Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband

View Stats:
Вопрос связанный с сюжетной миссией. Помогите!
Гонец с посланием о начале ассамблеи так и не приходит. Прошло уже месяца 3 с того момента как я Конунгу сообщил о том, что письмо сгорело.

Пытаюсь улучшить со всеми отношения в Дании. Но выше 30 уважения есть лишь в отношении Конунга.

В Чем может быть проблема? Дальше улучшать отношения со всеми ярлами или все-таки баг?

Заранее, спасибо за ответ и помощь!!!
< >
Showing 1-2 of 2 comments
Hi FumerTue,
If you did what was necessary to quest success, you only need to move around the map (no wait in a Town) and the messenger will come you.
Originally posted by Big Fish:
Originally posted by Brytenwalda:
Hi FumerTue,
If you did what was necessary to quest success, you only need to move around the map (no wait in a Town) and the messenger will come you.
If he posted in Russian it's probably because he doesn't understand English too horribly well. Unless in his post he said "feel free to reply in English, I'm better at reading it than typing it". I wouldn't know, I don't speak Russian.

He is playing VC in English... so I understand that he reads English :)
< >
Showing 1-2 of 2 comments
Per page: 1530 50

Date Posted: Feb 2, 2018 @ 12:16pm
Posts: 2