Don't Starve Together
29 คะแนน
Jak dobrze zacząć w Don't Starve Together
โดย angie.
Witajcie. W tym poradniku podpowiem wam jak dobrze zacząć grę w Don't starve Together oraz dorzucę kilka osobistych porad od siebie.
   
รางวัล
ชื่นชอบ
ชื่นชอบแล้ว
เลิกชื่นชอบ
Wybranie postaci i rozpoczęcie rozgrywki
Jak to wypada zacznę od kompletnego zera, czyli od wybrania postaci. Tutaj wybór zależy od umiejętności gracza oraz od upodobania, więc nie mogę wybrać jej za Was. Podpowiem tylko, że dla tych początkujących dobrą postacią będzie Wendy (z uwagi na jej bliźniaczą siostrę Abigail, dzięki której mamy dość znaczne ułatwienie rozgrywki), lub Wilson (posiadający jedynie zaletę w postaci brody). Dla tych bardziej wtajemniczonych polecę Wolfganga oraz Willow, a dla najbardziej doświadczonych - Webbera oraz Wigfrid.
Tak więc po wybraniu postaci pojawiamy się na świecie, i wtedy tak naprawdę zaczynamy naszą rozgrywkę. W kolejnych sekcjach przedstawię Wam parametry warte uwzględnienia podczas rozpoczęcia rozgrywki.
Pierwsze dni
Pierwsze 7 dni w Don't Starve Together jest tak naprawdę czasem na eksplorację mapy oraz zebraniem jak największej ilości potrzebnych materiałów do przeżycia. Jeżeli gramy na serwerze w kilka osób, można podzielić eksplorację mapy przykładowo na 4 strony świata, i każdy gracz rusza w innym kierunku, co znacznie przyspieszy eksplorację. (samemu eksploracja całej domyślnej mapy zajmuje od 5 do 7 dni.)
Na co warto zwrócić uwagę podczas eksploracji mapy i wybrania miejsca na obóz?
- ilość jedzenia, jakie możemy w pobliżu znaleźć,
- ilość sąsiadujących ze sobą biomów,
- położenie na mapie, znalezienie tzw. "złotego środka"*,
- pozostałe czynniki, jak na przykład wioska świń, zejście do podziemi (jeżeli aktywne), lasy, łąki i tym podobne.
Dlaczego pierwsze 7 dni? - ponieważ pomiędzy 7 a 9 dniem (bez ingerencji w ustawienia świata) nastąpi pierwszy atak psów gończych w ilości zależnej od graczy, w przedziale mniej więcej 3-6.
Przed 11 dniem warto znaleźć statuę gloomera, który przylatuje do niej w pełnię (czyli dnia 11), i posiada aurę regeneracji poczytalności (3/sekundę).

*złoty środek - miejsce w centrum mapy z łatwym dostępem do większości surowców i łatwym systemem przemieszczania się po mapie (ścieżki, robacze dziury).
Powstanie obozu i dalsza rozgrywka
Po wybraniu miejsca na obóz można przejść do klasycznych czynności, takich jak stworzenie maszyny nauki, silnika alchemicznego, skrzyń, obudowanego ogniska.
Tutaj oczywiście nie ingeruję w to co każdy ma w obozie, ja osobiście zakładam głowny obóz około dnia 10, w którym od razu buduję obudowane ognisko, silnik alchemiczny, co najmniej 2 skrzynie, lodówkę (jeżeli znajdę przekładnie), oraz kilka suszarek na mięso.
W dalszej rozgrywce warto zapuścić się do jaskiń (jeżeli aktywne), w celu znalezienia nieco innych materiałów niż w domyślnie eksplorowanym przez nas świecie. Zanim wybierzemy się do jaskiń, zaopatrzmy się w kask górnika, co najmniej drewnianą zbroję oraz przynajmniej włócznię do ewentualnej walki. O plecaku nie wspomnę, tworzymy go natychmiastowo po zbudowaniu maszyny nauki, ale to już powinniście wiedzieć ;-)
Jeżeli nie mamy aktywnych jaskiń, przed nadejściem zimy (21 dzień bez ingerencji w ustawienia świata), warto zaopatrzyć się w rzeczy takie jak królicze nauszniki, kurtkę bądź zimową czapkę, oraz spore zapasy drewna, patyków oraz trawy. Warto również wspomnieć, że na 6 lub 4 dni przed końcem zimy "odwiedzi" nas jeleniocyklop, posiadający 4000pkt. zdrowia, oraz zadający 70pkt. obrażeń graczom i 100-120pkt. obrażeń stworzeniom. Walczyć można z nim na 2 sposoby, albo podjąć bezpośrednią walkę z nim, albo przeczekać jego nadejśćie (w momencie usłyszenia głębokiego oddychania i warczenia a następnie trzęsącego się ekranu), oddalając się od swojej bazy.

Jeżeli gramy w kilka osób, zbieranie surowców, walki z potworami oraz praktycznie wszystkie inne rzeczy są o wiele łatwiejsze. UWAGA - każdy gracz na naszym świecie to kolejna głowa do wykarmienia, więc warto upewnić się czy starczy jedzenia dla wszystkich ;-)
Podzękowania
Dziękuję za przeczytanie tego poradnika, liczę że pomoże on tym najmniej doświadczonym w grze Don't Starve Together, oraz że zostawicie konstruktywne opinie i być może podeślecie go komuś innemu. W przyszłości możecie oczekiwać kolejnego poradnika, tym razem dla bardziej zaawansowanych.

Dziękuję i do zobaczenia!

~krAfcik
7 ความเห็น
angie.  [ผู้สร้าง] 25 พ.ค. 2018 @ 2: 47pm 
-kudlatamaryja Zauważ że poradnik został utworzony kilka lat temu, więc to logiczne że będzie niezgodny z obecną sytuacją w grze. Gdybym chciał to bym zaktualizował, ale obecnie nie mam na to czasu.
savage_potato 25 พ.ค. 2018 @ 1: 53pm 
"Pierwsze 7 dni w Don't Starve Together jest tak naprawdę czasem na eksplorację mapy oraz zebraniem jak największej ilości potrzebnych materiałów do przeżycia."

Jakich materiałów do przeżycia? Co warto zbierać, co zostawić i zachować miejsce? Czy jak zostawię wszystko co się nie zmieściło na noc, rano dalej tam będzie?


"O plecaku nie wspomnę, tworzymy go natychmiastowo po zbudowaniu maszyny nauki, ale to już powinniście wiedzieć ;-)"


Jednak poradnik za mało rozbudowany jak dla początkujących :(
recoil 23 พ.ย. 2017 @ 10: 37am 
siema dobry poradnik tak o
RobloXBoiii 11 เม.ย. 2017 @ 6: 00am 
Mimo, że jestem starym wyjadaczem w DST , to i tak poradnikiem się zainteresowałem i gorąco go plecam :)
swiszczypala marian 18 ก.ค. 2016 @ 11: 24am 
Spoko poradnik ;)
Licoya 30 มิ.ย. 2016 @ 12: 17am 
Dzięki :D
SKINS ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ******* 29 มิ.ย. 2016 @ 8: 33am 
Bardzzo fajne dziena ziom