używana, a zdobycie 50 strzałów w głowę i to mając restrykcję co do przeciwników? Nieprzyjemne osiągnięcie, ale przy odpowiedniej dozie cierpliwości osiągniecie do zrobienia, a dla wszystkich chcących je zdobyć - polecam mutacje do kuszy i lokacje diabli dół w Velen

2. Gwint - pełna talia kart - Nawet dla fanów mini-gierki gwinta (do których należę) może być to jedno z ostatnich zaliczonych osiągnięć. Łatwo przeoczyć specjalne karty, ale nawet jeśli zadbałeś o to, żeby taka sytuacja nie miała miejsca - pojedynki z losowymi kupcami potrafią być meczące i brak jakiejkolwiek mechaniki nawigującej nas do owych kupców, z którymi jeszcze nie zagraliśmy komplikuje sprawę. W skrócie raczej żmudne osiągniecie. Jako poradę mogę polecić od siebie mod, w którym kwatermistrz w Velen posiadać będzie wszystkie dostępne w grze karty. Oczywiście jest to rozwiązanie mało satysfakcjonujące dla prawdziwych fanatyków W3, ale na pewno przyjemna alternatywa dla osób nie darzących miłością grę w Gwinta

3. Utrapienie koronera - kolejne osiągnięcie raczej typowo dla graczy, którzy chcą zdać trzecią część Wiedźmina na 100%. Większość przeciwników w normalnych okolicznościach rozpływa się zanim zdążymy nałożyć na nich te trzy efekty, a nawet jeśli takie coś się wydarzy - nieświadome powtórzenie tej czynności 10 razy jest mało prawdopodobne. Mimo wszystko kiedy już wiemy co robić, to osiągnięcie te wydaje się znacznie łatwiejsze, przy czym do wykonania jego polecam specjalne bełty do kuszy, oraz petardy (czarcia purchawa i gwiazda tańcząca).

To była moja propozycja "honorowego podium" najcięższych osiągnięć w W3 (oczywiście w mojej subiektywnej opinii), gdyż sporą część pozostałych osiągnięć, mimo być może obiektywnie większego poziomu trudności, zaliczamy w momencie eksploracji oraz wykonywania różnorodnych misji. Jednym z takich osiągnięć jest według mnie osiągnięcie "Kiedy wrogów kupa..." z DLC "Serce z kamienia", ze względu na wysokie obrażenia prowokowanych przeciwników i ogólnie raczej niepraktyczny przebieg walki.

OGÓLNA OCENA OSIĄGNIĘĆ:

Osiągnięcia oceniam całościowo na plus. Dużo zabawy i mile spędzony czas w jednym z ulubionych tytułów - czego chcieć więcej. Kończąc moją recenzję, myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić każdemu zapalonemu fanowi odświeżenie tego tytułu i próbe zebrania pełnej puli osiągnięć, powodzenia na szlaku!
Posted June 27, 2021. Last edited March 24.