0.0 hrs last two weeks / 21.4 hrs on record
Posted: Jun 9, 2014 @ 2:40pm
Updated: Jun 9, 2014 @ 2:40pm

Gra jest rewelacyjna pod każdym względem.

Klimat, fabuła i lokacje:
Mroczny, psychodeliczny, brutalny i miejscami wulgarny Wonderland daje niestamowite wrażenie. To wszystko okraszone psychiatryczną fabułą, która przy odkrywaniu kolejnych kart wciąga coraz bardziej. Lokacje są zaprojektowane w bardzo różnorodny sposób (odwiedzamy więc różne miejsca, od steampunkowej fabryki, przez podwodne krainy czy groteskowe miasto lalek - a wymieniam tylko kilka), wizualnie piękne i wyjątkowe.

Gameplay:
Gra jest niezwykle przyjemna. Walki są interesujące, płynne i dają dużo zabawy. Same zagadki są dość łatwe, chociaż miejscami wymagające. To bardzo przyjemne połączenie przygodówki z platformówką, a dzięki licznym i oryginalnym minigierkom nigdy nie wiemy na co natrafimy w kolejnych lokacjach. Do tego dużo pochowanych sprytnie znajdziek, oraz przyjemny i łatwy system upgrade'u broni.

Alice:
Główna bohaterka zasługuje na osobny akapit. Jest urocza, piękna i fantastycznie się nią kieruje. Bardzo podobały mi się projekty jej sukienek - w każdym akcie są one dopasowane pod klimat danego miejsca! Uwielbiam też jej animacje, szczególnie podczas skoków i powolnego opadania.

Z minusów? Muzyka wpada w ucho, chociaż raczej jest zbyt powtarzalna. Nie podobały mi się też muzyczne minigierki - mogłyby zostać zaprojektowane w bardziej płynny i rytmiczny sposób.

Tak czy inaczej polecam. Kilkanaście godzin świetnej i klimatycznej zabawy wypełnionej skakaniem i zwiedzaniem fascynujących lokacji.