Recent reviews by Tani_Deszcz

Cube World bardzo wyczekiwana przeze mnie gra. Z grą miałem pierwszy kontakt w 2012 roku, wtedy widziałem w niej potencjał. Miała pomysł na siebie, ale niestety na wersji finalnej się zawiodłem. System rozwoju postaci który opiera się na zbieraniu schematów (Książek z Cratingiem) oraz ogólnym zbieraniu przedmiotów z pokonanych przeciwników (najczęściej z bossów) jest dobrze wykonany, ale niestety wszystkie przedmioty są przypisane do danego regionu na mapie. Po opuszczeniu regionu nie mamy totalnie nic i od początku musimy zbierać wyposażenie przez co gra nie ma praktycznie nic innego do zaoferowania po za Grindem (dla mnie osobiście jest to minus). Gdyby system który był zawarty w alphie gry został zachowany grało się by przyjemniej, gdzie przedmioty po prostu znajdowaliśmy lub craftowaliśmy coraz lepsze. System rozwoju umiejętności został całkowicie usunięty oraz system zbierania Expa również został zmieniony na coś dziwacznego. By zyskać poziom postaci trzeba zbierać artefakty, jest to możliwe przez znajdowanie kapliczek z historią np, danego królestwa czy postaci. Po uzyskaniu 100% ukazuję się nam na mapie Artefakt, który po zdobyciu daje nam poziom do postaci. Brak tu jakiegokolwiek innego systemu expienia. W skrócie gra opiera się na bieganiu po mapie w poszukiwaniu kapliczek, grobowców. Są jeszcze zadania które dostajemy od NPC (to jest ta ciekawsza część gry) dzięki którym na mapie ukazuje się miejsce gdzie trzeba zabić, zniszczyć lub uratować jakiegoś sojusznika. Po wykonaniu misji otrzymujemy przedmioty i trochę golda.

Podsumowując.
Gra została ,,wykastrowana,, z najlepszych elementów które były zawarte w alphie. Twórca chciał wprowadzić innowacje do gry ale moim zdaniem się to nie sprawdziło. Liczę jednak że gra dalej będzie rozwijana i zostanie przebudowany system rozwoju postaci, choćby na ten klasyczny gdzie za przeciwnika dostajemy po prostu doświadczenie.

Zalety:
- Ciekawa oprawa graficzna
- Możliwość grania ze znajomymi
- System zdobywania przedmiotów...
- Randomowo generowany świat
- Sentyment ^^

Wady:
- Słaby system lvl postaci
- ... ale niestety przedmioty są przypisane do danego regionu mapy
- Brak rozwoju umiejętności postaci (w alphie była taka możliwość)
- Monotonność

Niestety na dzień dzisiejszy muszę dać negatywną ocenę, ale mam nadzieję że gra dalej będzie rozwijana.
Posted October 3, 2019. Last edited October 3, 2019.
Za taka cene jest nawet ok. Mozna pograc co-op z znajomymi i naprawde dobrze sie bawić :)
Posted March 21, 2017.
Tej grze nic nie brakuje poprostu jest idealna .

^^
Posted April 26, 2014.
Prosta grafika, ale poruszająca, ma w sobie coś z gier na pegasusa(młodzież nie zrozumie tego piękna). Oldshool'owa oprawa muzyczna, duży wybór i zróżnicowanie muzyki, można by ją trochę poprawić, jakby tak więcej bitów, ale nie można mieć wszystkiego. Duże zróżnicowanie asortymentu: broń biała, dystansowa, pistolety, łuki, kusze, magia, wszystko co potrzebne jest do szczęścia nawet wymagającym graczom, tak duża ilość rodzajów zbroi i elementów ubioru sprawia, że znalezienie dwóch tak samo wyposażonych graczy jest praktycznie niemożliwe, chyba, że jadą wg. utartych szlaków. Mimo tak wielu zalet gra posiada też zasadnicze wady:
tak duża ilość mobów, że znalezienie konkretnego rzadkiego moba jest dość uciążliwe, dodatkowo tryb gry: aby gra zaczęła się na dobre trzeba zabić WallOfFlesh, lecz twórcy powiedzieli: F#CK NO!!! i dodali kolejnego potwora który ma naprawdę utrudnić grę, doświadczonemu graczowi nie sprawia on dużych trudności, ale może on zniechęcić do gry początkującego gracza. Podsumowując:
+Oldshool'owa Grafika oraz muzyka
+Ilość asortymentu
+Ilość przeciwników(która ciągle rośnie
+Zbroje i dużą ilość elementów ubioru
+ WŁASNE ZWIERZAKI !!!
+CENA...

-Trudna dla początkujących
-Brak modyfikacji
-Ograniczona wielkość świata
-Bugi

:D
Posted November 4, 2013. Last edited November 29, 2016.
Posted September 15, 2013.